چگونه محوطه سازی کنیم؟2021-10-18T22:08:56+03:30
 • محوطه سازی

محوطه سازی و طراحی محوطه ویلا،  باغ ، باغچه ، حیاط 

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02644326934

09127927904

با کمترین هزینه محوطه ویلا و باغ خود را جذاب و زیبا کنید

​آخرین نمونه‌ کار های طراحی محوطه سازی​ و اجرای آن

​مزایا و برتری‌های کار با گروه معماری آرسس

​کوتاه کردن زمان انجام کار

​انتخاب کیفیت مورد نظر

​مشاوره رایگان طراحی

محوطه سازی باغ زیبا

 مراحل ثبت سفارش تا طراحی و اجرا محوطه شما

 • ​مشاوره رایگان تلفنی :

  کارشناسان و مشاوران گروه معماری آرسس پس از کسب اطلاع از نوع درخواست و خدمات مورد نظر شما، به آسانی شما را در جریان چگونگی روند کار طراحی قرار داده و مقرون به صرفه ترین راهکارها را در کوتاه ترین زمان طراحی و شیوه‌های اجرایی به شما پیشنهاد خواهند داد.

 • ​ثبت سفارش طراحی و اجرا محوطه سازی :

  پس از اینکه شما با شیوه کار گروه معماری آرسس آشنا شدید، حالا میتونید به راحتی سفارش کاری خودتون رو هم از از طریق  لینک مستقیم واتساپ همین صفحه ثبت کنید.

 • ​نهایی کردن طراحی و جزئیات اجرایی :

  تیم پشتیبانی گروه معماری آرسس پس از بررسی نظرات و خواسته های شما و رایزنی های اولیه، تمام توان مهندسین خود را بکار می‌گیرند تا پس از تهیه اتد های نهایی و جلب رضایت کارفرما، طرح نهایی و جزئیات اجرایی را آماده کرده و در ​اختیار شما قرار می‌گیرد.

پلان محوطه سازی ویلا

هدف از محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی یا لنداسکیپ بخشی از معماری و طراحی است که عمدتاً به آن معماری منظره گفته می شود ، اما اگر بخواهیم بحث را ساده کنیم ،  شامل استفاده ازعناصر مختلف در یک محیط خاص برای شکل دادن به آن بر اساس طرح های از پیش تعریف شده است. هدف از آن زیبا سازی و ایجاد محیط آرام و دلنشین محوطه و تقویت ارتباط انسان و طبیعت ذکر کرد.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب ، استفاده از این عناصر باید طبق اصول و قواعد خاصی انجام شود. در مورد عناصر استفاده شده ، باید اضافه کنیم که این موارد می توانند هر چیزی باشند. از گل و گیاه گرفته تا یک حوض کوچک در قلب ویلا ، همه می توانند برای محوطه سازی استفاده شوند. پس از تعریف محوطه سازی بهتر است با مهمترین اصول و قوانین آشنا شوید.

طراحی و اجرا لند اسکیپ

طراحی محوطه ، فضاهای بیرونی و استخرهای شنا ، ساخت آبنما بخشی جدایی ناپذیر از طراحی داخلی و خارجی  برای خانه و ویلا لوکس است. طراحی و اجرا لنداسکیپ شامل تزئینات سنگی و GRC ، پیاده روهای چوب طبیعی و مرمر ، سنگ و روکش ، شبکه های آبیاری هوشمند ، نورپردازی محوطه است. و حصار تزئینی ، و کارهای دیگر شامل کاشت گیاهان و ، گل ، نخل و چمن طبیعی است.
اگر به دنبال شرکتی برای طراحی و اجرای لنداسکیپ با ویژگی تزئینی متمایز هستید ، پس با گروه معماری آرسس ، همین حالا تماس بگیرید تا بتوانیم طرح ها و جایگزین هایی را برای اجرای محوطه سازی هوشمند با سیستم های آبیاری و کنترل اتوماتیک با نورپردازی در باغ و محوطه شما ارائه دهیم.
طراحی و اجرا لنداسکیپ

محوطه سازی و مهم ترین شرایط مکانی محیط و اهمیت آن 

یکی از مهمترین کارهایی که باید قبل از طراحی حیاط با هر کاربری انجام شود ، بررسی محل حیاط است. شاید یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت برخی از پروژه ها یا عدم نتیجه رضایت بخش ، عدم توجه دقیق به این مرحله از کار باشد. بررسی سایت شامل عناصری مانند شرایط آب و هوایی منطقه ، جمع آوری اطلاعات در مورد انواع گیاهان منطقه ، جهت باد ، وضعیت خاک ، وضعیت آب و نوع آبیاری است.
همچنین باید محدودیت در طراحی و ساخت محوطه را به دقت بررسی کرد. به عنوان مثال ، بعضی اوقات بعضی از درختان را نمی توان از بین برد یا در مکانهایی امکانات و ساختمانهایی وجود دارد که قابل برداشت یا جابجایی نیستند.

محدودیت دیگری که می تواند برای طراح ایجاد شود محدودیت های مالی است. به همین دلیل ، طراح باید محدودیت های مالی را تا حد ممکن در نظر بگیرد. مسلماً اگر کارفرما مبلغ زیادی را برای هزینه های محوطه سازی  در نظر بگیرد ، در این صورت امکان استفاده از مواد بهتر وجود دارد. مطمئناً هرچه هزینه راه اندازی بیشتر باشد ، در آینده به تعمیرات و تعمیرات کمتری نیاز خواهید داشت.

gknhs;d\ - lp,xi shcd

مراحل اجرای محوطه سازی

 1. آماده سازی محوطه وصاف کردن محوطه
 2. بررسی مسیر های ارتباطی (خیابان ها) و پیاده رو ها
 3. بررسی شبکه های آب و فاضلاب
 4. اجرای سیستم آبیاری و آبرسانی به محوطه
 5. ساماندهی شبکه های برق و گاز و در آخر شروع به اجرای محوطه سازی 

9 ایده و المان های محوطه سازی برای اینکه چگونه محوطه سازی کنیم ؟

ساخت آلاچیق در محوطه سازی

ساخت آلاچیق

آلاچیق (Pavilion) یک کلمه عمومی است که در فارسی نشان می دهد چه نوع پناهگاهی در فضای باز استفاده می شود و حتی نوع استفاده در بعضی موارد به عنوان پارکینگ نیز تغییری در نام ایجاد نمی کند. با این وجود ، در محوطه سازی بسته به کاربرد آنها ، انواع مختلفی از آلاچیق ها نام و تعاریف مختلفی ارائه می شود.

در مورد ساخت آلاچیق بیشتر بخوانید

محوطه سازی فضای سبز با گل و گیاه

محوطه سازی فضای سبز با گل و گیاه

در اجرای فضای سبز در حیاط ، سقف و فضای سبز عمومی ، یکی از مهمترین مراحل انتخاب گل ، گیاه و انواع درختچه متناسب با فضا ، طراحی نوع گل و آرایش گیاه و انتخاب خاک مناسب برای رشد گیاه و سهولت ، و در نهایت ، محل و ترتیب گل و گیاه بهترین است. با استفاده از گلها و گیاهان مختلف و مخلوط کردن آنها با یکدیگر در طراحی ویلا ، محوطه سازی ویلا و میدان فضای بسیار زیبا و دلنشینی ایجاد خواهد کرد.

در مورد انواع گیاهان مورد استفاده در محوطه سازی بیشتر بخوانید

ساخت شومینه در محوطه سازی

محوطه سازی ویلا با شومینه

استفاده از شومینه در فضای باز یکی از جذاب ترین عناصری است که می توانید در طراحی محوطه ویلا استفاده کنید. استفاده از این عنصر در شبهای سرد زمستان می تواند فضایی گرم و منحصر به فرد ایجاد کند. اگر در طراحی فضای باز از شومینه های فضای باز استفاده می کنید ، بهتر است نمونه های ساده ای را برای انتخاب وسایل دیگر داشته باشید.

در مورد ساخت شومینه بیشتر بخوانید

ساخت آبنما در محوطه سازی

ساخت آبنما دیواری در حیاط

آبشاریا آبنما  یکی از عناصری است که در سالهای اخیر در محوطه سازی بسیار محبوب شده است. ساخت آبشاریا آبنما را می توان با مواد مختلف انجام داد. در ساخت آبشار ، عناصری مانند چگونگی ریزش آب ، میزان صدای مورد نیاز برای فضا ، نور ، عایق بندی و سهولت نگهداری از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

در مورد ساخت آبنما بیشتر بخوانید

ساخت نهر در محوطه سازی

ساخت آبنما

در فرهنگ باستان ما ، آب روان یا نهر (برکه )همیشه مهم و مورد استقبال بوده است ، چه در باغهای ایرانی که بیش از 2000 سال ساخته شده اند و چه در شرایط طبیعی ، بنابراین ، داشتن چنین عنصری در محوطه سازی می تواند فضای متفاوتی ایجاد کند.

در مورد ساخت برکه بیشتر بخوانید

کف سازی در محوطه سازی

سنگ فرش آجری

همیشه یکی از موثرترین قسمتهای کف محوطه سازی است. کفپوش بخشی از سخت در محوطه سازی   است که می تواند در هدایت کاربران ، تقسیم فضا ، زیبایی ، ساختار فضا ، تحریک حسی خاص و … در محوطه سازی نقش مهمی داشته باشد. استفاده از مواد محوطه سازی مناسب در این منطقه برای حفظ امنیت ، زیبایی و قدرت بسیار مهم است.

ساخت استخر در محوطه سازی

ساخت استخر در باغ

شنا همیشه یکی از سرگرم کننده ترین ورزش ها به حساب می آمده است. به همین دلیل ، ساخت استخرهای شنا در حیاط های مسکونی سالهاست که مورد توجه باغداران قرار گرفته است. امروزه ، با تحول در زندگی شهری ، استخر معمولاً به عنوان بخشی از محوطه سازی ویلا مشاهده می شود. ساخت استخر شنا به دلیل چالش هایی مانند آب بندی ، اصلاح و نگهداری یکی از تخصصی ترین عناصر محوطه سازی است.

در مورد ساخت استخر بیشتر بخوانید

ساخت باربیکیو در محوطه سازی

ساخت باربیکیو در باغ

ساخت باربیکیو در فضای ویلا و باغ این امکان را به شما می دهد که در دورهمی های خانوادگی برای پذیرایی مهمان ها راحت تر باشید و در ضمن زیبایی خاصی به محوطه می دهد.

در مورد ساخت باربیکیو بیشتر بخوانید

نور پردازی در محوطه سازی

Lighting in landscaping

استفاده از وسایل روشنایی مناسب در کاربرد روشنایی یکی از مهمترین و اساسی ترین نکات در این زمینه است. استفاده از الیاف سبک نه تنها برای روشنایی بلکه برای زیبایی نیز کاربرد دارد.

محوطه سازی باغچه کوچک

نکات مهم در طراحی فضای سبز

گیاهان عامل اصلی در طراحی فضای سبز و نقش مواد در ایجاد فضایی آرام و دلنشین است.
در واقع ، به دلیل خواص خاص آنها ، حجم ، شکل و شکل هندسی ، در طراحی داخلی نقش موثری دارند.
در محوطه سازی می توان از گیاهان به عنوان دیوار ، سقف و کف استفاده کرد.
به عنوان مثال ، اگر گیاهان به تعداد زیاد و به صورت ردیفی کاشته شوند ، می توانند به شکل دیواره باشند. و یک دیوار سبز درست کنید.
شاخه های گسترده و متراکم روی درختان می تواند گزینه مناسبی برای سقف باشد ، بنابراین گاهی اوقات آلاچیق ایجاد می شود.
بنابراین ، گیاهان در یک اتاق می توانند قسمتهای مختلفی را که نه تنها فضای سبز شما را تشکیل می دهند ، به راحتی جدا کنند بلکه تقسیم مناسبی برای باغ شما ایجاد می کنند.

پس از اجرای طرح ، ممکن است لازم باشد که طراحی فضای سبز را در قسمتهای دیگر فرآیند طراحی تغییر دهیم ، بنابراین طراح منظر و معمار منظر باید تمام این احتمالات را برای تغییر و البته محیط در نظر بگیرند. پس از ایجاد تغییرات و اصلاحات آن را کنار هم نگه دارید.

نکته مهم در طراحی فضاهای سبز منطقه بندی است و متداول ترین آن مکان اصطلاحاً مناسب گیاهان و درختان است.
یعنی در اختصاص صحیح فضاها برای گیاهان و درختان متناسب با خصوصیات اقلیمی و رفتاری گیاهان برای رشد بعدی آنها و افزایش تراکم هر گیاه.
این ملاحظات بخشی از در نظر گرفتن تغییرات احتمالی هر فضای سبز است ، در حقیقت آینده نگری یکی از نکات مهم در طراحی فضای سبز است.

محوطه سازی ویلا در شهریار

مهم‌ترین اصول محوطه سازی فضای سبز

1. وحدت

وحدت در محوطه سازی تکرار و سازگاری یک طرح است. از تکرار برای ایجاد وحدت در طراحی شما با تکرار عناصری مانند گیاهان و دکورها در منظره استفاده می شود. از سازگاری برای ایجاد وحدت با قرار دادن عناصر مختلف یک منظره در کنار هم برای ایجاد یک واحد یا موضوع مشترک استفاده می شود.

2. تعادل

تعادل به سادگی یک احساس برابری است. تعادل در طراحی دو نوع دارد: تعادل متقارن و نامتقارن. در تعادل متقارن ، دو طرف منظره یکسان هستند در حالی که در تعادل نامتقارن ، ترکیب منظره با استفاده از عناصر و اشیا مختلف که وزن تخیل تقریباً یکسانی دارند متعادل می شود.

3. کنتراست و هماهنگی

کنتراست به برجسته سازی عناصر خاصی در طراحی شما کمک می کند ، در حالی که هماهنگی به عناصر موجود در ترکیب منظره کمک می کند تا یکپارچه به نظر برسند. عناصر متضاد وقتی بیننده در کنار یکدیگر قرار می گیرند توجه او را جلب می کنند. کنتراست و هماهنگی با کنار هم قرار دادن عناصر هنری یا استفاده از رنگهای مکمل در کنار هم حاصل می شود.

4. رنگ

رنگ به طراحی منظر شما ابعادی از زندگی واقعی می بخشد. به نظر می رسد رنگ های گرم (به عنوان مثال قرمز و نارنجی) به سمت شما پیش می روند و باعث می شوند یک شی نزدیک تر باشد. در حالی که به نظر می رسد رنگ های سرد مانند آبی و سبز از شما دور می شوند. از آبی و سبز برای ایجاد چشم انداز استفاده می شود.

5. انتقال

انتقال به سادگی یک تغییر تدریجی است. انتقال در یک طرح منظره با تغییر تدریجی اندازه گیاه یا شدت رنگ نشان داده می شود. انتقال همچنین می تواند به بافت ، شکل شاخ و برگ و اندازه عناصر مختلف اعمال شود.

6. خط

لاین مادر تمام عناصر در طراحی منظره است. خطوط تقریباً در همه جا استفاده می شوند از جمله ایجاد تخت ، ورودی ، راهرو ، بافت محوطه  و چشم انداز. از خطوط برای ایجاد توهم از عمق و فاصله نیز استفاده می شود.

7. تناسب

تناسب به اندازه یک عنصر در ارتباط با دیگری اشاره دارد. در میان 8 اصل طراحی منظره ، این واضح ترین اصل است اما هنوز به کمی برنامه ریزی و تأمل نیاز دارد. باید اطمینان حاصل شود که همه عناصر موجود در یک طرح منظره دارای تناسب مناسب هستند.

8. تکرار

تکرار رابطه مستقیمی با وحدت دارد. داشتن چندین عنصر و فرم در یک باغ خوب است ، اما تکرار همان عناصر به طراحی شما اصطلاحات مختلفی می بخشد. بیش از حد اشیا که به هم ربطی ندارند می توانند طرح شما را بدون برنامه و بهم ریخته نشان دهند. همچنین ، بیش از حد از یک عنصر استفاده نکنید زیرا استفاده بیش از حد از یک عنصر باعث می شود طراحی شما خسته کننده ، جالب و یکنواخت شود.

اصول محوطه سازی

انواع سبک‌های طراحی محوطه

محوطه سازی را می توان به سبک های مختلف انجام داد که می تواند به صورت کلاسیک باشد (باغ مراکش ، باغ ایتالیایی ، باغ فرانسوی ، باغ اسپانیایی ، باغ انگلیسی قرن قبل از 18) ، مدرن (باغ معاصر آمریکایی) ، سبک طبیعی (باغ ژاپنی ، باغ چینی). باغ انگلیسی بعد از قرن هجدهم). چشم انداز به شکل یک باغ ایرانی به سبک کلاسیک است و برای بهبود چشم انداز در یک باغ به این سبک باید یک منطقه بزرگ و یک منطقه کوچک وجود داشته باشد که برای این نوع سبک باغبانی مناسب نباشد.

در سبک مراکشی ، گیاهان گرمسیری مانند نخل غالب هستند. محوطه سازی باغ به سبک مورو بیشتر مناسب مناطق جنوبی و شمالی کشور است اما از نظر ترتیب بندی می توان آنها را در سایر مناطق کشور که آب و هوای سرد ندارند اجرا کرد. محوطه سازی باغ فرانسوی گزینه خوبی برای محوطه سازی در مناطق سردسیر است. زیرا بیشتر گیاهان این سبک در برابر سرما مقاوم هستند. برای انواع دیگر باغبانی ، محدودیت های زیادی از نظر پوشش گیاهی وجود ندارد و می توان منطقه را با توجه به سبک های دیگر طراحی کرد.

طراحی محوطه

طراحی محوطه باغ

محوطه سازی باغ یا ویلا یکی از لذت بخشی ترین فعالیت هایی است که همه از آن لذت می برند ، حتی نگاه به فضای سبز نیز تأثیر مثبتی در روحیه دارد ، نیازی به ذکر نیست که خودتان گیاهان را پرورش می دهید. به خصوص اگر سلیقه باغبانی داشته باشید ، بدون شک باغبانی و گیاهان می توانند یک درمان خوب باشند.
هنگام طراحی باغ یا باغ ویلا ، باید دلیل ایجاد باغ خود را بدانید.
اگر می خواهیم به روشنی توضیح دهیم ، در واقع ، باید بدانید که می خواهید باغ ویلا ، محوطه سازی یک باغ یا محوطه سازی خود را فقط با فضای سبز طراحی کنید.
در محوطه سازی باید بدانید که کدام محصول در آن منطقه جغرافیایی بهتر پرورش می یابد ، در غیر این صورت ، شما به خاک ، فضای کافی برای رشد درختان ، آب کافی و همچنین مراقبت منظم مانند هرس ، سمپاشی و … نیاز دارید. . آب و هوا را در نظر بگیرید.
در نتیجه ، انتخاب های شما برای زیباسازی باغ بسیار محدود است و شما باید شرایط خاص تری را ایجاد کنید.

در طراحی باغ و چشم انداز ، تنها مشکل انتخاب گیاهان با توجه به آب و هوا است.
همچنین ، باغ ویلا شما به همان اندازه مراقبت از باغ احتیاج نخواهد داشت.
بنابراین هنگام طراحی حیاط باغ یا پاسیوی باغ خود ، قبل از هر چیز ، به استفاده از باغ خود توجه کنید.

محوطه سازی ویلا و باغ

طراحی محوطه مدرن

در این مطلب راجب طراحی محوطه مدرن (Modern courtyard design)صحبت می کنیم.دیگه وقتش رسیده با روش های قدیمی و محوطه های قدیمی خداحافظی کنید و شروع کنید به طراحی محوطه مدرن پس در این مقاله با ما همراه شوید.

در حال حاضر چیزی که به آن اهمیت داده میشود طراحی محوطه مدرن است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و طراحی محوطه مدرن نیازمندیک طراحی مستقل و هدفمند و با مهارت است.

که برای طراحی محوطه مدرن دو بخش لازم است

 1. طراحی چشم انداز و معماری منظره میباشد که بایدبه این دو توجه کنید.
 2. اما برای طراحی محوطه مدرن نکاتی را باید بدانید که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

نکات طراحی محوطه سازی مدرن

شما ابتدا باید تفاوت بین طراحی های غربی و شرقی را بدانید برای مثال طراحی های شرقی ازشکل های نامنظم و منحنی و آب تشکیل شده اند و در طراحی محوطه مدرن غربی از خطوط مستقیم و متقارن استفاده شده است.بدانید هدفتان از طراحی محوطه مدرن چیست؟اینکه برای زیباییست،کاشت میوه است و یا سبزیجات.

محوطه سازی ویلا در سهیلیهویژگی های زمینی که در آن میخواهید طراحی محوطه مدرن را در آن انجام دهید بشناسید مثلا نقاط آفتابی،پستی بلندی ها،درختان با ریشه های عمیق و همچنین شرایط خاک را بدانید.در طراحی محوطه مدرن مسیری منحنی و زیبا را در نظر بگیرید برای پیاده رفتن.

محوطه سازی حیاطیک پاسیو و فضایی برای نشستن ایجاد کنید مکانی سرپوشیده و زیبا برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه تان.حتی در طراحی محوطه مدرن میتوانید فضایی برای بازی نیز ایجاد کنید که ایده ای خلاقانه خواهد بود.محلی ایجاد کنید برای مجسمه،ابنما و گیاهانی منحصر به فرد.

در طراحی محوطه مدرن از گودال آتش و شومینه نیز میتوان استفاده کرد. آلاچیق بگذارید برای اینکه زیبایی ها در شب نیز پدیدار شوند در طراحی محوطه مدرن به نورپردازی ها نیز دقت کنید.اما برای طراحی محوطه مدرن از چه گیاهانی استفاده کنید؟گیاهان بومی در اولویت خواهند بود از درختانی استفاده کنید که مدت رشدشان با مدت زمانی که شما میخواهید یکی باشد از بوته های کم ارتفاع برای زیر پنجره ها هم استفاده کنید.گیاهان بر اساس روش تغذیه شان در محل های مناسب خودشان قرار دهید.

شکل،رنگ،بافت،اندازه از عناصر مهمی در طراحی محوطه مدرن بشمار می‌آیند.مراحل محوطه سازی چیست؟کارهای ساخت‌وساز را ابتدا انجام دهید مثل پارکینگ و…به خاکتان مواد آلی اضافه کنید،برای طراحی خطوط اولیه ایجاد کنید.

طراحی محوطه ویلا مدرن

برای داشتن یک ویلای مدرن و لوکس چه کنیم؟ما اینجا درباره طراحی محوطه ویلا مدرن صحبت خواهیم کرد با ما باشید.قطعا برای هر طرحی یک سری قانون و اصول خاصی نیاز است.برای اینکه ویلامدرنی داشته باشید باید بین پلان و فرم هماهنگی زیادی وجودداشته باشد.

محوطه سازی باغچه

این یعنی اینکه هر قسمت در هر جا که قرار میگیرد هماهنگ باشد با دیگر قسمت ها یکی دیگر از نکات طراحی محوطه ویلا مدرن این است که ویلا در کدام موقعیت جغرافیایی قرار دارد و در چه نوع شرایط آب و هوایی است.برای داشتن یک ویلای مدرن بهتر از پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ استفاده کنید تا نور بیشتری را وارد منزلتان شود.

در طراحی محوطه ویلا مدرن به هماهنگی رنگ ها دقت کنید رنگ ها در نمای ویلا خیلی مهم هستند و جلوه زیادی به کارتان میبخشند.رنگ هایی که انتخاب می‌کنید بایدبا سایر عناصر همخوانی داشته باشد.در طراحی محوطه ویلا مدرن سادگی را رعایت کنید حفظ سادگی و خوانایی باعث زیباتر شدن کارتان میشود و قطعا پیچیدگی‌های ویلا باعث میشود زیبایی آن کمتر به چشم بخورد.

محوطه سازی حیاط آپارتمان در تهران

پس هر چه ساده تر کیفیت کارتان بیشتر خواهد بود.عناصری که در طراحی محوطه ویلا مدرن استفاده میکنید باید هماهنگی داشته باشند و این پیوستگی ها باعث به وجود آمدن شکلی واحد خواهند شد چون پراکندگی عناصر شکل کلی آنها را ازبین میبرد.در طراحی محوطه ویلا مدرن به نور پردازی نمای ویلا هم دقت کنید.

این نورپردازی‌ها باعث میشود نمای ویلا در شب دیدنی تر شود و زیبایی های کارتان را بیشتر کند.اما در نورپردازی صرفا هدف روشنایی نیست و باید ویلا نیز دیده شود.

در طراحی محوطه ویلا مدرن اصول و ضوابطی را رعایت کنید که نور کافی در ویلا کلاسیک و مدرن اهمیت ویژه ای دارد.چون که اگرویلا نورزیادی داشته باشدشادابی وسرزندگی خاصی رابه وجودمی اورد.پس در طراحی محوطه ویلای مدرن نورپردازی رارعایت کنیددرغیراین صورت طراحی ویلا ارزش زیادی ندارد چون آن را بی روح نشان می دهد.

محوطه سازی ویلا با چمن

بعضی ازافرادچون زمان کافی برای طراحی محوطه ویلای ندارند ویلا اماده میخرندممکن است باب سلیقه شمانباشد.درطراحی محوطه به درهای ورودی اصلی توجه کنیدکه درمکان مناسبی طراحی شوند برای مثال جایی نباشندکه جلوی نورقراربگیرند.

درطراحی محوطه ویلامدرن به الودگی شلوغی شهرومنطقه های اب وهوایی دقت کنید تا ارامش وامنیت وزیبایی وجذابیت رادرویلاوباغ خودداشته باشید.برای طراحی محوطه ویلامدرن مجوزهای لازم رابایددریافت کنیدوازیک معمارماهربرای تمامی مراحل خود استفاده کنید.

محوطه سازی باغچه کوچک

طراحی فضای سبزمدرن

برای طراحی محوطه مدرن ازیک نقشه بردارنقشه کشی ومهندسین معماری استفاده کنید که باتوجه به مساحت زمین کارطراحی را انجام می دهند.درطراحی محوطه سبزمدرن چیده شدن ساختمان وجزئیات ان براساس طلوع وغروب خورشیداست وعلاوه بران نوع مصالح بکاررفته درطراحی محوطه مدرن براساس موقعیت مکانی است.

 ایده های طراحی محوطه مدرن

درطراحی محوطه مدرن میتوان ازتلویزیون نیزاستفاده کردبه دلیل فراگیرشدن تکنولوژی وپیشرفت فناوری وتولیدتلویزیون های صفحه تخت روش جالب وساده برای طراحی محوطه مدرن  است.این تلویزیون ها را میتوان برروی یک ستون یاروی یک دیوارمیتوان نصب کرد.دراستفاده ازتلویزیون درمحل قرارگیری ان دقت کنیدکه درمقابل بادوباران وتابش نور قرارنگیرد.

محوطه سازی باغچه رستوران

درطراحی محوطه مدرن میتوان ازاشپزخانه هم استفاده کرد بااستفاده ازاجاق گازیا باربکیو که بسیاررایج است که حتی میتوان دراین اشپزخانه ها ازکابینت ،سینک ظرفشویی ویخچال هم استفاده کرد.درطراحی محوطه مدرن میتوان ازفضاهای غذاخوری استفاده کرد این فضای غذاخوری میتواندترکیبی بافضای اشپزخانه باشد.

یااگرفضای کافی داریدان راجداطراحی کنید.دراین فضاازمیزهای مستطیلی بلندوچندین صندلی استفاده کنید.برای زیباترشدن طراحی محوطه مدرن میتوانیدازنمای سنگ یااجراستفاده کنیدکه باعث طبیعی ترشدن محوطه میشود.پس دانستید که درطراحی محوطه مدرن فقط ازیک میزو صندلی استفاده نمیشود و فراترازانهاست.

طراحی محوطه سازی

استفاده ازاثارهنری درطراحی محوطه مدرن وتوجه به جزئیات میتواندمحوطه شمارا زیباترکند.در طراحی محوطه شیک ازاتشدان وشومینه نیزاستفاده میشودکه آتشدانها و شومینه ها درطرح های زیادی وجوددارن که براساس سلیقه خودتان میتوانیدازانها استفاده کنید.

شومینه هارادرزمستان واتشدان هارا بانزدیک شدن به غروب افتاب روشن میکنند.درطراحی محوطه زیبا درالاچیق ها وباغ میتوان ازمبلمان نیز استفاده کرد یادتان باشد که به وزن وسبکی وسایل واینکه سایبان دارندیانه دقت کنید.حالا دانستید که طراحی محوطه فقط یک کار ساده نیست و میتواند پیچیده تر از این ها باشد .

طراحی محوطه فضای سبز

محوطه سازی حیاط

محوطه سازی حیاط (Yard landscaping) محدود به کاشت گیاهان و درختان مختلف و آبیاری آن ها در طول روز نمی باشد .با کمک گروه معماری آرسس ،محوطه سازی حیاط و ایده های خلاقانه و کاربردی ،مدرن و شیک هر یک از آن ها می توانید حیاط خانه ویلایی خود را به زیباترین فضا تبدیل کنید.

در محوطه سازی حیاط خانه یا ویلایی خود می توانید از المان های شیک و مدرن از جمله آلاچیق ،برکه و چشمه مصنوعی، استخر یا باغچه و گیاهان زینتی استفاده کنید. و قرارگیری هر یک از این المان های زیبا با توجه به فضای حیاط مورد نظر انتخاب می شود. در ادامه با برخی از ایده های مناسب جهت محوطه سازی حیاط ویلا یا خانه های بزرگ و شیبدار آشنا خواهیم شد.

طراحی محوطه سازی ویلا

محوطه سازی حیاط ویلا

برای محوطه سازی ویلا بهتر است ابتدا با ایده و خلاقیت های مختلف در طراحی باغ یا باغچه اشنا شوید .با استفاده از گل های رنگارنگ و متنوع می توانید فضایی زیبا و بکر را طراحی و محوطه حیاط خانه ویلایی خود را با آن طراحی کنید.

برای طراحی ایده آل و خلاقانه محوطه سازی حیاط ویلایی بهتر است از گل و گلدان های زیبا و رنگارنگ استفاده کنید.هم چنین می توانید با قراردادن گل ها در کنار هم و مرزبندی میان درخت و گل ها فضای سبز زیبایی را با نظم و ترتیب مناسب اجرا کنید.

بساری از افراد ایده و خلاقیت خاص و منحصر به فردی ندارند آن ها می توانند با مراجعه به وبسایت مجموعه ما با مشاورین متخصص و با تجربه ما در زمینه طراحی و اجرا محوطه سازی فضای سبز حیاط یا باغ و خانه های ویلایی در تماس باشند.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با شماره های موجود در سایت در تماس باشید یا با مراجعه به وبسایت ایده و طرح های اجراشده توسط گروه تخصصی مجموعه ما را مشاهده فرمایید.همکاران ما آماده ارائه خدمات و مشاوره در این زمینه به مشتریان محترم می باشند.

طراحی باغ با سنگ

محوطه سازی حیاط کوچک

برای طراحی و اجرا محوطه سازی حیاط کوچک بهتر است گیاهان و گل های انتخابی را در اطراف حیاط سازماندهی کنید .در این فضاها از گیاهان و درختان گل دار استفاده کنید . درختان میوه ای که افت کمتری دارند گزینه مناسب محسوب می شوند اما به عنوان مثال کاشت درخت گردو در حیاط کوچک خانه انتخاب مناسبی نمی باشد زیرا بیش از اندازه رشد و آفت های مختلفی می زند که برای فضای کوچک حیاط ویلا مناسب نیست.

برای محوطه سازی کوچک از درختان مختلفی از جمله هلو، آلبالو ، انار و .. استفاده می شود.

در طراحی و محوطه سازی حیاط کوچک همه چیز با ظرافت و دقت خاص انتخاب و قرار می گیرد.شما می توانید برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

محوطه سازی حیاط ویلایی

در محوطه سازی حیاط ویلایی و طراحی و اجرا آن از شن های تزئینی سفید و ترکیب آن با مبلمان و سایر گیاهان و بوته های کوتاه می تواند انتخاب جذاب و مناسبی باشد.با توجه به نیاز خود می توانید اجاق یا باربیکیو مناسبی را خریداری و در محل مناسب قراردهید.

برای حیاط کوچک ویلا می توانید از مبلمان کوچک و مناسبی استفاده کنید تا در مواقع خاص صبحانه، ناهار یا شام خود را در این فضای زیبا و دلپذیر نوش جان کنید.در حیاط ویلایی می توانید از گلدانهای دیواری استفاده کنید.گلدان های دیواری روش موثر و مفید جهت طراحی و محوطه سازی حیاط کوچک می باشد.

محوطه سازی حیاط خانه

رقابت و ایده های جذاب و خلاقانه در محوطه سازی حیاط خانه در سال های اخیر به قدری زیاد شده است که بسیاری از شرکت ها و متخصصان در این زمینه با بهره گیری از معماری و سبک های مختلف تحول را در این زمینه ایجاد کرده اند.از زیباترین و کاربردی ترین طراحی حیاط خانه استفاده از فضای سبز در طراحی و اجرا محوطه سازی حیاط خانه است.

در این نوع طراحی گل و گیاهان زینتی ، درخت و بوته های کوتاه نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند.علاوه بر گیاهان مسیرهای ورودی و رفت و آمد افراد که با سنگ فرش های سنگی یا چوبی طراحی می شوند اهمیت فراوانی دارد که باید به آن در طراحی محوطه سازی حیاط خانه توجه شود.

محوطه سازی حیاط بزرگ

در محوطه سازی حیاط بزرگ مشکل از لحاظ کمبود فضا جهت قرارگیری المان و عناصر طبیعی و مصنوعی در محوطه سازی حیاط وجود ندارد.طراحان متخصص با در نظر گرفتن فضای مورد نظر می توانند بهترین ایده های طراحی و محوطه سازی را در محل پیاده سازی کنند.

در حیاط های بزرگ می توان از استخر ، آلاچیق ، باربیکیو ، زمین بازی یا آبنما و برکه مصنوعی استفاده کرد تا علاوه بر زیبایی فضا بتوان اوقات خوش و سرگرمی درکنار خانواده و دوستان داشته باشیم.برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه طراحی و محوطه سازی ویلا می توانید با همکاران مجموعه ما در ارتباط باشید.

محوطه سازی حیاط آپارتمان

محوطه سازی حیاط آپارتمان (Apartment yard landscaping) در نهایت به معنای ایجاد فضای زندگی در فضای باز است که مورد توجه بسیاری از افراد از جمله ساکنان ، صاحبان املاک قرار می گیرد. بنابراین ، طرح طراحی محوطه سازی برای نوسازی این نوع فضای زندگی مشترک باید نیازها و خواسته های افراد درگیر از جمله مالک را که مایل به افزایش تجدید نظر در محدوده است ، برآورده سازی در حالی که یک حیاط بزرگ برای پیاده روی در گذشته یک امر عادی بود ، زندگی درون شهری باعث شده است.

باغهای ما به کم کم ، اما مطمئناً کوچک شود. اما کوچک بودن به معنای بی ارزش بودن نیست. نیازی به خداحافظی از محوطه سبز رویاهای ما نیست وقتی می توانید یک فضای کوچک – مانند حیاط ، بالکن پاسیو یا حیاط جلوی آن را محوطه سازی کنید – به عنوان فرصتی برای خلاقیت با حداکثر رساندن فضای بیرونی در دسترس شما

طراحی محوطه سازی حیاط آپارتمان  شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا این اولین چیزی است که مردم هنگام بازدید از شما می بینند.

ایده طراحی محوطه

محوطه سازی ویلا

 طراحی و اجرا محوطه ویلا ،  ویلاهای خارج از شهر ، این روزها بسیار مورد علاقه مردم هستند و مردم دوست دارند ساعات زیادی از وقت خود را در ویلاها بگذرانند. این موضوع اهمیت محوطه سازی ویلا را دو چندان کرده است. که به بهبود محیط کمک می کند. طرح محوطه باید متناسب با مساحت زمین باشد. به عبارت دیگر ، در قطعات کوچک ، ساختمان و تاسیسات را نباید آنقدر بزرگ در نظر گرفت که نسبت ساختمان عملاً از فضای سبز ویلا بیشتر باشد.

محوطه سازی با چمن

 درختانی مانند کاج شیراز ، کاج ناز ، کاج ارس و آشیانه برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. همچنین در طراحی یک فضای سبز کوچک امکان استفاده همزمان از حوضچه ها ، برکه ها و چشمه ها وجود ندارد زیرا تأثیر چندانی نخواهد داشت.

چه مواردی را باید در محوطه سازی ویلا مورد توجه قرار داد؟

طراحی ویلا شامل طراحی فضاها ، حجم ، نمای ساختمان و در آخر طراحی حیاط یا چشم انداز ویلا است. در اینجا می خواهیم برخی از عناصر موثر در محوطه سازی و محوطه سازی ویلا را با شما در میان بگذاریم.

رنگ بندی فضای محوطه ویلا

در محوطه سازی ، رنگ ها اولین عناصری هستند که به طور مستقیم و غیرمستقیم مورد توجه مردم قرار می گیرند.
بنابراین ، در طراحی محوطه ویلا بسیار مهم است.
نقاشی را می توان با استفاده از گیاهان یا وسایل موجود در محوطه ویلا مانند سنگفرش ، دیوارها ، نرده ها ، فواره ها و … به پاسیو اضافه کرد.
یک نکته مهم در استفاده از رنگ ها:
این رنگ توجه بسیاری را در مقابل چشمان مردم جلب می کند.
به عنوان مثال ، اگر از جعبه گل یا گلهای سفید استفاده کنید ، باعث می شود سایر بافت های گیاه کمتر در معرض دید ما قرار گیرند.
اما اگر می خواهید طرح ویلا خود را برجسته کنید ، این گزینه خوبی است.

خطوط محوطه ویلا

خطوط موجود در حیاط ویلا نمایانگر ساختار ، نوع و چشم انداز حیاط ویلا است.
لبه راهرو روی یک حوض مصنوعی یا نهر در باغ ویلا ، ابعاد جعبه گل و دیوارها ، نرده ها خطوط احتمالی در طراحی منطقه ویلا هستند.
خطوط نرم و زاویه های سخت ظاهری رسمی ایجاد می کنند.
در حالی که خطوط منحنی ظاهری گاه به گاه به ویلا شما می بخشد.
از نوارهای عمودی می توان برای بلند کردن چشم و ایجاد فضای بیشتر استفاده کرد.
از درختان بلند می توان برای افزودن راه راه های عمودی به حیاط استفاده کرد.
خطوط افقی با کشیدن چشم روی زمین فضا را بزرگتر می کنند. .

بافت گیاهی محوطه ویلا

به طور کلی ، بافتها با گیاهان به باغ اضافه می شوند.
با این وجود می توان با استفاده از مواد سخت مانند سنگ فرش یا سنگ مصنوعی در استخرها و استخرها نیز بافت ایجاد کرد.
بافت یک گیاه به ظرافت ، زبری ، زبری ، نرمی ، سنگینی یا سبکی گیاه خاص اشاره دارد.
گلها و برگها همه دارای بافت هستند.
استفاده از گیاهان با بافت های مختلف راهی عالی برای ایجاد تنوع در حیاط ویلا است.

6 ایده محوطه سازی ویلا

 ما برخی از مدل ها را گردآوری کرده ایم که در مورد طراحی محوطه ویلا و ترتیب آنها برای کسانی که به سمت تابستان به فضاهای باز می روند ، مثالی می زند ، امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

مسیر در محوطه سازی ویلا

با اشاره به اینکه طراحی نمای بیرونی به اندازه فضای داخلی خانه ها مهم است ، درک زیبایی از لحاظ طراحی منظره با محیط مرتبط است. گردش بین محوطه ویلا و ورودی خانه می تواند مسیر را با توجه به محل چمن ، گلها ، گیاهان زینتی و درختان تعیین کند. 

مسیر در محوطه سازی ویلا

روشنایی در محوطه سازی ویلا

ضمن اهمیت دادن به دکوراسیون ویلا ، نباید نور شب را فراموش کرد. موقعیت گیاهان و گلهای زینتی ، ارتباط آنها با محل نشستن و عناصر روشنایی مربوط به محوطه سازی ویلا باید مورد توجه قرار گیرد. عناصر روشنایی نیز می توانند شامل تزئینات دیوار یا ایده های تزئینی باشند که محوطه ویلا را روشن می کنند.

روشنایی در محوطه سازی

چمنزارها در محوطه سازی ویلا

به طور کلی ، طیف گسترده ای از گیاهان زینتی ، گلها و مدل های درختی برای علاقه مندان به محوطه سازی ویلا وجود دارد. شاید لازم باشد به طور مرتب توصیه های مراقبت از چمن را دنبال کنید و باغ خود را برای تابستان و بهار آماده کنید.

محوطه سازی ویلا

شومینه در محوطه سازی ویلا

شما می توانید موارد کاربردی و تزئینی مورد استفاده در ویلا خود را ارزیابی کنید. شومینه های باغی که به عصر دل انگیز بهاری رنگ می بخشند یکی از آنهاست.

محوطه سازی ویلا با شومینه

گیاهان زینتی در محوطه سازی ویلا

نمونه ای شیک از طراحی محوطه ویلا با سنگ و گیاهان زینتی. سنگها با محورهای مسیر پیاده روی و معابر مشخص کننده خطوط حاوی گیاهان زینتی مختلفی هستند که چشم را به خود جلب می کنند.

گیاهان در محوطه سازی

استخر در محوطه سازی ویلا

وقتی صحبت از محوطه سازی ویلا می شود ، قطعاً کسانی هستند که  استخر و همچنین گیاهان و درختان را دوست دارند. موقعیت و زاویه استخر مهم خواهد بود ، به ویژه برای طرح هایی که برای مکان های عمومی استفاده می شوند.

محوطه سازی ویلا و استخر

محوطه سازی فضای سبز ویلا

  از سنگهای طبیعی به صورت ماهرانه استفاده می شود. مدل های نیمکت و آلاچیق برای مکان های تفریحی در چیدمان ویلا که از گیاهان زینتی ، درختان و چمن ها استفاده می شود ، استفاده می شود. در این مقاله ، ما نمونه هایی از محوطه سازی باغ را به شما ارائه داده ایم.

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی باغ

به عنوان نمونه دیگر می توان به محوطه سازی باغ اشاره کرد که در کشور ما در حال رشد است.  به عنوان مثال استفاده از استخر در باغ، خود دارای شرایط و ضوابطی است که باید در طراحی اولیه مورد توجه قرار گیرد.محوطه سازی باغ روش ایده آل برای ساخت یک فضای جذاب برای پرورش گیاهانی است که به شما محیط زیبایی می بخشد و یک چیدمان عملی طراحی می کند که به شما امکان می دهد از باغ خود به همان شکلی که می خواهید استفاده کنید.

چگونه طراحی باغ خود را شروع کنم؟

ایده های محوطه سازی با تحقیق خوب شروع می شود. با مراجعه به مراکز باغ ، باغ های عمومی ، نمایشگاه های باغی سالانه ، حتی خانه های دیگران الهام بگیرید تا از آنچه به ذائقه شما می رسد ، اجرا کنید. اندازه باغ خود را در نظر بگیرید.سپس طرح مورد علاقه خود را با یکی از محوطه سازان حرفه ای  مانند گروه معماری آرسس بهترین و زیباترین محوطه باغ را برای شما ایجاد می کند.

محوطه سازی باغ

عناصری که باید در هنگام برنامه ریزی ایده های محوطه سازی باغ در نظر بگیرید

 1. دیوارها و مرزها
 2. پرچین ها و نرده ها
 3. مسیرها و پاسیوها
 4. چمنزارها 
 5. آبنما
 6. مناطق پهنه بندی (ناهار خوری ، بازی ، سایه زنی)
 7. کاشت: درختان ، درختچه ها ، گلدان ها
 8. روشنایی ساختمان های بیرونی

آیا شما باغ های رسمی یا غیر رسمی را ترجیح می دهید؟ باغ های رسمی دارای مرتب و هندسی با خطوط مستقیم و پرچین های قطع شده هستند ، در حالی که باغ های غیررسمی از منحنی های آلی تشکیل شده اند.

ایده های محوطه سازی باغ

 1. یک باغ معروف را در نظر بگیرید

ایده محوطه سازی باغ

در این باغ کوچک از ظروف مسی بزرگ استفاده کرده اند که با ترکیبی با شکوه از درختان ، بوته ها و گیاهان چند ساله ساخته شده است. گیاهان شامل درختان توس چند ساقه ای هستند که با گیاهان سرخس همیشه سبز و گل کروکوس بهاره کاشته می شوند.  راش با گل مرواریدهای Erigeron و Muehlenbeckia و درختچه ها و گیاهان چند ساله از جمله Syringa microphyllia ‘Red Pixie’ ، Euphorbia schillingii ، Geranium pyrcenaicum ‘Bill Wallis’ و Cirsium rivulare ‘Blue Wonder’

2. یک باغ شیب دار را با پله های چمن نرم کنید

محوطه سازی باغ با چمن

3. راه را هموار کنید

طراحی مسیر در محوطه سازی

4- قسمتی را برای استراحت روزانه داشته باشید

محوطه سازی باغ

5. برای حفظ حریم خصوصی تلاش کنید

طراحی محوطه باغ

6.از گل ها استفاده کنید

محوطه سازی باغ ویلا ب گل

7. سطوح اختصاصی داشته باشید

محوطه اختصاصی در باغ

8- یک طرح ساده انتخاب کنید

مبلمان محوطه سازی

9. به جزئیات دقت کنید

محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ مدرن

طراحی محوطه باغ

چگونه می توان یک باغ را محوطه سازی کرد

برای اینکه بفهمیم چگونه یک باغ را محوطه سازی کنیم ، باید معنای واقعی آن را بفهمیم.همان طور که می دانید “طراحی محوطه فقط نسخه بیرونی طراحی داخلی است – البته با مواد کاملاً متفاوت .” “مقدار واقعی محوطه سازی به خودی خود اشاره به هر تغییری است که شما در فضای بیرون خود ایجاد می کنید
 طراحی باغ می تواند به معنای هر چیزی باشد که با فضای بیرونی شما ارتباط دارد.” “طراحان با درک اولیه از نرم افزار معماری (CAD) تقریباً هر چیزی را که می خواهند برای مشتری ایجاد کنند ترسیم می کنند –  آبنما ، دیوارهای مشخصه ، مسیرها ، طرح های روشنایی ، علفزارها ، باغات ، شومینه و باربیکیو فضای باز و غیره.”
“اکثر طراحان خوب می توانند هر دو کار را انجام دهند – شما نه تنها در مورد گیاهان بلکه در مورد مواد ، شیوه های ساخت و ساز ، هزینه ها ، زنجیره های تأمین به مقدار باورنکردنی دانش احتیاج دارید و این دانش است که به یک طراح کمک می کند تا به مشتری کمک کند از باغ خود بیشترین بهره را ببرد. “
طرف دیگر طراحی باغ البته کاشت گیاهان است.سلامت خاک برای این امر نیز بسیار مهم است و درک این موضوع به تنهایی باعث می شود طراح باغ در هنگام برنامه ریزی فضای بیرونی خود چنین کمکی کند. چگونه فضاها را بچینیم ، چه چیزهایی در کنار هم رشد خوبی دارند ، چه سبک زندگی مشتری مناسب است (به عنوان مثال کاشت کم نگهداری) – اینها همه عواملی است که یک طراح نیز درباره آنها فکر خواهد کرد.

باغ من به چه مواد محوطه سازی احتیاج دارد؟

مواد معمول محوطه سازی عبارتند از:

 • آجر
 • تخته و الوار
 • سنگفرش و بلوک گذاری
 • مصالح و ماسه (بررسی کنید که آیا مواد شیمیایی موجود برای استفاده در باغبانی مناسب است)
 • بتن ، ملات و رندر
 • پارچه و محوطه سازی ضد رطوبت
 • رنگهای خارجی و اتمام

محوطه سازی ویلاو باغ

محوطه سازی باغ من چه مدت طول می کشد؟

این به نوع پروژه بستگی دارد. اگر بودجه دارید و از افراد متخصص استفاده می کنید ، آنها به شما یک جدول زمانی و برنامه کاری دقیق را در نقل قول خود ارائه می دهند. کار در مرحله می تواند به گردش پول کمک کند. در صورت امکان در ماه های زمستان ، ابتدا باید فضای سبز را به پایان برسانید تا باغ برای کاشت در بهار آماده شود. دیوار یا پاسیو زیر 3 درجه نسازید زیرا یخ زدگی باعث ضعف بتن و ملات جدید می شود.

کدام گیاهان را انتخاب کنم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای تغییر شکل فضای بیرونی شما ، چه یک باغ شهری یا یک باغ روستایی ، سرمایه گذاری در یک طرح مبتنی بر گیاهان شماست. انتخاب خوبی از گل ، درخت و بوته باعث ایجاد علاقه در تمام طول سال می شود. مدتی را صرف شناختن خاک و جنبه خود از نظر آفتاب ، سایه و قرار گرفتن در معرض آن کنید.

برای ساختار ، در پوشش های بزرگتر و درختان سرمایه گذاری کنید. تحقیقات بیشتر در مورد کتاب ها ، مراکز باغ و آنلاین ، بسیاری از پیشنهادات کاشت را نشان می دهد. گلها و گیاهان گلدان گزینه بسیار خوبی برای اضافه کردن رنگ آسان است و به معنای متحرک بودن این است که می توانید در هنگام ایجاد روحیه ، طرح خود را تغییر دهید. حتماً آنها را به طور منظم با زهکشی زیاد و آب بکارید.

محوطه سازی و گیاهان

محوطه سازی باغ میوه

بر خلاف تصور عمومی ، محوطه سازی باغ کاملاً با محوطه سازی ویلا ، باغ ویلا و … متفاوت است و باید سایر معیارهای خاص را نیز در نظر گرفت. این پارامترها عبارتند از:
1. توجه به منطقه جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه
2. ویژگی های زمین و خاک موجود
3. حداکثر استفاده از فضا برای کاشت با در نظر گرفتن فاصله استاندارد بین گیاهان
4- نگرانی برای مساحت کل باغ (باغهای کمتر از دو هکتار) از نظر فروش و درآمدزایی توجیه اقتصادی ندارد.

محوطه سازی ویلا باغ

افزایش شهرنشینی ، ازدحام بیش از حد در جوامع مدرن ، آلودگی صوتی و البته جو نامناسب کلانشهرهایی مانند تهران ، شهروندان را ترغیب به ایجاد محیطی دلنشین و آرام می کند.

گاهی اوقات می توان با طراحی یک محیط سبز و مطلوب این فضا را ایجاد کرد. گسترش مسکن آپارتمان و توسعه ساخت و سازهای گسترده ، زیرساخت های ویلا را به سرعت محدود می کند و اکنون در کلان شهرها مانند پایتخت ، به ندرت شاهد ویلا و ساختمان هستیم.گروه معماری آرسس مفتخر است در این زمینه با شما همکاری کند.

اما این بدان معنا نیست که شما باید فضای سبز را رها کرده و حیاط خود را طراحی کنید. تلفیق علم و هنر در زمینه طراحی محوطه سازی به شما امکان می دهد در خانه ها و آپارتمان های کوچک و حتی در فضاهای محدود سبز ایجاد کنید.

اما تشکیل مناطق سبز در شهرها از اصول پیروی می کند که برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید رعایت شود. بنابراین بهتر است برای طراحی فضای خود و تکیه بر استانداردهای خاصی برای سلیقه خود از افراد باتجربه کمک بگیرید.

طراحی و اجرا محوطه سازی مسکونی

محوطه سازی حیاط ویلا باغ

می توان گفت ورودی هر ویلا مقدمه ای برای داستان آن خانه است. در بعضی از ویلاها و آپارتمان ها ، وقتی وارد می شویم ، رو به حیاط اول می رویم و داستان خانه از آنجا شروع می شود! بسیاری از افراد برای زیبا سازی حیاط خانه خود شروع به محوطه سازی سفارش ، حیاط یا به اصطلاح حیاط خانه می کنند.

به ویژه در این اوقات دشوار ، یکی از راه های غلبه بر استرس و انرژی منفی ناشی از مشکلات اقتصادی و چالش و بیماری فعلی (کرونا) پناه بردن به طبیعت است ، هر چند کوچک باشد. با ما همراه باشید تا به روش های مختلف ساخت حیاط منزل در این قسمت نگاهی بیندازید و از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

اجرا محوطه سازی باغ ویلا

محوطه سازی ویلا و باغ

دیدن گل و گیاه همیشه یک لذت است. تنوع درختچه ها ، گل ها و گیاهان در یک منطقه زیبا ایده شگفت انگیزی را در ذهن باقی می گذارد. از عناصری مانند گیاهان ، آبنما ها ، برکه ها ، حوضچه ها برای ایجاد فضایی شیک و کاربردی برای شما ، محوطه سازی ویلا و طراحی منظره ویلا یا باغ استفاده می شود.

داشتن ایده های خلاقانه برای طراحی منظره ویلا باغ در واقع پیچیده ترین و در عین حال شیرین ترین کار هر معمار فضای سبز است. در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه محوطه سازی

موارد ضروری برای محوطه سازی ویلا و باغ

برای باغها و ویلا های منظره ، می توان از ترکیبی از مواد مختلف مانند چوب ، تخته سنگ ، سرامیک ، سنگریزه ، درختچه های زینتی ، زگیل ، درختچه های کوتاه و … استفاده کرد.

که جز اصول محوطه سازی تبدیل شده است. یکی از این اصول اهمیت آب و هوا ، میزان باران ، شدت نور خورشید ، بالاترین و کمترین دمای سالانه ، باد و بسیاری موارد دیگر است که باید مراقب آنها باشید. در آخر ، ما باید ترکیبی را انتخاب کنیم که باعث جذابیت بیشتر باغ شود.

نکاتی در خصوص محوطه سازی ویلا و باغ

گلدان های بزرگ و کوچک از جمله عناصر تزئینی در باغ و ویلا هستند و می توانید از آنها در استخر ها ، آلاچبق ها ، چشمه ها و مکان های دیگر به غیر از باغ ها استفاده کنید. چمن و موزاییک سنگی از دیگر عناصری است که از زیبایی و جلوه خاصی برخوردار است.

می توان از آنها در مرزهای باغ و ورودی و خروجی استفاده کرد. مبلمان نقش مهمی در فضای خانه باغ دارد. یک مبلمان باغ شیک و با طراحی خاص می تواند لذت خانه را دو چندان کند. و محلی برای استراحت ، نوشیدن یک نوشیدنی ، یک صبحانه و شام دوستانه باشید.

محوطه سازی ویلا

برکه ها و چشمه هایی که صدای طبیعت را ساطع می کنند بسیار آرامش بخش خواهند بود ، اما حضور آنها به بودجه و خواسته های کارفرما بستگی دارد.

روشنایی مسئله بسیار مهمی در نورپردازی چشم انداز است که مستلزم رعایت قوانین سختگیرانه ایمنی است ، نگه داشتن آب و برق کنار هم می تواند بسیار خطرناک باشد ، بنابراین به این نکته توجه فنی کنید و با یک متخصص مشورت کنید. حتماً راهروهای سنگفرش شده برای پیاده رو و پیاده روی می تواند خاطرات خوبی ایجاد کند.

طراحی محوطه سازی ویلا

محوطه سازی باغ ویلا شهریار

محوطه سازی ویلا در کشور ما در حال رشد است.محوطه سازی حیاط ویلا نه تنها کاشت ، چمن زنی و آبیاری است بلکه فضایی جادویی را ایجاد می کند که می تواند از زندگی روزمره ای که ما را به نشستن و تماشای زیبایی گل ها و چمن های مرطوب دعوت می کند خلاص شود.

همه ما دوست داریم ساعت ها فضای سبز حیاط ویلا خود را پر از گل و تزئینات رنگارنگ ببینیم و از قدم زدن در این منطقه با فضای سبز زیبا لذت ببریم.
بنابراین بیایید با هم شروع کنیم نگاه کن و یاد بگیر.
در حقیقت ، استفاده ترکیبی از گل ، گیاه ، بوته و گونه های مختلف در کنار هم باعث ایجاد منظره ای زیبا می شود که منظره جلوی ما را کاملاً تغییر می دهد.

به عنوان مثال شرایطی برای استفاده از استخرهای شنا در ویلاها وجود دارد که باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود که متاسفانه امروزه در ساخت ویلا در کشور ما دیده می شود که کمتر مورد توجه قرار می گیرند.برای اجرا محوطه سازی ویلا باغ ، تقریباً باید همه موارد از این قبیل در نظر گرفته شود و در طراحی های خاص مورد استفاده قرار گیرد.

برای طراحی و عملی سازی محوطه سازی ویلا باغ در شهریار با ما (گروه معماری آرسس) تماس بگیرید

اجرا محوطه سازی هتل

محوطه سازی در باغ ویلا

ویلا شما مکانی برای استراحت ، توان بخشی و حتی گاهی اوقات حتی در ماه های شلوغ شهرهای بزرگ است. گاهی مناظر مناسب برای ویلا ، باغ یا حتی باغ ویلا در شهر می تواند فضای ویلا مسکونی شما را جداب کند.

بدون شک ، بدون محوطه سازی مناسب ، فضای سبز ، فضای حیاط یا حتی سقف و بالکن ناقص خواهد بود. این کار باید به عهده متخصص گذاشته شود و حتی اگر بخواهیم منظره را خود برنامه ریزی کنیم ، باید اصول آن را بدانیم تا بتوانیم بهترین چشم انداز را داشته باشیم.

اجرا محوطه سازی با نقشه توپوگرافی

ویلا محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

وجود یک باغ در حیاط و یک باغ کوچک و زیبا به زیبایی خانه و فضای باز آن می افزاید. به همین دلیل ، نگهداری یک باغ یا یک باغ کوچک مهم است. نیازی به استفاده از روش های گران نیست. در مقالات قبلی ، طراحی فضای سبز در معماری خانه را بررسی کرده ایم.

با تماس با گروه معماری آرسس می توانید محوطه سازی باغ و ویلا خود را با کمترین هزینه و مدرن ترین طرح انجام دهید با ما تماس بگیرید

اجرا محوطه سازی

محوطه سازی طراحی باغ ویلا

همه ما دوست داریم در بیرون از خانه مکانی سرسبز داشته باشیم تا هر وقت خواستیم بیرون برویم و روحیه خود را تغییر دهیم. طراحی منظره موضوعی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر می خواهید حیاط خود را در مکانی زیبا ، دلپذیر و سرسبز تبدیل کنید با گروه معماری آرسس تماس بگیربد

محوطه سازی ویلا کاربرد عناصر مختلف است. برخی قوانین در طراحی حیاط وجود دارد که برای بدست آوردن یک حیاط زیبا و جذاب لازم است. همچنین ، در طراحی حیاط (ویلا ، باغ ، حیاط ، تراس و …) برخی عناصر به شما در طراحی یک فضای کاربردی و زیبا کمک می کنند.در طراحی محوطه سازی باغ ویلا می توان از مبلمان ، آلاچیق ،آتش دان و شومینه ،نورپردازی ،سنگ فرش محوطه ،گیاهان در محوطه سازی، آبنما و استخر استقاده کرد.

محوطه سازی در باغ ویلا

تصاویر محوطه سازی باغ ویلا

همه دوست دارند ساعت ها در فضای سبز باشند. دیدن مناطقی پر از گل و تزئینات زیبا به فرد احساس طراوت و نشاط می بخشد و ذهن انسان را برای ساعت های طولانی از مسائل بی اهمیت و روزمره دور می کند. محوطه سازی ویلا یکی از مهمترین نکاتی است که باید هنگام ساخت ویلا در نظر بگیرید. در این مقاله انواع ایده های جالب برای محوطه سازی زیبا و جذاب ویلا را در اختیار شما دوستان عزیز قرار می دهیم.

محوطه سازی باغ ویلایی

نقشه محوطه سازی باغ ویلا

هنگام طراحی و برنامه ریزی برای محوطه سازی ، باید بتوانیم اطلاعات دقیق را بدست آوریم ، یکی از آنها نقشه محوطه سازی باغ و ویلا است. قبل از طراحی حیاط ، یک عامل مهم را در نظر سنجی در نظر بگیرید. نقشه برداری یکی از مهمترین کارهایی است که نباید از آن غافل شد.

طراحان و معماران پس از جمع آوری اطلاعات دقیق ، هم اکنون طراحی محوطه سازی را آغاز می کنند. ابتدا باید بتوانند برنامه های ساده و رسمی را با توجه به سلیقه کارفرما و محدودیت های زمانی و بودجه ای تدوین کنند.

محوطه سازی کلاسیک حیاط

هنگامی که طرح اولیه یا پروژه اولیه بروزرسانی توسعه یافت ، باید در سه بعد مدل سازی شود تا طراحی فضای سبز برای کارفرما محکمتر باشد. پس از آن انجام یک برآورد دقیق هزینه برای ارزیابی امکان پذیر بودن آن مهم است. باید با متخصصان محوطه سازی تماس بگیرید گروه معماری آرسس با بیش از ۱۰ سال سابقه در این امر مفخر است شما را در این زمینه یاری دهد.

محوطه سازی حیاط

با گذشت زمان ، طراحی حیاط های ویلا نیز مورد توجه قرار گرفت. اگر ویلا به خوبی طراحی و اجرا شود اما حیاط آن در نظر گرفته نشود ، زیبایی ویلا زیر سوال می رود. حیاط ویلا باید بر اساس سبک ویلا طراحی شود. 

طراحی واجرا محوطه سازی تجاری

محوطه سازی باغچه

استفاده از چوب ترمود با سنگ رودخانه محصور در قالبهای مختلف ، طرحی خاص و منحصر به فرد را به مخاطب می بخشد .استفاده از اشکال دایره ای در طراحی باغچه حیاط خانه گاهی منجر به ایده های خلاقانه می شود.

قیمت محوطه سازی ویلا

محوطه سازی باغ ویلا

در محوطه سازی یا طراحی فضای سبز ویلا (لنداسکیپ یا landscaping) از انواع مختلف بوته ها ، گل ها و گیاهان برای زیبایی بیشتر استفاده می شود و می توانید با ترکیب گل ها و گونه های مختلف گیاهان منظره ای فوق العاده از حیاط ویلا یا باغ ایجاد کنید.
برای طراحی حیاط و منظره ویلا یا باغ از عناصری مانند آلاچیق ، آبنما ، استخر و … استفاده می شود و شما می توانید با کمک این عناصر فضای شیک و کاربردی را در باغ ایجاد کنید.

ساخت آبنما در محوطه سازی

محوطه سازی حیاط کوچک

هرچه فضای شما کوچکتر باشد ، باید با دقت بیشتری به نمای حیاط خانه توجه کنید. با داشتن موقعیتی زیبا در مناطق شهری و اماکن مسکونی ، می توانید ساکنان و میهمانان و از این رو ارزش ملک را بسیار جذاب کنید.
استفاده از واش بتن به جای موزاییک منظم ، صد برابر تأثیر بیشتری به خانه شما می بخشد. استفاده از سنگ های رودخانه به جای چمن ، هزینه مراقبت را بیش از ۷۰ درصد کاهش می دهد.

طراحی محوطه ویلا

محوطه سازی باغچه کوچک

باغچه کوچک دارای مزایای بسیاری هستند که مهمترین آنها نگهداری آسانتر از باغها است. چنین مکان هایی برای عملی کردن ایده های فردی در زمینه طراحی باغ مناسب است.
طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

در بحث محوطه سازی باغ یا به عبارتی رعایت ، نکات و استانداردهای منظره خوب است. به عنوان مثال برای ساخت استخر در ویلا باید شرایط و ضوابط را در نظر بگیریم. گاهی اوقات برای اداره امکانات باغ نیاز به کمک متخصصان است.برای محوطه سازی باغ با کمترین هزینه با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

محوطه سازی با استخر

اجرای محوطه سازی

انتخاب خاک در محوطه سازی

در بحث اجرای محوطه سازی در بخش های مختلف عناصر با نیروهای دینامیکی و استاتیکی متفاوتی در کنار هم قرار میگیرند که هر کدام از آنها نیاز های متفاوتی برای زیر سازی دارند. همچنین با توجه به ایجاد بستر کاشت گیاهان در محوطه سازی، بررسی، جمع آوری، خاکبرداری و خاکریزی با مطالعه دقیق خاک موجود در سایت و همچنین استفاده از خاک مناسب در محوطه سازی، می تواند نقش مهمی در رشد و سهولت نگهداری گیاهان و استقامت عناصر در مقابل نیرو های ذکر شده داشته باشد .

محوطه سازی باغچه کوچک

مصالح ساختمانی در محوطه سازی

خوشبختانه امروزه تولید و نو آوری مصالح در بخش ساختمان با توجه به رونق ساختمان سازی در جامعه با رشد سریعی روبروست؛ اما شناخت وانتخاب صحیح مصالح برای محوطه سازی امرییست که علاوه بر حس زیبایی شناسی در محوطه سازی نیاز به تجربه در مورد تغییرات احتمالی این مصالح در برابر شرایط جوی داراست. علاوه بر مصالحی که بصورت عمومی در فعالیت های مختلف ساختمانی استفاده میشود بخشی از مصالح بطور خاص فقط در محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد که اطلاع از این موارد میتواند کمک بزرگی در بالا بردن سطح کار محوطه سازی باشد.

محوطه سازی کلاسیک

طراحی محوطه سازی

طراحی محوطه سازی (Landscaping design) با جانمایی و آرایش درخت و گیاهان متنوع و متناسب با فضای مورد نظر به بهترین شکل ممکن توسط متخصصان  طراحی محوطه سازی در شرکت های معتبر محوطه سازی فضای سبز شهری انجام می شود .خصوصیات و ویژگی های مختلفی در این زمینه وجود دارد که در ادامه قصد داریم به توضیح هر یک از آن ها بپردازیم.

با خدمات مختلفی از طراحی و اجرا محوطه ، مشاوره های متخصص و مدیریت کل پروژه ، ما فکر می کنیم هیچ کاری برای ما بزرگ یا خیلی کوچک وجود ندارد.چه صاحب خانه باشید و چه مشاغل تجاری ، گروه معماری آرسس  می تواند تمام نیازهای شما را در زمینه محوطه سازی تأمین کند.محوطه کاران ماهر ما  باغ شما را به فضایی تبدیل می کنند که می توانید به آن افتخار کنید.

محوطه سازی حیاط آپارتمان

طراحی محوطه سازی باغ

طراحی محوطه سازی برای ساختمان های مسکونی که فضای اضافی جهت قرارگیری گل و گیاه در آن وجود دارد و باغ و ویلاهای بزرگ ، حیاط آپارتمان های مسکونی، هتل و پارک های بزرگ و کوچک موجود در سطح شهر و مدارس و دانشگاه ها انجام می شود.

در ادامه با ما همراه باشید که در مورد چگونگی طراحی محوطه سازی باغ و ویلا ، هتل و مدرسه و پارک توضیحاتی داشته باشیم.

اجرا محوطه سازی با نقشه توپوگرافی

با مشخص شدن محل دقیق گیاهان و نهایی شدن طراحی محوطه سازی باغ ، به مرحله اجرا می رسیم.از ویژگی و خصوصیات مهم طراحی محوطه سازی در باغ و ویلا یا سایر اماکن عمومی و خصوصی ایجاد فضای سبز و دلنشین و جذاب برای کاربران است.شما می توانید با طراحی محوطه سازی ویلا و باغ خود زیبایی و جذابیت را برای ساختمان داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در زمینه طراحی و اجرا محوطه سازی باغ و ویلا می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه با مشاورین و کارشناسان متخصص و با تجربه ما در ارتباط باشید .سوالات خود را در این زمینه با آن ها مطرح نموده و پاسخ آن را دریافت نمایید.

محوطه سازی ویلا در شهریار

.طراحی محوطه سازی ویلا

طراحی محوطه سازی ویلا را با رعایت نکات ایمنی و استانداردهای لازم انجام می دهیم.در طراحی این بخش از ویلا بهتر است به شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه، میزان وزش باد و رطوبت نسبی در محیط توجه داشته باشیم و با در نظر گرفتن این موارد بهترین و زیباترین گیاهان و درختان را انتخاب و استفاده نماییم.

از عناصر و المان های طبیعی و مصنوعی از جمله آلاچیق و سایبان های چتری ، ساخت آبنما و برکه مصنوعی، استفاده از سنگ های رودخانه ای و مرزبندی مسیر ورودی و خروجی ویلا با گیاهان و درختچه های زیبا می توانید استفاده کنید.

مشاورین و کارشناسان متخصص در زمینه طراحی محوطه سازی ویلا به شما کمک خواهند کرد که بهترین و خلاقانه ترین ایده های در ذهن را برای طراحی محوطه سازی ویلا و باغ پیاده کنید.برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه با همکاران ما در تماس باشید.

طراحی محوطه سازی باغ و ویلا

 محوطه سازی باغ و ویلا کار تخصصی است که بهتر است توسط افراد کاربلد و با تجربه انجام شود تا مشکلی در زمان طراحی و اجرا محوطه سازی برای باغ و ویلا ایجاد نشود.همکاران ما در مجموعه تخصصی طراحی محوطه سازی باغ و ویلا شما را در این زمینه طراحی خواهند کرد.

محوطه سازی ویلا

همه ما از تماشای گیاهان و درختان سرسبز لذت می بریم و دوست داریم برای مدتی در این محیط قرار بگیریم تا برای چند ساعتی هم شده از مشکلات و روزمرگی های زندگی فارغ شویم.بهترین روش برای ایجاد فضای سبز در ویلا و باغ استفاده از گیاهان و درختان متناسب با محیط است.

طراحی محوطه سازی مسکونی

باغی را ایجاد کنید که با افتخار به خانه بیایید! به تیم ما اجازه دهید املاک مسکونی شما را با خدمات حرفه ای محوطه سازی ما تغییر دهد. طراحان ما با شما همکاری خواهند کرد تا محوطه شما را به فضایی زیبا و کاربردی تبدیل کنید که دوست دارید وقت خود را بگذرانید.

طراحی محوطه سازی حیاط

چنان چه حیاط ساختمان محل زندگی شما بزرگ است و ایده ای برای طراحی محوطه سازی حیاط به دهن شما نمی رسد ، می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند.همکاران ما با بررسی شرایط مختلف بهترین طراحی های فضای سبز را برای حیاط و سایر بخش های ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری با هزینه مناسب انجام می دهند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه اجرا محوطه سازی حیاط و باغ و ویلاهای بزرگ می توانید با همکاران مجموعه تخصصی طراحی محوطه سازی ما در تماس باشید.آن ها شما را با مشاوره مناسب با هزینه های طراحی و اجرا محوطه سازی آشنا خواهند کرد.

ایده طراحی محوطه ارزان

طراحی محوطه سازی هتل

 محوطه سازی هتل در مجموعه تخصصی ما زیر نظر افراد با تجربه و حرفه ای انجام می شود.فضای باز موجود در هتل ها را می توان با قراردادن عناصر و المان های زیبا و جذاب خاص و شیک جلوه داد . مسافرین با مشاهده فضای سبز موجود در هتل از اینکه این هتل را برای اقامت خود انتخاب کرده اند بسیار خوشحال خواهند شد.طراحی محوطه سازی مناسب هتل نقش مهم و اساسی در جذب مشتری و اقامت مسافرین ایفا می کند.

طراحی محوطه سازی تجاری

محوطه سازی فقط برای خانه نیست. املاک تجاری شما نمایانگر تجارت شما با جهان است و طراحی تیز و مدرن جلوه مناسبی را به شما می دهد. اگر مشاغل  شما نیاز به نگاه بخشی دارد ، تیم های طراحی و نصب ما منظره ای را ایجاد می کنند که به ویژگی تجاری تجاری شما کمک می کند.

محوطه سازی ویلا باغ

صرف نظر از اندازه و پیچیدگی فضای شما ، ما با تیم شما کار خواهیم کرد تا یک طراحی مناسب و متناسب با مشاغل ، دارایی و اهداف خود بسازید. طراحان ، مناظر ما ، پیمانکاران قابل اعتماد و مدیران پروژه اطمینان حاصل می کنند که کل فرآیند با حداقل اختلال در عملکردهای شما آسان خواهد بود – و نتیجه نهایی تیم و مشتریان شما را دوست خواهند داشت!

طراحی محوطه سازی پارک

پارک ها را می توان به عنوان جامعه کوچک در نظر گرفت و برای محوطه سازی پارک ابتدا باید نیازهای افرادی که در آن محل سکونت دارند را در نظر بگیریم و با توجه به نیازهای آن ها از مبلمان مناسب و وسایل و گیاهان و درختان استفاده کنیم.

 محوطه سازی پارک باید به گونه ای باشد که نیاز تمام افرادی که از آن می گذرند برطرف سازد.برخی از افراد پارک را برای پیاده روی و برخی برای استراحت و تفریح ، ورزش و سرگرمی انتخاب می کنند.برای طراحی و اجرا محوطه سازی پارک بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید تا راهنمایی های لازم را در این مورد برای شما داشته باشد.

طراحی محوطه سازی ویلا

مشاورین و کارشناسان ما با بررسی شرایط حاکم بر آن منطقه و نیاز افراد بهترین طراحی محوطه سازی پارک را با هزینه مناسب و معقول انجام می دهند.جهت برقراری ارتباط با بخش مشاوره ای و کارشناسی مجموعه با شماره تماس های موجود در سایت در ارتباط باشید.

طراحی محوطه سازی مدرسه

یکی از مهم ترین و اصلی ترین طراحی های محوطه سازی فضای سبز برای مدرسه است زیرا جامعه کوچکی از افراد در رده سنی متفاوت مدت زمان مختلفی از روز را در آن جا سپری می کنند .بهتر است در محوطه سازی مدرسه از گیاهان رنگی و شاد بیشتر استفاده شود تا بچه ها با مشاهده آن ها احساس شادمانی و لذت را داشته باشند.

اجرا محوطه سازی

چشم انداز یکی از مهمترین موضوعاتی است که احتمالاً امروزه محیط زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است. چندین تعریف برای محوطه سازی وجود دارد. یک تعریف آموزشی ” آماده سازی زمین طبیعی برای احداث یا زیباسازی مناطق ساختمانی ، سیستم های ارتباطی مانند خیابان ها و پیاده روها ، شبکه های جمع آوری آب و زهکشی و سایر امکانات محوطه سازی” است.لازم به ذکر است که منظره سازی به معنای ایجاد فضای سبز نیست و از جزئیات بیشتری برخوردار است. با توجه به این تعریف ، می توان فرض کرد که اساس کار چشم انداز ، تبدیل بستر طبیعی فضای زندگی به مکانی زیبا ، آسایش و امنیت بیشتر است.

طراحی محوطه ویلا کوچک

مراحل اجرا محوطه‌ سازی

کارهای محوطه سازی ، مانند همه کارهای ساختمانی ، نیاز به طراحی دارد. این طرح با هدف آزمایش تمام ابعاد مدیریتی و بررسی محصول نهایی قبل از ساخت انجام می شود و محدود به زیبایی نیست. اهمیت طراحی چشم انداز زمانی بیشتر مشخص می شود که عملیات با بستر طبیعی آغاز نشود و به نوعی پاکسازی ، تخریب ، بوته زنی و کاشت درخت احتیاج داشته باشد ، خصوصاً در چنین مواردی. در جاهایی که برای محافظت از تأسیساتی مانند آب ، برق ، گاز ، تلفن به تخریب نیاز داریم.

هزینه طراحی محوطه باغچه

تهیه نقشه توپوگرافی

در مواردی که عملیات با بستر طبیعی آغاز می شود ، تهیه نقشه توپوگرافی منطقه  بسیار مهم است ، زیرا مانند هر عملیات دیگر ، کلیه فرآیندهای سطح به حجم خاک و نقشه توپوگرافی بستگی دارد. حجم را می توان با آمار محاسبه کرد. در همه کارهای متمرکز تلاش می شود ، حجم خاکبرداری و خاکریزی برابر شود زیرا این امر هزینه عملیات را بسیار کاهش می دهد. توجه به این نکته مهم است که حجم و نوع حفاری بیشتر به تراکم خاک موجود بستگی دارد.

پس از تهیه نقشه توپوگرافی ، مهمترین نکته مطالعه طراحی بوده است ، زیرا در بسیاری از موارد ، پس از تهیه نقشه و مطالعه میدانی ، ساخت و ساز ، ماشین آلات ، برنامه ها ، با توجه به ویژگی های خاک برای جلوگیری از دشواری ، در نظر گرفتن نوع ماده و حتی طرح مهم است. این باعث تغییر محیط میشود . از آنجا که در بیشتر موارد محوطه سازی یک عملیات سطحی است ، به آزمایش مکانیک خاک نیازی نیست و اطلاعات عمومی منطقه برای شروع عملیات کافی است.

قیمت طراحی محوطه باغچه

عملیات تسطیح خاک

با توجه به نقشه توپوگرافی و طرح نهایی ، فرآیند را با توجه به نوع خاک آغاز می کنیم. در بعضی موارد خاک سست است می توان به صورت دستی خاک را پردازش کرد. در هر مرحله به کار برد ، باید توجه داشت که کاربرد به معنای ایجاد سطوح مختلف و گاهاً حجم های مختلف است. به عنوان مثال ، در محوطه سازی پیاده رو باید توجه داشت که سیستم تحویل آب سطحی نیاز به طراحی دارد که باید به صورت سوراخ یا کانال ساخته شود. در نتیجه ، زمین به عنوان شاخص تداوم کار انتخاب می شود و تمام ابعاد بر اساس بستر تخت تعیین می شود.

طراحی محوطه باغچه

پس از ایجاد یک زمین مسطح ، ما باید خاک بستر را دوباره بررسی کنیم و هدف از این مطالعه این است که آیا خاک می تواند استاندارد و از نظر مکانیکی برای چشم انداز ما مناسب باشد، اگر مناسب نباشد ، با انتخاب گزینه های مناسب خاک را تثبیت می کنیم. تثبیت کننده های خاک شامل مواد و ترکیبات مصنوعی هستند.

طراحی محوطه باغ ایرانی

همچنین می توان به مخلوطی از آهک و سیمان اشاره کرد که بیشتر در مناطقی که خاصیت نسبتاً بالایی دارند استفاده می شود. افزودن آهک و سیمان به خاک رس اصطلاحاً خاک را عمیق تر کرده و علاوه بر مقاومت و ظرفیت تحمل بار ، از خصوصیات گذشته آن می کاهد. ب

رای خاک های دانه درشت می توان از قیر استفاده کرد که به دلیل بی ثباتی نسبتاً ناخوشایند ، از یخ زدگی و تورم خاک جلوگیری می کند. لازم به ذکر است که سیستم زهکشی باید پس از تثبیت خاک در نظر گرفته شود ، بنابراین ، در برخی از مناطق زمین ، بستر خاک باید شکست ناپذیر باشد و همچنین باید توجه داشت که خاک مناطق مورد کاشت نیز در نظر گرفته شود. باید برای باغبانی فشرده مناسب باشد. بیشتر استفاده می شود

منابع :

https://www.idealhome.co.uk/garden/garden-advice/garden-landscaping

https://richardstbs.com/8-basic-principles-of-landscape-design/

https://www.homify.com.tr/yeni_fikirler/735251/tuerkiye-den-10-sahane-bahce-duezenlemesi

https://arsesgrp.com/

سوالات متداول درباره محوطه سازی
محوطه سازی چیست؟2021-03-16T18:00:44+03:30

 محوطه سازی به زبان ساده به نحوه بکارگیری و قرار دادن المان های مورد نیاز گفته می شود و به منظور مسطح کردن و آماده نمودن محوطه ساختمان وفضای سبز می باشد .محوطه سازی جلوه و زیبایی خاصی به خانه یا ویلا می بخشد و به شما امکان می دهد از فضای بیرونی منزل یا ویلا و همچنین فضای بیرونی آن استفاده کنید و شبهای طولانی تابستان و بهار و پاییز را خنک کنید.

انواع سبک محوطه سازی؟2021-03-16T18:00:23+03:30
 1. سبک انگلیسی
 2. سبک فرانسوی

 3. سبک شرقی یا ژاپنی

 4. سبک مدیترانه‌ای

 5. سبک ایرانی

 6. سبک رسمی و غیر رسمی

 7. سبک مدرن

 8. سبک بیابانی

   

محوطه سازی برای چه مکان هایی مناسب است؟2021-03-16T18:00:39+03:30
کارهای محوطه سازی یا به عبارتی لند اسکیپ(landscaping) محدود به مکان خاصی نیست بلکه در هر مکانی  قابل مشاهده است.
برای محوطه سازی چه باید کرد؟2021-03-16T17:59:48+03:30

محوطه سازی با گل و گیاه

کاشت گیاهانی که مناسب محوطه باشد ، گام مهمی در محوطه سازی است و یکی از عواملی است که زیبایی یک مکان را چند برابر می کند.

محوطه سازی با ایجاد مکان های جداگانه

یکی از جالب ترین مزایای محوطه سازی این است که با طراحی خاص می توانید فضاهای جداگانه ای را در محیط ایجاد کنید.به عنوان مثال ، می توانید هر قسمت از حیاط یا باغ خود را با تزئینات خاص به مناطق جداب تبدیل کنید

اجرای اصولی محوطه سازی چگونه است ؟2021-03-16T17:59:41+03:30

مرحله ۱: مصاحبه با کارفرما

در این مرحله ، به شناسایی نیازهای صاحب محوطه اختصاص یافته است. دانستن نوع سلیقه ، نیازها و خواسته های صاحب ویلا یا محوطه همیشه سیاست کل پروژه را تعیین می کند.

مبلغی که صاحب ویلا برای پروژه تخصیص می دهد همیشه عامل تعیین کننده پروژه خواهد بود. در بسیاری از موارد ، نقش طراح و توصیه هایی که به صاحب ویلا داده می شود برای اجرای صحیح پروژه بسیار مهم است. بعضی اوقات ممکن است یک صاحب محوطه مجبور نباشد هزینه زیادی پرداخت کند و فقط چند پیشنهاد عمومی قابل تأمین است.

با این حال ، تهیه لیست وظایف و تعریف خدمات در تعیین دستمزد و گردش کار عمومی موثر است.

تهیه قرارداد گامی است که برخی از طراحان ترجیح می دهند آن را درپروژه داشته و سپس در مورد آن صحبت کنند و در برخی موارد برخی از طراحان و شرکت ها هزینه بازدید را پرداخت می کنند.

قبل از شروع طراحی ، تعریف توافق نامه کتبی یا همان توافق نامه مهم است.

مرحله ۲: به محوطه پروژه مراجعه کنید و بازدید انجام دهید

در این مرحله ، یک متخصص فنی یا طراح پروژه باید در محل پروژه چشم انداز حضور داشته باشد.

“به حافظه خود اعتماد نکنید” مشاهده و نظارت دقیق طراح ، یادداشت برداری ، گرفتن عکس و فیلم از سایت مراحل مهمی است که طراح می خواهد با هر بازدید انجام دهد. بنابراین ، طراح باید دستگاهی مانند متر، دوربین و دفترچه یادداشت داشته باشد.

در این مرحله توجه به همه چیز مهم است ، به عنوان مثال حیواناتی که در آنجا زندگی می کنند ، مانند سگ ، گربه و کبوتر ، برای دیدن دیواری که به خوبی دیده نمی شود ، جهت باد و در فضا دلپذیر است یا به بوی نامطبوع توجه کنید.

تجزیه و تحلیل و مشاهده خوب نه تنها در تجزیه و تحلیل سایت مهم و موثر است ، بلکه یک ایده و مفهوم طراحی خوب اغلب از طریق حضور در محوطه ، پیاده روی و مشاهده دقیق حاصل می شود.

مرحله ۳: یک نقشه تهیه کنید

در این مرحله ، از اندازه گیری ها و تصاویر گرفته شده از محوطه برای ایجاد نقشه پایه استفاده می شود. روی این نقشه ، نقشه شمالی ترسیم شده و درباره محل محوطه نوشته شده است. که برای ساخت و ساز لازم است.نقشه های خام بسته به منطقه و پروژه از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰ یا کمتر قابل مقایسه هستند.بعضی اوقات اندازه گیری شکل و فرم زمین کار آسانی نیست ، باید با ابزاری نقشه برداری شود.

مرحله ۴: تجزیه و تحلیل

در این مرحله بهتر است با طبقه بندی عوامل در پروژه پیش بروید.

منطقه: تعیین جهت دامنه ها ، تپه ها و گودال ها در این منطقه و تأثیر خاک برای حفرکردن.

عوامل جوی: جهت نور ، سایه ، جهت بادهای فعلی ، هواشناسی ، تعیین میانگین دما ، تعیین حداقل و حداکثر دمای منطقه ، میزان بارندگی ، روزهای برفی و …

عوامل طبیعی در داخل و خارج محوطه : گونه های گیاهان و جانوران ، محل زندگی آنها ، محل دقیق حضور آفات و بیماری های گیاهی و …

عوامل ساخته دست بشر: مانند تشخیص تاسیسات الکتریکی و سیستم های فاضلاب

ورودی ها و معابر موجود در محوطه : ورودی ساختمان ، ورودی حیاط ، موقعیت پنجره

پارکینگ برای عبور خودروها از حیاط

مرحله ۵: نمودار محلی و اتصال

در این مرحله ، مکانهای لازم و مسیرهای لازم و اتصالات بین مکانها و گیاهان لازم در فضا ثابت می شوند.در واقع ، بسته به اندازه پروژه ، بخشی را می توان جدا از مهندسی محوطه در نظر گرفت.

مرحله ششم: ایده و طراحی

مفهوم طراحی نقطه شروع طراحی منظره است. در این مرحله می توان قدرت و اندازه گیری حرفه ای هر طرح را اندازه گیری کرد. زیرا یک طرح نامفهوم به یک طرح نابالغ و سطحی تبدیل می شود.

به طور کلی ، اطلاعات در مورد سبک های مختلف طراحی و مطالعات موردی در ایران و خارج از کشور ، خواندن کتاب های متعدد ویژه و مشاهده عکس ها و سایر کارهای طراح و همچنین یادگیری هنر ترکیب اشکال مختلف به طراح کمک می کند.

البته ، ما همیشه به دنبال مفاهیم خاصی مانند الهام گرفتن از طبیعت ، استفاده از هندسه و ریاضیات ، علاقه به معنی و تاریخ هستیم

پاسخ به خواسته های صاحب ویلا و محوطه در اولویت است. ترکیبی از عوامل زیبایی و همچنین مفهوم طراحی و برآورده سازی نیازها و عملکرد سایت به هنر طراح بستگی دارد.

مرحله ۷: نقشه معماری سایت را طراحی و بسازید

پس از تعیین مفهوم و سبک طراحی ، در این مرحله ، هنر ترکیبی از شکلی است که طراح از آن استفاده می کند و او با تنظیم نقشه ای که طراحی می کند ، مرحله به مرحله حرکت می کند و در نهایت به طرح لازم می رسد. این مرحله می تواند صدها بار توسط خود طراح خود اصلاح كننده برداشته شود و گاهی اوقات كار اولیه می تواند بهتر از مرحله بعدی باشد.

بازدید مجدد از محوطه زیرا طراح به تجزیه و تحلیل آنالیز محوطه ، مکالمات کارفرمایان و غیره اشاره دارد و در حین طراحی بهتر است با کارفرما تماس بگیرید تا طرح نهایی مطابق میل او باشد.

بسیاری از طراحان باتجربه ، با اطلاع از علم مواد و دانش مواد در بازار ، در مورد چگونگی اجرای نوع مواد ارائه شده در این مرحله تصمیم می گیرند و هزینه کل پروژه را تخمین می زنند. .

بعضی اوقات ممکن است هزینه زیاد مورد انتظار دوباره برنامه شما را تغییر دهد و ممکن است لازم باشد برنامه را تغییر دهید ، یا ممکن است دو یا سه گزینه جایگزین با هزینه های جداگانه در دستور کار خود داشته باشید.

مرحله ۸: با کارفرما ملاقات کنید

در این مرحله ، طراحی دو بعدی ، ترجیحاً طراحی یک بعدی و در برخی موارد انیمیشن طرح تمام شده می تواند ایده بسیار خوبی به کارفرما بدهد.

مرحله ۹: یک برنامه اجرایی تهیه کنید

پس از اعمال تغییرات نهایی و تماس با کارفرما ، طرح نهایی در قالب مرحله دو آماده می شود.

علاوه بر تهیه یک برنامه فنی ، سایر برنامه ها ، با توجه به شرح خدمات ارائه شده به کارفرما

این پروژه ها شامل موارد زیر است:

برنامه فنی (اندازه گیری ، کدگذاری ، قطعات)

– طرح طراحی کاشت گیاهان

طرح روشنایی

– طرح جمع آوری و دفع آبهای سطحی

پروژه آبیاری قطره ای

– طرح لایه بندی کف

مرحله دهم: اجرا کنید

مصالح ساختمانی در محوطه سازی ؟2021-03-16T17:59:26+03:30

شناخت وانتخاب صحیح مصالح مورد استفاده در محوطه سازی امرییست که علاوه بر حس زیبایی شناسی در محوطه سازی نیاز به تجربه در مورد تغییرات این مصالح در برابر شرایط جوی داراست. علاوه بر مصالحی که بصورت عمومی در فعالیت های مختلف ساختمانی استفاده میشود بخشی از مصالح بطور خاص فقط در محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد که اطلاع از این موارد میتواند کمک بزرگی در بالا بردن سطح کار محوطه سازی باشد.

اصول طراحی باغ 1000 متری ؟2021-03-17T16:11:19+03:30

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری باید اصول و قوانین زیادی را رعایت کنیم و با توجه به متراژی که داریم به طراحی نمای داخلی و خارجی بپردازیم، برای طراحی باغ باید موارد زیر را رعایت کنیم : نوع خاک ، المان های استفاده شده در باغ ،روشنایی،مسیر رفت وآمد،فشای خصوصی و عمومی

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری زیبا و کاملا مدرن با گروه معماری آرسس تماس بگیرید مفتخریم شما را همراهی کنیم

محوطه سازی باغ 1000 متری2021-03-17T16:11:14+03:30

برای محوطه سازی باغ 1000 متری یا حتی باغ 500 متری و کمتر یا بیشتر باید طبق اصول و قوانین عمل کنید و المان های مناسب را باتوجه به طراحی که از قبل انجام شده به کار بگیرید. برای محوطه سازی کاملا مدرن و سفارشی با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.مفتخریم شما را در این زمینه یاری دهیم.

طراحی باغ شهری 1000 متری2021-03-17T16:11:09+03:30

گروه معماری آرسس سال 1379 شروع به کار نمود.مهندسین مجموعه از روزهای نخستین راه اندازی تاکنون توجه به نگرشهای اصیل معماری و سبکها و نظریه های جدید و مدرن را مد نظر قرار داده در ترکیب آنها با تفکرات و مبانی معماری ایرانی  پیگیر و کوشا بوده اند.

طرح های مختلفی برای طراحی باغ شهری 1000 متری  و درست کردن مسیر و راه در باغ ها وجود دارد. بستگی به سبکی که شما دوست دارید طرح های لوکس و کلاسیک و طرح های مدرن و ساده  دارد. مسیری که شما در طراحی باغ ایجاد می کنید ی تواند ادامه ای از خط های ویلا باشد و در واقع مسیر ورودی شما را تعریف می کند و یا صرفاً مسیر هایی با بافت و متریال های زیبا برای تزئین باغ باشد.

نقشه محوطه سازی باغ 1000 متری چطور است؟2021-03-17T16:11:05+03:30

برای نقشه محوطه سازی باغ ۱۰۰۰ متری باید طراحی لازم با توجه المان های مورد نیاز که می خواهید در باغ داشته باشید طراحی می شود. گروه معماری آرسس بادر اختیار داشتن مهندسین مجرب و مشاهده محوطه شما و طراحی زیبا و مدرن یک نقشه عالی و جذاب برای محوطه سازی باغ شما ایجاد می کند.

محوطه سازی ویلا مدرن چیست؟2021-03-17T16:10:59+03:30

محوطه سازی ویلا  مدرن فرصت مناسبی است برای ارتقای ارتباط ویلا با طبیعت و فضای باز پیرامونی آن که علت اصلی ساخت ویلا، ارتباط با عناصر طبیعی است . البته بالابردن کیفیت سکونت در یک فضای دلنشین و مطلوب میسر است.

بنابراین محوطه سازی ویلا خود را فراموش نکنید. با تماس با گروه معماری آرسس ویلا خود را مدرن طراحی کنید

اهمیت طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی؟2021-03-17T16:10:53+03:30
محوطه یک ساختمان و یا یک باغ اولین فضایی است که بازدید کننده با آن رو به رو می شود میخواهد یک ویلا باشد و یا باغ میوه ، بنابراین محوطه سازی اهمیت بسیار زیادی دارد.گر دنبال محوطه سازی یا طراحی محوطه فضای سبز خود با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت هستید با متخصصین گروه معماری آرسس همراه شوید.
حیاط سازی ویلا یعنی چه؟2021-03-17T16:10:49+03:30

به محوطه سازی حیاط ویلا خانه انواع محوطه سازی فضای باز طراحی محوطه حیاط زیبا ویلا استخر دار آلاچیق گلکاری بخاری گودال آتش نورپردازی محوطه و نمای ساختمان آبنما. حیاط سازی ویلا می گویند.

اجرای محوطه سازی به چه کسی بسپاریم؟2021-03-17T16:10:44+03:30

مراحل اجرای محوطه سازی باید طبق اصول وقوانین خود پیش برود تا بتواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد. گروه معماری آرسس با بیش از 10 سال سابقه کاری و پرسنل مجرب و حرفه ای  دقیقا طبق قوانین تمام کارهای محوطه سازی را انجام می دهد. با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط با محوطه سازی

168 Comments

 1. امیری 5 مرداد 1400 در 10:11- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  آیا شما محوطه سازی ویلا در شهریار را هم انجام می دید؟؟

 2. میر باقری 23 تیر 1400 در 08:58- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید

  جناب ما یک محوطه خالی در حیاط ویلا داریم که تعدادی درخت داریم می خواستم بدونم برای محوطه سازی و داشتن آبنما باید چقدر هزینه کنیم؟

  • arses3809 26 تیر 1400 در 21:11- پاسخ دادن

   درود بر شما متراژ و المان ها را بفرمایید و اینکه می توانید از طریق واتساپ در تماس باشید

 3. مهندس باقری 15 تیر 1400 در 08:51- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  طراحی محوطه ویلا چقدر هزینه دارد؟

  • arses3809 18 تیر 1400 در 11:10- پاسخ دادن

   درود بر شما جناب بافری
   بستگی به موارد که می خواهید در محوطه داشته باشید متفاوت است

 4. مسعود 5 تیر 1400 در 08:39- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید محوطه سازی برای باغ رو می خواهیم تنجام بدیم آیا شما در تهراندشت هم کار می کنید؟؟

  • arses3809 5 تیر 1400 در 08:46- پاسخ دادن

   سلام بله ما در تهراندشت هم کار می کنیم

 5. مرتضی 29 خرداد 1400 در 16:09- پاسخ دادن

  سلام
  محوطه سازی باغ ویلا چقدر هزینه دارد؟ و اینکه آیا شما محوطه سازی در استان تهران هم انجام می دهید؟

  • arses3809 5 تیر 1400 در 08:53- پاسخ دادن

   درود بر شما
   لطفا متراژ بفرمایید و جه المان هایی نیاز دارید که طبق آن تعریف میشه هزینه . و اینکه بله ما در استان تهران هم انجام میدیم

 6. arses3809 26 خرداد 1400 در 08:50- پاسخ دادن

  سلام محوطه سازی شامل آبنما همیشه؟؟

 7. […] محوطه سازی […]

 8. mohamadreza 25 خرداد 1400 در 08:39- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  ما یک ویلا در میگون تهران داریم و نیاز به محوطه سازی ویلا داریم
  هزینه طراحی و اجرا چقدر هست؟

  • arses3809 5 تیر 1400 در 09:01- پاسخ دادن

   با سلام خدمت شما
   لطفا از طریق تماس با واتساپ و یا تماس تلفنی با کارشاسان راهنمایی کامل را دریافت کنید

 9. مسعود 19 خرداد 1400 در 08:16- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  آیا می تونیم در محوطه سازی ویلا از درختان میوه هم استفاده کنیم یا حتما باید تزئینی باشه؟

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 18:54- پاسخ دادن

   سلام
   بله می توانید استفاده کنید البته با نظر کارشناسان ما بهترین مورد را انتخاب کنید بهتر است

 10. مهندس زارعی 18 خرداد 1400 در 11:54- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما مهندس غلامی
  از محوطه سازی زیبایی که برای ما انجام دادید بی نهایت سپاسگذارم
  همه موارد بسیار زیبا و دقیقا سر تایم انجام شد

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 18:59- پاسخ دادن

   درود بر شما مهندس زارعی
   خواهش می کنم وظیفه ما هست ممنون از شما که نهایت همکاری را با ما داشتید

 11. مهدی 18 خرداد 1400 در 08:48- پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب
  آیا شما محوطه سازی ویلا 1000 متری هم انجام می دهید؟

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 19:04- پاسخ دادن

   سلام بر شما مهدی عزیز
   بله محوطه سازی در هر متراژی را ماانجام می دهیم.

 12. خانم شایگان 17 خرداد 1400 در 08:54- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  برای محوطه سازی می توانیم المان ها را به انتخاب خودمان داشته باشیم؟

 13. مهندس امیری 12 خرداد 1400 در 08:31- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید محوطه ویلا حدود 300 متر چقدر هزینه داره؟

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 20:11- پاسخ دادن

   با سلام بستگی به المان هایی که می خواهید استفاده شود متغییر است

 14. رضا 10 خرداد 1400 در 22:07- پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید
  محوطه سازی ویلا در متراژ حدود ۱۰۰۰ متر چقدر زمان می بره؟

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 20:12- پاسخ دادن

   با سلام
   محوطه سازی با توجه به المان ها است ولی احتمالا حدود 2 ماه زمان می برد.

 15. مجتبی 8 خرداد 1400 در 09:06- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  مطالب و عکس های محوطه سازی واقعا عالی هستند.
  من می خوام یک باغچه کوچک در محوطه ویلا را محوطه سازی کنم
  چطور می تونم شروع کنم ؟

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 20:13- پاسخ دادن

   با سلام و خسته نباشید لطفا یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید و یا شماره تماس قرار بدید که باهاتون تماس گرفته شود

 16. فرزانه 7 خرداد 1400 در 12:07- پاسخ دادن

  با سلام ک خسته نباشید
  برای محوطه سازی ویلا من می تونم طرح آبنما رو خودم انتخاب کنم یا طبق طراحی شما هست

 17. محمد ایمانی 6 خرداد 1400 در 19:47- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  آیا شما محوطه سازی برای رستوران را هم انجام میدید ؟

  • arses3809 21 خرداد 1400 در 20:15- پاسخ دادن

   عرض ادب
   بله ما محوطه سازی رستوران و باغ و باغچه های سنتی را نیز انجام میدهیم

 18. مجتبی 5 خرداد 1400 در 08:19- پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید من از پیج اینستاگرام شما arsesgrp رسیدم به اینجا
  می خواستم واقعا عکس هایی که از کارهای محوطه سازی می گذترید عالی هست
  من شما را دنبال می کنم

 19. محبوبه 31 اردیبهشت 1400 در 09:22- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  ما می خواهیم ویلا خودمون رو محوطه سازی کنیم
  آیا می تونیم طرح استخر رو خودمون بهتون بگیم ؟

  • arses3809 31 اردیبهشت 1400 در 18:39- پاسخ دادن

   با سلام و عرض ادب
   بله هر طرحی رو می توانید برای ما بفرستید ما برای شما به صورت کاملا سفارشی می سازیم

 20. مهندس نیکجو 30 اردیبهشت 1400 در 09:32- پاسخ دادن

  سلام مطالب محوطه سازی عالی و رسا هستند و همچنین عکس ها خوشحالم ک شما را دنبال می کنم

 21. Hossein 29 اردیبهشت 1400 در 08:00- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  برای محوطه سازی ویلا حدود ۵۰۰ متر چه مواردی باید استفاده کنیم ؟

  • arses3809 31 اردیبهشت 1400 در 18:53- پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر برای محوطه شما یک پلان زیبا طراحی می شود طبق سلیقه خودتان و کاملا در آن مشهود هست همه موارد

 22. مبینا 26 اردیبهشت 1400 در 16:24- پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب ما یک باغ ۱۵۰۰ متری داریم
  محوطه سازی باغ توسط شما چقدر هزینه دارد،

  • arses3809 26 اردیبهشت 1400 در 19:30- پاسخ دادن

   درود بر شما
   محوطه سازی باغ بستگی دارد چه مواردی را بخواهید در آن داشته باشید مثلا آبنما یا استخر یا باربیکیو
   برای اطلاعات دقیق تر واتساپ پیام بدید

 23. حمید 26 اردیبهشت 1400 در 16:16- پاسخ دادن

  بسیار عالی

 24. فرامرز 26 اردیبهشت 1400 در 09:31- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  محوطه سازی ویلا با طرحی که در آن استخر و باربیکیو باشه چقدر زمان می بره؟

  • arses3809 26 اردیبهشت 1400 در 19:31- پاسخ دادن

   سلام بر شما
   متراژ ویلا شما چقدر هست؟

 25. سمیرا 25 اردیبهشت 1400 در 08:51- پاسخ دادن

  سلام مطالبتون و عکس ها عالی هست
  هزینه طراحی محوطه ای که در نمونه کار قرار دادید تقریبا چقدر میشه؟

  • arses3809 26 اردیبهشت 1400 در 19:34- پاسخ دادن

   سلام ممنون از شما
   متراژ محوطه به همراه عکس مورد نظر را در واتساپ ارسال کنید تا دقیق تر توضیح داده شود

 26. sohile 24 اردیبهشت 1400 در 11:17- پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید
  برای محوطه سازی باغ حداقل بودجه که باید در نظر داشته باشیم چقدر هست ؟

  • arses3809 24 اردیبهشت 1400 در 11:27- پاسخ دادن

   درود بر شما
   بودجه بستگی به مواردی درد که شما در محوطه استفاده می کنید

 27. مبینا 23 اردیبهشت 1400 در 22:04- پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید محوطه سازی ویلا با در نظر داشتن ساخت یک آبنما و یک باربیکیو چقدر زمان می بره؟

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 23:07- پاسخ دادن

   با سلام و عرض ادب
   حدود 3 ماه البته بستگی به متراژ محوطه ویلا داره

 28. سجاد مولایی 23 اردیبهشت 1400 در 14:19- پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید برای محوطه سازی باغ شما تا چه متراژهایی را انجام میدید؟ و اینکه طراحی محوطه باغ رو خودتون انجام میدید ؟

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 17:43- پاسخ دادن

   درود بر شما آقای مولایی عزیز
   گروه ما محوطه سازی باغ تا هر متراژی را انجام میدهد بله دقیقا طراحی محوطه باغ را هم انجام میدهیم البته اگر با ما کار کنید هزینه طراحی به عنوان تخفیف برای شما در نظر گرفته میشود

 29. ziba 22 اردیبهشت 1400 در 20:31- پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب محوطه سازی باغ چقدر زمان می بره؟
  و اینکه آیا شما می تونید یک ویلا هم در این باغ بسازید؟

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 17:45- پاسخ دادن

   سلام بر شما
   محوطه سازی باغ بستگی به میزان متراژ و المان هایی است که شما انتخاب می کنید در باغ اجرا شود.
   بله ما می توانیم ساخت ویلا را در باغ شما به هر صورت که بخواهید انجام بدیم

 30. دکتر میرزایی 22 اردیبهشت 1400 در 15:33- پاسخ دادن

  بسیار عالی

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 17:48- پاسخ دادن

   ممنون از شما آقای دکتر

 31. علیرضا 22 اردیبهشت 1400 در 08:24- پاسخ دادن

  با عرض سلام
  آیا شما محوطه سازی پشت بام یا همون بهش روف گاردن هم میگن انجام میدید؟

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 17:49- پاسخ دادن

   سلام بر شما علیرضا عزیز
   بله محوطه سازی پشت بام و یا روف گاردن هم جز حرفه گروه معماری آرسس هست که طبق پلان کاملا حرفه ای انجام می شود.

 32. محمد رضا 21 اردیبهشت 1400 در 08:17- پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب من می خوام محوطه سازی ویلا خودم رو شروع کنم شما چ روزهایی در دفتر تشریف دارید که من بیام خدمتتون

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 17:53- پاسخ دادن

   سلام ممنون از شما
   ما همه روزه در دفتر هستیم لطفا از طریق واتساپ هماهنگ بشید

 33. مونا 20 اردیبهشت 1400 در 08:41- پاسخ دادن

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ساخت یک آبنما و ساخت یک باربیکیو در محوطه ویلا چقدر هزینه داره ؟ و اینکه ایا شما در محوطه سازی از چمن هم استفاده می کنید؟

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 17:56- پاسخ دادن

   سلام و عرض ادب لطفا طرح مورد نظرتون رو بفرمایید تا هزینه رو بگم .
   بله ما در محوطه سازی از چمن هم استفاده می کنیم می تونید نمونه کارها رو مشاهده کنید.

 34. امیری 19 اردیبهشت 1400 در 08:29- پاسخ دادن

  خیلی عالی و زیبا

 35. ساخت سوله سبک 18 اردیبهشت 1400 در 17:11- پاسخ دادن

  حرف نداشت

  ساخت سوله سبک

 36. فرناز 18 اردیبهشت 1400 در 09:02- پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب
  یک سوال داشتم از خدمتتون اینکه شما تمام المان هایی که در صفحه توضیح دادید برای محوطه سازی ویلا یا باغ خودتون انجام میدید ؟؟

  • arses3809 18 اردیبهشت 1400 در 13:42- پاسخ دادن

   درود بر شما
   بله تمامی خدمات توسط گروه معماری آرسس با توجه به سلیقه شما انجام می شود.

 37. موسی 16 اردیبهشت 1400 در 20:45- پاسخ دادن

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  سوالی که داشتم این هست آیا ممکن هست پروژه های محوطه سازی رو از نزدیک مشاهده کرد یعنی مکان رو بگید تا بتونم ببینم

  • arses3809 18 اردیبهشت 1400 در 13:41- پاسخ دادن

   سلام بر شما
   بله حتما با کارشناس ما هماهنگ بشید از طریق واتساپ یا تماس

 38. حبیب اسدپور 15 اردیبهشت 1400 در 12:57- پاسخ دادن

  سلام واقعا از مطالب شما لذت بردم همچنین عکس هایی که از محوطه سازی ویلا قرار دادید زیبا هستند
  من به دیگران هم توصیه می کنم حتما از سایت شما بازدید کنند

  • arses3809 15 اردیبهشت 1400 در 14:22- پاسخ دادن

   ممنون از شما آقای اسدپور

  • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 18:11- پاسخ دادن

   سلام ممنون از شما که ما رو معرفی می کنید

 39. مینا 11 اردیبهشت 1400 در 15:20- پاسخ دادن

  سلام من یک سالن آرایش دارم که در آن یک حیاط دارم که بیشتر برای عکاسی هم استفاده میشه می خواستم بدونم شما محوطه سازی حیاط سالن آرایش هم انجام میدید

  • arses3809 12 اردیبهشت 1400 در 11:58- پاسخ دادن

   سلام به شما بله ما محوطه سازی حیاط رو انجام میدیم فقط بفرمایید متراژچقدر هست

   • مینا 15 اردیبهشت 1400 در 05:00- پاسخ دادن

    سلام
    متراژ حیاط حدود ۲۰۰ متر است

    • arses3809 15 اردیبهشت 1400 در 14:25- پاسخ دادن

     اوکی هست فقط لطفا از طریق واتساپ پیام بگذارید تا مراحل اجرا رو شروع کنیم

    • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 18:11- پاسخ دادن

     خیلی هم عالی لطفا از طریق تماس یا واتساپ در ارتباط باشید

 40. امیر علی 10 اردیبهشت 1400 در 13:15- پاسخ دادن

  سلام وقتتون بخیر واقعا از مطالبتون لذت بردم من نیاز به محوطه سازی ویلا خودم دارم حدود 1000 متر است لطفا با بنده تماس بگیرید.

  • arses3809 11 اردیبهشت 1400 در 09:10- پاسخ دادن

   سلام ممنون از لطف شما لطفا شماره تماس قرار بدهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

   • محمد 11 اردیبهشت 1400 در 15:25- پاسخ دادن

    سلام مجدد شماره تماس بنده 09032461801 ممنون ازتون بی صبرانه منتظر هستم

    • arses3809 23 اردیبهشت 1400 در 18:12- پاسخ دادن

     سلام ممنون حتما در اسرع وقت با شما تماس می گیریم

 41. […] محوطه سازی […]

 42. کریمی 6 اردیبهشت 1400 در 11:05- پاسخ دادن

  سلام
  مطالب و عکس ها عالی است

 43. […] محوطه سازی […]

 44. مهشید 5 اردیبهشت 1400 در 14:13- پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر می بخشید شما ممکن هست براتون ساخت ویلا و محوطه سازی ویلا رو باهم انجام بدید؟

 45. خانم صفری 3 اردیبهشت 1400 در 15:11- پاسخ دادن

  با عرض سلام خدمت شما
  ببخشید هزینه محوطه سازی عکسی که در نمونه کارها داشتید که در محوطه استخر بود چقدر میشه؟

  • arses3809 3 اردیبهشت 1400 در 16:50- پاسخ دادن

   با عرض سلام خدت شما خانم محترم
   متراژ محوطه شما چقدر است؟
   اطلاعات دقیقا می توانید از طریق واتساپ در ارتباط باشید

 46. میثم 3 اردیبهشت 1400 در 15:02- پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید مطالبتون واقعا کامل و جامع است چطور می تونم بشتر با شما در ارتباط باشم؟

  • arses3809 3 اردیبهشت 1400 در 16:49- پاسخ دادن

   سلام سلامت باشید
   لطفا با شماره تماس 09127927904-09397097904 تماس بگیرید

 47. هزینه ایمپلنت دندان 3 اردیبهشت 1400 در 00:00- پاسخ دادن

  مطالبتون عالیه

 48. معصومه 1 اردیبهشت 1400 در 20:41- پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر هزینه ساخت آبنما که در محوطه سازی ویلا که در این صفحه است چقدر هستش؟

  • arses3809 3 اردیبهشت 1400 در 14:57- پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر لطفا مدل آبنما مورد نظر را از طریق واتساپ بفرستید . در خدمتتون هستیم

 49. زهرا كريمي 31 فروردین 1400 در 20:30- پاسخ دادن

  هزینه محوطه سازی حیاط ویلا خود در متراژ 500 متر چقدر است؟

  • arses3809 31 فروردین 1400 در 20:45- پاسخ دادن

   سلام خانم کریمی
   هزینه مربوط به مواردی هست که در محوطه سازی استفاده می شود شما می توانید از طریق لینک واتساپ مشاوره رایگان داشته باشید
   با تشکر از شما

  • arses3809 1 اردیبهشت 1400 در 12:31- پاسخ دادن

   سلام خانم کریمی عزیز
   هزینه محوطه سازی به چمن و یا سنگ و یا المان های دیگه متفاوت هست ولی شما می تونید از طریق مشاوره رایگان ما کاملا از این موارد مطلع شوید
   با تشکر از شما

   • دکتر مهری 3 اردیبهشت 1400 در 15:19- پاسخ دادن

    سلام آقای غلامی شما واقعا در کارتون استاد هستید بنده و خانواده از شما بازهم بابت چنین طراحی و اجرای زیبایی سپاس گذاریم

    • arses3809 3 اردیبهشت 1400 در 16:51- پاسخ دادن

     ممنونم از شما دکتر مهری وظیفه ما بوده

  • مهرشهر 3 اردیبهشت 1400 در 15:17- پاسخ دادن

   سلام به شما خانم محترم
   من پیشنهاد میدم که ملاقات حضور ی داشته باشید چون هزینه ها بهتر محاسبه میشه .بنده خودم با گروه معماری آرسس کار کرد آقای غلامی واقعا در طراحی محوطه ویلا بنده کاملا سنگ تمام گذاشتند و کاملا منصف هستند.

   • arses3809 3 اردیبهشت 1400 در 16:51- پاسخ دادن

    ممنون از شما آقای محمدی

 50. رضا 31 فروردین 1400 در 19:59- پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر من یک باغچه دارم چطور می تونم طراحی باغچه شروع کنم ؟

  • arses3809 31 فروردین 1400 در 20:46- پاسخ دادن

   سلام اقای رضا
   از طریق لینک واتساپ در همین صفحه از مشاوره رایگان ما استفاده کنید

  • arses3809 1 اردیبهشت 1400 در 12:32- پاسخ دادن

   سلام بفرمایید متراژ چقدر است ؟

 51. مهشید 31 فروردین 1400 در 19:53- پاسخ دادن

  سلام چطور می تونم عکس محوطه سازی ویلا را بیشتر ببینم؟

  • arses3809 31 فروردین 1400 در 20:48- پاسخ دادن

   سلام مهشید عزیز وقت بخیر
   شماره تماس واتساپ قرار دهید تمام نمونه کار های محوطه سازی ویلا را برای شما ارسال کنیم

 52. زینب 31 فروردین 1400 در 19:40- پاسخ دادن

  سلام عکس های فوق العاده زیبایی از محوطه سازی دارید

  • arses3809 31 فروردین 1400 در 19:42- پاسخ دادن

   سلام زینب عزیز ممنون از نظرات شما

ثبت ديدگاه

Go to Top