طراحی محوطه باغ

طراحی محوطه باغ

اگر به دنبال طراحی محوطه باغ (garden-area-design) هستید ، حیاط فعلی خود را مجدداً محوطه سازی کنید ، یا حتی فقط به روش های جدیدی برای پر کردن یک قطعه زمین خالی در حیاط خلوت خود ، حتما توجه زیادی داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

ما سایت گروه معماری آرسس را برای برخی از خلاقانه ترین و زیباترین ایده های مربوط به طراحی محوطه باغ  راه انداختیم تا به عنوان الهام بخش شما عمل کنند. از باغهایی که پاسیو را با آلاچیق  یا سایر مناطق نشیمن گرفته تا باغ های با گل های بسیار زیبا و منظره در کنار هم قرار می دهند ، این مجموعه از طراحی محوطه باغ حتما ایده هایی برای الهام بخشیدن به پروژه باغ بعدی شما دارد.

محوطه سازی با حیاط

داشتن  آبشارها ، آبنما ، حوضچه ها یا چشمه های بزرگ باشید. این موارد باعث ایجاد نویز محیطی نرم می شوند که به طرز شگفت انگیزی آرامش بخش است تا هنگام نشستن در باغ خود به آن گوش دهید.

این مجموعه دارای باغ های زینتی ، باغ های آبی و حتی چند باغ سبزیجات است ، بنابراین هدف باغ شما هرچه باشد ، شما نیز می توانید یک باغ زیبا داشته باشید! چه باغ شما بزرگ باشد ، چه کوچک ، کاملاً مانیکور باشد یا کمی وحشی ، مطمئناً تابستان امسال ایده ای مناسب برای الهام بخشیدن به شما پیدا می کنید!

چند ایده برای طراحی محوطه باغ برای استفاده بهتر از فضای بیرونی خود

1. چمن خود را شکل دهید

از پنجره به باغ خود نگاه کنید و بزرگترین شکلی که احتمالاً می بینید چمن شماست . اگر شکل خوبی و قوی باشد ، کل باغ را در مسیر درست قرار می دهد. و به یاد داشته باشید ، لازم نیست مستطیل باشد – شکل بیضی ، دایره ، مربع یا مستطیل را امتحان کنید. برای یک برش کامل ، چرا شکل و Edge مجموعه Bosch Isio جمع و جور ، سبک و بی سیم ، مناسب برای برش بوته ها ، پرچین های کوچک برگ و لبه های چمن تا 50 دقیقه زمان استفاده را امتحان نکنید .

محوطه سازی ویلا باغ

بهترین طرح های باغ با گیاهان ساختاری پر از گیاهان زیبا و گل دهنده شروع می شود. بنابراین از بوته های همیشه سبز در انتهای هر حاشیه و به عنوان  علائم در طول مسیر استفاده کنید. برای مناطق بزرگتر ، درختچه های کوچکی مانند گلوله های جعبه ای ، یا گیاهان همیشه سبز بزرگ ، مثلاً ماهونیا را در آن قرار دهید. هنگامی که این قاب را داشتید ، شکاف ها را با گیاهان زیبا و شکوفا پر کنید. سعی کنید فقط به پنج یا شش نوع مختلف بچسبید و آنها را در یک الگوی تکراری مرتب کنید تا یک اثر هماهنگ و هماهنگ داشته باشد. عمق یک متر یا بیشتر یک اندازه مناسب برای حاشیه است ، فضای کافی را برای قرار دادن گیاهان کوچکتر در جلو و گیاهان بلندتر در پشت به شما می دهد.

رودودندرون

درختان بالغ می توانند نقطه شروع ساخت یک طرح باشند. آنها نور خورشید را مسدود می کنند و همچنین می توانند به عنوان لنگر برای بادبانهای سایه دار ، صندلی آویز ، چراغ های آویز یا تزئینات آویز استفاده شوند.

اگر در نزدیکی جاده ای شلوغ زندگی می كنید ، درختان می توانند از منظره ناخوشایند استفاده كنند یا به فیلتر صدا و آلودگی هوا كمك كنند. و به طور چشمگیری از طبیعت بهره مند می شوند ، گرده برای حشرات و پناهگاه پرندگان فراهم می کنند و دی اکسید کربن منتقل شده توسط هوا را به اکسیژن تبدیل می کنند.

‘درختان به عنوان یک زیستگاه و منبع غذایی برای حیات وحش و منبع جذب کربن خارق العاده هستند. آنها همچنین ساختار و معماری را به یک باغ را، می گوید: “سارا اسکوایر، رئیس مراکز باغ اسکوایر است . “برای هر اندازه و شکل باغ درختان وجود دارد ، از یک ایسر کوچک در یک گلدان در بالکن یا یک گیلاس شکوفا و شکوفه دار در یک باغ پشتی ، تا توس ، پرتو سفید و ممرز (مورد علاقه شخصی من) برای فضاهای بزرگتر.”

در حقیقت روند رو به رشد درختان چند ساقه ای است – کاشت این گیاهان می تواند یک نمای معماری ایجاد کند ، با سایبان های زیبا به کاشت لایه ای وام داده می شود یا اگر به طور انحصاری کاشته شود ، یک بیانیه ساختاری قابل توجه ایجاد می کند. همانطور که در زیر در این باغ مدرن Suffolk توسط Caitlin McLauglin دیده می شود ، درختان چند ساقه و کاشت نرم باعث ایجاد یک جنگل جنگلی تجزیه شده در یک باغ حیاط جلو می شود.

محوطه سازی در کرج

آیا به برخی از الهامات نیاز دارید؟  یک طرح سنگ فرش پیچیده از 10 دایره به هم پیوسته را در باغ Ribbon Wheel ، هر یک از نظر طراحی و اندازه متفاوت و توسط یک روبان از سنگ فرشهای یورک به یکدیگر متصل شدند. دایره هایی که از ترکیب سنگ آهک و سنگ یورک ایجاد شده اند ، در مخلوطی از ستون ها و سنگفرش ها قرار گرفته و جلوه ای خیره کننده ایجاد می کنند.

سنگ فرش آجری

طراحی محوطه باغ کوچک

حتی کوچکترین باغ ها نیز می توان طوری طراحی کرد که  به زیبایی این مکان باشند. گل سرخدار و گیاهان پررنگ تا لبه استخر کوچک اما عمیق . یک سرامیک کوچک  نیز در طرح قرار دارد. این موارد جزئی از ایده های طراحی محوطه باغ هست

محوطه سازی کلاسیک

استفاده بیشتر از فضاهای کوچکتر می تواند یک کار مزاحمت باشد. با این وجود ، این زمان مناسب برای خلاقیت است. خوشبختانه ، طراحی باغ کوچک فقط برای باغ های بزرگ محفوظ نیست. شما همچنین می توانید یک باغ کوچک زیبا را طراحی کنید ، و ما در اینجا هستیم تا چگونه به شما نشان دهیم. که این کار را انجام دهید. شما می توانید از ایده های خود را نیز به ما معرفی کنید زیرا کاملا طراحی محوطه باغ سفارشی و با نظر شما است.

طراحی محوطه باغ ویلا

این باغ در جلوی ویلا واقع شده است و به باغداران این امکان را می دهد تا محوطه خود را به طور برجسته در محله و رهگذر به نمایش بگذارند. نیلوفرهای امروزی بلند و افراسی چمباتمه ژاپنی تنها دو مورد از گیاهان متنوع در این طرح هستند.

محوطه سازی ویلا با آبنما

در طول این مسیر سنگفرش تعداد زیادی گل سرخ ، صورتی روشن و تقریباً سفید گل به همراه گلهای وحشی وجود دارد. گیاهان بیش از بخشهای سنگفرش را جاروب می کنند و جو طبیعی ایجاد می کنند.برای طراحی محوطه باغ ویلا خود از ایبن طرح می توانید استفاده کنید.

طراحی محوطه باغ میوه

اگر می خواهید  طراحی محوطه باغ میوه را شروع کنید ، باید یک  نقشه طراحی محوطه باغ داشته باشید. برای اینکه رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید ، باید برخی از عواملی مانند مساحت باغ یا آب و هوای منطقه خود را  کاملا بدانید. همچنین موارد مهمی وجود دارد که شما باید با طراح باغ خود در مورد آنها بحث کنید. با تماس با گروه معماری آرسس می توانید ایده های طراحی محوطه باغ میوه خود را به بهترین و مدرن ترین طرح داشته باشید.

طراحی محوطه باغ تالار

اول و مهمتر از همه ، در نظر داشته باشید كه می خواهید از محوطه باغ تالار خود چه استفاده ای كنید و نیازهای خود را نیز در نظر بگیرد. مضامین باغ مهم هستند. طرح های زیادی وجود دارد که می تواند شما را راهنمایی کند. با این وجود ، آنها ممکن است برای بودجه شما مناسب نباشند.

محوطه سازی مدرن ویلا

هنگام طراحی پیاده روهای باغ تالار خود ، به نحوه پیاده روی  ر آنها توجه داشته باشید. شما باید مطمئن باشید که پهنای آن به اندازه کافی بزرگ است که افراد بتوانند با خیال راحت حرکت کنند. همچنین هرگونه شیب و پله باید تا حد ممکن باشد تا از ریزش یا صدمات دیگر جلوگیری شود. در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در مسیرهای پیاده روی خود ، فوراً به آنها نیز رسیدگی کنید.

هزینه طراحی محوطه باغ

هزینه طراحی محوطه باغ بستگی به متراژ باغ شما و طرحی که شما می خواهید دارد با انتخاب یک معمار محوطه ساز حرفه ای که چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ زمانی و کیفیت بهترین طراحی را برای شما انجام دهد پیشنهاد ما به گروه معماری آرسس با داشتن کادری مجرب و حرفه ای شما را در پیشبرد اهدافتان باری دهد.

مفتخریم شما را در طراحی محوطه باغ و ویلا تان یاری دهیم با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *