محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی

محوطه‌سازی

امروزه با گسترش شهرنشینی وجود فضای سبز بسیار محدود شده است. لذا اکثر افراد به دنبال ایجاد یک محوطه فضای سبز و زیبا هستند. در واقع یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در سنجش میزان زیبایی خانه‌ها، باغ‌ها، ویلاها، رستوران و کافه‌ها موثر است، محوطه‌سازی می‌باشد. به همین دلیل لازم است شما برای ایجاد یک محیط جذاب برای مهمانان و خانواده خود محوطه‌سازی کنید. حال اگر می‌خواهید یک محوطه‌ خوبی داشته باشید باید اطلاعاتی را در مورد آن بدانید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

طراحی و اجرا محوطه

محوطه‌سازی چیست؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که محوطه‌ سازی تنها قرار دادن چند گل و گیاه در فضای بیرون است که می‌تواند نظر هر کسی را به خود جلب کند. در حالی که محوطه‌سازی با این موضوع کاملا فرق دارد و شما باید کارهای زیادی را برای محوطه‌سازی انجام دهید. این کارها می‌توانند ایجاد حوض، آلاچیق و غیره باشند که انجام هر کدام از آن‌ها معیارهای خاصی دارد.

در واقع شما باید ایمنی را در کار خود اولویت قرار دهید و بررسی کنید که اجزای مختلف محوطه شما از نظر شکل و ظاهر چگونه با یکدیگر سازگاری داشته باشند. سپس بر اساس آن‌ها چینش اصولی انجام دهید تا حس خوبی را در مخاطبان شما ایجاد کنند.

محوطه سازی

اهمیت محوطه‌سازی

شاید از خودتان سوال کنید که چرا محوطه‌سازی این قدر مهم است و به چه دلیلی شما باید یک فضای خالی برای محوطه‌سازی اختصاص دهید. در رابطه با جواب این سوال در بالا صحبت کردیم و افزودیم که افزایش زندگی شهرنشینی باعث شده است در محیط خانه‌ها فضای سبز و حیاط وجود نداشته باشد. لذا آن‌ها برای این که بتوانند ساعاتی را در آرامش سپری کنند به فضای سبز نیاز دارند که شما می‌توانید آن‌ها را با محوطه‌سازی ایجاد کنید.

در واقع محوطه‌سازی فرصتی است که شما به کمک آن می‌توانید حس طبیعت سرسبز را در خانه و محیط اطراف خود ایجاد کنید. دقت کنید که محوطه‌سازی تنها به محیط خانه خلاصه نمی‌شود. بلکه شما می‌توانید در هر جایی محوطه‌سازی کنید و با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارید، یک فضای سرسبز و زیبا ایجاد کنید. محوطه‌سازی در داخل شهر می‌تواند به زیبا شدن شهر کمک کند و در کاهش آلودگی هوا موثر باشد؛ بنابراین باید در کوچک ترین فضای ممکن در پشت‌بام‌ها و پارک‌ها محوطه‌سازی انجام دهید.

 

موارد مهم در محوطه‌سازی

در محوطه‌سازی شما باید به چند مورد توجه کنید که دقت به آن‌ها در ایجاد یک فضای سبز و زیبا بسیار مهم هستند. حال در ادامه به این موارد مهم در محوطه‌سازی اشاره می‌کنیم.

فضای سبز محوطه

در محوطه‌سازی لازم است شما فضای سبز را در نظر بگیرید؛ زیرا هدف اصلی از ایجاد یک محوطه داشتن فضای سبز با گل و گیاهان مختلف است. برای ایجاد فضای سبز در محوطه می‌توانید از ایده‌های مختلفی استفاده کنید و از افراد مختلفی کمک بگیرید. آرسس گروپ با تجربه خوبی که در طراحی و اجرای فضای سبز دارد می‌تواند شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کند. در انتخاب گل و گیاه‌هایی که برای فضای سبز خود انتخاب می‌کنید به نوع پوشش و آب و هوای منطقه دقت کنید و بر اساس آن‌ها گزینش کنید.

فضای سبز محوطه

مسیرهای دسترسی به محوطه

یکی از موارد مهم در محوطه‌سازی مسیرهای دسترسی به محوطه حیاط است. به طوری که شما در طراحی آن باید به این موضوع دقت کنید و محوطه‌سازی خود را به گونه ای طراحی کنید که بتوانید از مسیرهای مختلف به فضای محوطه و حیاط دسترسی داشته باشید. مسیرهای دسترسی می‌توانند به کمک سنگ فرش، ملات و موارد دیگر تزیین شوند که انتخاب آن بر عهده کارفرما است.

نورپردازی در محوطه

 یکی از موارد مهم در محوطه‌سازی نورپردازی است. نورپردازی به شما کمک می‌کند تا در شب و روز بتوانید یک فضای ایده آل برای خانواده و مهمانان خود ایجاد کنید. نورپردازی باید به گونه ای باشد که در هر ساعات شبانه روز بتوانید در هر جای آلاچیق و نیمکت‌ها بنشینید و بدون دغدغه لحظاتی را در آرامش به سر ببرید.

کف ‌سازی محوطه حیاط

کف سازی محوطه، یکی از موضوعات مهمی است که شما باید به هنگام محوطه‌سازی به آن دقت کنید و مصالحی را در آن به کار ببرید که زیبایی آن را حفظ کنند. در کف سازی محوطه باید فضا را به گونه ای تقسیم کنید که دسترسی به تمام نقاط آن امکان‌پذیر باشد و بتوانید در کنار برکه، زیر سایه درختان و در داخل آلاچیق بشینید.

محوطه

ساخت استخر در محوطه

یکی از ایده‌هایی که شما به هنگام محوطه‌سازی باید به آن توجه کنید، ساخت استخر است؛ زیرا نشستن در کنار استخر آب می‌تواند یک حس آرامش دهنده‌ای را ایجاد کند.

ابعاد این استخر می‌تواند با توجه به محیط محوطه شما متفاوت باشد. البته در صورتی که دوست داشته باشید می‌توانید به جای استخر یک برکه، نهر یا آب‌نما ایجاد کنید که در آن زلالی آب نمایان باشد. در کنار برکه خود از گیاهان مختلفی استفاده کنید تا حس زیبایی و نشستن در طبیعت را ایجاد کنند.

سازه‌های موجود در فضای محوطه‌سازی

شما در محوطه‌سازی باید سازه‌های مختلفی را ایجاد کنید این سازه‌ها می‌توانند میز و صندلی، آلاچیق و غیره باشند. شما باید آن‌ها را بر اساس نوع چیدمان محوطه ایجاد کنید. البته به غیر از آن‌ها می‌توانید از آب‌نماها نیز استفاده کنید تا به زیبایی محوطه شما بیفزایند.

کف سازی محوطه

مهم‌ترین اصول محوطه‌سازی

در محوطه‌سازی باید اصولی را رعایت کنید که این اصول می‌توانند در فضای سبز شما موثر باشند.

در فضای سبز شما باید گل و گیاهانی را قرار دهید که در برابر تغییرات دما مانند تغییرات درجه حرارت، تغییرات میزان رطوبت نسبی هوا، تعداد روزهای ابری و آفتابی، بارندگی‌ها، کوتاهی و بلندی روزها و شب‌ها و دیگر پدیده‌های جوی منطقه مقاوم باشند؛ بنابراین لازم است آن‌ها را بر اساس شرایط ارثی و ژنتیکی محیط انتخاب کنید.

استفاده از آلاچیق، آب‌نما، برکه، نهر، استخر، گل‌کاری، درخت‌کاری، رواق، باربیکیو و غیره نیز یکی از مهم‌ترین اصول محوطه‌سازی هستند که آن‌ها را با توجه به مساحت محوطه و نظر کارفرمای خود انجام ‌دهید.

از دیگر اصول مهم محوطه‌سازی این است که نوع چیدمان و آرایش گل و گیاهان را بر اساس موقعیت‌های مختلف تعیین کنید. در واقع شما باید قبل از اجرای محوطه‌سازی در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کنید.

چیدمان صندلی‌ها در موقعیت‌های مختلف می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی محوطه داشته باشند.

به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید در فضای آزاد یک میز و صندلی قرار دهید، باید ساعاتی که نور خورشید بسیار قوی هستند را در نظر بگیرید تا بتوانید از چتر و سایه‌بان استفاده کنید. در غیر این صورت می‌تواند نشستن در آنجا را برای شما مختل کند.

 

مراحل محوطه‌سازی

 محوطه‌سازی برای خود مراحل خاصی دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید تا بتوانید یک محوطه عالی با جذابیت بالا طراحی کنید. حال در ادامه قصد داریم مراحل محوطه‌سازی را بیان کنیم.

نقطه‌های نشانه و مبدأ را تعیین کنید

در ابتدا شروع مراحل محوطه‌سازی لازم است شما نقاط نشانه و مبدا را مشخص کنید و آن‌ها را به پیمانکاران واگذار کنید؛ زیرا پیمانکاران تلاش می‌کنند این نقاط را حفظ کنند تا در صورتی که نیاز به بازبینی باشد، تجدیدنظر خواهند کرد.

تخریب حیاط

شما برای این که بتوانید برکه، استخر، آلاچیق و المان‌های دیگر را در فضای محوطه‌ ایجاد کنید باید حیاط را خراب کنید. چیزهایی که در آن جا هستند را بردارید یا اگر نیاز به تغییر آن‌ها نبود اطراف آن را تمیز کنید.

در تخریب حیاط لازم است قسمت‌هایی که فرسوده هستند را به کلی تخریب کنید. برای این کار می‌توانید از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات خاصی استفاده کنید تا کمترین آسیب را به محیط اطراف وارد کنند.

کف سازی محوطه

پاک‌ سازی حیاط از گیاهان

 در بعضی مواقع در محوطه‌سازی لازم است شما سطح حیاط را از گل و گیاه پاکسازی کنید. کندن درختان نیز باید به گونه ای باشد که به ساختمان و سازه‌های محیط اطراف آسیبی وارد نکند.

به همین دلیل لازم است در این زمینه با افراد متخصص مانند آرسس گروپ صحبت کنید تا آن‌ها نکات لازم را در این مورد به شما اعلام کنند.

حفر چاه در محوطه حیاط

در بعضی از پروژه‌های محوطه‌سازی لازم است شما چاه‌های مختلفی را برای ایجاد فضای سبز حفر کنید.

این چاه‌ها می‌توانند متفاوت باشند که باید آن‌ها را مورد توجه قرار دهید. حال در برخی مواقع ممکن است شما با چاه فاضلاب شهری یا خانگی مواجه شوید یا این که به محل عبور لوله‌های مختلف برسید.

در این صورت لازم است از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید تا بتوانید این مراحل را پشت سر بگذارید.

تأمین آب در محوطه

یکی از کارهایی که در محوطه‌سازی باید مدنظر قرار دهید جلوگیری از نفوذ آب به درون محوطه است تا رطوبت ایجاد نشود.

در این مرحله از کار اگر لازم باشد لوله‌کشی و تاسیات مختلفی را ایجاد کنید تا بتوانید از نفوذ آب به داخل محوطه جلوگیری کنید.

همچنین لازم است شما آب مورد نیاز برای برکه‌ها، آب‌نماها و استخرها را تامین کنید که برای آن نیاز به شبکه جداگانه‌ای دارید.

مسطح کردن حیاط

 بعد از آن که المان‌های مختلف را در محوطه حیاط ایجاد کردید باید تمام بخش‌های نا همواره را هموار کنید تا بتوانید به راحتی در آن قدم بردارید.

برای این کار لازم است خاک نباتی را برداشته و گودال‌های زیرا آن را با سنگ و خاک‌های دیگر یک دست کنید و با قرار دادن خاک نباتی بتوانید از آن برای کشت گل و گیاه استفاده کنید.

نورپردازی و کف‌سازی

یکی از مهم‌ترین مراحل محوطه‌سازی، کف‌سازی و نورپردازی است که در آن باید از مصالح ساختمانی خوبی برای کف سازی استفاده کنید.

مصالح ساختمانی شما باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی روی آن‌ها راه بروید. به همین دلیل باید آن‌ها را با توجه به نوع آب و هوای منطقه انتخاب کنید.

به هنگام کف سازی باید به نورپردازی نیز توجه کنید و در آن از چراغ‌های رنگی و زیبایی برای نورپردازی در شب و روز بهره ببرید.

در انتخاب چراغ‌های نورپردازی باید به نوع آن‌ها توجه کنید و از چراغ‌هایی با جلوه خاص استفاده کنید تا در مجاورت با برکه آب و نهر کیفیت خود را از دست ندهند.

 

تخریب حیاط محوطه

مصالح ساختمانی در محوطه‌سازی

تنوع زیاد مصالح ساختمانی باعث شده است که شما برای ایجاد محوطه‌سازی با هیچ گونه محدودیتی روبرو نشوید.

 به طوری که می‌توانید هر گونه مصالحی را برای ایجاد یک فضای زیبا و دل انگیز در اختیار داشته باشید. در انتخاب مصالح ساختمانی برای محوطه‌سازی باید به شرایط جویی و آب و هوای منطقه دقت کنید.

خوب است بدانید که در حال حاضر مصالح ساختمانی وجود دارند که مخصوص محوطه‌سازی هستند.

اطلاع در مورد آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید یک محوطه خوبی را با کیفیت و دوام بالا بسازید. کارشناسان آرسس گروپ با اطلاع در این مورد می‌توانند شما را بهتر راهنمایی کنند.

تاسیسات مکانیکی در طراحی و اجرای محوطه‌سازی

شما در طراحی و ساخت محوطه باید از تاسیسات مکانیکی زیادی استفاده کنید که این تاسیسات می‌توانند شامل آبرسانی، آبیاری اتومات، استخر و آب‌نما و غیره باشند که بستگی به نوع فضای شما متغیر می‌باشند؛ بنابراین شما برای این که بتوانید در محوطه‌سازی عملکرد خوبی داشته باشید باید به این نوع لوازم موجود در بازار برای استفاده در محوطه‌سازی آشنایی داشته باشید؛ زیرا کوچک ترین سهل انگاری در آن‌ها می‌تواند شبکه آبرسانی شما را مختل کند.

پلان محوطه‌سازی

پلان محوطه‌سازی نقشه‌ای است که شما قبل از اجرای محوطه‌سازی باید آن را بر روی کاغذ به صورت دستی یا توسط نرم‌افزارهای مختلف طراحی کنید.

این پلان محوطه‌سازی به شما کمک می‌کند تا جزییات محوطه را به خوبی مشاهده کنید و آن‌ها را در اختیار کارفرما قرار دهید. نقشه پلان، فضای محوطه‌سازی شما از زاویه بالا نمایش می‌دهد. به همین دلیل تمام اجزای آن قابل مشاهده هستند.

 

پلان محوطه سازی

یعنی شما در این پلان‌ها می‌توانید جزئیات و موقعیت عناصر طبیعی مانند گل و گیاه، نحوه کاشت و پرورش درخت، مرزبندی درختچه‌ها، حصارکشی، موقعیت نصب حفاظ و نرده دیوار، حوض و استخر، آب‌نمای حیاطی، نیمکت، فضای نشیمن خصوصی، فواره‌ها، ساخت سنگ فرش‌ها، طراحی مسیر پیاده رو و غیره را به خوبی مشاهده کنید.

لذا لازم است شما قبل از شروع محوطه‌سازی یک پلان برای طرح خود ایجاد کنید و آن را در اختیار کارفرما قرار دهید که کارشناسان و طراحان آرسس گروپ می‌توانند در این مورد شما را بهتر راهنمایی کنند. البته شما در صورت لزوم می‌توانید طراحی این نقشه را به آن‌ها واگذار کنید تا آن‌ها پلان‌ شما را مطابق با فضای در نظر گرفته شده طراحی و ارائه دهند.

سوالات متداول محوطه سازی

 
اصول طراحی منظر
 • تعادل.
 • کانونی سازی.
 • سادگی.
 • ریتم و خط.
 • تناسب، قسمت.
 • وحدت
 
 1. سبک انگلیسی
 2. سبک فرانسوی

 3. سبک شرقی یا ژاپنی

 4. سبک مدیترانه‌ای

 5. سبک ایرانی

 6. سبک رسمی و غیر رسمی

 7. سبک مدرن

 8. سبک بیابانی

تجزیه و تحلیل محوطه : تجزیه و تحلیل اهمیت محوطه مانند اندازه، شکل، آب و هوا و اهمیت گل و گیاهان.

مصالح مناسب را انتخاب کنید: برای محوطه سازی می توانید از مصالح مختلفی از جمله بتن، سنگ، چوب، فلز و یا حتی چوب استفاده کنید.

هنگام انتخاب چیزی، باید به نیازهای منطقه و سبک خانه توجه کنید. طراحی و برنامه ریزی: برای محوطه سازی حرفه ای باید برنامه ریزی و طراحی به خوبی انجام شود.  پیاده سازی: پس از طراحی و برنامه ریزی می توانید به سراغ اجرا بروید. این شامل آماده سازی محوطه، نصب مواد مختلف، نصب سیستم های آب و روشنایی محلی است. مراقبت و نگهداری: پس از اتمام کار، باید از منطقه مراقبت کنید. این شامل آبیاری، کاشت درختان و درختچه ها، تعمیر و نگهداری سیستم های آبیاری و روشنایی است.

به طور کلی محوطه سازی یک فرآیند پیچیده و حرفه ای است و بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

در محوطه سازی از مصالح ساختمانی مختلفی استفاده می شود که عبارتند از:

سنگ: سنگ به عنوان یکی از مصالح اصلی در محوطه سازی استفاده می شود.

از سنگ های مختلف به عنوان سنگ های تزئینی، سنگ های ساختمانی و سنگ های سخت برای ایجاد اشیاء مختلف، فضاهای رومیزی و فضای سبز استفاده می شود.

بتن: از بتن برای ایجاد فضای سبز، کاشت دیوارها، فونداسیون ها و پارکینگ ها استفاده می شود.

چوب: چوب یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در محوطه سازی است. از چوب برای در و پنجره ها، نرده ها و دروازه ها و موارد دیگر مانند میزهای پیک نیک و صندلی های چمن استفاده می شود.

آجر و خشت: از آجر و خشت برای ساخت دیوارها، پل ها، جاده ها و سایر محوطه سازی ها استفاده می شود.

درختان: درختان به عنوان یکی از عناصر اصلی در محوطه سازی استفاده می شوند.

برای ایجاد محیطی سبز و طبیعی از انواع گیاهان مانند درختان، گل ها و گیاهان گرانبها استفاده می شود.

به طور کلی محوطه سازی می تواند با استفاده از مصالح ساختمانی مختلف فضایی زیبا، جذاب و لذت بخش را برای شما و خانواده تان فراهم کند.

 
کارهای محوطه سازی یا به عبارتی لند اسکیپ(landscaping) محدود به مکان خاصی نیست بلکه در هر مکانی  قابل مشاهده است.
 شرکت معماری آرسس با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری و پرسنل مجرب و حرفه ای  دقیقا طبق قوانین تمام کارهای محوطه سازی را انجام می دهد. با ما تماس بگیرید.

گران‌ترین قسمت محوطه سازی بستگی به انواع پروژه‌های مختلف دارد و ممکن است در هر پروژه متفاوت باشد.

عواملی مانند ابعاد محوطه، نوع مصالح استفاده شده، میزان نیاز به زیرسازی و تدارکات، نوع و شکل فضای سبز، نوع سیستم آبیاری و روش اجرای پروژه همگی در تعیین قیمت پروژه موثر هستند.

اما در بیشتر موارد، گران‌ترین قسمت محوطه سازی احتمالاً سیستم آبیاری و تهیه و نصب گیاهان و درختان باشد.

این امر معمولاً نیازمند طراحی دقیق، محاسبات دقیق آبیاری، تهیه و نصب لوله‌ها، باروری خاک، خرید گیاهان و درختان و نیروی انسانی ماهر برای اجرای پروژه است.

همچنین، در برخی موارد، نورپردازی، سیستم‌های امنیتی و صوتی، ساختمان‌های جانبی و وسایل نقلیه مورد استفاده برای ساخت و تحویل پروژه نیز هزینه بر هستند.

بله، محوطه سازی به عنوان یکی از بخش های در فضای باز می تواند ارزش خانه را افزایش دهد.

زیبایی و کیفیت محوطه سازی می تواند اولین چیزی باشد که جذابیت خانه شما را برای خریداران احتمالی نشان می دهد.

با کیفیت خوب و طراحی خوب، فضایی عالی برای خانه شما ایجاد می شود و همچنین می تواند در جذب مشتریان جدید و بهبود بازارپسندی خانه شما موثر باشد.

همچنین افزودن ویژگی های خاص مانند استخر، پاسیو، باغ سبز و محوطه سازی های دیگر به ارزش خانه شما می افزاید.

پس در پایان می توان گفت که محوطه سازی خوب می تواند به ارزش خانه شما کمک کند و آن را برای مشتریان جذاب کند.

بودجه مورد نیاز برای محوطه سازی بسیار متفاوت است و بستگی به نوع پروژه دارد. برای تعیین بودجه مناسب، ابتدا باید یک برنامه دقیق برای پروژه محوطه سازی خود داشته باشید.

از آنجایی که هزینه های محوطه سازی می تواند متفاوت باشد، بهتر است برای تفکیک دقیق بودجه مورد نیاز برای پروژه خود با یک متخصص محوطه سازی مشورت کنید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که هزینه های محوطه سازی شامل مصالح، نیروی کار، ابزار و تجهیزات مختلف، مالیات و سایر هزینه ها می شود، بنابراین بهتر است بودجه دقیقی برای پروژه خود در نظر بگیرید و انتخاب مصالح و روش های اجرای آن را در نظر بگیرید. پروژه . بودجه کوچک شما

4.5/5 - (6 امتیاز)

117 دیدگاه

 • درود بر شما جناب دکتر
  شما هم می توانید خودتون تهیه کنید و هم می توانید در اختیار ما قرار بدهید تا برای شما بخریم

 • سلام و خسته نباشید
  ایا شما لنداسکیپ برای فضای باغ تالار 1000 متری رو هم انتجام میدهید ؟منظورم همان محوطه سازی هست

  • درود بر شما
   بله در هر متراژی انجام میشه
   برای هماهنگی های لازم لطفا با شماره تماس های موجود در سایت یا واتساپ اقدام کنید

 • درود بر شما
  برای طراحی محوطه و حیاط سازی چه مواردی ما نیاز داریم ؟
  آیا مصالح و مواد خودتون تهیه می کنید یا ما باید تهیه کنیم؟

 • با سلام و خسته نباشید ما نیاز به محوطه سازی حیاط مون داریم حدود 150 متر است
  چطور می تونم اقدام کنم ؟

  • درود بر شما جناب کاشانی
   لطف کنید در واتساپ پیام بدید هماهنگی های لازم انجام بشه

 • سلام و خسته نباشید
  جناب مهندس غلامی بابت اجرا محوطه ویلا ما ازتون کمال تشکر را دارم همه موارد بسیار عالی و دقیق انجام شده
  تشکر فراوان از شما و تیم اجرایی بسیار حرفه ای تون

  • درود بر شما جناب موحدی
   ممنون از لطف شما وظیفه ما بوده
   خوشحالیم بابت راضیت شما

 • درود بر شما محوطه سازی ویلا 900 متری البته محوطه ویلا 200 متر چقدر هزینه دارد؟

  • عرض ادب
   برای براورد هزینه باید بازید و طراحی انجام شود
   برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 • با سلام
  ما نیاز به محوطه سازی ویلا در تهراندشت داریم حدود 800 متر است
  لطفا یک راهنمایی بفرمایید ممنون

  • درود بر شما
   لطفا از طریق شماره تماس تماس بگیرید یا واتساپ پیام بدید
   هماهنگی های لازم انجام می شود

 • درود بر شما مهندس
  ما نیاز به محوطه سازی ویلا داریم ما در تهراندشت هستیم آیا شما می توانید برای بازدید تشریف بیاورید؟

  • درود بر شما
   بله حتما لطفا آدرس و شماره تماس از طریق واتساپ بفرستید هماهنگی های لازم انجام بدیم با تشکر از شما

 • سلام و خسته نباشید ما یک ویلا 500 متری داریم که حدود 200 متر محوطه اطراف هست و اینکه ما در چهارباغ هستیم آیا امکان بازدید و براورد هزینه برای محوطه سازی ویلا دارید ؟

  • درود بر شما جناب مسعودی
   بله حتما در خدمتتون هستیم لطفا با شماره تماس های داخل سایت تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم انجام شود.

 • با سلام و خسته نباشید
  آیا شما محوطه سازی ویلا در شهریار را هم انجام می دید؟؟

 • با سلام و خسته نباشید

  جناب ما یک محوطه خالی در حیاط ویلا داریم که تعدادی درخت داریم می خواستم بدونم برای محوطه سازی و داشتن آبنما باید چقدر هزینه کنیم؟

  • درود بر شما متراژ و المان ها را بفرمایید و اینکه می توانید از طریق واتساپ در تماس باشید

  • درود بر شما جناب بافری
   بستگی به موارد که می خواهید در محوطه داشته باشید متفاوت است

 • با سلام و خسته نباشید محوطه سازی برای باغ رو می خواهیم تنجام بدیم آیا شما در تهراندشت هم کار می کنید؟؟

 • سلام
  محوطه سازی باغ ویلا چقدر هزینه دارد؟ و اینکه آیا شما محوطه سازی در استان تهران هم انجام می دهید؟

  • درود بر شما
   لطفا متراژ بفرمایید و جه المان هایی نیاز دارید که طبق آن تعریف میشه هزینه . و اینکه بله ما در استان تهران هم انجام میدیم

 • با سلام و خسته نباشید
  ما یک ویلا در میگون تهران داریم و نیاز به محوطه سازی ویلا داریم
  هزینه طراحی و اجرا چقدر هست؟

  • با سلام خدمت شما
   لطفا از طریق تماس با واتساپ و یا تماس تلفنی با کارشاسان راهنمایی کامل را دریافت کنید

 • با سلام و خسته نباشید
  آیا می تونیم در محوطه سازی ویلا از درختان میوه هم استفاده کنیم یا حتما باید تزئینی باشه؟

  • سلام
   بله می توانید استفاده کنید البته با نظر کارشناسان ما بهترین مورد را انتخاب کنید بهتر است

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما مهندس غلامی
  از محوطه سازی زیبایی که برای ما انجام دادید بی نهایت سپاسگذارم
  همه موارد بسیار زیبا و دقیقا سر تایم انجام شد

  • درود بر شما مهندس زارعی
   خواهش می کنم وظیفه ما هست ممنون از شما که نهایت همکاری را با ما داشتید

  • سلام بر شما مهدی عزیز
   بله محوطه سازی در هر متراژی را ماانجام می دهیم.

 • با سلام و خسته نباشید
  برای محوطه سازی می توانیم المان ها را به انتخاب خودمان داشته باشیم؟

 • با سلام و خسته نباشید محوطه ویلا حدود 300 متر چقدر هزینه داره؟

 • سلام و خسته نباشید
  محوطه سازی ویلا در متراژ حدود ۱۰۰۰ متر چقدر زمان می بره؟

  • با سلام
   محوطه سازی با توجه به المان ها است ولی احتمالا حدود 2 ماه زمان می برد.

 • با سلام و خسته نباشید
  مطالب و عکس های محوطه سازی واقعا عالی هستند.
  من می خوام یک باغچه کوچک در محوطه ویلا را محوطه سازی کنم
  چطور می تونم شروع کنم ؟

  • با سلام و خسته نباشید لطفا یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید و یا شماره تماس قرار بدید که باهاتون تماس گرفته شود

 • با سلام ک خسته نباشید
  برای محوطه سازی ویلا من می تونم طرح آبنما رو خودم انتخاب کنم یا طبق طراحی شما هست

 • با سلام و خسته نباشید
  آیا شما محوطه سازی برای رستوران را هم انجام میدید ؟

  • عرض ادب
   بله ما محوطه سازی رستوران و باغ و باغچه های سنتی را نیز انجام میدهیم

 • سلام و خسته نباشید من از پیج اینستاگرام شما arsesgrp رسیدم به اینجا
  می خواستم واقعا عکس هایی که از کارهای محوطه سازی می گذترید عالی هست
  من شما را دنبال می کنم

 • با سلام و خسته نباشید
  ما می خواهیم ویلا خودمون رو محوطه سازی کنیم
  آیا می تونیم طرح استخر رو خودمون بهتون بگیم ؟

  • با سلام و عرض ادب
   بله هر طرحی رو می توانید برای ما بفرستید ما برای شما به صورت کاملا سفارشی می سازیم

 • سلام مطالب محوطه سازی عالی و رسا هستند و همچنین عکس ها خوشحالم ک شما را دنبال می کنم

 • با سلام و خسته نباشید
  برای محوطه سازی ویلا حدود ۵۰۰ متر چه مواردی باید استفاده کنیم ؟

  • سلام وقت بخیر برای محوطه شما یک پلان زیبا طراحی می شود طبق سلیقه خودتان و کاملا در آن مشهود هست همه موارد

 • سلام و عرض ادب ما یک باغ ۱۵۰۰ متری داریم
  محوطه سازی باغ توسط شما چقدر هزینه دارد،

  • درود بر شما
   محوطه سازی باغ بستگی دارد چه مواردی را بخواهید در آن داشته باشید مثلا آبنما یا استخر یا باربیکیو
   برای اطلاعات دقیق تر واتساپ پیام بدید

 • با سلام و خسته نباشید
  محوطه سازی ویلا با طرحی که در آن استخر و باربیکیو باشه چقدر زمان می بره؟

 • سلام مطالبتون و عکس ها عالی هست
  هزینه طراحی محوطه ای که در نمونه کار قرار دادید تقریبا چقدر میشه؟

  • سلام ممنون از شما
   متراژ محوطه به همراه عکس مورد نظر را در واتساپ ارسال کنید تا دقیق تر توضیح داده شود

 • سلام و خسته نباشید
  برای محوطه سازی باغ حداقل بودجه که باید در نظر داشته باشیم چقدر هست ؟

  • درود بر شما
   بودجه بستگی به مواردی درد که شما در محوطه استفاده می کنید

 • با سلام و خسته نباشید محوطه سازی ویلا با در نظر داشتن ساخت یک آبنما و یک باربیکیو چقدر زمان می بره؟

  • با سلام و عرض ادب
   حدود 3 ماه البته بستگی به متراژ محوطه ویلا داره

 • سلام و خسته نباشید برای محوطه سازی باغ شما تا چه متراژهایی را انجام میدید؟ و اینکه طراحی محوطه باغ رو خودتون انجام میدید ؟

  • درود بر شما آقای مولایی عزیز
   گروه ما محوطه سازی باغ تا هر متراژی را انجام میدهد بله دقیقا طراحی محوطه باغ را هم انجام میدهیم البته اگر با ما کار کنید هزینه طراحی به عنوان تخفیف برای شما در نظر گرفته میشود

 • سلام و عرض ادب محوطه سازی باغ چقدر زمان می بره؟
  و اینکه آیا شما می تونید یک ویلا هم در این باغ بسازید؟

  • سلام بر شما
   محوطه سازی باغ بستگی به میزان متراژ و المان هایی است که شما انتخاب می کنید در باغ اجرا شود.
   بله ما می توانیم ساخت ویلا را در باغ شما به هر صورت که بخواهید انجام بدیم

 • با عرض سلام
  آیا شما محوطه سازی پشت بام یا همون بهش روف گاردن هم میگن انجام میدید؟

  • سلام بر شما علیرضا عزیز
   بله محوطه سازی پشت بام و یا روف گاردن هم جز حرفه گروه معماری آرسس هست که طبق پلان کاملا حرفه ای انجام می شود.

 • سلام و عرض ادب من می خوام محوطه سازی ویلا خودم رو شروع کنم شما چ روزهایی در دفتر تشریف دارید که من بیام خدمتتون

  • سلام ممنون از شما
   ما همه روزه در دفتر هستیم لطفا از طریق واتساپ هماهنگ بشید

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  ساخت یک آبنما و ساخت یک باربیکیو در محوطه ویلا چقدر هزینه داره ؟ و اینکه ایا شما در محوطه سازی از چمن هم استفاده می کنید؟

  • سلام و عرض ادب لطفا طرح مورد نظرتون رو بفرمایید تا هزینه رو بگم .
   بله ما در محوطه سازی از چمن هم استفاده می کنیم می تونید نمونه کارها رو مشاهده کنید.

 • سلام و عرض ادب
  یک سوال داشتم از خدمتتون اینکه شما تمام المان هایی که در صفحه توضیح دادید برای محوطه سازی ویلا یا باغ خودتون انجام میدید ؟؟

  • درود بر شما
   بله تمامی خدمات توسط گروه معماری آرسس با توجه به سلیقه شما انجام می شود.

 • سلام ممنون از مطالب خوبتون
  سوالی که داشتم این هست آیا ممکن هست پروژه های محوطه سازی رو از نزدیک مشاهده کرد یعنی مکان رو بگید تا بتونم ببینم

  • سلام بر شما
   بله حتما با کارشناس ما هماهنگ بشید از طریق واتساپ یا تماس

 • سلام واقعا از مطالب شما لذت بردم همچنین عکس هایی که از محوطه سازی ویلا قرار دادید زیبا هستند
  من به دیگران هم توصیه می کنم حتما از سایت شما بازدید کنند

 • سلام من یک سالن آرایش دارم که در آن یک حیاط دارم که بیشتر برای عکاسی هم استفاده میشه می خواستم بدونم شما محوطه سازی حیاط سالن آرایش هم انجام میدید

  • سلام به شما بله ما محوطه سازی حیاط رو انجام میدیم فقط بفرمایید متراژچقدر هست

 • سلام وقتتون بخیر واقعا از مطالبتون لذت بردم من نیاز به محوطه سازی ویلا خودم دارم حدود 1000 متر است لطفا با بنده تماس بگیرید.

  • سلام ممنون از لطف شما لطفا شماره تماس قرار بدهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

 • سلام وقت بخیر می بخشید شما ممکن هست براتون ساخت ویلا و محوطه سازی ویلا رو باهم انجام بدید؟

 • با عرض سلام خدمت شما
  ببخشید هزینه محوطه سازی عکسی که در نمونه کارها داشتید که در محوطه استخر بود چقدر میشه؟

  • با عرض سلام خدت شما خانم محترم
   متراژ محوطه شما چقدر است؟
   اطلاعات دقیقا می توانید از طریق واتساپ در ارتباط باشید

 • سلام و خسته نباشید مطالبتون واقعا کامل و جامع است چطور می تونم بشتر با شما در ارتباط باشم؟

 • سلام وقت بخیر هزینه ساخت آبنما که در محوطه سازی ویلا که در این صفحه است چقدر هستش؟

  • سلام وقت بخیر لطفا مدل آبنما مورد نظر را از طریق واتساپ بفرستید . در خدمتتون هستیم

  • سلام خانم کریمی
   هزینه مربوط به مواردی هست که در محوطه سازی استفاده می شود شما می توانید از طریق لینک واتساپ مشاوره رایگان داشته باشید
   با تشکر از شما

  • سلام خانم کریمی عزیز
   هزینه محوطه سازی به چمن و یا سنگ و یا المان های دیگه متفاوت هست ولی شما می تونید از طریق مشاوره رایگان ما کاملا از این موارد مطلع شوید
   با تشکر از شما

   • سلام آقای غلامی شما واقعا در کارتون استاد هستید بنده و خانواده از شما بازهم بابت چنین طراحی و اجرای زیبایی سپاس گذاریم

  • سلام به شما خانم محترم
   من پیشنهاد میدم که ملاقات حضور ی داشته باشید چون هزینه ها بهتر محاسبه میشه .بنده خودم با گروه معماری آرسس کار کرد آقای غلامی واقعا در طراحی محوطه ویلا بنده کاملا سنگ تمام گذاشتند و کاملا منصف هستند.

  • سلام مهشید عزیز وقت بخیر
   شماره تماس واتساپ قرار دهید تمام نمونه کار های محوطه سازی ویلا را برای شما ارسال کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *