نوسازی و بازسازی ویلا – بازسازی ساختمان خانه

بازسازی ویلا
فهرست مطالب نمایش

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا (Reconstruction of the villa) یکی از بهترین گزینه ها برای داشتن یک ویلا ارزان قیمت جدید است. مکانهایی که در آنها زندگی می کنیم مانند سایر موارد نیاز به نگهداری و به روزرسانی دارند تا بتوانیم به درخواست ها و نیازهای خود در مدت زمان طولانی تری پاسخ دهیم.

بنابراین ، به زودی نیازما به بازسازی ویلا شروع می شود و ما باید آماده باشیم تا بهترین پاسخ را در بهترین زمان به شما بدهیم. در این مقاله ، ما می خواهیم تجربه خود  هر آنچه در مورد بازسازی ویلا می دانیم به اشتراک بگذاریم.

بازسازی ساختمان

بهتر است ابتدا تفاوت بین بازسازی ساختمان و تعمیر آن روشن شود. بازسازی ساختمان بسیار جامع تر از تعمیر ساختمان است و فقط به تعمیر دیوارها و تعویض کاشی محدود نمی شود. تعمیرات و بازسازی ساختمان می تواند از قسمتهای اصلی و زیرساخت ها تا طراحی و دکوراسیون داخلی ادامه یابد. 

تعمیرات و نگهداری از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در آپارتمان ها رفت و آمد زیادی وجود دارد. صاحبان خانه معمولاً مایل به کار در تعمیرات و بازسازی ها هستند. علاوه بر این ، آنها می خواهند طراحی داخلی را تغییر دهند و فضا را برای استفاده بهتر از آپارتمان های کوچک بهینه کنند. با این حال ، تعمیرات مسکن به این موارد محدود نمی شود ، بلکه می تواند جامع تر باشد. بگذارید اینگونه بیان کنیم: تمام تغییراتی که برای بهبود مقاومت ، دوام و شکل ظاهری ساختمان ایجاد شده همان بازسازی و ترمیم ساختمان است.البته گروه معماری آرسس بازسازی ساختمان های اداری را نیز انجام می دهد

بازسازی نما 

 نمای ساختمان بخشی از هویت آن است و می تواند وضعیت اقتصادی و اجتماعی ساکنان را نشان دهد. همچنین ، به عنوان اولین قسمت از هر ساختمان یا سازه ای که بیننده با آن روبرو می شود ، تأثیر مهمی در اولین نگاه و نظر مردم و همچنین در شکل ظاهری شهر دارد. این امر نیاز به دقت در انتخاب طرح و موادی را که می توان برای بازسازی نمای خانه استفاده کرد ، اضافه می کند.

انتخاب نوع مصالح ساختمانی برای بازسازی نما یکی از مهمترین دغدغه های طراحان و مجریان است. انتخاب مواد باید بر اساس نوع آب و هوا و آب و هوا باشد ، تا منظره زیبایی را با قیمت مناسب تری برای مالک فراهم کند. بنابراین اگر تصمیم دارید نمای ساختمان خود را بازسازی کنید ، تمام جنبه های آن از جمله زیبایی ، قیمت ، دوام و هزینه های نگهداری در آینده مانند شستشو ، ترک خوردن و … را در نظر بگیرید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تماس زیر تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

بعد از بازسازی
قبل از بازسازی

مزایای بازسازی ویلا

۱. در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید

ساختمان ویلایی پیش ساخته از ساختارهای اساسی ، سازه ای و معماری تشکیل شده است.

بنابراین هزینه این بخشها در مقایسه با هزینه ساخت ویلا از ابتدا بسیار کم است.

در واقع می توان گفت برای زندگی در یک ویلا زیبا و راحت نیازی به طراحی و اجرای ویلا از ابتدا ندارید اما در مورد یک ساختمان تابستانی یا ویلا می توانید آن را بهسازی و نوسازی کنید. فضاها و خواسته ها و نیازهای جدید و معاصر را با هزینه بسیار کم برآورده می کند.

از طرف دیگر ، حفاری هزینه ای ندارد.

۲- اخذ پروانه ساخت و تغییر کاربری زمین برای ساخت ویلا ضروری نیست

یکی از وقت گیرترین و مهمترین موارد گرفتن مجوز ساخت ویلا است.

برای ساخت ویلا در مناطق تابستانی و حومه ای ، امروزه قوانین دقیق تغییر کاربری اراضی اعمال می شود.

حتی پس از گرفتن مجوز ، فضای محدودی به سازندگان می دهند.

بنابراین استفاده از ساختمانی که قبلاً تمام مراحل را طی کرده است یک امتیاز است.

۳- از اتلاف منابع طبیعی خودداری کرده و آلودگی ها را کاهش دهید

هر پروژه ساختمانی ، از جمله ساخت ویلا ، منجر به استفاده از منابع طبیعی برای تهیه مواد اولیه ساخت و ساز برای تولید مواد مصنوعی و شیمیایی می شود.

این موارد تأثیرات مضر بر محیط زیست دارند.

بنابراین بهتر است تا حد امکان از پتانسیل ساختمان های موجود استفاده کرده و به زیرساخت هایی که هنوز هم کاربردی هستند اعتماد کنید.

بنابراین ، بازسازی یک خانه ویلایی قدیمی راه حل مناسب و بهینه در این زمینه است.

نوسازی ویلا

مراحل بازسازی ساختمان

 • مشاوره با متخصص و فعال در زمینه معماری و بازسازی
 • تخریب ساختمان با کمک متخصصین
 • شروع به ساخت
 • نازک کاری و زیباسازی ساختمان
 • بازسازی داخلی که شامل بازسازی دیوارها،  بازسازی کف ، بازسازی آشپزخانه ، بازسازی حمام و سرویس بهداشتی ، بازسازی اتاق خواب ،بازسازی اتاق نشیمن
 • بازسازی نما بیرونی ساختمان

انواع بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان اماکن عمومی ، بازسازی ساختمان سازه مسکونی ، بازسازی ساختمنان اداری

بازسازی ساختمان

۱. طراحی و برنامه ریزی

طراحی روی کاغذ ، نقشه های کامل معماری ، یا فقط مجموعه ای فکری از چگونگی پیشرفت بازسازی. قبل از اینکه فرم بازسازی به صورت فیزیکی درآید ، اصلاح اشتباه باعث کم شدن هزینه ها می شود . اطمینان حاصل کنید که بودجه لازم برای بازسازی خود را دارید .

 • یک لیست ساده “بله / خیر” از پروژه ها و پروژه هایی که خودتان می خواهید انجام دهید ، تهیه کنید .
 • برای کارهایی که نمی خواهید خودتان انجام دهید به دنبال پیمانکاران و معماران باشید.
 • برای مجوزها اقدام کنید .

۲. پشت بام ، پی ، مسائل مربوط به آب ، سایدینگ ، پنجره ها

تعویض یا تعمیر سقف ؛ اصلاح پایه جلوگیری از نفوذ آب ؛ نصب یا تعمیر سایدینگ و پنجره ها. ابتدا باید کارهای های بزرگ انجام شود زیرا کارهای بعدی تحت تأثیر آنها قرار می گیرند.

 • پایه را ایمن کنید.
 • در قسمت هایی مانند ضعیف شدن دیوارها ، تیرچه ها و تیرهای حمل ، تعمیرات اساسی انجام دهید.
 • سقف را تعمیر یا تعویض کنید .
 • پنجره هایی را که ممکن است کارهای بازسازی در آینده را خراب کند ، جایگزین کنید. اگر آسیب جدی ندید ، آن را برای مراحل بعدی بگذارید .
 • اگر سایدینگ چنان آسیب دیده باشد که امکان نفوذ آب را فراهم کند ، سایدینگ را تعمیر یا تعویض کنید. اگر آسیب جدی ندید ، آن را برای مراحل بعدی بگذارید .

۳. تخریب

تخریب و دفع بخشهایی از خانه که با پروژه های بعدی جایگزین خواهد شد.

یک ظرف بزرگ برای زباله اجاره کنید .تمام یا بعضی از قسمت های خانه را که بازسازی می شود ، با دقت تخریب کنید . اگر در خانه زندگی نمی کنید ، تا آنجا که ممکن است تخریب کنید.

۴. نجاری سازه ای

نجاری که از کارهای دیگر مانند دیوارهای خشک ، دیوارهای جدید یا جابجا شده ، پنجره ها ، درها و … شامل می شود.

 • دیوارهای متحرک.
 • ساخت دیوارهای جدید
 • افزودن تیر برای تحمل وزن بیشتر در طبقه بالا.
 • برداشتن درهای موجود
 • اضافه کردن قاب برای پنجره های ساختمانی جدید ، یا بزرگتر شدن قابل توجه  پنجره.
عکس قبل و بعد بازسازی ساختمان

۵. کانالهای تهویه مطبوع ، برق و لوله کشی

سرویس های حیاتی که باید هنگام باز بودن دیوارها و سقف نصب شوند.

 • با باز شدن دیوارها و سقف ، زمان آن فرا رسیده است که مجاری را برای گرمایش مرکزی و تهویه هوا نصب کنید.
 • سیستم های جدید برق و لوله کشی را اجرا کنید. در این زمان بازرسان برق و لوله کشی نیز بازدید خواهند کرد.

۶. پنجره

 • نصب پنجره ، چه کل خانه و چه جزئی ، تقریباً همیشه در یک پروژه بازسازی خانه هستند.

۷. عایق کاری

گذاشتن عایق در دیوارها و سقف.

 • عایق را در دیوارها و اتاق زیر شیروانی نصب کنید.
 • عایق کاری سریع انجام می شود ، بنابراین مطمئن شوید که گچ بری های شما آماده است تا به زودی پس از این کار را انجام دهد.

۱۰. رنگ آمیزی داخلی ، کاغذ دیواری و سایر اتمام سطح

نقاشی دیوارهای داخلی ، کاغذ دیواری آویز ، رنگ آمیزی قالب و تزئینات ، رنگ آمیزی و ترمیم مهر و موم.

 • تمام این کارهای تکمیل شده روی سطح جزئیات باید یکی از آخرین مواردی باشد که در خانه انجام می دهید زیرا این کار می تواند به کار دیگر شما آسیب برساند.

۱۱. کفپوش

 • نصب کفپوش در مراحل بازسازی در اسرع وقت ، سطح کفپوش شما را از آسیب قابل توجهی نجات می دهد.

۱۲.کارهای بیرونی در خارج از خانه.

محوطه سازی یا استخرهای شنا

بازسازی خانه

نکات بازسازی ویلا

در باز سازی ویلا باید به بازسازی محوطه بیرونی ویلا توجه کافی داشته باشید همچنین  بازسازی دیوارها، سقف و کف ویلا را با دقت انجام دهید. البته نبایدمدیریت زمان و هزینه در بازسازی ویلا فراموش شود و اینکه شما می توانید افزودن فضاهای دیگر به ویلا را در نظر داشته باشید.

 فضای پرت ویلا در بازسازی ویلا از بین ببرید. البته در بازسازی آشپزخانه ، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ، بازسازی سالن نشیمن و پذیرایی بسیار مهم است.

بازسازی آشپزخانه

تفاوت بازسازی ویلا و نوسازی ویلا قدیمی

بازسازی ویلا و نوسازی ویلا می تواند از لحاظ عبارتی بسیار شبیه باشد. در بسیاری از موارد از آنها به جای یکدیگر استفاده می شود. اما تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد.

با گذشت زمان ، علاوه بر قطعات خارجی مورد استفاده در ویلا ، قطعات داخلی آن مانند لوله کشی ، سیم و سایر قسمت های داخلی ویلا نیز آسیب می بینند.
این احتمال وجود دارد که بازسازی ویلا مربوط به قسمت هایی از ویلا باشد. این احتمال وجود دارد که فقط قطعات خارجی را تعویض کنید.

یا در حال بازسازی بخشی از نقشه ویلا هستید. در بازسازی ویلا ، نقشه ویلا معمولاً ثابت می ماند.

اما نوسازی ویلا کمی متفاوت است. در نوسازی ویلا ، در بیشتر موارد ، تمام زیرساخت ها و قسمت های داخلی سازه ویلا جایگزین می شود. در برخی موارد ، طراحی تغییر می کند و در برخی موارد ، تمام فضاها به جز اسکلت و پایه نوسازی می شوند.
در واقع پس از نوسازی ویلا ، با ویلا جدیدی با متریال جدید و حتی نقشه ها و فضاهای جدید روبرو خواهید شد. بسیاری از ویلاهای قدیمی با طرح های منسوخ و ناامیدکننده باید بازسازی شوند. اما در نوسازی احتمالاً فقط با مواد جدیدی روبرو خواهید شد.

شما باید این تفاوت را در موضوع بیان کنید تا بهترین گزینه را بین این دو انتخاب کنید ، تا بهترین انتخاب را برای ویلای خود داشته باشید.
نوسازی ویلا تقریباً مشابه طرح اولیه است. هنگام بازسازی ویلا ، باید با یک متخصص طراحی و اجرای ویلا مشورت کنید. با این حال ، حتی بازسازی ویلا نیاز به مشاوره دارد.

بازسازی ویلا و محوطه ویلا

بازسازی ویلا در شمال

آیا می دانید هزینه بازسازی و نوسازی ویلا در شمال چقدر است؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که در صورت خرید ویلا جدید هزینه ساخت آن چقدر است؟ اگر تصمیم به خرید ویلا در شمال دارید یا از قبل ویلا خریده اید ، اما اگر قصد بازسازی ویلا در شمال را دارید ، قطعاً اولین و مهمترین عامل شما خواهد بود. مهم هزینه ارتقا است. 

بنابراین برای کسانی که این نوع ساختمان ها را می خرند یا برای کسانی که در ساختمان سکونت دارند و قصد تعویض بخشی از آن را دارند مهم است. شما به عنوان شخصی که در این ساختمان ها زندگی می کنید ، باید وقت و هزینه کافی را برای تعمیر و بازسازی ویلا در شمال اختصاص دهید. در چنین شرایطی با بازگشت آن به حالت مطلوب ، حداکثر امکانات را خواهید گرفت.

مهمترین عاملی که در ترمیم و بازسازی ویلا در شمال نقش مهمی ایفا می کند هزینه ای است که بعضاً به عنوان محدودیت های مالی از آن یاد می شود. بودجه بندی مالی برای بسیاری از افراد محدودیت تعیین می کند.

بنابراین چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که هزینه بازسازی و تعمیر ویلا بیش از هزینه های روزانه شما نیست؟ چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که در طی این پروژه متحمل هزینه های اضافی نخواهید شد؟ باید موارد زیر در بازسازی ویلا شمال در نظر بگیرید:

 • تعمیر و بازسازی ویلا در شمال با بررسی هزینه‌های مالی و بیمه
 • برنامه‌ریزی‌های دقیق برای تعمیر و بازسازی ویلا در شمال
 • بررسی شرایط ویلا

 

بازسازی داخلی ساختمان

بازسازی باغ و ویلا

اولین چیزی که هنگام بازسازی ویلا یا باغ باید به آن توجه کنید ، مساحت زمین و بودجه شماست.

این دو نکته بازسازی ویلا را منطقی و عملی می کند.

نکته دیگری که هنگام بازسازی ویلا قدیمی باید به آن توجه کنید این است که شما می خواهید رنگ ، طرح و مواد را مطابق با سلیقه ، آب و هوا و بودجه خود انتخاب کنید.

نکته ای که باید در هنگام انتخاب رنگ در طراحی فضای خود به خاطر داشته باشید این است که از رنگ های مختلف در طراحی خود استفاده نکنید زیرا استفاده بیش از حد از رنگ ها باعث می شود طرح نوسازی ویلا شلوغ به نظر برسد.
افراد زیادی هستند که به طراحی و نورپردازی ساختمان و نمای باغ خود اهمیتی نمی دهند و این یک اشتباه بزرگ است زیرا نورپردازی مناسب برای باغ ویلا می تواند به لوکس و گرمی طراحی کمک کند.

همچنین می توانید از روشنایی برای نشان دادن مسیر و استخر باغ ویلا خود استفاده کنید.
شاید فکر کنید که طراحی لبه ها و مسیرهای باغ خیلی مهم نیست. در چنین حالتی توجه داشته باشید که قسمت اصلی منطقه باغ ویلا از راهروها ، گلها ، درختان و فضای سبز تشکیل شده است. تأثیر دارد

هزینه بازسازی ویلا

در مورد هزینه بازسازی ویلا می توان گفت با هر بودجه ای می توانید ویلا را بازسازی کنید. زیرا بازسازی ویلا تغییرات و هزینه های زیادی را شامل می شود. شما می توانید یک ویلا جدید با رنگ ساده و رنگ دیوار داشته باشید ، یا می توانید استخر یا محوطه سازی را به ویلا خود اضافه کنید.

تنوع بازسازی در ویلا ها به دلیل آزادی منطقه بزرگتر و سطح بزرگتر این نوع ساختمان ها در مقایسه با ساختمانهای مسکونی است.

بنابراین هزینه های ساخت ویلا  همیشه قبل از شروع هر کاری و با توجه به تعداد تغییرات لازم برای هر ویلا به طور دقیق محاسبه می شود. زیرا ما معتقدیم که قبل از هر کاری باید از هزینه های مورد نیاز برای بازسازی ، ساخت و طراحی آگاهی داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت و با برنامه ریزی دقیق تصمیم نهایی خود را بگیرید.

اما اگر می خواهیم هزینه هر متر از نوسازی ویلا را تا حدودی اعلام کنیم ، پس می توان گفت که بازسازی ویلا ، بسته به میزان تغییرات و میزان فرسودگی ویلا ، همچنین محل استقرار ویلا  و شرایط محیطی بین ۱,۵۰۰.۰۰۰ تا .۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان در هر متر مربع است.

بازسازی نمای ساختمان

سوالات متداول در مورد بازسازی ویلا

چرا نوسازی ویلا؟

اگر از طرح قدیمی ویلا خود خسته شده اید و موقعیت ویلا دیگر برای شما مناسب نیست. اگر تمام قسمت های ویلا قدیمی و پوسیده باشد ؛ و شما نیاز به نوسازی ویلا دارید. شما باید امروز را شروع کنید.

راه حل دشوار و قطعاً پرهزینه در این موارد تخریب ویلا و بازسازی آن است. شغلی که هزینه زیادی خواهد داشت. بهترین و ساده ترین راه حل در این موارد بازسازی یا نوسازی ویلا است.
در واقع می توانید با کاهش حدود یک دهم هزینه ساخت ویلا ، ویلا خود را نوسازی کنید. در عوض یک ویلا جدید بگیرید. بله ، درست شنیدید در واقع ، پس از بازسازی ویلا ، شما یک ویلا تازه ساخت خواهید داشت؛ همه قطعات جدید و به روز هستند و عملا ویلا را برای ۲۰-۳۰ سال آینده تضمین می کنند.

چه زمانی ویلا نیاز به بازسازی دارد؟

در نگاه اول ، ممکن است فکر کنید هرچه ویلا قدیمی تر باشد ، به تعمیرات بیشتری نیز نیاز دارد. از برخی جهات این درست است ، اما با نگاهی دقیق به مشکل بازسازی ویلا باید بگوییم که بازسازی فقط ساخت و سازهای قدیمی نیست و ویلاها غالباً پاسخگوی نیازهای جدید ما نیستند. بازسازی ویلای خود را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، افزایش تعداد اعضای خانواده و تغییر کاربری افراد در طی سالها از جمله کارهایی است که نیاز به بازسازی ویلا دارد. پس به طور کلی دو دلیل اساسی بازسازی و نوسازی ویلا : فرسودگی مصالح و تاسیسات و عدم تأمین نیازهای جدید افراد ساکن در ویلا و خانه

بازسازی ویلا به چه افرادی پیشنهاد می شود؟

ما به سه گروه از افراد بازسازی ویلا را ارائه می دهیم. اول از همه ، افراد و خانواده هایی که سالها در یک ویلا چند سال ساخت زندگی کرده اند. زیرا به طور کلی این مکان ها ویلاهای معمولی نیستند و خاطرات و روزهای شیرین و تلخ اعضای خانواده در داخل شکل می گیرد و بنابراین از ارزش بالایی برای اعضای خانواده برخوردار است.

در این شرایط می توان با حفظ خاطرات ، خانه ای جدید با ساختارهای جدید با بازسازی تخصصی و طراحی حرفه ای داشت. گروه بعدی که ما برای بازسازی ویلا پیشنهاد می دهیم ، افرادی هستند که فکر می کنند ویلاهای آنها قدیمی هستند یا نیازهای آنها را برآورده نمی کنند.

بازسازی خانه کلنگی

چه بخش هایی از ویلا شامل بازسازی میشوند؟

وقتی نوبت به بازسازی ویلا می رسد ، واقعاً می تواند تغییراتی کلی در پی داشته باشد. از ایجاد سیستم های لوله کشی گرفته تا ایجاد مناطق جدید برای استخر و ویلا.

بنابراین می توان گفت که تمام قسمت های ویلا این پتانسیل را دارد که تغییرات خوبی در کارهای بازسازی ایجاد کند ، اما این فرسایش و نیازهای جدید قسمت های مختلف ویلا است که این منطقه را تعریف می کند.

به عنوان مثال ، گاهی اوقات رنگ آمیزی ساده دیوار و تمیز کردن سطح می تواند نیازهای ما را برآورده کند ، و گاهی ترکیدن لوله ها و فرسودگی دستگاه های مکانیکی ما را مجبور به این کار می کند. همچنین ، این مسئله می تواند بارها گسترش یابد و بحث افزودن فضاهای جدید مانند افزودن طبقه جدید ، تغییر چیدمان کف یا افزودن استخر ، ما را به فکر بازسازی می اندازد.

بازسازی ویلا  یا خرید یا ساخت ویلا نو ساز؟

یکی از سوالات مهمی که باید در مورد بازسازی ویلا به آن پاسخ داده شود ، آیا بهتر است ویلا را بازسازی کنید یا یک ویلا بخریدیا ساخت ویلا جدید را شروع کنید؟

زندگی در ویلا و ایجاد خاطرات زیبا و زمان های مختلف در آن باعث افزایش احساس مالکیت و وابستگی ما به این مکان می شود. ترک خانواده و دوستان خود در جایی که خاطرات ما از آن ناشی می شود ، دشوار است.

به همین دلیل ، ما همیشه کارفرمایان خود را برای بازسازی ویلا یا فضای زندگی برای تغییر خانه یا ویلا پیشنهاد می دهیم. 

دلیل دیگری که ما بازسازی ویلا را گزینه مناسبی می دانیم هزینه در مقایسه با خرید ویلا جدید است. بازسازی ویلا هزینه خرید ویلا جدید برای یک ویلا مدرن حدود یک سوم است.

آیا می توان بازسازی ویلا به عنوان منبع در آمد در نظر گرفت؟

برای بسیاری از افراد ، بازسازی ویلا منبع درآمد است. خرید ویلا های قدیمی ، بازسازی فضا و تعمیرات ویژه می تواند قیمت ویلا را به میزان قابل توجهی افزایش داده و سود خوبی را برای خریدار به همراه داشته باشد.

در حالی که بازسازی ویلا می تواند کاری ارزشمند باشد که شامل ریسک مالی بالایی می شود ، با کارشناسان و مشاوران بازسازی ویلا گروه معماری آرسس تماس بگیرید تا درباره چگونگی به حداقل رساندن و استفاده از منافع مالی در صورت اتلاف انرژی و هزینه ها به طور کامل اطلاعات کسب کنید.

بازسازی خانه

بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد؟

زمان مورد نیاز برای بازسازی ویلا بسیار مهم است زیرا شما به طور کلی نمی توانید از ویلا خود در دوره بازسازی ویلا استفاده کنید ، که اگر بدون مراقبت باقی بماند تجربه تلخ بازسازی ویلا را برای شما به همراه خواهد داشت.

پاسخ دقیق به این سوال که مدت زمان بازسازی ویلا چقدر طول می کشد بسته به اندازه هر پروژه و میزان بازسازی مورد نیاز متفاوت است که کارشناسان گروه معماری آرسس در این مورد کاملا با شما صحبت می کنند.

اما اگر می خواهیم تا حدودی بدانیم که مدت زمان بازسازی ویلا چقدر است ، می توانیم بازسازی را بر اساس میزان تغییرات مورد نیاز به سه دسته تقسیم کنیم.

در ساده ترین حالت ، بازسازی ویلا ممکن است مواردی از قبیل نقاشی داخلی و خارجی ، تعویض کمد  ، تعویض کف و مواد سقف ، تغییراتی از این دست و سرانجام ابعاد ویلا را شامل شود.
بازسازی در حالت دوم ، که یکی از رایج ترین سبک های بازسازی است ، علاوه بر تغییر در مواد و رنگ ساختمان ، تغییرات اساسی و فنی نیز وجود دارد مانند تعویض لوله ها و لوازم جانبی مکانیکی و الکتریکی واحد ساختمانی. تکمیل شده به عنوان مثال ، در این بازسازی ، لوله های فرسوده با لوله های جدید جایگزین می شوند و قسمت هایی از ویلا که دارای مشکلات عایق هستند تعمیر می شوند.

در این فرایند بازسازی ، سیستم های روشنایی نیز می توانند دوباره طراحی شوند. این نوع بازسازی ویلا با طراحی و اجرای معماری بین دو تا سه ماه به طول می انجامد.


اگر می خواهیم یک تعمیرات اساسی انجام دهیم که شامل تغییر در فضای ویلا ، اضافه کردن کاربری های جدید مانند استخر ، بزرگ یا کوچک شدن اتاق ها ، تغییر تعداد طبقات و رختکن باشد ، باید زمان بیشتری را اختصاص دهیم. این نوع تعمیرات که می تواند معادل تعمیر ویلا باشد ، ۳ تا ۹ ماه طول می کشد.

بازسازی ویلا در چه فصلی مناسب تر است؟

آنچه مهم است نور خورشید است که در بهار و تابستان بیشتر است ، و استفاده از آن باعث خشک شدن سریعتر و آسان تر آن می شود و بازسازی سریع تر است.
البته آب و هوای هر منطقه به موقعیت جغرافیایی آن بستگی دارد ، به استثنای فصول که البته در همه جا متفاوت خواهد بود.

به طور کلی ، یافتن یک پیمانکار و کارگران فصلی از دیگر عوامل تعیین زمان مناسب برای نوسازی ، کارگران و مهندسان هستند که در اوج شغل خود هستند و باید کار خود را با زمان ، دقت و کیفیت کافی انجام دهند. به درستی استفاده کنید
قیمت مصالح ساختمانی نیز در بعضی مواقع نوسانات زیادی دارد که این خود عامل مهم دیگری در تعیین زمان مناسب است.
به طور کلی ، بهترین زمان برای بازسازی خانه زمانی است که هزینه های بازسازی حداقل باشد.

چه مواردی در پروسه بازسازی ویلا تاثیر گذار هستند؟

هدف از بازسازی ویلا ، سن ساخت ویلا ، ابعاد ساختمان ویلا ، سبک ویلا سازی ، محوطه سازی ویلا

چه کارهایی که در بازسازی ویلا می توان انجام داد؟ 

جابجایی تیغه ها ودیوارهای جدا کننده
تغییر سقف
تغییر و بازسازی تاسیسات و لوله کشی
تغییر وبازسازی سیستم برق و نورپردازی
تغییر در متریال کفپوش
تغییر ویا اجرای شومینه
تغییر در آشپزخانه و کابینت ها
تغییر در سرویسهای بهداشتی و حمام
تغییر و تعویض درب ها و پنجره ها
تعویض دستگیره ها
تعویض شیرآلات
تعویض کلید و پریز ها
نقاشی اجرای کاغذ دیواری واستفاده از متریال های دکوراتیو
تجهیز مکان به کابل شبکه
تجهیز فضا به سیستم مداربسته و دزدگیرو سیستم های هوشمند و……..

چه زمانی تصمیم به بازسازی برای ویلا شما تصمیم اشتباهی است؟

 

ساختمان ویلا شما از مقاومت ساختاری کافی برخوردار نیست. به این ترتیب یا باید ساختمان ویلا کاملاً تخریب و ویلای جدیدی ساخته شود و یا ساختمان ویلا تقویت شود.
اگر ساختمان ویلا شما نیاز به به روزرسانی دارد اما هزینه های مقاوم سازی بیش از یک توجیه برای بازسازی آن است.
– در مواردی که برآورد هزینه بازسازی ویلا شما برابر با هزینه تخریب و بازسازی است و یا تعداد آنها بسیار نزدیک به یکدیگر است. در این حالت قطعاً تخریب و بازسازی ویلا منطقی تر از بازسازی است.
– درصورتی که براساس تجربه ما ، انتظارات شما از بازسازی پروژه ویلای شما بسیار بیشتر از آن باشد که در واقع از بازسازی مورد نظر خود به دست می آورید. به بیان ساده ، انتظار شما از بازسازی آن چیزی نیست که در واقع پس از بازسازی بدست آورید.
حداکثر محدودیت در بودجه شما برای بازسازی یا مدت زمانی که برای انجام آن صرف می کنید بسیار غیر قابل اعتماد است. این بدان معناست که شما یا به امور مالی خود اعتماد ندارید و یا شرایط ویلا این احتمال را می دهد که هزینه بازسازی آن بیش از سهام مالی یا مدت زمان شما باشد.
اجازه بازسازی یا رضایت بگیرید و با سایر افراد یا متخصصان علاقه مند ، مانند شرکای ویلا ، اما و اگر با آنها روبرو شوید ، هماهنگی کنید. حتی در این حالت نیز تا زمان برنامه ریزی کار نباید شروع به بازسازی کنید.

بازسازی ساختمان

گروه معماری آرسس بازسازی ساختمان و ویلا و خانه را در کدام شهرها انجام می دهد؟

بازسازی ویلا در تهران ، بازسازی در شمال،بازسازی درنوشهر، بازسازی ویلا در کرج ، بازسازی ویلا در گیلان ، بازسازی ویلا در رشت ، در کل بازسازی ساختمان ، ویلا ، خانه در سراسر استان تهران و کرج توسط گروه معماری آرسس انجام می شود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس زیر تماس بگیرید

۰۲۶۴۴۳۲۶۹۳۴

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

منبع : https://www.thespruce.com/how-to-renovate-a-house-۱۸۲۲۴۲۹

سوالات متداول بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان و تعمیرات با هدف بهتر شدن امنیت و راحتی ساکنان شروع می شود .یک مشکل کوچک مانند ترک بخشی از دیوار ، شکستن کاشی کف و غیره رخ می دهد ، اما ساکنان وقت و دانش کافی برای رفع آن ندارند. این به تدریج به یک مشکل بزرگتر در ساختمان تبدیل شد.

در این صورت کافی است در مورد تعمیر و بازسازی آپارتمان با شرکتی که در زمینه تعمیر ساختمان فعال است بحث و تبادل نظر کنیم. آنها در کمترین زمان مشکل را حل کردند. این امر علاوه بر تشدید مشکل ، هزینه تعمیرات جدی ساختمان در آینده را نیز از بین می برد.

 
 1. سبک انگلیسی
 2. سبک فرانسوی

 3. سبک شرقی یا ژاپنی

 4. سبک مدیترانه‌ای

 5. سبک ایرانی

 6. سبک رسمی و غیر رسمی

 7. سبک مدرن

 8. سبک بیابانی

هزینه بازسازی ساختمان در ابتدای پروژه قابل تعیین نیست و به نظر من باید در بودجه بسته شود. هزینه بازسازی خانه که بسته به تغییرات ایجاد شده واضح است که به جای تغییر در روند مرمت ساختمان ، قیمت ساختمان آپارتمان و بازسازی را افزایش می دهد. در بیشتر مراحل ساخت روز ، نمی توان قیمت بازسازی ساختمان را برای روند تعمیر تعیین کرد که تأثیر قابل توجهی در تجدید و ایجاد اتحاد اینها دارد ، و خانه هزینه پروژه نوسازی برای این دو متفاوت است.

۱- کاغذ دیواری استفاده شده

۲- سرامیک، کاشی،  پارکت و کف پوش

۳- گچ کاری

۴- سقف کناف

۵- متراژ خانه

۶- هزینه بیمه بازسازی ساختمان

۷- هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

۸- هزینه بازسازی آشپزخانه

در مرحله اول ، بهبود کیفیت فضای زندگی و ایجاد تنوع در محیط با استفاده از امکانات سرمایشی و گرمایشی باعث افزایش روحیه افراد می شود .اگر قصد فروش یا اجاره دارید ، آپارتمان و خانه قدیمی شما فروش بالاتری خواهد داشت و مشتریان بیشتری با پیشنهادات بهتر اجاره ای و براساس تجربه خواهید داشت ، به خصوص در آپارتمان های بدون آسانسور و پارکینگ ، که در سومین یا چهارمین مکان قرار دارند کف. اصول آپارتمان و خانه با کمترین هزینه و بودجه شما باعث می شود دو برابر واحد کمتر در معرض دید مشتری قرار گیرد و مزایای آن را بیشتر نمایان کند.

در بازسازی خانه ، اگر تغییر چیدمان ، جابجایی دیوارها یا تغییر محل پله ها و شرایطی که بر مقررات شهرداری غلبه می کند ، در دستور کار طراح قرار دارد ، باید با اسناد عنوان به منطقه مربوطه محل زندگی خود مراجعه کند. و پرداخت مالیات سالانه شهرداری. برای مجوز بازسازی خانه و ساختمان اقدام کنید.

اما در موارد جزئی دیگر ، مانند تعویض پنجره های دو جداره برای جلوگیری از اتلاف انرژی یا ایزوگام ، لوله کشی ، رنگ آمیزی ، لمینیت و تزئینات ، نیازی به مجوز ندارید.

انتخاب سبک معماری و طراحی داخلی معمولاً به بودجه و سلیقه مشتری بستگی دارد ، با در نظر گرفتن پارامترهای اصول معماری داخلی ساختمان ، که می توان در منطقه ساختمان ، میزان نور ، ارتفاع سقف اشاره کرد و غیره ، اما بیشتر مردم سبک مدرن را به سبک کلاسیک ترجیح می دهند. آنها انتخاب می کنند که دلیل اصلی را می توان مساحت خانه در نظر گرفت. دیگران سبک های معماری دیگری مانند سبک نئوکلاسیک یا تلفیقی دارند ، اما طراحان ما بهترین طراحی را بدون در نظر گرفتن هزینه بازسازی ارائه می دهند.

تا حد امکان از تخریب دیوارهای اصلی خودداری کنید. اگر در آپارتمان هستید ، قبل از شروع با همسایگان خود صحبت کنید. برای ترمیم دیوارها و از بین بردن رطوبت از متخصص کمک بگیرید. برای تغییر رنگ دیوارها از طراح مشورت کنید.

خانه های قدیمی مملو از خاطرات ساکنان طولانی مدت آنها است. به دلیل این ارزش معنوی ، بسیاری از آنها دوست ندارند از خانه ای به خانه دیگر نقل مکان کنند. اما بسیاری از این خانه ها نیاز به خدمات بازسازی منزل ، تعمیر و نوسازی آپارتمان دارند و بازسازی آپارتمان قدیمی راه حل خوبی برای این افراد است. در واقع ، برای اطمینان از یکپارچگی ساختمان و شکل ظاهری آپارتمان ، باید بازسازی داخلی ، بازسازی و زیرساخت های اساسی انجام شود.

خانه ها و ویلاهای بزرگ به دلیل مساحت زیاد گرانتر از خانه های کوچک هستند اما به دلیل قدیمی و فرسوده بودن برخی از آنها ، اگر تعمیرات به موقع و به درستی انجام شود ، با بازسازی بهینه ، می توانید یک خانه مدرن داشته باشید و یک ویلا زیبا . بازسازی خانه های ویلایی قدیمی به دلیل کهولت سن و عدم امکان استفاده به دلیل خطرات جانی و مالی ساکنان و در واقع ریشه های روند بازسازی ساختمان در این مورد ، اصول و فنون خاص خود را دارد و حمل می شود توسط خود مالک امکان پذیر نیست. استراتژی بازسازی در این ساختمانها بیشتر به نیازها و خواسته های صاحب مشاغل بستگی دارد و به دلیل وسعت بیشتر ، در چنین پروژه هایی با محدودیت کمتری روبرو می شویم.

اشتراک گذاری
5/5
امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *