گیاه کاملیا

On Campus Way across from Waldo Hall, 4/16/31


گیاه کاملیا

گیاه کاملیا (camellia plant) درختچه‌های همیشه سبز محبوبی هستند که به خاطر برگ‌های مومی سبز تیره و گل‌های رنگارنگشان بسیار ارزشمند هستند . گونه های کاملیا در آسیا منشا گرفته اند، جایی که قرن ها در فرهنگ های متعدد مورد استفاده قرار گرفته اند. 

کاملیاها گیاهان زینتی محبوبی هستند و برخی از گونه ها را می توان به صورت تجاری برای تهیه چای استفاده کرد ( C. sinesis L.)، در حالی که برخی دیگر به عنوان روغن برای لوازم آرایشی و پخت و پز استفاده می شوند ( C. oleifera Abel).

 درمحوطه سازی، گیاه کاملیا می توانند گیاهان برجسته باشند که برای تشکیل پرچین ها و حاشیه ها استفاده می شوند یا برای رشد به عنوان درختان کوچک هرس می شوند. گلها از نظر اندازه، رنگ و فرم متفاوت هستند.

سه گونه محبوب زینتی کاملیا شامل Camellia sasanqua Thunb.، C. japonica L. و ج . لیندل مشبک . گونه های دیگری و بیش از 20000 هیبرید ثبت شده از کاملیا وجود دارد که اکثر آنها به سوختگی گلبرگ حساس هستند.

گیاه کاملیا یاقوت سرخ دارای برگهای همیشه سبز به طول 2 یا 3 اینچ، روی ساقه های قائم و قوس دار است. درختچه ای پهن و کم ارتفاع را تشکیل می دهد که حتی زمانی که شکوفا نمی شود زیبا است.

گیاه محوطه سازی کاملیا

می‌توان آن را در میان سایر درختچه‌ها در یک بستر، کاشت در مناطق جنگلی، کاشت به عنوان پرچین یا پرده غیررسمی، یا شاید برای پر کردن آن فضای ناخوشایند که اغلب در سمت شمالی خانه، بین دیوار و مسیر اتفاق می‌افتد، استفاده کرد.

این برای جعبه های کاشت در تراس، بالکن یا پاسیو، یا برای رشد در گلدان های تزئینی که می توانند در صورت نیاز در اطراف باغ جابجا شوند، عالی است. در مناطق سردتر، می‌توانید آن گلدان‌ها را در اوایل پاییز به داخل خانه بیاورید، از شکوفه‌های داخل آن لذت ببرید و گیاهان خود را تا بازگشت هوای گرمتر در بهار در آنجا نگه دارید. فضای رشد برای زمستان باید روشن، دور از آفتاب مستقیم، و تا حد امکان خنک، اما بالاتر از انجماد باشد. سپس گیاهان را می توان به بیرون بازگرداند تا چرخه رشد خود را دوباره شروع کنند.

کاملیا یاقوت سرخ در خاک اسیدی با pH بین 5.5 تا 6.5 بهترین رشد را دارد. اگر خاک خود را نمی شناسید، آن را با یک کیت یا کاوشگر ساده از فروشگاه سخت افزار آزمایش کنید.. اگر خاک شما بیش از حد قلیایی است، پس این کاملیای کوچک کاملاً در یک گلدان یا ظرف قرار می گیرد، جایی که برای سال های طولانی به خوبی رشد می کند.

کاملیا

از گلدانی با سوراخ زهکشی استفاده کنید، گلدان را در خاک مخلوط شده برای گیاهان اسید دوست قرار دهید و برای بهترین نتیجه از کود کاملیا مایع استفاده کنید. نیازی به هرس نیست و این گیاه آفات و بیماری های قابل توجهی ندارد و همین امر باعث می شود پس از کاشت در خاک مناسب و در نور مناسب، نگهداری آن بسیار کم باشد و رشد آن آسان باشد.

سوختگی گلبرگ توسط قارچ آسکومیست Ciborinia camelliae (Kohn) ایجاد می شود پاتوژن گل ها را بلافاصله پس از شروع باز شدن (از ژانویه تا آوریل در نیمکره شمالی) آلوده می کند. شکوفه‌های آلوده قهوه‌ای می‌شوند و به زمین می‌افتند و در حالی که عفونت‌های شدید می‌توانند جذابیت زیبایی‌شناختی گیاهان در چشم‌انداز را به میزان قابل توجهی کاهش دهند، این بیماری برای سلامت طولانی‌مدت گیاه مضر نیست.

گیاه کاملیا

علائم و نشانه های پژمردگی یا سوختگی گیاه کاملیا

علائم سوختگی گلبرگ در عرض 48 ساعت پس از عفونت به صورت لکه های قهوه ای کوچک با حاشیه ناهموار شروع می شود . در برخی از انواع، رگه های گلبرگ های آلوده ممکن است تیره تر از بافت اطراف ظاهر شوند و در مراحل اولیه عفونت ظاهری توری به گلبرگ ها بدهند.

 این بیماری می تواند به سرعت توسعه یابد و گلبرگ ها را به طور کامل با ضایعات نکروزه نامنظم بپوشاند . ضایعات ممکن است با هم ترکیب شوند و در نهایت کل گل را به رنگ قهوه ای مات در بیاورند.

 در ابتدا، بافت آلوده در لمس لغزنده است و با افزایش سن خشک یا چرمی می شود. عدم تجزیه بافت در مناطق آلوده نشان می دهد که پاتوژن مقادیر زیادی آنزیم های تخریب کننده دیواره سلولی خیسانده تولید نمی کند زیرا بافت میزبان را می کشد.

استفاده از گیاه کاملیا در محوطه سازی ویلا

تصور کنید کاملیا یاقوت سرخ در آن روزهای طلایی پاییزی در باغ شما می درخشد، همانطور که این بوته می درخشد.. حتی گیاهان جوان نیز پوشیده از جوانه ها و شکوفه ها هستند و این گیاه به زودی به یک بوته پهن با ارتفاع 3 تا 4 فوت و عرض تا 5 فوت تبدیل می شود.

این برای باغچه‌های کوچک‌تر و جایی که به گیاه پایین‌تری نیاز است، عالی است، زیرا بیشتر بوته‌های کاملیا بین 6 تا 20 فوت رشد می‌کنند و می‌توانند تا 10 فوت هم رشد کنند که برای باغ‌های کوچک‌تر امروزی بسیار بزرگ است.

این گیاه با اندازه کوچکتر همچنین برای یک گلخانه یا اتاق آفتاب خنک مناسب است، جایی که درست زمانی که شما در حال حرکت در داخل خانه پس از یک تابستان فعالیت در فضای باز هستید، شکوفا می شود. این اندازه کوچکتر راه‌های جدیدی را برای استفاده از کاملیا در باغ شما باز می‌کند، چه درجعبه‌  کاشت، گلدان یا در فضاهای داخلی خنک.

خرید گیاه کامیا

کاملیا یاقوت سرخ در سایه جزئی، شاید با کمی آفتاب صبحگاهی، یا سایه ریز درختان بالای سر، بهترین رشد را دارد. همچنین در سایه روشن مداوم، به ویژه در مناطق گرمتر، به خوبی رشد می کند، بنابراین در مقابل دیوارهای رو به شمال، یا در جهت شرق، جایی که آفتاب صبحگاهی را دریافت می کند، ایده آل است.

می توان آن را در فضای باز پرورش داد یا در کنار دیوار، حصار یا داربست کاشت. اگر می‌خواهید در فضا صرفه‌جویی کنید، شاخه‌های منعطف را در برابر پرده یا حصار یا روی سیم‌های روی دیوار ببندید و در حین بزرگ شدن آن را پخش کنید و پوششی سبز ایجاد کنید و فقط چند اینچ عرض را اشغال کنید.

خرید گیاه کاملیا

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

۰۲۶۴۴۳۲۶۹۳۴

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

منبع : https://www.thetreecenter.com/october-magic-ruby-camellia/

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *