15
دسامبر

طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا در کرج

طراحی و ساخت ویلا در کرج را به ما بسپارید گروه معماری آرسس سازنده بهترین و زیباترین و مدرن ترین ویلا ها با کمترین قیمت و هزینه به صورت کاملا سفارشی و مطابق سلیقه شما و کاملا مهندسی شده می باشد.

مقاله ای در مورد طراحی وساخت ویلا

این مقاله مراحل مختلفی را برای مورد خاص طراحی و ساخت ویلا (Design and construction of villa) ارائه می دهد. ارائه جزئیات بیشتر از مورد کلی تر می تواند در مراحل طراحی و ساخت ساختمان ها مشاهده شود.

ساخت و طراحی ویلا با معماری  یک پروژه بلند مدت است که به طور معمول چندین ماه یا سال طول می کشد. این امر در فازهای پی در پی و گاه همزمان از بدست آوردن قطعه زمین قابل ساخت تا تحویل خانه ، از طریق طراحی و فاز ظریف کارهای ساختمانی صورت می گیرد.

 تملک قطعه زمین و بودجه برای ساخت ویلا

قبل از ساخت خانه ، مالک باید فاز اکتشافی را برای یافتن یک قطعه زمین قابل ساخت و تأمین اعتبار لازم انجام دهد.

برای ساخت خانه و ویلا معمولاً باید سه شرط  زیر تکمیل شود:

 1. داشتن یک قطعه زمین یا حق استفاده از آن و تضمین ساخت و ساز آن. معمولاً با به دست آوردن مجوز برنامه ریزی شهری از مراجع ذیربط باید ساخت یک قطعه زمین تأیید شود.
 2. اخذ بودجه لازم – وام بانکی ، کمکهای شخصی ، کمک و غیره
 3. اتصالات احتمالی آن با شبکه های مختلف راه و آب و برق (آب ، فاضلاب ، برق ، ارتباطات از راه دور).
 4. خرید کلیه مواد و پرداخت پیمانکاران مسئول هر تخصص (سنگ تراشی ، سقف ، لوله کشی ، برق و …).
 5. پرداخت حق الزحمه متخصصان مختلفی که مداخله خواهند کرد – معمار ، دفتر اسناد رسمی ، هندسه و غیره.
 6. اخذ پروانه ساختمانی که بسته به کشور و منطقه ممکن است با توجه به وسعت خانه ، زمین ، طرح مورد نظر به شرایط خاصی ارسال شود.

مرحله اول طراحی و ساخت ویلا

معمار پیش نویس اولیه خام تهیه می کند که قطعات زیر را جمع می کند:

 1. نقشه ویلا: تنظیم خانه در کل قطعه زمین
 2.   یک نقشه خام از خانه
 3.   سطح اتاق ها و قسمت های مختلف خانه
 4. یک یادداشت توضیحی از پروژه
 5. اولین تخمین از کل هزینه خانه

شروع ساخت و طراحی ویلا

شروع ساخت نشانگر آغاز ساخت واقعی یک خانه است. این کار از دو دسته اصلی کار تشکیل شده است: کارهای ساختاری که برای ساخت و ساز در سازه و استحکام خانه جمع می شوند و کارهای ثانویه که عملکردهای لازم را برای راحتی خانه و استفاده روزانه آن توسط ساکنان ترتیب می دهد.

در اینجا عکس هایی از کل پیشرفت یک  ساخت و ساز برای یک خانه شهری برای نشان دادن مراحل مختلف ساخت و ساز ، از تخریب ساختار قبلی گرفته تا نهایی شدن ساختمان جدید است. این خانه اصلی متکی به استفاده از مصالح ساختمانی معمولی و اقتصادی و نکات برجسته چوب از چوب به عنوان مصالح تزیینی بر خلاف پوشش خاکستری به شکل اصلی خانه است.

 

توضیحاتی در مورد ساخت  صفر تا صد ویلای مشاهده شده در تصویر فوق :

زمینی که این خانه در آن ساخته شده بود قبلاً توسط یک خانه شهری کوچک اشغال شده بود. مجبور شد این را ویران کند تا جایی برای ایجاد خانه جدید ، جادارتر و مدرن باقی بماند.

نصب در حفاری های آرماتورهای فلزی و ریخته گری بتونی که پایه های بتن مسلح را تشکیل می دهد. عمق پایه ها به کیفیت و پایداری خاک بستگی دارد. هر چه خاک بی ثبات تر باشد باید پایه های عمیق تر ساخته شود.

ساخت دیوارهای بیرونی و احتمالاً برخی از دیوارهای داخلی معمولاً با بلوک های بتونی مونتاژ شده و ایجاد فضای درها و پنجره ها.

ساخت دیوارهایی که ساختار خانه را تشکیل می دهند ، به استفاده از بلوک های بتنی است. این ویلا 3 طبقه با پنجره های بزرگ  ایجاد شده که دارای درب های  وسیعی در باغ و فضای اتاق زیر شیروانی در یک فضای اصلی نشیمن است.

قاب سقف به گونه ای طراحی شده است که تیرها در قسمت فوقانی خانه نمایان شوند و اجازه دهند “ارگانیک” به نظر برسد.

عایق کاری داخلی و خارجی ، و گچ کاری: نصب فریم های فلزی که از پارتیشن ها پشتیبانی می کند. نصب عایق حرارتی یا صوتی بر روی دیوارها و سقف ها ، احتمالاً با تخته های گچ پوشیده شده است تا پشتیبانی از نقاشی ، نصب زیر سقف ها فراهم شود. این قسمت در نهایت با کار بام هماهنگ می شود. سپس نصب درها و پنجره ها انجام می شود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

شماره تماس:09127927904 ،09300145131