محوطه سازی حیاط ویلا
13
آوریل

قوانین طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری چیست؟

طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری

لازم است برای طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری (Design of 1000 square meter garden garden area) به یک سری قوانین و اصول پایبند باشیم و با توجه به ابعاد بالای زمین به طراحی داخلی و خارجی ویلا بپردازیم بهتر است نکات زیر را برای محوطه سازی ویلا در نظر بگیریم:

 

تماس با ما

خاکی که برای طراحی  محوطه باغ ویلا 1000 متری استفاده می‌شود مناسب باشد.

 

برای آن که بتوانیم یک طراحی شگفت آور داشته باشیم باید از انرژی های دینامیکی و استاتیکی بهره ببریم. موارد مذکور برای زیرساخت های مختلف استفاده می شوند، خاکی که برای طراحی محوطه باغ ویلا استفاده می شود باید با آب و هوای آن منطقه سازگار باشد. مضاف بر آن نوع گیاهی که قصد کاشتن آن را دارید نیز باید با خاک سازگار باشد تا در آن شرایط رشد مطلوبی داشته باشد.

طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری

 

مصالح ساختمانی لازم برای ایجاد و طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری

کشور ایران در حوزه ساختمان‌سازی رشد چشمگیری داشته است ولی با این حال باید در انتخاب نوع مصالح توجه ویژه‌ای داشته باشیم چرا که زیبایی محوطه و کیفیت مصالح جزء عواملی است که سازگاری با شرایط آب و هوایی گوناگون باید مد نظر قرار دهیم. نوع مصالحی که برای محوطه سازی ویلا استفاده می شود متفاوت هست پس بهتر است در انتخاب مصالح توجه زیادی داشته باشید.

طراحی باغ ویلا 500 متری

پس از اتمام طراحی باغ ویلای 500 متری طبق فضای بیرونی باقیمانده می‌توانید از گزینه‌های متفاوتی برای آن جا در نظر بگیرید. برای طراحی باغ ویلا 500 متری لازم است از گزینه‌های مختلفی برای محوطه سازی استفاده کرد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌ شود:

ساخت آبنما مدرن

 

ساخت آبنما در محوطه باغ ویلا 1000 متری

معماری ایرانی به گونه ای است که در حیاط منزل و یا محوطه ویلا از آبنما ، نهر  و یا استخر استفاده می‌شود در گذشته نیز از موارد مذکور در محوطه سازی ویلا بهره برده می شد همین امر سبب می‌شود تا فضای ویلا، یک فضای خاصی باشد و آرامش خاصی در آن به وجود بیاید بنابراین با توجه به ابعاد زمین می‌ توانید از این گزینه در محوطه سازی باغ ویلا کمک بگیرید.

کف سازی محوطه باغ ویلای 500 متری

لازم است برای طراحی باغ ویلا 500 متری بخشی از محوطه کف سازی شود این امر به خوش منظر شدن باغ ویلا کمک زیادی می کند. مضاف بر این موضوع می توانید قسمت هایی از باغ را منحصرا برای کف سازی جدا کرده و زیبایی بیشتری ببخشید.

طراحی محوطه باغ ویلا 2000 متری

 

استفاده از روشنایی در محوطه سازی باغ ویلای 500 متری

در صورتی که ویلای شما  جزء ویلاهای لوکس به حساب می آید بهتر است از انواع مختلف روشنایی برای زیباتر شدن محیط‌تان بهره بگیرید چرا که روشنایی در شب نمای بسیار دل نشینی به باغ ویلا می‌ دهد، روشنایی در محوطه باغ می تواند در هر بخش استفاده شود به طور مثال در باغچه یا در مسیر رفت و آمد نورهای رنگی مختلفی بهره ببرید.    

نقشه برای طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری

نقشه برای طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری روند پیچیده‌ای دارد زیرا باید هر قسمت را تفکیک کرده و برای هر قسمت جداگانه کف سازی مخصوصی انجام دهید برای این کار می توانید از مسیر رفت و آمد که به شکل مارپیچ است استفاده کنید.

xvhpd lp,xi fhy ,dgh 1000 ljvd

 

نحوه مسیر مارپیچ به این صورت است که ابتدا باید کف سازی آن را انجام دهید از این نوع مسیر اغلب برای ویلاهای مدرن استفاده می شود طراحی آن هم به گونه ای است که چشم فرد در هنگام راه رفتن مسیر خاصی را دنبال می کند و غافل گیر می شود هم چنین از باغچه در جایی استفاده می کنند که در لحظه ورود افراد به منزل دیده نشود و زمانی که به طور ناگهانی با باغچه رو به رو شدند غافل‌گیر شوند.

مضاف بر آن می توانید در مسیر عبور و مرور تعدادی درخت کاشته و با این کار بر زیبایی ویلای خود بیافزایید ایده های بسیاری در زمینه طراحی محوطه باغ ویلای 1000 متری وجود دارد که هر کدام در نوع خود بر زیبایی محیط نقش به سزایی دارند.

طراحی  محوطه باغ ویلا شهری 1000 متری

در طراحی  محوطه باغ ویلا  شهری 1000 متری از گزینه‌های زیادی می‌توان استفاده کرد که بر خی از این نمونه در زیر عنوان می‌شود:

  • اغلب اوقات پیش می آید که از مسیری چوبی برای عبور در باغ ویلا استفاده می‌کنند به طوری که از کنار هم قرار دادن چندین لوور در کنار یکدیگر مسیری زیبا و طولانی را ایجاد می کنند. این ایده زیبا بسیار کاربردی و جالب است.
  • اغلب طراحان برای راه ها و مسیرهای عبوری آن ها را به شکل شطرنج در می آورند این ایده جالب مضاف بر این که به هدایت مسیر باغ کمک زیادی می کند بلکه از یک روش غافلگیرانه برای پیدا کردن مسیر استفاده می کند.
  • در طراحی عرض مسیر عبوری باغ باید دقت کافی شود: لازم است مسیر عبور و مرو بنا بر اصول آن ساخته شود زیرا عرض مسیر برای عبور همزمان دو نفر باید طراحی شود که در رفتن آن‌ها مشکلی به وجود نیاید.
  • مسیرهای بتنی: برای این که بتوانید مسیر رفت و آمد با دوامی داشته باشید بهتر است جنس آن ها را از بتن تهیه کنید این کار زیبایی بی نظیری به مسیرهای عبوری شما می‌ دهد.

محوطه سازی مدرسه

 

نقشه باغ ویلا 2000 متری

نقشه با غ ویلا 2000 متری باید به گونه‌ ای باشد که از تمام المان‌ها در آن استفاده شود زیرا متراژ آن به نحوی است که دست فرد برای طراحی ‌های مختلف باز است. طراحی ویلای مدرن طبق عملکردی که دارد طراحی می شود و برای بخش های مختلف آن می توان از وسایل فناوری جدید در تمام قسمت های ویلا بهره برد. معمولا در نمای ویلاهای مدرن از شیشه، بتن و آهن استفاده می‌کنند ولی اغلب افراد به نمای ساده علاقه دارند.

طراحی باغ 500 متری

در طراحی باغ 500 متری غالبا فضا محدود بوده و از المان‌های کمتری برای طراحی می توان بهره برد ولی باید بهترین استفاده از همین فضای کم بشود. پیش از این که طراحی ویلا را شروع کنید باید  راجع به عملکرد آن بدانید و به تمام جوانب و نکات آن در طراحی اهمیت قائل باشید چرا که ویلا باید طبق سلیقه و خواست مشتری طراحی و ساخته شود، در این طراحی هوشمند هر قسمت برای یک هدفی به کار رفته است.  

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره و نظارت انلاین با شماره تماس

02644328160

09127927904

09300145131

تماس بگیرید.

همکاری با شما باعث افتخار ما هست

مقاله طراحی محوطه باغ ویلا 1000 متری