ساخت آتشکده

ساخت آتشکده

ساخت آتشکده یکی از المان های محوطه سازی می باشد که  می تواند به حیاط خانه یک نقطه کانونی تزئینی و کاربردی بدهند. با این حال ، ساخت آتشکده نیاز به ارزیابی دقیق دارند. اگر می خواهید یک آتشکده در  حیاط بسازید که یک عمر برای شما دوام بیاورد ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

ابزار مورد نیاز برای ساخت آتشکده یا آتشدان

 1. شیلنگ
 2. یک فرقون قدیمی
 3. چکش غیرفلزی
 4. بیل
 5. دستکش چرمی

ساخت آتشکده

مواد و مصالح مورد نیاز برای ساخت آتشکده یا آتشدان

بتن

میل‌گرد آجردار

سنگ ورقه‌ای ماسه‌ای رودخانه و سنگ مخصوص ساخت پله

آجر، بتن ، گچ ، سنگ طبیعی یا سنگ روی هم ، گزینه های مواد بیشماری وجود دارد. با استفاده از مواد عالی ، از الگوها و طرح ها می توان برای تقویت هر نوع طراحی ، چه مدرن و چه روستایی ، رسمی یا غیر رسمی ، برای آتشکده چشم نواز در فضای باز استفاده کرد. ساخت آتشکده شما می تواند در طیف وسیعی از اندازه ها ساخته شود.

ساخت انواع آتشکده از نظر سوخت

در مورد آتشکده دو گزینه اصلی سوخت وجود دارد: چوب سوز و گاز سوز. جزئیات  موجود در فضای باز ممکن است تعیین کند که از چه منبع سوختی باید استفاده شود. به عنوان مثال ، یک آتشکده گازسوز در فضای باز نیاز به یک خط گاز دارد که به خانه متصل است. اگر خط گاز به طور قابل توجهی از خانه شما دور باشد ، این امر می تواند دشوار و بالقوه غیرممکن باشد.

یکی دیگر از معایب احتمالی آتشکده گازی هزینه بالای گاز طبیعی است. با این حال ، آتشکده گازسوز مزایای زیادی دارد. گاز تمیز می سوزد ، دود بسیار کمی ایجاد می کند و اشتعال آن فوق العاده ساده است. از طرف دیگر ، یک آتشکده چوبی ، دود ایجاد می کند و نیاز به تمیز کردن دارد.

برخی از حوزه های قضایی حتی به دلیل میزان دود تولید شده به آنها اجازه نمی دهند. با این حال ، چوب ارزان تر از گاز طبیعی است ، گرمای زیادی تولید می کند و جذابیت و بوی روستایی چوب سوزان واقعی را ارائه می دهد. 

OIP

طرح های ساخت آتشکده خود را تهیه کنید

قبل از شروع ساخت و ساز ، قوانین و محدودیت های مربوط به ساخت آتشکده در حیاط را مطالعه کنید. ممکن است به مجوز ساختمان احتیاج داشته باشید یا از شما خواسته شود بیمه نامه صاحب خانه خود را تغییر دهید. 

در مرحله بعد ، به محل ساخت آتشکده ، اندازه و زیبایی آن فکر کنید. قبل از شروع ساخت ، این سوالات را از خود بپرسید:

 • آیا فاصله ایمن با خانه شما وجود دارد؟ در حالی که ممکن است بر اساس قوانین  شما متفاوت باشد ، یک قاعده کلی این است که آتشکده خود را حداقل 10 فوت از ساختمانهای دیگر دورتر بسازید.
 • آیا باید نگران لوله یا سیم زیرزمینی باشید؟ قبل از شروع حفاری مکان تقریبی هرگونه آب و برق مدفون مشخص شود.
 • آیا این یک نقطه کانونی حیاط شما خواهد بود یا می خواهید آن را با منظره ترکیب کنید؟
 • آیا آن را کوچک ، خلوت و صمیمی می خواهید یا برای گروهی بزرگ در نظر گرفته شده است که از آن لذت ببرند؟

ساخت آتشکده در حیاط

ایده های ساخت آتشکده

سنگ های مختلف ظاهر گوناگونی به گودال ها و آتشکده  می دهند. به عنوان مثال ، یک آتشکده آجری در فضای باز احساس سنتی را ارائه می دهد ، در حالی که یک آتشکده سنگی روی هم چیده شده ظاهر مدرن تری را ارائه می دهد. سایر گزینه های محبوب عبارتند از آجرهای سبک خشتی برای جذابیت جنوب غربی یا سنگ زمینه برای نمای طبیعی.

 • با افزودن صندلی و انبار چوب به آتشکده خود ، فضایی برای جمعیت ایجاد کنید.
 • از گرما و ظاهر طبیعی یک آتشکده در فضای باز  چوب سوز لذت ببرید .
 • یک آتشکده مدرن در فضای باز با مشعل روشن با گاز ایجاد کنید. گاز تمیزتر و آسان تر است اما معمولاً برای نصب نیاز به متخصص دارد.

نحوه ساخت آتشکده

نحوه ساخت آتشکده برای خودتان

با یادگیری نحوه ساخت آتشکده با آجر ، می توانید یک مکان دنج به حیاط  خود اضافه کنید که زمان سرگرمی خانواده و دوستان شما را تا عصر افزایش می دهد ، مخصوصاً در تابستان که همه مشتاق هستند مدت بیشتری بیرون از خانه بمانند. آتش سوزی برای برشته کردن هات داگ یا دیگر ماهی ها ، به اشتراک گذاشتن داستان ها و خاطرات و گرد هم آوردن همه افراد برای گذراندن زمان با کیفیت بعد از یک روز طولانی مناسب است.

اگر از مواد مناسب و دانش کافی برخوردار باشید ، ساخت آتشکده بسیار ساده است. ما به شما کمک می کنیم که یک آتشکده بسازید تا مطمئن شوید که تمام اجزای لازم برای ایجاد یک آتشکده شگفت انگیز را در کوتاه ترین زمان دارید!

ساخت آتشکده

مصالح  لازم برای ساخت آتشکده

هنگام ساخت آتشکده خود ، باید در نظر بگیرید که کدام آجرها در فضای شما بهتر به نظر می رسند. رنگ ، شکل و اندازه همه بسته به اتاقی که در حیاط خلوت یا حیاط خلوت خود دارید و به چه سبکی می خواهید تاثیر می گذارد.

به طور کلی ، بهترین آجرها برای آتشکده ، سنگفرش های به هم پیوسته است . آنها با دوام ، ساده در دست و کاملاً ایمن هستند. به خاطر داشته باشید که اگر از سنگ های رودخانه یا دریاچه استفاده می کنید ، ممکن است از گرمای آتش منفجر شوند. شما همچنین می توانید یک تخته آتش از تولید کنندگان بزرگتر با سنگ اسلب بسازید اما کار با آنها مشکل است.

دوام ترین انتخاب سنگ فرش های قفل شده است. ما طیف وسیعی از سنگفرش ها را در رنگ ها و سبک های مختلف حمل می کنیم. اگر قصد دارید یک آتشکده مدرن داشته باشید ، Beacon Hill Smooth یک انتخاب عالی است ، در حالی که کسانی که آتشکده سنتی می خواهند ممکن است به جای آن کاسینا را ترجیح دهند. حتی می توانید آجرهای منحنی مخصوص را برای آتشکده خود خریداری کنید تا ساختمان ساده تر شود.

ساخت آتشکده مدرن

نقشه ساخت آتشکده

پس از انتخاب آجرهای خود ، باید نحوه نصب آنها را ترسیم کنید. هنگام ساخت آتشکده ، باید به این فکر کنید که در حیاط شما کدام مکان مناسب است و در نظر بگیرید که آیا عناصری مانند درختان کوچک یا سایر اجسام احتراق پذیر وجود دارد که می تواند خطرناک باشد. همچنین باید مقررات آتش نشانی محلی خود را بررسی کنید تا قبل از شروع به کار مطمئن شوید که از آنها پیروی می کنید.

هنگامی که یک مکان امن را انتخاب کرده اید ، مرحله بعدی ایجاد طرح مورد نظر شما است. ساده ترین طرح آتشکده یک دایره کوچک است که قطر آن حدود سه فوت است. می توانید از سنگریزه های کوچک ، سبک ها و رنگ های مختلف سنگ های برجسته و دیگر مواد ایمن در برابر آتش استفاده کنید تا هنگام کار به محل کار خود برسید و بعداً همه چیز را پر کنید.

بهترین راه برای ساخت آتشکده ساده به شرح زیر است:

 • مرحله اول: محل آتشکده خود را در چمن خود علامت گذاری کنید. یک پست را در آنجا چسبانده و از طناب برای رسم یک دایره استفاده کنید. عرض آجر خود را به علاوه سه اینچ به طول طناب اضافه کنید و یک دایره بزرگتر دیگر بکشید.
 • مرحله دوم: چمنزار را از دایره کوچکتر بردارید. چند اینچ را پایین بیاورید و قسمت پایینی دایره را صاف کنید.
 • مرحله سوم: چمنزار را از حلقه بیرونی خارج کنید. روی آن حلقه بیرونی ، آجرهای خود را به شکل دایره بکشید.
 • مرحله چهارم: سنگفرش ها را حداقل 10 اینچ از سطح زمین بسازید. اگر می خواهید آتشکده دائمی باشد ، می توانید آنها را در جای خود قرار دهید ، اما لازم نیست.
 • مرحله پنجم: برای جلوگیری از گسترش آتش ، ماسه یا شن را داخل گودال و چند اینچ در اطراف آتشکده اضافه کنید.

آتشکده یا شومینه فضای باز

همه چیز در مورده ساخت آتشکده

امروزه ساخت آتشکده در طیف گسترده ای از اندازه ها ، مواد و سبک ها وجود دارند. انتخاب نوع مناسب بستگی به تعداد دفعات استفاده از آن ، محل برنامه ریزی آن ، بودجه و کد محلی شما دارد که می تواند اندازه را تعیین کند – یا اینکه آیا به طور کلی نوع آن مجاز است. 

آناتومی ساخت آتشکده

جمع آوری کیت بلوک های بتنی بهترین راه کار برای به دست آوردن ظاهر سنگ تراشی بدون نیاز به برش سنگ یا مخلوط ملات است. بلوک ها با چسب ساختمانی در اطراف یک آستر نسوز نگه داشته می شوند که آنها را در برابر حرارت زیاد محافظت می کند.

آناتومی ساخت آتشکده

ساخت آتشکده در حیاط

 آتش نه تنها وسیله ای جذاب برای گرمایش در فضای باز فراهم می کند ، بلکه ساخت آتشکده می تواند یک نقطه کانونی زیبا برای مکالمه و یک مکان سرگرمی مورد علاقه باشد.

آتشکده آجری ، آتشکده سنگی طبیعی ، آتشکده سنگ فرش  می تواند یک افزودنی زیبا به حیاط شما باشد. اینها به صورت سفارشی هستند ، یا می توانید از کیت استفاده کنید. اینها ساختارهای دائمی هستند.

ساخت یک آتشکده برای حیاط خانه شما است. با سه تا پنج  نیمکت ، محوطه آتش خود را احاطه کنید تا فضای زندگی دنج و صمیمی در فضای باز داشته باشید. اگر یک فریم مربعی ، شش ضلعی یا هشت ضلعی برای تاب ها ایجاد کنید ، همچنین یک منطقه مناسب برای آویزان کردن چراغ های خورشیدی تزئینی (چراغ های زهی یا فانوس) برای فضای جشن ایجاد می کند.

ساخت آتشکده مدرن

همچنین برخی از ایده های منحصر به فرد برای آتشکده وجود دارد. یک آتشکده مدرن استخر با صخره های شیشه ای در نزدیکی یک استخر شفاف در زیر زمین و ویژگی آبشار خیره کننده به نظر می رسد. 

ساخت آتشکده مدرن

 

فیلم آموزش ساخت آتشکده صفر تا صد 

اشتراک گذاری
5/5
3.2/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *