گیاه کونیکا خزنده

گیاه کونیکا خزنده

جونی پروس، اُرس یا ورس یا سرو کوهی که به نام های هورس، اورس، اُرسا، اریس، ارچا و اردوج نیز شناخته می شود.. این درخت در ترکی آردئچ، آتوش و آردئش و در کردی کرمانجی مرخ خوانده می‌شود و اعراب میوه آنرا ابهل نامند.

گیاه کونیکا خزنده (Juniperus horizontalis) یک درختچه بومی با رشد کم است که تا ارتفاع 1.5 فوت رشد می‌کند و شاخه‌های آن می‌توانند یک سطح متراکم تا عرض 10 فوت را تشکیل دهند. رشد آن در خاک های سنگی یا شنی از رخنمون های سنگی تا نهرها یافت می شود. به خشکی و آب و هوا مقاوم و نسبتاً به نمک مقاوم است.

گیاه کونیکا خزنده یا ارس خزنده تا زمانی که خاک به خوبی زهکشی شده باشد، نسبتاً با انواع خاک و pH سازگار است. اگرچه این گیاه بومی آمریکای شمالی است، اما بیشتر به صورت پراکنده در مناطق صخره ای به شمال  منتقل می شود.

ارقام زیادی برای استفاده به عنوان پوشش زمین در مناطق گرم خشک  برای زمین شیب ها، محوطه سازی باغ های صخره ای یا دیوارهای حائل استفاده می شود.

کونیکا خزنده

ویژگی های گیاه کونیکا خزنده

جنس:ارس ، گونه ها:افقی  ، خانواده:Cupressaceae ،  چرخه زندگی:وودی ، کشور یا منطقه مبدا:شمال آمریکای شمالی به کانادا ،  ارزش حیات وحش:مقاوم در برابر گوزن  ابعاد:ارتفاع: 0 فوت 6 اینچ – 1 فوت 6 اینچ ، عرض: 4 فوت 0 اینچ – 10 فوت 0 اینچ

میوه:رنگ میوه:آبی ، طول میوه: < 1 اینچ ، عرض میوه: < 1 اینچ ، توضیحات میوه:مخروط آبی 2 تا 3 دانه ای توت مانند روی ساقه های خمیده در سال دوم پس از گرده افشانی ظاهر می شود.  عرض آنها کمتر از 1/2 اینچ است . ممکن است روی ارقام وجود داشته باشد یا نباشد.

رنگ پوست درخت:قهوه ای ، تیره قرمز/بورگاندی ، سطح/ضمیمه:لایه برداری ، توضیحات پوست:قهوه ای مایل به قرمز و پوست کنده ساقه:رنگ ساقه:قهوه ای / مسی طلایی/زرد سبز ، ساقه معطر است:خیر  ، توضیحات ساقه:شاخه ها قهوه ای و صاف هستند. رشد جدید زرد مایل به سبز است .

کونیکا خزنده

صفات کامل گیاه : نوع گیاه:درختچه ، ویژگی های برگ گیاه چوبی:همیشه سبز سوزنی ، شکل:در حال گسترش ، نرخ رشد:متوسط ، نگهداری:کم ، بافت:متوسط

اویژگی های برگ گیاه چوبی:همیشه سبز سوزنی ، رنگ برگ:آبی سبز ، ارزش برگ برای باغبان:ماندگاری طولانی ، نوع برگ:سوزن شکل  ، برگ:نیزه ای ، عرض برگ:< 1 اینچ توضیحات برگ:برگ های بالغ فلس مانند با فلس های نزدیک به ساقه فشار داده شده و در یک الگوی چهار رتبه یافت می شود. 

برگ‌های جوان به صورت جفتی شبیه به جفت هستند. رنگ در تابستان سبز تا سبز آبی است. ممکن است در زمستان رنگ ارغوانی به خود بگیرد.

شرایط فرهنگی: سبک:آفتاب کامل 6 ساعت یا بیشتر نور مستقیم خورشید در روز ، بافت خاک:شن راکی کم عمق PH خاک:اسید (<6.0) خنثی (6.0-8.0)زهکشی خاک: زهکشی خوب خشک شود فضای موجود برای کاشت:6 فوت – 12 فوت منطقه NC:ساحلی کوه هاپیمونت

خرید کونیکا خزنده

شرایط آب و هوایی گیاه کونیکا خزنده

کونیکا خزنده تابشی برای کشت در خاک خشک شنی و مرطوب مناسب است. در برابر سرما مقاوم است. خاک های رسی سنگین و دامنه های سنگی زمین های ساحلی در خاک های شور رشد می کنند. گیاه نیمه سایه و روشن. درخت عرعر که در برابر گرما و خشکی بسیار مقاوم است را می توان در مکان های سایه پرورش داد.

خرید گیاه کونیکا خزنده

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

1/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *