کاج ستاره ای پیوندی

کاج ستاره ای پیوندی

جنس کاج ستاره ای پیوندی از تقریباً 19 گونه درختان کاج مانند بومی نیمکره جنوبی تشکیل شده است. کاج جزیره نورفولک، بومی جزیره نورفولک در اقیانوس آرام، در شرق سیدنی، استرالیا بین نیوزیلند و کالدونیای جدید است.

کاج ستاره ای پیوندی بومی آمریکای شمالی نیست، اما برای رشد در داخل خانه به عنوان یک گیاه آپارتمانی مناسب است. کاج ستاره ای پیوندی یک شکل هرمی برازنده با شاخه های برازنده و پهن است که به طور متقارن در طبقات حلقه ای و افقی در اطراف یک تنه مستقیم قرار گرفته اند.

معمولاً در هر حلقه پنج شاخه وجود دارد. در زیستگاه بومی خود، ارتفاع آن به 200 فوت می رسد. درختان کشت شده که در آب و هوای نیمه گرمسیری یا مدیترانه ای رشد می کنند معمولاً به 60-100 فوت با گسترش 12-60 فوت رشد می کنند.

 

 

بهترین رشد را در مکان های باز و پر آفتاب با فضای کافی برای اندازه بزرگش در هر نوع خاکی با زهکشی خوب دارد. بیرون از خانه، ریشه های سطحی ممکن است با چمن زنی تداخل داشته باشند یا پیاده روها را بلند کنند و مخروط های بزرگ  ایجاد می کنند.

برخی از جوامع مسکونی به دلیل خطرات احتمالی سقوط تنه های بزرگ از استفاده از آنها در مناظر جلوگیری می کنند. کاج ستاره ای پیوندی یک گیاه سرپوشیده، این گیاه همیشه سبز کوچک با برگ‌های شمشیر مانند است که به صورت روی شاخه‌های پلکانی به شکل ماهی‌ماهی روی هم به سمت داخل می‌چرخد.

در داخل خانه، اتاق روشن و خنک (55-65 درجه فارنهایت) را ترجیح می دهد و ارتفاع آن به 9 فوت می رسد.  از خاک گلدان حاصلخیز، متخلخل، شنی، ذغال سنگ نارس، کمی اسیدی و با زهکشی خوب استفاده کنید. آفتاب کامل معمولاً برای رشد متقارن و سریع  بهترین است، اما سایه بعد از ظهر برای جلوگیری از زردشدن شاخ و برگ مورد نیاز باشد.

به عنوان یک گیاه آپارتمانی که در محوطه سازی ویلا و باغ هم استفاده می شود، معمولاً با فضای گرم و خشکی که در اکثر ادارات و خانه ها وجود دارد، سازگار است. کاربردهای هفتگی یا دوهفته ای کود مایع رقیق را از بهار تا پاییز در نظر بگیرید.

به طور منظم از بهار تا پاییز آبیاری کنید، از خاکی که خیلی مرطوب است اجتناب کنید. در زمستان، مه در اتاق های گرم شده و آبیاری کم.

 

 

مشخصات و ویژگی های کاج ستاره ای

پیوندی نام علمی: Araucaria heterophylla (مترادف A. excelsa)

نام های رایج: کاج جزیره نورفولک

خانواده: Araucaraceae

نوع گیاه: درخت بزرگ هرمی شکل تا 200 فوت در زیستگاه بومی خود. تا 100 فوت در منطقه خلیج سانفرانسیسکو.

محیط: آفتاب کامل، می تواند سایه را تحمل کند، اما برگها تمایل به ریزش دارند. انواع خاک را تحمل می کند. سیستم ریشه ضعیفی دارد و به ندرت در صورت رشد در ظروف نیاز به گلدان مجدد دارد.

شکوفه: مخروط های ماده روی درختان بالای 15 سال و مخروط های نر روی درختان بالای 40 سال تولید می شوند. ریزش دانه پربار هر 4-5 سال اتفاق می افتد.

موارد استفاده: هنگامی که در چمنزارهای بزرگتر کاشته می شود، بسیار جذاب به نظر می رسد. در ظروف چه در داخل و چه در خارج بسیار خوب عمل می کند.

 تزئینات تعطیلات جشن هر دسامبر را تحمل می کند. محبوب به عنوان یک گیاه آپارتمانی؛ نیاز به نور روشن دارد

 

 

 

حشرات، بیماری ها و سایر مشکلات گیاهی کاج ستاره ای پیوندی

کاج ستاره ای پیوندی عموماً عاری از آفات است، اما به پوسته پوسته شدن، کپک دوده ای و لکه برگی حساس است. نمونه های بلند در فضای باز مستعد آسیب در اثر صاعقه هستند. 

گیاهان سرپوشیده، نور بسیار کم را برای 2-3 سال تحمل می کنند، اما ممکن است ریزش برگ و از بین رفتن شاخه های پایینی را نشان دهند. اندازه (ارتفاع بلند) نیز ممکن است به عنوان یک گیاه داخلی، بسته به محل آن، یک عامل محدود کننده باشد.

خرید کاج ستاره ای پیوندی

شرکت معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد.

مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *