دیوار کشی زمین

دیوار کشی زمین

ساخت دیوار ممکن است کار ساده ای به نظر برسد، اما به تمرین زیاد و تکنیک مناسب نیاز دارد. از ساخت یک پایه محکم تا دستیابی به قوام ملات مناسب، همه مراحل به یک اندازه مهم هستند و به ایجاد یک دیوار محکم و بادوام کمک می کنند. برای هر دیوار بنایی سازه ای یا باربر، استفاده از یک متخصص ضروری است. با این حال، برای یک دیوار زمین ساده، یک رویکرد DIY می تواند یک گزینه عالی برای صرفه جویی در هزینه و گسترش تجربه شما باشد.

ساخت یک دیوار نیازی به سختی ندارد. اگر می‌خواهید از کجا شروع کنید، ما یک راهنمای گام به گام در زیر برای شما آماده کرده‌ایم تا شما را در دوره‌ای مناسب راهنمایی کنیم! این راهنما تنها یکی از راه‌های ساخت دیوار است: در طول مسیر می‌توانید انتخاب‌های زیبایی‌شناختی یا عملکردی بیشتری داشته باشید و همچنان به نتیجه نهایی عالی برسید.

مواد مورد نیاز برای دیوار کشی زمین

برای دیوار کشی آجری خود به مواد زیر نیاز دارید:

  • ماله
  • چکش
  • تقویت کردن
  • سطح روح
  • بیل
  • چرخ دستی
  • آجر
  • رشته و گیره
  • برس موی خشک

آجرکاری یکی از مهارت‌های ساخت‌وساز قابل دسترس در نظر گرفته می‌شود، بنابراین بسیاری از سازندگان خود می‌خواهند به آن کمک کنند. اما کار ساده ای نیست، به خصوص اگر در حال ساخت دیوارهای سازه ای هستید.

ساده ترین راه برای رسیدن به نتایج عالی، استفاده از یک آجر خوب است. استفاده از یک تاجر باتجربه نیز ممکن است مقرون به صرفه باشد، زیرا احتمالاً سرعت ساخت را افزایش می دهد و اشتباهات را به حداقل می رساند.

در ادامه مراحل دیوار کشی زمین را شرح میدهیم:

مرحله 1: دیوار آجری خود را از گوشه ها شروع کنید

 

ابتدا آجرها را در دو انتهای دیوار خود از جایی که ستون ها شروع می شوند بچینید. این کار باید پس از آماده شدن پایه های لازم انجام شود. با استفاده از خط ریسمان خود، یک خط راهنما مستقیم در ارتفاع آجر بین دو آجر بیرونی ایجاد کنید.

 

مرحله 2: ملات را مخلوط کنید

پس از آن، پنج بیل پر از ماسه و یکی از سیمان را روی یک تخته قدیمی انباشته کنید. بیل را بچرخانید تا به رنگ ثابتی مخلوط شود. یک گودال مرکزی تشکیل دهید، در آب بریزید و مخلوط کنید. این کار را برای بافتی صاف و کرمی که خیس است اما خیلی شل نیست، تکرار کنید.

 

مرحله 3: اولین دوره ملات بستر را بچینید

بعد باید یک تخت ملات 1-2 سانتی متری را در امتداد خط ریسمان قرار دهید. از یک انتها شروع کنید، اولین آجر را بگذارید و کمی ضربه بزنید تا “تخت داخل” شود. یک سر آجر بعدی را با ملات بمالید و به اولی چسب بزنید. با استفاده از خط رشته به عنوان راهنما تکرار کنید.

 

مرحله 4: ستون های آجری را ایجاد کنید

در نقطه‌ای که می‌خواهید ستون‌هایتان شروع شوند، یک سمت آجری تا انتهای دیوار قرار دهید. همانطور که دیوار را می سازید، هر دوره متوالی از آجرهای ستون باید در جهت مخالف گذاشته شود.

مرحله 5: برش آجر

 

هنگام ساختن ستون ها، در دوره های خاص باید آجرهای نیمه را بچینید. برای ایجاد یک برش، آجر را در کنار آن قرار دهید، تکیه گاه را در نقطه شکاف قرار دهید و با یک چکش چاقوی سر را محکم بکوبید. اولین بار باید تمیز شود.

 

مرحله 6: ستون ها را یک مسیر جلوتر نگه دارید

همیشه حداقل یک مسیر بالاتر از بقیه دیوار روی ستون ها بسازید. در حین ساخت، خط ریسمان را به سمت بالا حرکت دهید و آن را در ملات روی ستون ها قرار دهید. برای چسب برانکارد، انتهای هر آجر باید بالای مرکز آجر زیر باشد.

مرحله 7: مطمئن شوید که به اتصالات ملات 10 میلی متری چسبیده اید

اتصالات ملات افقی و عمودی باید 10 میلی متر ضخامت داشته باشند. با آجرهای استاندارد باید از بالای هر آجر تا بالای آجر زیر 75 میلی متر فاصله باشد. اگر آجرهای شما به سرعت رطوبت را جذب می‌کنند، ممکن است بخواهید در حین حرکت به هم متصل شوید.

مرحله 8: یک سنگ مقابله اضافه کنید

 

 

ممکن است بخواهید زمانی که به بالای ستون ها رسیدید یک سنگ مقابله اضافه کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با گذاشتن آجرها در ملات کناره‌های آن، جلوه‌ای دلپذیر با هزینه کمتر ایجاد کنید.

 

مرحله 9: آجری تزئینی

 آجرهای خود را به صورت عمودی در طول بچرخانید و در تمام طول دراز بکشید. برای حفظ یکنواختی از یک خط رشته دوم و بالاتر استفاده کنید.

 

مرحله 10: نحوه تکمیل بسترهای ملات

برای تکمیل تخت ها، از لبه گرد یک اتصال دهنده آجری برای خراش دادن ملات در درزها استفاده کنید. با خطوط افقی شروع کنید و با خطوط عمودی دنبال کنید – حذف هر گونه ملات اضافی از این طریق آسان تر است.

 

مرحله 11: تمیز کردن

در نهایت، دیوار تمام شده را با یک برس ملایم روی آن قرار دهید و هر ملاتی که روی زمین افتاده است را قبل از خشک شدن تمیز کنید. برای شستن سیمان از روی زمین می توانید از آب استفاده کنید، اما مطمئن شوید که آن را از دیوار تازه ساخته شده خود دور نگه دارید!

قبل از شروع پروژه خود، باید تعداد آجرهای مورد نیاز را مشخص کنید. انواع استاندارد 215mm x 102.5mm x 65mm هستند .

برای به دست آوردن تصویر دقیق از تعداد آجرهای مورد نیاز، باید بستر ملات 10 میلی متری را نیز در نظر بگیرید. بنابراین برای بدست آوردن محاسبات صحیح، اندازه آجر خود را برای محصولات استاندارد 225mm x 102.5mm x 75mm وارد کنید .

 

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *