قیمت طراحی و ساخت ویلا در شمال
15
دسامبر

طراحی و ساخت ویلا

فهرست مطالب نمایش

ویلا چیست؟

ویلا (vila) ساختمانی است که مرتبط با طبیعت اطراف ساخته شده و در واقع بخشی از آن است. این مکان با استفاده از طراحی مناسب ساخته شده و هدف از ساخت آن با سازگاری با طبیعت است. برخلاف ساختمانهای معمولی که فقط برای بقا ساخته شده اند و توجه زیادی به محیط اطراف خود ندارند ، ویلا بر رابطه نزدیک با طبیعت تأکید دارد.

ویلا ناخودآگاه شما را به یاد طبیعت و محیط زیبا می اندازد و آرامش و اطمینان خاطر را به ارمغان می آورد. راه رفتن با هوای تازه در یک محیط آرام روح شما را شاداب می کند و احساس متفاوتی از زندگی در یک خانه معمولی می دهد. ساخت ویلا در طبیعت ، مانند هر ساختمان دیگر ، به یک سری کارهای اولیه و برنامه ریزی احتیاج دارد.

ویلا ها بر اساس منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوا توسط معماران و مهندسان باتجربه طراحی و ساخته می شوند. اگر به مناطق مختلفی سفر کرده باشید ، واقعاً چشم اندازهای مختلفی از ویلا مشاهده کرده اید زیرا این وضعیت جغرافیایی است که بر محتوای عملکردی و معماری ویلا تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، ویلا در مناطق بارانی دارای ی سقف شیروانی است ، اما در مناطق دیگر ویلا ممکن است دارای سقف منظم باشد.

ساخت ویلا دوبلکس مدرن

خرید ویلا یا سرمایه گذاری در ساخت آن به آینده ای روشن تر و سودآورتر منجر می شود ، زیرا با افزایش جمعیت شهرها و شلوغ شدن آنها ، مردم باید نگرانی های خود را برطرف کنند. طبیعت به یک محیط آرام احتیاج دارد.

ویلائی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد و تسهیلاتی را برای ساکنین فراهم کند نه تنها از نظر مالی بسیار زیاد خواهد بود بلکه از نظر جسمی و روحی نیز می تواند آسایش و آرامش را برای مردم فراهم کند.

معماری داخلی و خارجی ویلا همراه با زیبایی و جذابیت آن باید بر اساس اصول مهندسی پیاده سازی شده و حمایت های لازم از آن انجام شود. مراحل مختلفی برای ساخت ویلا وجود دارد که به صورت مرحله ای انجام می شود. در این مقاله این مراحل را توسط سازنده معرفی کرده ایم تا با آگاهی از آنها به راحتی ویلا بسازید. با ما همراه باشید.

ساخت ویلا به صورت اقساطی

– مرحله اضافه کردن

در این مرحله ، قیمت با توجه به سلیقه صاحب مشاغل متفاوت است. به عنوان مثال می توان به قیمت کاشی و سرامیک از 7000 هزار تا 70000 تومان در متر اشاره کرد.

– شیرآلات را انتخاب کنید

قیمت از حدود 100000 تومان تا 6 میلیون تومان متغیر است. هر نوع شیر آب شامل 4 قطعه است (1 قطعه برای آشپزخانه و 3 قطعه برای سرو).

به دلیل آب و هوای ساختمان و شناسایی شمال و جنوب ، طول و عرض زمین ، یکی از مهمترین قسمتهای ساخت ویلا نقشه برداری از زمینی است که ویلا در آن ساخته شده است.
بعد از بررسی زمین ، نوبت به نقشه برداری ویلا با توجه به نظر و سلیقه صاحب مشاغل یا صاحب ویلا می رسد ، تحت نظارت و مشاوره مهندس ناظر بیش از نیمی از متقاضیان ویلا در شمال می خواهند یک ویلای دو خوابه دو خوابه را برنامه ریزی کنند.

مشهورترین دوبلکس 3 خوابه ویلاهای 3 طبقه در طبقه زیرزمین با یک حمام اضافی و فضای حمام با دید محدود و بیشتر آنها آشپزخانه هستند. این شامل یک سالن بزرگ بدون ستون است. در طبقه دوم ویلا دو اتاق خواب اصلی وجود دارد.

مورد دیگری که در بین سازندگان و خریداران ویلا در شمال بسیار محبوب است ، یک اتاق نشیمن راحت و کوچک علاوه بر یک تراس بزرگ مشرف به دریا ، منظره ای از جنگل و یک منطقه کوهستانی سرسبز در قسمت جنوبی ویلا است.

پس از اتمام مرحله نقشه برداری زمین ، نوبت به مهندس رسیده است که نقشه را محاسبه کند. این حساب ها شامل موارد زیر است:

– محاسبه ساختار ویلا و نوع اسکلت (بتن ، فلز)
تعداد و تعداد میله های کاربردی ویلا
– و حساب های کلی تا پایان ساخت ویلا
گام بعدی ترسیم و اجرای نقشه زمین مورد نیاز صاحب مشاغل از طریق مهندس ناظر ، نمایندگان و کارمندان است.

بعد از مرحله رنگ آمیزی ویلا ، پایه و اساس کارگران و پیمانکار ویلا گذاشته می شود که برای ساخت پی از طریق اسکلت استفاده می شود. برای آماده سازی قبل از عمق خاص

مراحل بعدی اجرای پایه های ویلا ، اجرای اسکلت ها ، ستون ها و سقف ها از طریق اسکلت و نظارت دقیق مهندسی است که در مرحله تحویل است ، هزینه تعمیر شیرها و ساخت دیوار کم است..

پس از مراحل فوق ، نقش ساخت و ساز ظاهر می شود  به طور معمول ، سختی ویلا شامل دیوارهای چینی و قطعات داخلی ، از جمله اتاق نشیمن و خدمات است. اتاق ویلا و آشپزخانه توسط دیوارهای چینی یا آجری از هم جدا شده اند.

مرحله بعدی کار بام ویلا یا ساختمان است که به نوع و جهت شیب سقف ویلا بستگی دارد و تحت نظارت جوشکار و مهندس انجام می شود. برای زیباسازی نمای ویلا می توانید از ترک های زیادی در سقف ویلا و از سطح مارپیچ یا شیب دار مانند ویلاهای سبک کانادایی و طراح استفاده کنید.

با اتمام مرحله دشوار ویلا ، ساخت سقف و جوشکاری ، زمان آن رسیده است که ویلا به پایان برسد ، که شامل تعمیر پنجره ها ، قاب ها ، دیوارها و سقف ها ، تاسیسات برق ویلا ، لوله کشی و خدمات است. آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، عایق و خدمات آشپزخانه و کف ویلا با چسب عایق بندی شده است.

در مرحله بعدی با سرویس و کاشی کاری همزمان دیوارهای آشپزخانه ، کارهای نهایی در سقف ویلا به پایان می رسد. بسته به سلیقه صاحب مشاغل ، سقف ویلا را می توان از چوب روسی ، آهک  یا سقف سرویس اشتباه (میله گرد ، تیرهای چوبی) انتخاب کرد.

پس از مراحل فوق ، ما با استفاده از پودر سنگ و مواد سیمان سفید در سراسر ساختمان ، به مرحله سفید کردن دیوارهای داخلی و خارجی ویلا ، سفید کردن دیوارهای ترمیم شده قبلی با سیمان سیاه می رسیم.

پس از انجام مراحل فوق ، مراحل نهایی تکمیل و ساخت ویلا به شرح زیر است:

کف ویلا شامل نصب سرامیک ، سنگ ، لمینت یا پارکت است
انتخاب نوع مواد مورد استفاده برای کف به سلیقه صاحب مشاغل و بودجه مورد نظر بستگی دارد که معمولاً برای کاهش هزینه سرامیک استفاده می شود و در صورت عدم محدودیت بودجه ، پارچه و پارکت.

– دستورالعمل ها

ساخت شومینه در داخل ویلا ، نصب کلید و پریز ، نصب چراغ و لوستر ، ساخت توالت ، کابینت دیواری ، کابینت آشپزخانه ، نصب درب  پنجره برای ویلا یا ساختمان خارج از جمله نصب پله.

نقاشی ویلا یا ساختمان

این آخرین مرحله ساخت و طراحی ویلا است که تحت نظارت و مدیریت سلیقه کارفرما و مهندس همراه با هنر و خلاقیت هنرمند انجام می شود و ساخت ویلا به پایان رسیده است.

ساخت ویلا بزرگ

راهنمای طراحی و ساخت ویلا

اولین قدم توجه به تراکمی است که شهرداری برای هر نقطه و مکان برای شهروندان ، مناطق روستایی یا حومه شهر در نظر گرفته است تا ویلا بسازد و این پروژه را عملی کند.

این شهر حق ساخت دارد و تراکم در 50٪ از زمینی است که ساخت و ساز روی آن به پایان رسیده و در مناطق اطراف آن تراکم زمین برای ساخت این سازه 30٪ است. یعنی تراکم مورد نیاز برای شهرداری 50٪ برای شهر و 30٪ برای حومه شهر است.

به عنوان مثال ، اگر 400 متر مربع زمین در اطراف شمال دارید و می خواهید طرحی را برای ساخت ویلا تهیه و اجرا كنید ، پس فقط به 30٪ از زمین یعنی 120 متر مربع احتیاج دارید. ویلا را در نظر بگیرید و فضا اشغال کنید. بقیه زمین باید برای فضای بیرونی ، فضای سبز و … استفاده شود.

قابل ذکر است که این قانون در مورد اراضی ساحلی یا جنگلی حاشیه شهر اعمال نمی شود و هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد

ساخت ویلا در شمال

مراحل ساخت خانه ویلایی

طراحی ویلا

مهمترین نکته در ساخت هر سازه داشتن یک استراتژی و برنامه مناسب برای شروع است. با کمک طراحان و معماران ، گروه های تاسیساتی ، صنعتگران ، مهندسان و … می توان برنامه منظمی برای ساخت ویلا تهیه کرد. از ابتدا تا انتهای پروژه ساخت ویلا ، به افراد مختلف کمک می شود و هزینه و همچنین تمام مراحل به صاحب ویلا گزارش می شود.

گودبرداری

نقشه کشی یک اصل اساسی در مهندسی است. ویلا در یک مکان خاص ساخته می شود و البته پایه و سنگ تراشی آن در آن مکان گذاشته می شود. با استفاده از گچ و سیم می توان مکان پروژه را تعیین کرد. با این کار به راحتی می توان فونداسیون را طبق برنامه تهیه شده توسط مهندسان پیدا کرد. پس از تعیین محل پی ، حفاری با توجه به مهندسان ناظر انجام می شود و برای این منظور ، ماشین آلات و تجهیزات حفاری استفاده می شود.

بتن ریزی و اجرای اسکلت

پس از حفاری ، نوبت به زدن اسکلت  رسیده است. در این مرحله بهتر است از بتن با کیفیت بالا استفاده شود تا سازه از پایداری و مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار باشد. در قسمتهای مختلف پی ، از میلگردهای قوی استفاده می شود که از نظر ساختاری مناسب هستند. پشتیبانی توسط گروه معماری آرسس با مشورت مهندسین مجرب انجام می شود.می توانید با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

دیوارکشی

پس از  زدن اسکلت ساختمان ، می توان طراحی کلی را انجام داد. هنگام چیدن دیوار ، نه تنها قاب ساختمان باید در نظر گرفته شود ، بلکه معابر داخلی ، معابر ، فضای سیستم تهویه و غیره نیز باید در نظر گرفته شود.

اجرای سقف

در ساخت ویلا (slp,dgh) برای  سقف از  سقف های معمولی یا شیروانی استفاده می شود که هرکدام قابلیت های خاص خود را دارند. سقف های معمولی می توانند همزمان با ساخت سازه ساخته شوند ، اما سقف های شیب دار پیچیدگی های خاص خود را دارند و باید توسط متخصصان کمک شود.

نماکاری بنا

انواع مختلفی از مواد از جمله چوب ، سنگ ، آجر و موارد دیگر را می توان برای نمای ساختمان ویلا استفاده کرد. از بین همه گزینه ها ، سنگ بهترین انتخاب است زیرا هیچ نگرانی در مورد فرسایش وجود ندارد. هزینه خرید سنگ از سایر مواد بیشتر است اما عمر طولانی خواهد داشت.

دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا به همان اندازه نمای بیرونی آن دارای اهمیت است ، بنابراین از طراحان و معماران ماهر برای عملی سازی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. این افراد با توجه به فضای موجود در داخل ساختمان و سلیقه افراد طراحی منحصر به فردی را ایجاد می كنند. در طراحی داخلی ، از کف های مختلف ، محفظه های دیواری ، عناصر تزئینی و غیره استفاده می شود و روشنایی لازم فراهم می شود.

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی برای ساخت ویلا ضروری است ، زیرا هدف از ساخت ویلا ارتباط با طبیعت و لذت بردن از آن است. در واقع ، محوطه سازی ویلا یا ساخت حیاط برای جدا کردن مرز ویلا از سایر زمین های مجاور انجام می شود. محوطه سازی ویلا شامل گل آرایی ، ساخت باربیکیو، آلاچیق ، ساخت استخر ، روشنایی محیط ، نصب مجسمه سازی و محیط اطراف است.

منطقه ویلا تأثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت آن دارد ، بنابراین باید توجه ویژه ای به آن شود. آلاچیق و باربیکیو برای ساخت ویلا مهم است زیرا ویلا محلی برای تفریح ​​و گذراندن اوقات با خانواده و دوستان است ، بنابراین افراد بیشتر سعی می کنند اوقات خود را در حیاط  بگذرانند.

در روزهای گرم ، استخر مکانی ایده آل برای آب بدن است و وجود آن در منطقه باعث خنک شدن هوای اطراف می شود. مراحل ساخت استخر شامل خاکبرداری ، آماده سازی کف ، استفاده از بتن آب بندی ، عایق کف و دیوار ، کاشی کاری ، نصب سیستم ها و تجهیزات تصویربرداری آب است.

ساخت ویلا دو طبقه

انواع ویلا

برخی از سبک ها را می توان در ساخت ویلا دنبال کرد. سبک های مورد استفاده در این زمینه شامل ویلاهای سنتی به سبک مدیترانه ای ، ویلایی به سبک سنتی ، ویلا به سبک تابستانی ، سبک شهری ، فوق مدرن ، لوکس و ترکی است.

طراحی نمای ویلا

طراحی ویلا به اندازه مناظر و فضای داخلی مهم است. یکی از مواردی که باید در هنگام طراحی یک فاکتور تبلیغاتی به آن توجه کنید ، استفاده از مواد مناسب است. یکی از ویژگی هایی که هنگام طراحی نمای ویلا باید به خاطر بسپارید این است که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم است و در برابر رطوبت خاصیت عایقی دارد.

انواع متریال نمای ویلا

انتخاب مواد مناسب برای نمای ویلا بسیار مهم است. برای این کار می توان از مواد متنوعی استفاده کرد. نکته اصلی استفاده از محتوای محلی است. به دلیل سازگاری با محیط ، دسترسی به آنها آسان است.

طراحی دیوار حیاط ویلا

اجرا محوطه سازی در طراحی باغ ویلا از اهمیت برخوردارند. یک راه حل برای زیباتر شدن باغ ، طراحی دیوارهای آن است. استفاده از گیاهان و قفسه های گلدان که برای نگهداری گلدان استفاده می شود می تواند یک انتخاب عالی در این منطقه باشد.

ساخت ویلا طبقه همکف

طراحی فضای سبز ویلا

از آنجا که امروزه بسیاری از افراد در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند ، به دنبال فرصت هایی برای استراحت در محیطی آرام و دور از شلوغی شهر هستند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در یک منطقه خوش آب و هوا امکان داشتن ویلا را دارید ، توجه به طراحی فضای سبز آن می تواند به شما در ایجاد یک محیط راحت بسیار کمک کند. استفاده از گیاهان و درختان در کنار یک آبشار زیبا به شما کمک می کند تا یک باغ و ویلا لوکس ایجاد کنید.

ساخت ویلا دو طبقه در تهران

طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن نمونه ای محبوب در بین افراد مختلف است. بارزترین ویژگی طراحی مدرن استفاده از طرح های ساده است. از این اصل می توان در طراحی ویلاهای سبک مدرن نیز استفاده کرد. استفاده از عناصر ساده و شیک می تواند به تزئین ویلا کمک کند. هنگام طراحی نمای ویلا مدرن ، استفاده از ترمود ایده خوبی است.

طراحیب ویلای مدرن

ساخت ویلا لوکس و نکات کاربردی برای مدیریت هزینه‌ها

ساخت ویلا لوکس در زیباترین نقطه مازندران در شمال کشور به اندازه خرید ویلا آماده از اهمیت بالایی برخوردار است. ویلاهای لوکس که معماری آنها به شکلی مدرن طراحی و ساخته شده و از بهترین مواد اولیه استفاده می کند ، طرفداران خاص خود را دارند. همانطور که می دانید این ویلا ها از کلیه امکانات زندگی و سرگرمی برخوردار هستند ، بنابراین مهندسان فعال در ساخت ویلاهای لوکس همیشه سعی در مدیریت و اجرای بهترین پروژه های ساختمانی دارند.

لازم به ذکر است آنچه در ساخت ویلا مجلل و اجرای یک پروژه کامل مفید است این است که مدیر پروژه می تواند کلیه برنامه ها از جمله هزینه ساخت ویلا را به طور صحیح و دقیق اجرا کند. به عبارت ساده می خواهیم بگوییم که طرح ساخت یک ویلا لوکس در مازندران تنها نیمی از راه است. نحوه اجرای پروژه به منظور به حداقل رساندن هزینه های ساخت هرچه بیشتر ، ادامه مسیر مرکزی است و بسیار مهم است.

ساخت ویلا یکی از مواردی است که همه می خواهند. امروزه زندگی شهری و فناوری مدرن ، که انسان را هرچه بیشتر از طبیعت دور می کند ، باعث شده است که مردم بیش از گذشته احساس خشم و افسردگی داشته باشند. به همین دلیل استفاده از مکانی خاص که بتواند طبیعت را یادآوری کند و طبیعت انسان را جذاب کند خالی از لطف نیست.

شاید دلیل اصلی آن این باشد که افراد این جامعه به ساخت و خرید ویلا علاقه مند هستند زیرا در این خانه ها تجربه دارند. ویلا همیشه یک فضای بزرگ با مساحت بالاتر از آپارتمان نیست ، اما نحوه طراحی آن و نحوه دسترسی به حیاط بزرگ و سرسبز باعث می شود همه از بودن در آنجا احساس طراوت و خوشحالی کنند. اما باید از افزایش شدید قیمت املاک و مستغلات در سالهای اخیر آگاه باشید.

همچنین هزینه بالای مصالح و هزینه های جانبی ساخت ویلا در شمال و سایر مناطق برای افراد متوسط ​​جامعه آزمایش ویلاهای خصوصی را دشوار می کند. اما ما راه حل هایی را ارائه می دهیم تا بتوانید با هزینه کم ویلایی لوکس برای خود بسازید.

 

ساخت ویلا در تهران

راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های ساخت ویلا

ویلاها در بیشتر مناطق آب و هوای خوبی دارند. به همین دلیل ، در مناطقی مانند شمال کشور که دارای آب و هوای معتدل و جاذبه های طبیعی فراوانی هستند ، ساخت و خرید ویلا متداول است.

کارهای زیاد امروزه بسیار بیشتر از قبل است و زندگی در خانه های آپارتمانی تأثیر منفی بر روحیه افراد دارد. به همین دلیل ، بیشتر افرادی که در شهرهای شلوغ زندگی می کنند ، برای اوقات فراغت خود ، سعی در ساخت ویلا در مکان هایی با آب و هوای خوب دارند.

ویلاهای داخلی گاهی اوقات نمی توانند نیاز افراد سخت را برآورده کنند. این افراد دوست دارند ویلا را با توجه به سلیقه خود طراحی و عملی كنند. به همین دلیل با خرید زمین و ساخت ویلا مکان مناسبی را برای گذراندن تعطیلات خود و عزیزانشان فراهم می کنند. اگرچه این کار ممکن است طولانی شود اما قطعاً نتیجه قابل قبول تر و بهتری خواهد بود. اما برای داشتن یک ویلا لوکس و زیبا با هزینه کم چه کاری می توانید انجام دهید؟

مطمئناً ، شما می توانید برای ساخت ویلا با دوستان خود شریک شوید ، اما اگر می خواهید ملک با ارزش و کاملی برای خود داشته باشید ، می توانید در اسرع وقت به روزهای خوش خود اختصاص دهید.

ویلا استخر دار مدرن

 برنامه ‌ریزی منظمی برای ساخت ویلا

هنگامی که می خواهید ساخت ویلا را شروع کنید ، باید سعی کنید یک برنامه کامل و یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید. درباره هزینه های خود توضیح دهید. اگر بدانید که چقدر از پس هزینه ویلا خود برمی آیید ، می توانید کارها را با دقت بیشتری انجام دهید.

بهتر است زود شروع کنید و سریع حرکت کنید. در این حالت ، برنامه ریزی برای هزینه ها و قیمت های تخمینی شما نزدیک به واقعیت بازار است. اگر طراحی و اجرای ویلا مدت زمان زیادی طول بکشد ، ممکن است با مواردی مانند افزایش هزینه های مواد روبرو شوید.

با کسی که می شناسید مشورت کنید. شما باید بدانید که در هر زمان مشخص از روز چه مقدار باید هزینه کنید. اگر این اطلاعات را بنویسید و برنامه ریزی کنید ، از همان ابتدا هزینه های خود را تأمین می کنید. به عنوان مثال ، اگر برآورد هزینه داشته باشید ، بیشتر هزینه خود را در زمین خرج نخواهید کرد و به فکر ساخت و طراحی فضای داخلی ویلا خواهید بود.

ساخت ویلا دوبلکس متری چند؟

ساخت ویلا با متراژ کمتر(ساخت ویلا کوچک)

وقتی نوبت به ویلاها می رسد ، آنچه در ذهن متبادر می شود خانه ای بزرگ با حیاط است ، مساحت ساختمان و حیاط آن نزدیک به هزار متر و بیشتر است. اما اگر ویلا خود را با دقت زیادی طراحی کنید ، می توانید به راحتی با فضای کم ویلایی زیبا و لوکس بسازید.

در ساخت ویلا ، بیشتر هزینه ها مربوط به بخش ساخت و ساز است و حیاط و فضای باز عموماً هزینه کمتری دارند. بنابراین اگر قصد ساخت ویلا در یک زمین کوچک را دارید و می خواهید هزینه های خود را مدیریت کنید ، بهتر است زیرساخت های کمتری برای آن در نظر بگیرید.

شما در ویلا به اتاق های زیادی و فضای زیادی احتیاج ندارید. مخصوصاً اگر برای اوقات فراغت خود ویلا در نظر داشته باشید. در این حالت ، اندازه کوچک نیز می تواند نیازهای شما را برآورده کند.

بیشتر زمین را به حیاط ها و فضاهای باز اختصاص دهید. در این حالت خانه شما از ویژگی های ویلا خوبی برخوردار است و می توانید از فضای سبز آن لذت ببرید.

ساخت آلاچیق در ویلا

مصالح ساختمانی مناسب برای ساخت ویلا

اگر می خواهید هزینه ها را کم کنید ، هنگام خرید مصالح ساختمانی بسیار مراقب باشید. بهتر است در این مورد با یک فرد آگاه مشورت کنید. انواع بسیاری وجود دارد که گفتن آن دشوار است. در حالی که زیبایی را به ساختار شما دعوت می کنید ، برخی از آنها به دلیل ساخت مواد و استفاده از تکنولوژی مدرن در مواد اولیه  ارزان قیمت مناسب دارند.

البته باید در جاهایی که ویلا بیشتر ساخته می شود احتیاط کنید ، مخصوصاً در شمال کشور که هوا معمولاً زیاد و با رطوبت زیاد است. بنابراین ، مواد باید متناسب با فصل انتخاب شوند تا هزینه های فعلی مسکن ، بازسازی ، نگهداری و تعمیرات شما را تحت فشار قرار ندهد.

ساخت ویلا دوبلکس

المان‌های بزرگنمایی در ساخت ویلا

یکی از مهمترین قسمتها بزرگ جلوه دادن فضا است. اگر توجه کنید ، طراحی داخلی و طراحی اولیه از نظر بصری تأثیر زیادی در اندازه فضا دارد. اگر در این مورد اطلاعاتی ندارید ، بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید.

محل قرارگیری اتاق ها ، پنجره های بزرگ و ایجاد نور زیاد ، کمترین فضای ممکن برای دیوار و … همگی می توانند فضای بزرگی را تحت تأثیر قرار دهند. وقتی وقت خود را در ویلا می گذرانید قطعاً احساس بهتری خواهید داشت. بنابراین با یک خطای دید که به طرق مختلف اتفاق می افتد ، در واقع می توان فضا را بسیار بزرگتر از آنچه هست نشان داد. معماران و طراحان داخلی حرفه ای می توانند این کار را به بهترین وجه انجام دهند.

PicsArt_03-27-06.10.28

خرید زمین در مناطق ارزان قیمت برای ساخت ویلا

اگر می خواهید در مکانی مانند شمال کشور یک ویلا لوکس داشته باشید ، لازم نیست برخی از مناطق شهر را که زمین گران است انتخاب کنید. هر جا ویلا خود را بسازید از آب و هوای خوب و طبیعت زیبای شمال لذت خواهید برد. بنابراین نسبت به منطقه ای که می خواهید زمین خریداری کنید حساس نباشید.

اگر طراحی خوبی داشته باشید و به دنبال ویلا خود باشید ، به راحتی ویلایی مجلل و زیبا خواهید داشت. همچنین می توانید با کاهش ارزش زمین مساحت را افزایش دهید. در این صورت قدرت بیشتری برای طراحی فضای داخلی و پاسیوی ویلا خواهید داشت.

اتفاقاً این مناطق مکانهای ساکت و آرام هستند و شما می توانید پس از یک دوره کار و در نتیجه خستگی به ویلای خود پناه ببرید و روزهای خوشی را در آنجا با آرامش سپری کنید. این عوامل با هم کار می کنند تا روحیه شما را بازیابند.

ساخت خانه ویلایی دوبلکس مدرن

صفر تا صد ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا در شمال به معنای شروع و اجرای پروژه ای است که در آینده سودآور خواهد بود. سرمایه گذاران امروز ساخت ویلا در بهترین مناطق مازندران را در نظر دارند. مصرف کنندگان خرید ویلا در شمال به تدریج افزایش می یابد و در صورت ساخت انواع مختلف ویلا این نیاز برآورده می شود.

مراحل مختلفی در ساخت ویلا در شمال وجود دارد. در اولین قدم ، انتخاب شهر و مکان مناسب برای ساخت ویلا مهم است. ایجاد یک طرح دقیق و مهندسی ، محاسبه دقیق هزینه و البته کمک گرفتن از پیمانکاران باتجربه و حرفه ای برای تکمیل پروژه های ساخت ویلا ضروری است.

ساخت خانه ویلایی استخر دار

لزوم ساخت ویلا در شمال

آنچه در این مقاله شما می خوانید. اگر به فکر ساخت ویلا در شمال هستید و ویلا خود را در این قسمت زیبا از کشور دارید ، ما با ارائه اطلاعاتی در این زمینه در کنار شما خواهیم بود تا بتوانید صاحب ویلا مورد علاقه خود در شمال کشور شوید. .

خوشبختانه ما در کشوری با آب و هوای بسیار خوب زندگی می کنیم ، بنابراین این فرصت را داریم که در هر زمان و هر شرایطی در آب و هوای مورد نظر خود زندگی کنیم.

طی 50 سال گذشته ، به دلیل توسعه شهروندی و پیامدهای دشوار آن برای سبک زندگی ما ، علاقه و گرایش مردم به یک ویلای آرام و راحت که در آن می توانند روز را در فشار و شلوغی زندگی شهری سپری کنند ، است. آمار و شواهد بیشتر نشان می دهد که در سال های اخیر حجم خرید ویلا در شمال به حداکثر سهم رسیده است و در شمال ، به ویژه در زمینه خرید و فروش ویلا ، معاملات زیادی انجام شده است. اتفاق افتاده است

قیمت ساخت خانه ویلایی استخر دار

خرید ویلا در شمال و ساخت ویلا در شمال مورد استقبال قرار می گیرد زیرا شمال کشور از نظر جغرافیایی در یک آب و هوای مطبوع واقع شده است و این شهر از همه شرایط مساعد برای فرار از ازدحام و زندگی شهری برخوردار است.

با داشتن یک محیط شخصی امن و پرنشاط در قلب طبیعت سرسبز و همیشه جوان در شمال ، خرید ویلا در شمال به شما امکان می دهد لحظات شیرین فراموش نشدنی را در کنار خانواده یا دوستان خود و طعم واقعی تعطیلات قلب و همه چیز تجربه کنید. فرصت فراهم می کند. آن را با عزیزانتان دوست داشته باشید.

حال تصور کنید که این ویلا مطابق با سلیقه و میل شما از صفر تا صد ساخته شده باشد و مطمئن باشید که از آجر به آجر ساخته خواهد شد و شما در روند ساخت تسلط دارید. و از کیفیت مواد راضی است. به جای ساختن ویلا در شمال که گزینه آماده تری است ، می توانید گزینه ساخت ویلا در شمال را انتخاب کرده و هر کاری که می خواهید انجام دهید

بنابراین ، در این مقاله ، ما نکات و ترفندهایی را برای ساختن یک ویلا در شمال به یک تجربه ایمن تر و لذت بخش تر با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. پس با ما همراه باشید.

ساخت ویلا قیمت

1. انتخاب شهر

اولین قدم در روند ساخت ویلا در شمال این است که ابتدا با مطالعه کامل و دانش مناسب ، شهر مورد نظر خود را در شمال کشور انتخاب کنید. این انتخاب به عوامل زیادی بستگی دارد. مانند درجه گردشگری شهر ، جمعیت ، موقعیت جغرافیایی و میزان افزایش آن.

2. انتخاب موقعیت ویلا

گام بعدی در روند ساخت ویلا در شمال این است که تصمیم بگیرید برای ساخت ویلا ما کجا می خواهید بروید. آیا می خواهید در منطقه ساحلی ویلا بسازید یا می خواهید منظره ای از جنگل سرسبز یا ویلا جنگلی با جنبه های دیگر مانند ویلا کوهستانی داشته باشید؟ این بخش کاملاً به سلیقه و انتظارات ویلا از رویاهای شما بستگی دارد. هنگامی که تصمیم نهایی خود را گرفتید ، می توانید به مرحله بعدی پروژه ساخت و ساز North Villa بروید.

3. نوع ویلا

قبل از ورود به مرحله ساخت و ساز  ، بعد از تصمیم گیری در مورد شهر و موقعیت جغرافیایی که می خواهید ویلا در شمال بسازید ، خوب است بدانید که هدف شما یک ویلا است. این یک طراحی مدرن یا یک ویلا ساده است که در آن فقط یک ظاهر ساده اما ظریف می تواند  و راحتی شما را در طول اقامت در خانواده یا تعطیلات دوستانه فراهم کند.

بنابراین ، باید توجه داشته باشید که به نوع ویلا توجه کنید ، زیرا ساختن یک ویلا مدرن با یک ویلا معمولی هزینه متفاوتی برای شما خواهد داشت. بنابراین بهتر است قبل از ورود به مرحله اجرایی بتوانید هزینه ساخت خود را تخمین بزنید تا در هنگام ساخت ویلا در شمال بودجه و سرمایه خود را از دست ندهید.

4. برآورد هزینه

یکی از مهمترین مراحل قبل از شروع ساخت ویلا در شمال این است که بدانید آرزوی داشتن یک ویلا در شمال کشور چقدر است و سرمایه شما در کدام منطقه برای ساخت ویلا مناسب خواهد بود. .

بنابراین ، استراتژی این است که قبل از ورود به مرحله ساخت و ساز و ارائه برآورد هزینه در زمین ، تجهیزات و صنعتگران ، با یک متخصص مشورت کنید. به این ترتیب می توانید با آرامش خاطر ساخت ویلا مورد علاقه خود را شروع کرده و نتایج بیشتری برای خود کسب کنید.

زیرا در بسیاری از موارد مشاهده شده است که افرادی که مایل به ساخت ویلا در شمال هستند برای افزایش قیمت اقدام به ساختن سرمایه کرده اند اما گام بعدی بدون فکر کردن در مورد آن ، پایان مراحل ساخت هر ویلا است. بعداً ، آنها تمام سرمایه و برنامه خود را از دست دادند. همچنین مجبور شد کار نیمه  را کنار بگذارد تا سرمایه بازیابی شود و پروژه به جلو حرکت کند.

بنابراین ، هنگام  لذت بردن از ویلا در شمال کشور ، بهتر است تمام خطرات و نگرانی های احتمالی موجود در این فرآیند را در نظر بگیرید تا به نتیجه مطلوب تر و مطمئن تری برسید.

5. اخذ مجوز

گام بعدی در ساخت ویلا در شمال اطمینان از کسب مجوزهای ساختمانی مورد نیاز است. این پروانه و مراحل اداری با شهرداری منطقه ای که شما قصد ساخت ویلا در شمال را دارید شروع می شود.

یکی از موضوعات بسیار مهم ساخت ویلا توسط شهرداری در شمال مجوزی است که شهرداری برای اعتبارات ساخت و ساز در منطقه در نظر گرفته است. مجوز برای ساخت ویلا در شهرها 50٪ و برای ساخت ویلا در حومه شهر 30٪ است.

به عبارت دیگر ، در شهرها فقط 50٪ از زمین های موجود مجوز ساخت ویلا را دارند و در مناطق اطراف نیز 30٪ از زمین های موجود در این منطقه برای ساخت و ساز استفاده می شود. پس از اخذ این مجوزها برای ساخت ویلا در شمال ، می توانید از تعداد طبقات مجاز به ساخت ویلا در منطقه ، منطقه ای که در آن دارید و از مجاورت ویلا مطلع شوید.

عناصر فوق حاوی اطلاعاتی بود که به شما دانش و زمینه ساخت ویلا در شمال را می دهد تا بتوانید با تأمل بیشتر این روند مهم ساخت و ساز را شروع کنید. اما همه موارد فوق شامل آماده سازی شما برای مرحله دوم ساخت ویلا در شمال ، مرحله اجرایی است.

پس از بررسی کلیه موارد فوق الذکر توسط شما و یک متخصص در زمینه ساخت و ساز ، می توانید با ذهنی راضی کننده وارد قسمت عملی و ساخت ویلا در شمال شده و با نظارت کامل ویلا خود را آماده کنید.

در ادامه این مقاله ، مراحل ساخت ویلا در شمال را برای شما شرح خواهیم داد که شاید مسئولیت عملی و اجرایی شما نباشد ، اما آگاهی شما از این روند به شما کمک می کند تا نقشه ساختمان ویلا خود را دقیق تر کنید و می تواند یک ناظر آگاه باشد. . پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

به طور کلی ، شما باید در نظر بگیرید که آیا شهری که قصد ساخت ویلا در شمال را دارید ، استانداردها و انتظارات شما از شهر ویلا مورد علاقه شما را برآورده می کند.

ساخت ویلا دوبلکس در تهران

30 مرحله برای پروژه‌های ساخت ویلا در شمال

1- عملیات گودبرداری 2- مرحله قالب‌بندی 3- بتن ریزی شامل سیمان و شن و ماسه 4. مرحله پی‌سازی 5. مرحله آرماتوربندی پی 6. مرحله وصله آرماتورها 7. مرحله بستن میله گردهای فولادی به یکدیگر پیش از بتن‌ریزی 8. مرحله بتن‌ریزی پی 9. مرحله خم زدن ریشه ستون‌ها

10. مرحله انتقال خاتون‌ها به محل ساخت و ساز 11. مرحله بستن رامکا 12. مرحله ساخت قالب‌های چوبی 13. مرحله بستن قالب‌های فلزی 14. مرحله شاقول کردن قالب‌ها و بستن آن‌ها به وسیله شمع‌ها 15. مرحله ریختن بتن در قالب‌ها 16. مرحله شاقول کردن قالب‌ها 17. مرحله گذاشتن قالب کف تیرها و بستن شمع در انتهای آن‌ها 18. گذاشتن قالب کف تیرها و بر روی شمع ها 19. مرحله آرماتوربندی تیر

20. مرحله قالب‌گذاری نهایی 21. بتن‌ریزی تیرها و بتن‌ریزی سقف 22. مرحله تیرچه بلوک سقف 23. مرحله بستن تیر پاگرد 24. مرحله دیوار چینی 25. مرحله ساخت سقف 26. مرحله بتن پاشی دیوارهای داخلی و دیوارهای خارجی 27. مرحله سفیدکاری سقف و دیوارها 28. مرحله رسیدگی به تاسیسات آب و برق و گاز 29. مرحله ساخت نمای بیرونی و نازک کاری 30. سقف شیروانی

ساخت ویلا دوبلکس در برغان

طراحی و ساخت ویلا در کرج

طراحی و ساخت ویلا در کرج را به ما بسپارید گروه معماری آرسس سازنده بهترین و زیباترین و مدرن ترین ویلا ها با کمترین قیمت و هزینه به صورت کاملا سفارشی و مطابق سلیقه شما و کاملا مهندسی شده می باشد.

مقاله ای در مورد طراحی وساخت ویلا

این مقاله مراحل مختلفی را برای مورد خاص طراحی و ساخت ویلا (Design and construction of villa) ارائه می دهد. ارائه جزئیات بیشتر از مورد کلی تر می تواند در مراحل طراحی و ساخت ساختمان ها مشاهده شود.

ساخت و طراحی ویلا با معماری  یک پروژه بلند مدت است که به طور معمول چندین ماه یا سال طول می کشد. این امر در فازهای پی در پی و گاه همزمان از بدست آوردن قطعه زمین قابل ساخت تا تحویل خانه ، از طریق طراحی و فاز ظریف کارهای ساختمانی صورت می گیرد.

 تملک قطعه زمین و بودجه برای ساخت ویلا

قبل از ساخت خانه ، مالک باید فاز اکتشافی را برای یافتن یک قطعه زمین قابل ساخت و تأمین اعتبار لازم انجام دهد.

برای ساخت خانه و ویلا معمولاً باید سه شرط  زیر تکمیل شود:

 1. داشتن یک قطعه زمین یا حق استفاده از آن و تضمین ساخت و ساز آن. معمولاً با به دست آوردن مجوز برنامه ریزی شهری از مراجع ذیربط باید ساخت یک قطعه زمین تأیید شود.
 2. اخذ بودجه لازم – وام بانکی ، کمکهای شخصی ، کمک و غیره
 3. اتصالات احتمالی آن با شبکه های مختلف راه و آب و برق (آب ، فاضلاب ، برق ، ارتباطات از راه دور).
 4. خرید کلیه مواد و پرداخت پیمانکاران مسئول هر تخصص (سنگ تراشی ، سقف ، لوله کشی ، برق و …).
 5. پرداخت حق الزحمه متخصصان مختلفی که مداخله خواهند کرد – معمار ، دفتر اسناد رسمی ، هندسه و غیره.
 6. اخذ پروانه ساختمانی که بسته به کشور و منطقه ممکن است با توجه به وسعت خانه ، زمین ، طرح مورد نظر به شرایط خاصی ارسال شود.

مرحله اول طراحی و ساخت ویلا

معمار پیش نویس اولیه خام تهیه می کند که قطعات زیر را جمع می کند:

 1. نقشه ویلا: تنظیم خانه در کل قطعه زمین
 2.   یک نقشه خام از خانه
 3.   سطح اتاق ها و قسمت های مختلف خانه
 4. یک یادداشت توضیحی از پروژه
 5. اولین تخمین از کل هزینه خانه

شروع ساخت و طراحی ویلا

شروع ساخت نشانگر آغاز ساخت واقعی یک خانه است. این کار از دو دسته اصلی کار تشکیل شده است: کارهای ساختاری که برای ساخت و ساز در سازه و استحکام خانه جمع می شوند و کارهای ثانویه که عملکردهای لازم را برای راحتی خانه و استفاده روزانه آن توسط ساکنان ترتیب می دهد.

در اینجا عکس هایی از کل پیشرفت یک  ساخت و ساز برای یک خانه شهری برای نشان دادن مراحل مختلف ساخت و ساز ، از تخریب ساختار قبلی گرفته تا نهایی شدن ساختمان جدید است. این خانه اصلی متکی به استفاده از مصالح ساختمانی معمولی و اقتصادی و نکات برجسته چوب از چوب به عنوان مصالح تزیینی بر خلاف پوشش خاکستری به شکل اصلی خانه است.

 

توضیحاتی در مورد ساخت  صفر تا صد ویلای مشاهده شده در تصویر فوق :

زمینی که این خانه در آن ساخته شده بود قبلاً توسط یک خانه شهری کوچک اشغال شده بود. مجبور شد این را ویران کند تا جایی برای ایجاد خانه جدید ، جادارتر و مدرن باقی بماند.

نصب در حفاری های آرماتورهای فلزی و ریخته گری بتونی که پایه های بتن مسلح را تشکیل می دهد. عمق پایه ها به کیفیت و پایداری خاک بستگی دارد. هر چه خاک بی ثبات تر باشد باید پایه های عمیق تر ساخته شود.

ساخت دیوارهای بیرونی و احتمالاً برخی از دیوارهای داخلی معمولاً با بلوک های بتونی مونتاژ شده و ایجاد فضای درها و پنجره ها.

ساخت دیوارهایی که ساختار خانه را تشکیل می دهند ، به استفاده از بلوک های بتنی است. این ویلا 3 طبقه با پنجره های بزرگ  ایجاد شده که دارای درب های  وسیعی در باغ و فضای اتاق زیر شیروانی در یک فضای اصلی نشیمن است.

قاب سقف به گونه ای طراحی شده است که تیرها در قسمت فوقانی خانه نمایان شوند و اجازه دهند “ارگانیک” به نظر برسد.

عایق کاری داخلی و خارجی ، و گچ کاری: نصب فریم های فلزی که از پارتیشن ها پشتیبانی می کند. نصب عایق حرارتی یا صوتی بر روی دیوارها و سقف ها ، احتمالاً با تخته های گچ پوشیده شده است تا پشتیبانی از نقاشی ، نصب زیر سقف ها فراهم شود. این قسمت در نهایت با کار بام هماهنگ می شود. سپس نصب درها و پنجره ها انجام می شود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید

02644328160

09127927904

09300145131