حوض در حیاط خانهمحوطه سازی سنتی

محوطه سازی سنتی (Traditional landscaping)  محوطه سازی به سبک ایرانی یکی از سبک های محبوب افراد برای فضای حیاط رستوران ، ویلا و سفره خانه و باغچه های سنتی ساختمان های مسکونی می باشد.در معماری ایرانی انتخاب حوض و گیاهان رنگی ، کاشی های طرح دار نقش مهم و اساسی در سبک معماری ایرانی قدیم ایفا می کند. گروه معماری آرسس بیش از 10 سال سابقه و پرسنل مجرب  د زمینه  انواع سبک های محوطه سازی چه مدرن و چه سنتی مفتخر است شما را در طراحی  و اجرا محوطه ویلا ، باغچه و حیاط در متراژه های بزرگ و کوچک شما را یاری کند.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

حیاط ساز سنتی

در محوطه سازی سنتی با توجه به این موارد محل مورد نظر طراحی و برای اجرا آماده می شود.شما می توانید در ادامه با ما همراه باشید تا محوطه سازی سنتی باغ و ویلا ، رستوران های سنتی و باغچه و سفره خانه های سنتی را بررسی کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی فضای سبز و محوطه سازی سنتی مکان های مختلف با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید.

محوطه سازی سنتیمجموعه طراحی و محوطه سازی سنتی و مدرن ما با کادر حرفه ای و ماهر و با تجربه در این زمینه توانسته است با سال ها فعالیت و کسب رضایت مشتریان خود بهترین خدمات را به آن ها ارائه دهد.خدمات مجموعه طراحی و محوطه سازی فضای سبز ما با هزینه مناسب و در زمان کوتاه انجام می شود.

المان های محوطه سازی سنتی یا حیاط سازی سنتی

  1. حوض : حوض، قلب معماری سنتی ایران است. به دلایل شرایط اقلیمی ایران در میان حیاط هر خانه ای آن روزها حوض زیبای وجود داشت. حوضی که طراوت و تازگی را به محیط خانه هدیه می داد.
  2. تخت  : در طراحی محوطه جدید اکثرا آلاچیق ساخته می شود، اما برای محوطه سازی یا حیاط سازی سنتی از تخت های چوبی استفاده شود. تخت های چوبی در هر جایی که قرار بگیرند، بسیار راحت جلوه سنتی را ایجاد خواهند کرد.
  3. نمای آجری  : آجر یکی از پرکاریرد ترین مصالح  در طراحی و اجرای ویلا و خانه  است. دیوارهای خانه های قدیمی ایرانی آجری بودند و در حیاط های آنها قابل مشاهده هستند.

  4. گیاهان و گلدان های سفالی : گلدان های سفالی ما را به یاد دوران کودکی و حیاط خانه مادربزرگ می اندازد با گل های رنگارنگ و زیبا بی شک استفاده از آن ها حیاط و محوطه ما زیبا خواهد کرد.

  5. جوی آب روان یا برکه : درست کردن جوی آبی که از یک مسیر خاص دارد  فوق العاده است. این مورد در قصرهای دوران قاجار یا پیش از آن می بینیم و اگر  آن را به فضای سبز ویلایی خود اضافه کنید، چیزی خاص و چشم نواز به وجود آورده اید. به این شکل نشستن روی تخت های محوطه ویلا، به مراتب جذاب تر خواهد بود و تماشای جاری شدن آب در این جوی و شنیدن صدای آن، احساسی بی نظیر خلق می کند.

محوطه سازی سنتی

محوطه سازی سنتی باغ

باغ و حیاط  از ویژگی های خاص و دوست داشتنی خانه های ایرانی از گذشته تا به امروزه بوده است.

امروزه طراحی محوطه سازی سنتی باغ و رستوران و ساختمان های ویلایی به سبک ایرانی قدیم و سنتی بسیار داغ است و طرفداران بسیاری را برای خود پیدا کرده است.ما در این مقاله قصد داریم شما را با عناصر و المان های سنتی ایرانی بیشتر آشنا کنیم .

محوطه سازی باغ رستوران

به طور کلی در هنر ایرانی قدیمی و سنتی استفاده از حوض آبی فیروزه ای و راه پله های کوتاه با معماری قدیمی بسیار به چشم می خورد.برای طراحی محوطه سازی سنتی باغ بهتر است از ابتدای کار تا انتهای آن دقت و حساسیت بالایی داشته باشیم.یک باغ سنتی ایرانی اصالت و معماری خود را حفظ می کند و معماری آن نشان دهنده هویت آن می باشد.

قیمت طراحی باغ 1000 متری

در طراحی سنتی باغ استفاده از مصالحی از جمله چوب ، سنگ و آجر بیشتر از سایر مصالح استفاده می شود .این نوع مصالح را به اصطلاح مصالح بومی با رنگ های گرم می نامند که تداعی کننده سبک معماری قدیمی یا سنتی برای افراد می باشد.چنان چه امکان استفاده از این نوع مصالح را در مکان نداشتید می توانید با رنگ آمیزی خاص حس سنتی و قذیمی بودن را در محیط داشته باشید.

محوطه سازی سنتی ویلا

طراحی محوطه سازی سنتی ویلا همیشه طرفداران خاص خود را داشته است زیرا کشور ما با معماری و هنر سنتی خود در دنیا شناخته می شود و استفاده از این سبک در معماری باغ  و ویلا قدمت چندین ساله دارد.در محوطه خارجی باغ یا ویلا می توان با ساخت حوض یا آبنما کوچک حس سنتی بودن و سبک قدیمی را به باغ یا ویلا القا کنیم .حوضچه های کوچک آبی فیروزه ای در ویلا یا باغ نماد هنر معماری ایرانی محسوب می شوند.

محوطه سازی باغ

حوض در سبک معماری ایران قدیم حس طراوت و تازگی را به محیط باغ و ویلا می دهد و امروزه با ساخت حوض های زیبا همراه با آبشارهای کوچک در ویلا بسیار مورد توجه صاحبان ویلا و باغ قرار گرفته است.رنگ حوض نقش مهم و اساسی را در نمای داخلی ویلا خواهد داشت .

محوطه سازی رستوران سنتی

محوطه سازی رستوران سنتی با استفاده از رنگ و نورپردازی خاص انجام می شود.استفاده از سبک ایرانی قدیم ، کاشی و شیشه های رنگی جذاب و خاص حس سنتی و قدیمی بودن را به محیط رستوران هدیه می دهد.در طول روز با عبور نور خورشید از این شیشه های رنگی فضای داخلی رستوران را زیباتر خواهد کرد و جلوه خاص و جذابی به محیط خواهد داد.

محوطه سازی باغ رستوران سنتی

جلوه انعکاس نور در روز و زیبایی شیشه های رنگی در شب را نباید فراموش کنیم.این نکته را به یاد داشته باشید که در زمان شب چراغ فضای داخل رستوران که روشن می شود تاثیر خاص و ویژه ای در حیاط رستوران به دلیل وجود شیشه های رنگی و جذاب خواهد داشت.

مجموعه طراحی و محوطه سازی سنتی رستوران و ویلا ما با کادر متخصص و ماهر در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند.همکاران ما با بررسی شرایط محیطی و میزان بودجه در نظر گرفته شده از سوی مشتریان و سلیقه شخصی آن ها بهترین و زیباترین طراحی های محوطه سازی را انجام و برای اجرا در محل پیاده سازی خواهند کرد.

محوطه سازی مدرن

جهت برقراری ارتباط با بخش کارشناسی و مشاوره ای مجموعه ما می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه با شماره های موجود در سایت در تماس باشید و از راهنمایی این عزیزان بهره مند شوید.هدف ما اراده خدمات برتر و با کیفیت با هزینه کمتر و در مدت زمان مشخص شده از سوی کارشناسان و معماران سنتی ما می باشد.

محوطه سازی ویلا با شومینه

محوطه سازی باغچه سنتی

محوطه سازی باغچه سنتی با قرارگیری عناصر سنتی و قدیمی مناسب و جذاب انجام می شود.این نکته بسیار مهم و اساسی است که ایده و خلاقیت های لازم در محوطه سازی باغچه سنتی زیر نظر افراد متخصص و طراحان حرفه ای انجام شود تا در زمان چیاده سازی و اجرا طرح مشکلی به وجود نیاید.در طراحی محوطه سازی باغچه سنتی بهتر است همه چیز در کنار هم و در جای مناسب قرار بگیرد تا محوطه سازی صحیح انجام شود.

محوطه سنتی یا حیاط ایرانی

برای طراحی محوطه سازی باغچه یا ویلا به سبک سنتی ابتدا باید طرح یا نقشه مورد نظر دقیق و حساب شده طراحی شود و با توجه به سلیقه مشتری و نظر کارشناس عناصر و المان های سنتی در محل مناسب خود قرار گیرد.مجموعه ما در طراحی و محوطه سازی باغچه به سبک سنتی می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

محوطه سازی سفره خانه سنتی

محوطه سازی سفره خانه سنتی با قراردادن تخت چوبی و سایر المان های سنتی و قدیمی از جمله فواره کوچک آب و سنگ های تزئینی رودخانه ای ، حوض و گلدان های شمعدونی رنگارنگ در معماری ایرانی قذیم انجامی می گیرد.شما می توانید با ایده و خلاقیت های جذاب و خاص خود در این زمینه بهترین طراحی و محوطه سازی سفرخانه سنتی را برای خود داشته باشید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره و نظارت آنلاین

با شماره های

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

تماس بگیرید

مقاله محوطه سازی سنتی

2/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!