کامیس نوکدار

کامیس نوکدار

کامیس نوکدار درختی سوزنی برگ بومی آمریکای شمالی و غربی است و دارای واریته هایی به رنگهای کبود، سبزو طلایی است. دارای سیستم ریشه ای عمیق و قوی وگسترده می باشد و در برابر باد شدید مقاوم هستند.

سرعت رشد کامیس نوکدار متوسط می باشد (در مناطق با رطوبت بالا رشد آن سریع تر است) این گونه بیشترین تعداد رقم (بیش از ۲۰۰ رقم) و فرم باغی را درمیان گونه های خانواده سرو دارد و حتی برای آنها کلید شناسایی و طبقه بندی هم ارائه شده است.

درختی است به شکل هرمی، دارای شاخه های گسترده و آویخته و شاخه اصلی که نوک آن خمیده یا پهن شده اند. پوست تنه آن اسفنجی، دارای برجستگیها و فرو رفتگیهای فراوان و فلسی است و به رنگ آجری می باشند.

در جوانی درخت گلدانی بسیار مناسبی است و با بالا رفتن سن نیز تک درخت بسیار زیبایی برای چمنزارها است. این درختچه ها دارای ابعاد، اندازه ها و رنگهای گوناگونی می باشند و به خاطر این تنوع و زیبایی که در فضای سبز ایجاد میکند بسیار پرکاربرد و پر طرفدار هستند.

کامیس نوکدار

شرایط نگهداری کامیس نوکدار

آبیاری کامیس نوکدار چطور است :در ۲سال اول کاشت باید گیاه را به طور مرتب آبیاری کنید ولی بعداز استقرار گیاه هفته ای ۳بار باید این گیاه را سیر آب کنین ولی در پاییز و زمستان آبیاری را باید کاهش بدهید این پیشنهاد را جدی بگیرید که هرگز خاک پاتلاقی ویا خشک نشوند.

آیا کامیس نوکدار به نور نیاز دارد : بله به خاطر بیرونی بودن و متحمل به سرما بودن،به آفتاب مستقیم و زیاد نیاز دارد البته آبیاری فراموش نکنید .در صورت نور کم شاخ و برگهای داخلی قهوه ای و سوخته میشوند.

تا چه دمایی را میتواند تحمل کند: تا 23- درجه را تحمل میکند در کل هوای خنک را می طلبد

کامیس نوکدار به چقدر رطوبت نیاز دارد :این گیاه به رطوبت متوسط نیازمند دارد یعنی همان رطوبت محیط برایش کافی است .

از چه خاکی برای کامیس نوکدار استفاده کنیم: بهترین خاک،خاک شنی لومی یا رسی لومی می باشد ولی به طورکلی خاک باغچه مخلوط با کود حیوانی با زهکشی عالی و ph۴.۵ تا ۷ مناسب است و بیشتر خاک اسیدی را ترجیح میدهد.

چطور میتونیم این درخت را تکثیر کنیم :قلمه راحت ترین روش تکثیر این گیاه می باشد چون برخلاف  درخت های هم خانواده  خود یعنی نویل و آبیس و و کاج ها راحت تر ریشه زایی میکند و مرکز کشت سوزنی برگان در ایران ، شمال کشور(گچسر) به خاطر رطوبت بالای هوا و هزینه پایین تولید می باشد وهمچنین با بذر هم قابل تکثیرمی باشند

از لحاظ تغذیه به چی نیاز دارد :گیاه برای توسعه ریشه های خود به کود فسفره نیازمند است و برای شاخ و برگ خود به کودهای نیتروژنه پس در اواخر پاییز حتما کود فسفره را لحاظ کنین

در چه مواقعی میتونیم گلدان آن را عوض کنیم: در صورت کاشت گلدانی این گیاه ،بهترین فصل تعویض،فصل بهار ان هم با یک سایز بزرگتر (نه بیشتر)میباشد.

خرید کامیس نوکدار

انواع درخت کامیس نوکدار

کاج كاميس پاريس (خمره اي-زعفراني) :آرایش متناوب به صورت افقی و در یک سطح گسترده شده اند .

مشخصات برگ : معطر، فلسی به شکل تخم مرغی نوک تیز است . سطح رویی به رنگ سبز

روشن و قسمت شکمی آن از نوار استوماتی پهن و نقره ای رنگ پوشیده شده است .

مکان رشد این کاج آفتاب و سایه است و ازدیاد گیاه به صورت کاشت بذر و قلمه میباشد

کاربرد این کاج برای کاشت به منظور ایجاد بهترین دیواره سبز یا پرچین – جنبه ی درختی است.

گونه های شبیه به درخت کامیس نوکدار پاریس

سرو لاوسون :

درختی هرمی شکل است ، و دارای شاخه های بزرگ و گسترده و آویخته و شاخه اصلی که نوک آن خمیده یا پهن شده اند ، پوست تنه آن اسفنجی میباشد ، و دارای برجستگی ها و فرورفتگی های فلسی و فراوانی است و به رنگ آجری میباشد ، در جوانی درختچه گلدانی بسیار مناسبی هستند و با بالا رفتن سن نیز نوک درخت بسیار زیبایی برای چمن زار ها هستند ، این جنس خود دارای دو گونه میباشد :

شبه سرو لاوسون طلایی

کوتاه و کند رشد میکنند و حداکثر ارتفاع آن به 4 تا 5 متر می رسد ، برگ های آن  فلسی با رنگ زرد طلایی می باشد .

آب و هوا مورد نیاز : بهترین رشد آنها در نواحی خنک ، مرطوب یا ساحلی ، گرما و سرما است ، اما به سرمای زیاد حساس می باشد ، تابش مستقیم آفتاب یا سایه نسبی را ترجیح می دهد ، باید از باد های گرم یا خشک محافظت شود ، به آلودگی ، دود و غبار محیط حساس هستند .

خاک : بهترین رشد را در خاک لومی شنی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب می نماید ، خشکی را تحمل می کند ، ونیازی به هرس ندارد ، تغذیه خاصی نیاز نیست . ماهی یکبار آبیاری عمقی کافی است.

نسبتا عاری از آفات و بیماری ها هستند.

شبه سرو لاوسون فشفشه :

برگ های آن  سوزنی یا نیشتری به طول 6 میلی مترهستند . فرم تاج مخروطی و کشیده و آبی رنگ است .

شبه سرو ساوارا

:خیلی کند رشد میکند و حداکثر به ارتفاع 4 تا 5 متر می رسد ، تاج مخروطی پهن میباشد ، برگ های خارجی تاج زرد روشن تا طلایی و برگ های داخلی زرد تا سبز روشن ، نوک شاخه ها به صورت رشته هایی باریک هستند ، بلند و بدون انشعاب میباشد و این یک مشخصه مهم در شناسایی آن از سایر ارقام آن است .

خرید کامیس نوکدار

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

منبع : https://www.conifers.org/cu/Chamaecyparis.php

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *