دیوار کشی باغ

دیوار کشی باغ

ساختن دیوارباغ یا دیوارکشی برای برخی افراد کمی دلهره آور است، اما اگر وقت خود را صرف کرده و از چند دستورالعمل ساده پیروی کنید، کار سختی نیست. اولاً نباید پایه دیوار باغ را ساده گرفت. حداقل ضخامت مطلق فونداسیون مورد استفاده در هر نقطه، داخل یا اطراف یک ملک 150 میلی متر (6 اینچ) است. این ضخامت، به شرطی که دیوار باربر نباشد، برای اطمینان از ترک نشدن پایه شما کافی است.

چگونه یک دیوار باغ کوچک بسازیم؟

بلوک های دیواری برای ایجاد یک تخت مرتفع، محصور کردن یک محوطه پاسیو، پله های باغ یا ساختن یک دیوارایده آل هستند. از آجرهای سفالی نیز می توان برای ایجاد مسیرها و لبه های حاشیه استفاده کرد.

ساخت یک دیوار باغ کوچک به خوبی در حد توانایی افراد معمولی است، اما اگر قصد دارید دیوار حائل بالاتر از 600 میلی‌متر یا دیواری بالاتر از 900 میلی‌متر بسازید، به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشید ما میتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم، در ادامه 5 نکته مفید را برای کمک به شما در طی فرآیند دیوار کشی باغ شرح خواهیم داد:

دیوار کشی باغ

1 – پایه ها را حفر کنیددیوار کشی باغچه

ترانشه ای به عمق 200 میلی متر و عرض 300 میلی متر حفر کنید، جایی که دیوار قرار دارد. به یاد داشته باشید که بلوک ها در مرکز گذاشته می شوند. از گیره و ریسمان چوبی برای مشخص کردن ترانشه و بررسی سطوح استفاده کنید. برای اطمینان از تراز بودن بالای گیره ها از سطح اسپریت استفاده کنید.

2- پایه ها را آماده کنید

ترانشه را با یک لایه 100 میلی متری از هاردکور فشرده پر کنید و سپس بقیه را با بتن درست کنید. مخلوط بتن استاندارد از 6 قسمت بالاست تا 1 قسمت سیمان.

3- ساخت یک دوره در یک زمان

یک خط ساختمان (یا طول رشته ای که واقعاً محکم کشیده شده است) را از یک سر پایه ها به انتهای دیگر بکشید. با استفاده از ماله، ملات (4 قسمت ماسه ساختمانی به 1 قسمت سیمان) را به طور یکنواخت روی پایه ها و سپس روی بلوک های هر دوره پخش کنید. ملات باید کمی از بین درزها تراوش کند (10 میلی متر) و هر گونه اضافی باید با ماله جدا شود. قبل از قرار دادن آن در مجاورت بلوک قبلی، درزهای عمودی را با استفاده از ملات در یک انتهای بلوک پر کنید. هر بار یک ردیف آجر بسازید و با یک سطح عمودی، افقی و مورب بررسی کنید. ملات اضافی را بردارید تا سطح بلوک را لکه نکند.

4 – گذاشتن در باند برانکارد

بلوک ها باید در یک باند برانکارد با استفاده از نیم بلوک در پایان هر دوره گذاشته شوند. بلوک های دیواری ما را می توان با استفاده از یک اسکنه و چکش یا یک آسیاب زاویه ای برش داد.

5- روی دیوار با تطبیق مقابله

با استفاده از ماله اشاره گر، اتصالات ملات را صاف و تمام کنید.

در ادامه به نحوه چیدن آجر ها میپردازیم:

  • گذاشتن تخت برای اولین دوره
  • ترازبندی اولین دوره آجر
  • یک گوشه گذاشتن
  • تسطیح گوشه

با استفاده از پروژه های ملات اختلاط ما به عنوان راهنما، یک لایه یا بستر ملات را روی پایه بتنی قرار دهید. این عملیات دقیقاً مشابه است اگر با بلوک ها انجام شود

سپس آجرها به داخل این بستر فشار داده می شوند تا زمانی که هم سطح شوند و درزهای بین آنها پر شود.

سطح روی در پشت آجرها قرار می گیرد تا مطمئن شود که اولین مسیر در یک خط مستقیم اجرا می شود. از همین عملیات برای دوره بعدی استفاده می شود، اما همچنین برای ساختن یک انتهای یا گوشه، ابتدا است.

به بررسی هر جهت با سطح ادامه دهید تا مطمئن شوید که دیوار شما کاملاً صاف و عمودی است. هنگامی که گوشه ساخته می شود، می توان یک گوشه در انتهای دیگر ایجاد کرد و یک خط بین آنها ایجاد کرد. این بدان معنی است که شما می توانید آجرها یا بلوک ها را در بین گوشه ها، روی خط قرار دهید، و همه چیز در ردیف ها منظم به نظر می رسد.

هم از روی دیوار آجری و هم از روی دیوار بلوک می‌توان دید که درزها به صورت تکان‌خورده هستند. هر آجر یا بلوک بر روی آجر زیر آن تا نصف هم پوشانی دارد. این نیمه چسباندن دیوار را محکم نگه می دارد. راه های بسیار زیادی برای ساخت دیوار باغ وجود دارد و آجرها، بلوک ها و سنگ های متفاوتی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد، ما در زیر تعدادی از آنها را فهرست کرده ایم و توضیح داده ایم که آنها چه نامیده می شوند و چرا به این شکل که هستند ساخته شده اند.

دیوار کشی با اجر قرمز

این دیوار از آجرهای قرمز قدیمی ساخته شده است که می توان آن را در اکثر حیاط های تخریب یا به قول امروزی حیاط های نجات معماری خریداری کرد. ویژگی این دیوار قسمت بالایی آنها است. قسمت بالای دیوار از آجرهایی ساخته شده است که بر لبه آنها گذاشته شده است.

 مطلوب است  که این آجرها Brick on Edge نامیده می شوند. در این دوره شما یک رشته آجری را خواهید دید که کمی بیرون زده اند. این بیرون آمدن فقط یک ویژگی بصری خوب نیست، بلکه برای یک هدف انجام می شود.

این آجر که به آن کوربلینگ می گویند، طوری ساخته شده است که بیرون بیاید، بنابراین هر آب بارانی که از بالای دیوار می ریزد، به جای سرازیر شدن از روی دیوار، به سمت دیوار می ریزد و سپس به زمین می چکد. این کار از لکه‌های نامناسبی که توسط آب به‌طور مداوم روی دیوار می‌ریزد، جلوگیری می‌کند.

آجر روی لبه روی دیوارهای بلوک شکافته

این دیوار از جداره بلوک های خرد شده ساخته شده است. این بدان معناست که خود بلوک‌ها بخشی از بلوک‌های بزرگ ‌تر بوده‌اند که توسط تیغه‌ها و چکش‌های مخصوص شکافته شده‌اند. جداسازی بلوک های شکاف به خودی خود جذاب است زیرا بیشتر برای نمایش سنگ کاری استفاده می شود. 

آجر روی لبه این دیوار، آجری با رنگ کاملاً متفاوت است که ویژگی جذاب‌تری را ایجاد می‌کند. با این حال، می بینید که باران از منحنی بالای دیوار پایین آمده و سپس از لبه عبور کرده است. این در نهایت باعث ایجاد لکه می شود و بهتر است یک کوربل روی این دیوار قرار دهید. از این مثال می توانید متوجه شوید که حتی یک دیوار باغ ساده نیاز به تفکر دارد.

دیوار کشی باغ با کربلینگ کاشی

نمونه دیگری از کربلینگ اما این بار با استفاده از کاشی های قدیمی سقف ساخته شده است. این تایل های سقف، کاشی های بتنی کوچک 10 اینچ در 6 اینچ هستند که به آنها Plain Tiles می گویند. آنها را می توان در هر تاجر سازنده ای خریداری کرد و یک کوربل بسیار جذاب ساخت که از چهره آجرکاری محافظت می کند.

دیوارهای سمت راست بالای سر یا درپوش هستند، با سنگ‌های پوششی ساخته شده که ظاهر جذابی به دیوار می‌دهند و همچنین برآمدگی لازم برای “پرتاب” آب باران از سطح دیوارها را فراهم می‌کنند.

قسمت پایینی دو دیوار، دیوار سنگی قدیمی است که امتداد یافته است. ملات مورد استفاده در این دیوار ملات آهک است که می توانید در پروژه ما در مورد مخلوط ملات اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ملات آهک بسیار انعطاف پذیرتر از ملات سیمان است و این به دیوار اجازه می دهد کمی حرکت کند در حالی که خاصیت ارتجاعی ملات به آن اجازه تنفس می دهد.این اجازه می دهد تا آبی که در سنگ خیس شده است دوباره تبخیر شود در حالی که آبی که در پشت محصولات مبتنی بر سیمان به دام افتاده است تقریباً در آن مهر و موم شده است.

از این چند مثال می توانید متوجه شوید که ساخت دیوار باغ نیاز به کمی تفکر دارد، اما هر چیزی که تصمیم به ساختن اصول اولیه داشته باشید، ثابت می ماند. باید روی یک پایه محکم ساخته شود، مخلوط بتن و ملات باید محکم باشد، اتصالات باید به صورت تکان خورده باشد و همه درزها باید پر شوند تا آب به راحتی وارد نشود، اگر دیوارهای شما اشباع شوند طولی نمی کشد که یخبندان در داخل دیوارها یخ می زند و باعث یخ زدگی و ذوب شدن می شود که می تواند به سرعت دیوار را خراب کند.

گروه معماری آرسس مفتخر است شما را در این زمینه یاری دهد برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

منبع : https://www.diydoctor.org.uk/projects/buildinggardenwall.htm

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *