دیوار کشی زمین کشاورزی

دیوار کشی زمین کشاورزی

زمین کشاورزی جایی است که همه چیز برای دیوارکشی زمین کشاورزی، هزاران سال پیش آغاز شد .سلت ها سنگ سازان متخصص بودند و پاکسازی زمین برای مقاصد کشاورزی وجود دیوارهای سنگی را گسترش داد. دوره اصلی ساختمان در تاریخ بین سال های 1800 تا 1850 بوده است و بیشتر دیوارهایی که امروزه در اطراف می بینیم مربوط به آن دوره بوده و از آن زمان تعمیر شده اند.

دیوارهای سنگ خشک را می توان در سرتاسر جهان در کشورهایی مانند ایالات متحده، فرانسه، سوئیس، نپال، تبت، استرالیا و کانادا پیدا کرد، اما مرکز آن بریتانیا است که حدود 180000 مایل دیوار سنگی دارد. متأسفانه 90-95٪ از این موارد نیاز به تعمیر دارند یا ضد انبار نیستند، بنابراین کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

دیوارهای مزرعه باید مستحکم و دارای صورت خوب و صاف باشند تا اطمینان حاصل شود که دام ها نمی توانند روی دیوارها جای پای خود را بگیرند و فرار کنند.

واقعاً همین است: ما یک سنگر را حفر می کنیم، اگر سنگ مدفون یا گم شده باشد، مکان آن را پیدا می کنیم، دیوار را به شکوه سابقش بازسازی می کنیم.

دیوار کشی زمین کشاورزی

دیوار کشی زمین کشاورزی با دیوارهای سنگی خشک

دیوارهای سنگی از همه نوع به عنوان ویژگی های چشم انداز و برای مدیریت انبار مهم هستند. دیوارهای سنگ خشک دیوارهایی هستند که بدون استفاده از ملات یا سیمان ساخته می شوند.

اگر در زمین خود دیوارهای سنگی خشک دارید، باید:

حداقل سالی یکبار وضعیت آنها را بررسی کنید

برای کمک به “هوا دادن” دیوار و جلوگیری از آسیب سرمازدگی، پوشش گیاهی را حذف کنید

برای انجام هرگونه تعمیر از سنگ محلی استفاده کنید

از رشد درختان در کنار هم جلوگیری کنید، زیرا ریشه آنها می تواند پایه های دیوار را ضعیف کند

جز در موارد خاص نباید دیوار سنگی خشک را بردارید یا از روی آن سنگ بردارید.

از آنجایی که کشاورزی یکی از بزرگترین فعالیت های اقتصادی است، قوانینی برای حفاظت از زمین های حاصلخیز تدوین شده است. دقیقاً به همین دلیل است که حتی کسانی که صاحب چنین زمین های کشاورزی هستند، آزاد نیستند که از آن برای هر هدف دیگری – مسکونی، تجاری یا صنعتی استفاده کنند.

اگر مالک بخواهد از زمین زراعی خود برای فعالیتی استفاده کند که در زمره فعالیت کشاورزی قرار نمی‌گیرد، باید مراحل قانونی لازم را برای تبدیل زمین برای آن کاربری خاص طی کند. این فرآیند به طور رسمی به عنوان تبدیل کاربری زمین شناخته می شود.

مگر اینکه کسی مجوز استفاده از زمین کشاورزی خود را برای استفاده مسکونی دریافت کرده باشد، انجام این کار طبق مقررات، قوانین  غیرقانونی و مجازات است. به عنوان مثال، بر اساس قانون ، استفاده از زمین های کشاورزی برای مقاصد غیر کشاورزی  بدون مجوز، می تواند منجر به حبس تا سه سال یا جریمه نقدی شود.

طبق اصلاحیه قانون، املاکی که بدون مجوز برای مصارف غیر کشاورزی استفاده می‌شوند، می‌توانند توسط مقامی که در آن منطقه دارای اختیار است به مزایده گذاشته شود.

دیوار کشی زمین کشاورزی

چه کسی باید دیوار شما را بسازد؟

انتخاب پیمانکار خاکبرداری را دارد که تجربه و سابقه کاری خوبی داشته باشد. نه هر پیمانکاری تجربه یا توانایی دارد ، دیوار بساز سعی کنید کسی را پیدا کنید که متخصص دیوارکشی باشد مثلا  از ما (گروه معماری آرسس) می توانید بپرسید

همسایه هایی که دیوار هایی ساخته اند، نتایج را از آنها بپرسید . وقتی چند  دیوار ساز را پیدا کردید از آنها بپرسید تا برخی از کارهای اخیرشان را به شما نشان دهند. در صورت امکان، با صاحبان این دیوارها صحبت کنید و از آنها بپرسید

نظرات کار

در صورت انتخاب یک دیوار ساز مجرب با منابع خوب، شما می توانید شانس مشکلاتی که در حین و بعد از ساخت و ساز رخ می دهد را کاهش دهید.

ساختن دیوار شما

تکمیل موفقیت آمیز یک دیوار کشی زمین کشاورزی است به شدت در دستیابی به یک متراکم خوب ، خاکریز به غیر از تراکم خاک، ساخت و ساز عمده دیگر ملاحظات عبارتند از:

  • سنگر بریده
  • سنگ در معرض
  • سرریزها
  • هسته های رسی
  • خمیرهای خاکریزی
  • تخته آزاد
  • استقرار خاکریز
  • عرض تاج
  • استفاده از خاک سطحی.

سنگر بریده

دیوارها از طریق نشت آب از دست می دهند، اما خوب روش های ساخت و ساز تلفات نشت می تواند باشد کاهش یکی از روش ها ایجاد یک ترانشه برش در امتداد است تمام طول خاکریز معمولا سنگر نیازی به گسترش در سراسر سرریز نیست. در ترانشه باید حداقل 600 میلی متر به داخل کشیده شود

خاک غیر قابل نفوذ و پر شده با خاک رس خوب است کاملا فشرده تمام دیوارهای  مزرعه باید دارای یک سنگر بریده باشد .

فشرده سازی خاک در رطوبت مناسب، فشرده سازی خاک به ایجاد ثبات ساختاری کمک می کند

خاکریزی و راه دیگری برای کاهش تلفات است، نشت خاکی که برای پرکردن برش استفاده می شود

ترانشه ،برای تشکیل خاکریز باید باشد در لایه ها قرار داده می شود، با هر لایه به طور کامل قبل از قرار دادن لایه بعدی فشرده می شود. ترجیحاً تراکم باید حاصل شود. با این حال، یک اسکراپر یا بولدوزر بسته به خاک ممکن است رضایت بخش باشد رفتار و ضخامت لایه یک لایه نه بیشتر بیش از 150 میلی متر ضخامت شل (برای یک شپش فوت غلتک) یا 100 میلی متر ضخامت شل (برای بولدوزریا اسکراپر) توصیه می شود.

تعداد پاس هایی که باید توسط تجهیزات فشرده سازی به نوع خاک بستگی دارد، اما باید حداقل چهار باشد. به طور کلی، خاکریزها کمتر از 2-3 متر ممکن است به طور رضایت بخشی فشرده شود با بولدوزر یا اسکراپر.

خاکی که برای ساختن خاکریز استفاده می شود نباید خیلی مرطوب یا خیلی خشک باشد اگر خاک زمانی که خشک است خیلی خشک باشد متراکم شدن احتمال خوبی وجود دارد که حفره های هوا بشوند نتیجه و خاک نفوذ پذیر خواهد بود. فشرده سازی نیز مختل خواهد شد و تولید یک اگر خاک خیلی مرطوب باشد نتیجه رضایت بخش نیست.

راهنمای خوبی برای میزان رطوبت خاک می تواند باشد از یک آزمایش میدانی ساده به دست آمده است. وقتی خاک رطوبت در بهترین سطح برای موثر است فشردگی، باید بتوانید خاک را بغلتانید

بین کف دست خود را به یک نخ (در مورد ضخامت یک مداد) که تازه شروع به خرد شدن می کند

نورد بیشتر اگر نخ خاک قبل از آن خرد شود به ضخامت مداد می رسد، خیلی خشک است. اگر نخ می توان به ضخامت بسیار کمتر رول کرد ، پس خیلی مرطوب است. اگر خاک خیلی خشک باشد می توان از گاری آب برای خیس کردن استفاده کرد قبل از استفاده در خاکریز.

بهترین راه برای انجام این کار، منطقه حفاری را پاره کنید، خاک را خیس کنید، اجازه دهید 24 ساعت بماند، رطوبت آن را بررسی کنید محتوا با استفاده از آزمون میدانی که قبلا توضیح داده شد.

و اگر درست است، خاک را در خاکریز قرار دهید. سعی کنید از خیس شدن خاکریز برای افزایش خودداری کنید رطوبت خاک در طول ساخت و ساز، به طور معمول باعث رطوبت بسیار ناهموار و ناهموار خاک می شود

فشرده سازی

اگر خاک منطقه حفاری خیلی مرطوب باشد، فرآیند خشک کردن را می توان با پاره کردن تسریع کرد.

سنگ در معرض ذخیره سازی را با به دست آوردن خاک به حداکثر برسانید امکان ساخت خاکریز از پایین بالا وجود دارد. به یاد داشته باشید که مقداری خاک نیز خواهد بود در دسترس از حفاری سرریز. سنگ، ماسه یا شن در معرض زیر سطح بالای آب باید باشد.

منبع : https://www.daera-ni.gov.uk/news/cafre-dry-stone-walling-courses-2019

3/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *