گل یاس

گل یاس

گل یاس (Jasmine)جزو معطرترین گیاهانی هستند که می توانید پرورش دهید، اما همه آنها معطر نیستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع یاس و ویژگی های آنها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

گل یاس

انواع گیاه یاس

گل یاس معمولی

 گاهی به آن یاس شاعر نیز می گویند، یکی از معطرترین انواع یاس به شمار میرود. گل های آن به شدت معطر ،در طول تابستان و تا پاییز شکوفا می شوند. این گیاه هر سال 12 تا 24 اینچ (30.5-61 سانتی متر) رشد کند و در نهایت به ارتفاع 10 تا 15 فوت (3-4.5 متر)میرسد.

گل یاس معمولی برای راهروها و ورودی ها مناسب هستند. آنها به نیشگون گرفتن و هرس مکرر نیاز دارند تا آنها را پرپشت نگه دارد و باید تحت کنترل باشند. نام اشتباهی آن یاس خود نمایی است ، زیرا گل های کوچک 1 اینچی (2.5 سانتی متری) که در بهار شکوفا می شوند، اصلاً خودنمایی نمی کنند. این گیاه عمدتاً به دلیل شاخ و برگ هایش رشد می کند که کار خوبی برای پوشاندن یک داربست یا درختچه می باشد.

خرید گل یاس

 گل یاس اسپانیایی

به عنوان گل یاس سلطنتی یا کاتالونیایی شناخته می‌شوند، دارای گل‌های سفید و معطری است که حدود 1 و نیم اینچ (4 سانتی‌متر) از هم فاصله دارند. این گیاه  در مناطق عاری از یخبندان همیشه سبز است اما در مناطق خنک تر نیمه سبز و برگریز میباشد .

این یکی از پرکشت ترین انواع یاس ها میباشد. و رایج ترین انواع گل یاس هستند، اما انواعی وجود دارد که می توانید آنها را به صورت درختچه یا پوشش زمین پرورش دهید.

 گل یاس عربی

 درختچه ای همیشه سبز با گل های بسیار معطری است. قد آن 5 تا 6 فوت (1.5-2 متر) است. این نوع یاسمن برای چای استفاده می شود.

گل یاس ایتالیایی

می توان به عنوان درختچه پرورش داد. هنگامی که به یک داربست متصل نمی شود، یک شکل متراکم و تپه ای به عرض 10 فوت (3 متر) ایجاد می کند. این گیاه هرس را به صورت درختچه نیز تحمل می کند.

گل یاس زمستانی

یاس زمستانی یکی از اولین گیاهان گلدار است که اغلب در ژانویه شکوفا می شود. هیچ یک از رایحه‌های خاص خانواده را ندارد، اما شکوفه‌های شاداب و کره‌ای آن به از بین بردن تاریکی زمستانی کمک می‌کند و باعث دلگرمی باغبان می‌شود.

این گیاه تزئینی سریع استقرار می یابد و مراقبت از یاس زمستانی نسیمی است. درختچه ای است که 4 فوت (1 متر) عرض و 7 فوت (2 متر) بلندی دارد . گل‌های زرد روی این درختچه برگ‌ریزهستند و معطر نیستند، اما این مزیت را دارند که در اواخر زمستان شکوفا می‌شوند و رنگ اوایل فصل را فراهم می‌کنند.

یاس زمستانی محافظت خوبی در برابر فرسایش روی کرانه ها می دهد. اگر به حال خود رها شود، هر جا که شاخه ها با زمین برخورد کنند، ریشه می گیرد.

گل یاس زرد

شکوفه های انواع درختچه ها در فصل زمستان نادر است ، اما گل یاس زمستانی درختچه ای خراشیده است که باغبان را به فکر آفتاب بهاری و گرمای تابستان می اندازد. گل یاس رایحه ای عمیقاً شیرین دارد، اما یک بخش جالب از اطلاعات یاس زمستانی، نداشتن رایحه آن است.

با این حال، این شکوفه های کوچک پر ستاره شگفتی های جادویی در چشم انداز فصل سرد هستند و مراقبت از یاس زمستانی نگهداری و مراقبت از آن سخت نیست و ممکن است باغبان را هم تنبل کند .

گل یاس زمستانی یک گیاه بالارونده واقعی نیست ، اما تمایل دارد با کمک سایر گیاهان یا سازه های نگهدارنده روی سازه ها تقلا کرده و خود را حفظ کند. برگ های سبز براق برگریز هستند و به ساقه های سبز عمیق چسبیده اند. در اوایل ژانویه، گلهای 5 گلبرگ زرد کره ای کوچک ظاهر می شوند. هر کدام ½ تا 1 اینچ (1.5 تا 2.5 سانتی متر) عرض و بی بو هستند.

گل یاس پامچال

 به ندرت رشد می کند. این درختچه گل‌های زردی تولید می‌کند که بزرگ‌تر از سایر گونه‌ها هستند و به قطر 2 اینچ (5 سانتی‌متر) میباشند.

گل یاس پامچال

گل یاس ستاره آسیایی

معمولاً در پوشش زمین سخت رشد می کند. دارای گلهای کوچک و زرد کم رنگ و برگهای بزرگ و متراکم هستند.

درختچه‌های یاس ایتالیایی

 دارای برگ‌های سبز براق، گل‌های زرد چوبی معطر و توت‌های سیاه براق هستند که به آنها درختچه های یاس زرد ایتالیایی نیز می گویند. گل یاس زرد ایتالیایی که به طور مناسب کاشته شده است، گیاهی است که مراقبت آسانی دارد و نیاز به دخالت کمی دارد. برای اطلاعات در مورد مراقبت و هرس یاس ایتالیایی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

گل یاس ستاره ای

گل یاس ستاره همیشه سبز ، درختچه ای زیبا است که مطمئناً در هر باغی خیره کننده به نظر می رسد. برگ‌های سبز براقی دارد که در تابستان با گل‌های ستاره‌ای ظریف و سفیدش که رایحه‌ای عالی دارند. در طول ماه های سردتر، برگ ها می توانند سایه های برجسته ای از برنز و قرمز پیدا کنند و رنگ زمستانی را به باغ اضافه کنند.

گیاهی با رشد نسبتاً سریع و وابسته به آب و هوای محلی، (در مناطق خنک‌تر بریتانیا کندتر رشد می‌کند) گل یاس ستاره‌ای می‌تواند به راحتی از یک پرده یا دیوار بالا برود، یک جلوه چشم نواز “صفحه نمایش زنده” ایجاد کند.این گیاه در مواقعی بیشتر جذاب است که روی آلاچیق رشد کند . تراکلوسپرم می تواند در شرایط مناسب، ، به ارتفاع 8 متر می رسد، با میانگین گسترش حدود 1.5 متر، بنابراین فاصله کاشت بین 1 تا 1.5 متر توصیه می شود تا فضای کافی برای رشد داشته باشد.

علاوه بر اینکه یک گیاه بالارونده فوق العاده است، ستاره یاس می تواند با موفقیت برای ایجاد یک پرچین بسیار جذاب سطح پایین به ارتفاع حدود 2 فوت، تا 4 متر یا بیشتر، رشد کند . برای تشکیل یک پرچین، باید گیاه را برای تولید رشد جانبی آماده کرد، که می‌توان با فشار دادن منظم نوک‌های رو به بالا به سمت بالا، رشد را به طرفین افزایش داد.

گل یاس هرمی

در شرایط گرم، آفتابی و پناهگاه، و شرایط ایده آل در موقعیت رو به جنوب، ستاره یاس می تواند در سایه جزئی نیز رشد کرده و به خوبی گل دهد. خاک های مرطوب اما با زهکشی خوب را ترجیح می دهد و در بیشتر انواع خاک به جز خاک رس که خیلی مرطوب است رشد می کند. در صورت غرقاب شدن ریشه ها، یاس ستاره ای می تواند پوسیدگی ریشه را تجربه کند، بنابراین خاک زهکشی آزاد ضروری است.

ما همچنین توصیه می کنیم از گیاهان خود در طول زمستان محافظت کنید، به ویژه در مناطق سردتر انگلستان، زیرا یاس ستاره ای می تواند در شرایط سرما، یخبندان و یخبندان آسیب ببیند و فقط در برابر یخبندان نیمه مقاوم است. به ویژه گیاهان جوان یا تازه تأسیس شده به مراقبت در زمستان نیاز دارند، چون  باید پس از گرم شدن هوا و با رژیم غذایی منظم، با قدرت دوباره رشد کنند.

یاس هرمی

خرید گل یاس

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *