طراحی محوطه باغ

طراحی محوطه باغ

اگر به دنبال ایجاد یک باغ و منظره، محوطه سازی باغ موجود خود یا حتی یافتن راهی جدید برای پر کردن خاک خالی باغ خود هستید، حتماً به آن توجه کنید.
از باغی که یک پاسیو را با آلاچیق یا فضای نشیمن دیگری با یک باغ گل زیبا ترکیب می کند، مجموعه ای از ایده های طراحی باغ به شما انگیزه می دهد تا باغبانی بیشتری انجام دهید.

حجم بزرگی از آب، فواره، استخر یا چشمه داشته باشید. اینها صدای فراگیر ملایمی ایجاد می کنند که گوش دادن به آن هنگام نشستن در باغ بسیار آرامش بخش است.

این مجموعه شامل باغ های زینتی، باغ های آبی و حتی چند باغ سبزی است، بنابراین اهداف باغبانی شما هر چه که باشد، شما نیز می توانید یک باغ زیبا داشته باشید!

خواه حیاط شما بزرگ باشد، کوچک، آراسته یا کمی وحشی، ایده های عالی برای الهام بخشیدن به شما در تابستان امسال پیدا خواهید کرد!

طراحی محوطه باغ کوچک

برای طراحی محوطه باغ کوچک، ابتدا باید به مساحت، شکل و امکانات فضای خارجی خودتان نگاه کنید. سپس با مشاهده تصاویر محوطه های باغ و پارک، می‌توانید ایده های خود را ترسیم کنید.

برای شروع، این نکات را در نظر بگیرید:

  1. تعیین محدوده فضای خارجی: این اولین گام در طراحی محوطه باغ شماست. باید محل انتخاب شده را اندازه گیری کنید و شکل آن را تعیین کنید.
  2. تعیین نوع کاربری فضا: برای طراحی محوطه باغ، باید بررسی کنید که این فضا به چه منظوری استفاده خواهد شد. آیا برای استراحت، گردش، پذیرایی، یا چیز دیگری است؟
  3. تعیین سبک طراحی: انتخاب سبکی که می‌خواهید در محوطه باغ خود اعمال کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا در تنظیم فضا و انتخاب مواد و تجهیزات از یک سبک مشخص استفاده کنید.
  4. انتخاب رنگ‌ها و مواد: رنگ‌هایی را برای محوطه باغ خود انتخاب کنید که با سبک طراحی و فضای خارجی شما هماهنگ باشد. همچنین، باید موادی مانند گیاهان، آبنما، صنایع دستی و تجهیزات دیگری را برای محوطه باغ خود انتخاب کنید.
  5. برنامه‌ریزی فضای سبز: گیاهان، درختان، و گل‌ها می‌توانند جزء اجزای اساسی محوطه باغ شما باشند. باید با توجه به محیط و نیز ذایقه‌ی خود، گیاهانی را انتخاب کنید که در این فضا به خوبی رشد

طراحی محوطه باغ میوه

چیدمان باغ به اندازه و توپوگرافی، نوع خاک، آب و هوا و نوع میوه ای که می خواهید بکارید بستگی دارد. از این میان می توان به نکاتی برای طراحی محوطه باغ اشاره کرد:

1. محاسبه اندازه سایت و توپوگرافی: اولین قدم در طراحی باغ، محاسبه اندازه سایت و توپوگرافی است. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید چه تعداد درخت میوه می دهند و چه نوع میوه ای را می توانید در باغ خود پرورش دهید. 2. انتخاب نوع میوه: در انتخاب نوع میوه باید به نوع خاک، آب و هوا و فضای موجود در باغ توجه کرد. علاوه بر این، انتخاب نوع میوه باید با توجه به ترجیحات شما و بازار منطقه شما انجام شود.

3. طراحی سیستم آبیاری: برای رشد بهتر درختان میوه باید سیستم آبیاری مناسب در نظر گرفته شود. سیستم آبیاری باید به گونه ای برنامه ریزی شود که آب تا حد امکان به ریشه گیاه برسد. 4. تعیین محل کاشت درخت: برای کاشت درختان میوه باید مکان مناسب را تعیین کرد. بیشتر اوقات درختان میوه در آفتاب کامل و خاک حاصلخیز قرار می گیرند.

هزینه طراحی محوطه باغ

هزینه طراحی باغ به عوامل زیر بستگی دارد:

1. اندازه باغ: هر چه باغ بزرگتر باشد، هزینه ایجاد آن بیشتر است.

2. انواع میوه: هر نوع میوه نیاز به مراقبت و نگهداری متفاوتی دارد. بنابراین، هزینه محوطه سازی بسته به نوع میوه ای که می خواهید پرورش دهید، متفاوت خواهد بود.

3. خاک: شرایط خاک نیز بر هزینه محوطه سازی تأثیر می گذارد. اگر زمین خوب باشد هزینه فرآوری آن کمتر می شود.

4. سطح تخصص مورد نیاز: اگر برای طراحی باغ به کارشناسان متخصص نیاز باشد، هزینه ایجاد باغ بالا خواهد بود.

5. ابزار و مصالح لازم: برای طراحی باغچه ممکن است به ابزار و موادی مانند خاک اصلاح شده، حشرات و علف های هرز، آبگیری، آبیاری خودکار و … نیاز داشته باشید. می تواند هزینه طراحی باغ را افزایش دهد.

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *