درخت ارس

درخت ارس

درخت ارس شامل تقریباً 60 گونه مختلف درخت و درختچه در جنس Juniperus، از خانواده گیاهان سرو (Cupressaceae) است. اگرچه ارس در نام های رایج خود از سرو کار استفاده می کند، اما این گیاهان از جنس Cedrus نیستند. برگ‌های این مخروطی‌های همیشه سبز معمولاً در گیاهان بالغ به شکل فلس‌های مسطح هستند، اگرچه ممکن است در گیاهان جوان سوزنی مانند باشند. اکثر ارس ها حداقل سطحی از مقاومت به خشکی را ارائه می دهند که آنها را به انتخاب خوبی در آب و هوای خشک تر تبدیل می کند، اگرچه در مناطق مستعد آتش سوزی باید اقدامات احتیاطی انجام شود.

درخت ارس

بسیاری از گونه ها دوپایه هستند، به این معنی که گیاهان قسمت های نر یا ماده را تولید می کنند، اما نه هر دو. به طور کلی این گیاهان ماده هستند که توت های رنگارنگ تولید می کنند که در واقع مخروط های اصلاح شده هستند. توت/مخروط درخت عرعر معمولی (Juniperus communis) طعم دهنده برای جین است. میوه‌های ارس را می‌توان به عنوان ادویه در آشپزی نیز استفاده کرد و برای بسیاری از پرندگان و سایر اشکال حیات وحش بسیار جذاب است.

انواع درخت ارس 

درخت ارس تمساح

پوست  خشن مانندی دارد ، به دلیل داشتن پوست شرنجی آن تمساح نامیده شده است. این گونه بسته به محل رشد و شرایط می تواند درختچه یا درخت باشد. نام‌های رایج دیگر عبارتند از: درخت ارس پوست درخت بلوط، درخت ارس  با پوست ضخیم،ارس غربی و سرو کوهی. این گیاه مناسب برای شرایط خشک و صخره ای است و رایج ترین رقم مورد استفاده در مناظر است. در پرچین ها یا برای غربالگری بافر استفاده می شود. منطقه بومی،  مرکزی و شمال مکزیک، جنوب غربی ایالات متحده می باشد.

ارس تمساح

 ارس کالیفرنیا

درخت ارس کالیفرنیا معمولاً به عنوان یک درختچه بزرگ در جنوب غربی یافت می شود، اگرچه گاهی اوقات می تواند به یک درخت متوسط ​​​​در طبیعت تبدیل شود. دارای برگ های خاکستری آبی فلس مانند و مخروط های قهوه ای مایل به قرمز است. در محوطه سازی، برای ایجاد زیستگاه های حیات وحش و در باغبانی مقاوم به خشکی استفاده می شود. نسبت به خاک های قلیایی بسیار متحمل است و اغلب برای کنترل فرسایش در شیب های خشک استفاده می شود. همچنین اغلب در بونسای استفاده می شود.

 ارس کالیفرنیا

درخت ارس چینی

یکی از انواع درخت ارس چینی  به نام سرو هالیوود شناخته می شود. همانطور که بالغ می شود یک فرم پیچ خورده جذاب ایجاد می کند که به خوبی به عنوان یک  گیاه نمونه کار می کند . انواع دیگری نیز وجود دارد که از اشکال و رنگ های مختلف تشکیل شده اند. برگ های درخت ارس  چینی زمانی که گیاهان جوان هستند سوزنی مانند هستند، اما با بلوغ گیاه شکل فلس به خود می گیرند. این یکی از ارس هایی است که تحمل خوبی نسبت به شرایط شهری دارد، اما خاک های مرطوب را دوست ندارد.

درخت ارس چینی

ارس معمولی

 همانطور که از نام آن پیداست، این درختچه یا  درخت ارس معمولا در بیشتر نقاط جهان یافت می شود. هم در خاک های قلیایی و هم در خاک های اسیدی به خوبی رشد می کند و همچنین با مکان های زیادی مانند مکان های بادخیز سازگار می شود. این گیاه بسته به محیطی که دارد می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. برخی از ارقام درختچه های کم رشدی هستند که برای استفاده به عنوان پوشش زمین مناسب هستند، در حالی که شکل گونه ها ممکن است به شکل درختان راست قامت کوچک باشد. این درخت ارس کمیاب است که به جای فلس، برگ های سوزنی مانند دارد.

ارس معمولی

ارس خزنده

درخت ارس خزنده به نام خود عمل می کند و به عنوان پوشش زمین به خوبی عمل می کند. بسیار سازگار است و می تواند خاک ها و موقعیت های مختلف را مدیریت کند. برگ ها در اوایل سوزنی شکل رشد میکنند  اما با بالغ شدن گیاهان تبدیل به فلس می شوند. مخروط ها توت های آبی-سفید با پوشش مومی هستند. بیش از 100 رقم از این گیاه از جمله انواع با شاخ و برگ زرد موجود است. این گیاه در منطقه ممکن است به نام های ارس دنباله دار یا ارس خزنده ساوین نیز شناخته شود .

ارس خزنده

ارس آویزان

درخت ارس آویزان نام خود را به دلیل افتادگی شاخه های آن گرفته است. به عنوان جوان، این درختان عمودی دارای برگ های سوزنی مانند هستند که در گیاهان بالغ به فلس های مسطح تبدیل می شوند. این درخت دارای پوست قهوه ای مایل به قرمز یا خاکستری است که به صورت نواری می ریزد و مخروط ها توت های مایل به سبز هستند که به قهوه ای مایل به ارغوانی بالغ می شوند.

ارس آویزان

ارس سرو قرمز

سرو قرمز شکلی از درخت ارس است که به ویژه معطر است، کیفیتی که گاهی برای دفع حشرات استفاده می شود (چوب اغلب در صندوقچه های سرو استفاده می شود). این درخت قائم با شاخ و برگ فلس مانند به رنگ آبی-سبز تیره است. پوست آن خاکستری تا قهوه ای مایل به قرمز است و اغلب به صورت نوارهای عمودی خرد می شود. تنه گاهی اوقات در پایین فلوت می شود. از آن به عنوان درخت نمونه یا در کاشت های صفحه بزرگ استفاده می شود. این درخت را در نزدیکی درختان سیب نکارید، زیرا میزبان قارچ زنگ سرو-سیب است. برخلاف بسیاری از ارس، این درخت تحمل نسبتاً خوبی در برابر رطوبت دارد، اگرچه دوست ندارد در خاک باتلاق باشند.

ارس سرو قرمز

ارس یونانی

درخت ارس یونانی درختچه بزرگ یا درخت است که اغلب پیدا شده است در حال رشد در کنار درخت ارس  متعفن شود ( چاتانا) – یک گونه با ظاهر مشابه اما است که رنگ سبز روشن تر. این درختان مقاوم حتی می توانند در کناره های صخره های سنگی رشد کنند. برگ‌های درخت ارس  یونانی مانند بسیاری از درختان ارس سوزنی هستند که با بالغ شدن درخت تبدیل به فلس‌های پهن می‌شوند. شاخ و برگ خاکستری مایل به سبز است و تنه ها می توانند بسیار حجیم باشند – قطر آنها تا 6 فوت می رسد. مخروط های درختان ماده توت های بنفش آبی هستند.

ارس یونانی

ارس یک دانه

این گونه درخت ارس، درختچه یا درخت بزرگی است که معمولا دارای ساقه های متعدد با تاج گرد متراکم است. برگ‌های گیاهان بالغ فلس‌های مسطح هستند و مخروط‌ها توت‌های آبی تیره با پوشش سفید مومی هستند. پوست آن خاکستری مایل به قهوه ای است که به صورت نوارهای عمودی باریکی می ریزد که چوب مایل به قرمز در زیر آن نمایان می شود. نام این گیاه به این دلیل است که مخروط/توت معمولاً حاوی فقط یک دانه است. 

(اسامی رایج دیگر عبارتند از درخت ارس تک دانه و درخت ارس  گیلاس است.  این درخت در حال حاضر در بیشتر مناطق بومی خود در مکزیک بسیار نادر است، اما در نیومکزیکو و سایر بخش های جنوب غربی ایالات متحده بسیار رایج است. این گیاه به ندرت به عنوان نمونه منظره کاشته می شود، اما چوب آن اغلب برای نرده ها و اهداف دیگر استفاده می شود.

ارس یک دانه

ارس کوه راکی

این یکی از بستگان نزدیک به سرو قرمز شرق است، و آن است که گاهی اوقات به عنوان شناخته شده سرو کوه قرمز ، سرو کوه های راکی ، و یا کلرادو سرو قرمز . درخت ارس کوه های راکی کوچک به درخت متوسط که معمولا یک شکل هرمی رشد می کند. برگ ها در درختان بالغ فلس مانند هستند و مخروط ها توت های سبز آبی آشنا با پوشش سفید مومی هستند که در بسیاری از ارس یافت می شود. “Skyrocket” یک گونه خاص باریک است که سبز مایل به آبی است. این یکی از گونه های ارس است که به ویژه در برابر زنگ سرو-سیب حساس است.

ارس کوه راکی

ارس یوتا

در یوتا به وفور رشد می‌کنند و در خاک‌های قلیایی آن به خوبی عمل می‌کنند. شما همچنین می توانید این درخت ارس را در آریزونا و سایر مناطق غرب ایالات متحده در حال رشد پیدا کنید ، جایی که ممکن است به عنوان درخت ارس انگور یا ارس بیابانی شناخته شود . این درخت دارای شاخ و برگ هایی است که به رنگ زرد مایل به سبز روشن تر از درختان ارس است. شاخ و برگ بالغ آن فلس مانند است و مخروط/میوه آن قهوه ای مایل به آبی است. ساقه ها و شاخه ها کاملاً ضخیم هستند و پوست خاکستری مایل به قهوه ای ممکن است به صورت نوارهای نازک لایه برداری شود.

ارس یوتا

ارس غربی

درخت ارس غربی (همچنین به عنوان درخت ارس  سیرا شناخته می شود) مواد غذایی فراهم می کند برای انواع حیات وحش در طول سال، به ویژه پرندگان مانند باللاکی سدری که جشن در انواع توت ها. در دوران پیشگامی از چوب برای کارهای مختلف استفاده می شد. این گیاه عموماً به صورت یک درختچه بزرگ یا درخت کوچک رشد می کند و عادت رشد آن عمدتاً با شرایطی که در آن رشد می کند تعیین می کند. به طور گسترده در طبیعت پراکنده می شود اما به ندرت به عنوان یک نمونه منظره کاشته می شود.

ارس غربی

خرید درخت ارس

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

 

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *