تاکسوس توپیاری

تاکسوس توپیاری

تاکسوس توپیاری یک نمونه عالی از Topiary است، شاخ و برگ های کوچک آن باعث می شود که تقریباً به هر شکلی بریده شود و گیاه بسیار طولانی است. مجموعه ما از گیاهان شکل آماده را در اندازه های مختلف مرور کنید. رشد آهسته ای دارد اما در برابر هرس مکرر مقاومت می کند و می توان آن را به سختی برش داد زیرا از چوب قدیمی بازسازی می شود. برای رشد در آفتاب کامل یا سایه مناسب است اما خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است دچار پوسیدگی ریشه شود.

به عنوان گیاهی با رشد محکم بافتنی، برای حفظ اشکال مشخص مانند توپ، مخروط، اهرام، حیوانات، ماشین ها و قطارها بسیار عالی است. نگهداری از این مجسمه‌های زنده نیاز به یک دست ثابت و صبر زیادی دارد، به‌خصوص اگر با دست آزاد بریده شوند، مطمئناً هنری در آن وجود دارد و وقتی همه چیز گفته می‌شود و انجام می‌شود، پرچین فقط یک شکل بسیار ساده از توپیاری است که برای ایجاد یک مرز استفاده می‌شود.

تاکسوس توپیاری گیاهی با عمر طولانی است که احتمالاً به 400 سال یا بیشتر می‌رسد، بنابراین خوب است فکر کنیم که در سال‌های آینده یک قطعه توپیاری که به دقت شکل گرفته و پرورش داده شده است، می‌تواند برای نسل‌ها وجود داشته باشد، همانطور که در واقع ساختارهای زیبای برخی از شکوه‌ها وجود دارد. خانه ها هستند، برای مثال برخی از نمونه ها در Chateau Villandry در فرانسه بیش از 100 سال قدمت دارند، به طور مشابه در Tatton Park در Cheshire و بسیاری دیگر علاوه بر این.

انواع تاکسوس توپیاری

بوته های سرخدار

مخروطی‌ها که به‌خاطر گیاهان مناظر سخت و مناسب برای شرایط مختلف ( از جمله سایه )، شهرت دارند ،  بوته‌های تاکسوز بوته‌های همیشه سبز سوزنی‌دار هستند   که دو اشکال بالقوه دارند:

  • آنهاسمی هستند  : اگر بچه ها در فضای باز بازی می کنند یا سگ های خود را در حیاط رها می کنید از رشد آنها خودداری کنید .
  • آنها به آرامی رشد می کنند.

اما اگر بچه یا حیوان خانگی در حیاط ندارید و کمی صبر و حوصله دارید، سرخدارها (منطقه 4 تا 7) گیاهان توپیاری عالی هستند یک انتخاب عالی برای شکل های بلند و پایین است: ارتفاع آن 2 تا 4 فوت و عرض آن 12

بوته های سرخدار

درختچه ای

یک گیاه همیشه سبز سوزنی است، اما برگ های آن به صورت اسپری های صاف و فلس دار هستند. می تواند در اندازه ها و اشکال مختلف گیاهی باشد . که انتخاب می کنید به شکل توپیاری که به دنبال آن هستید بستگی دارد.

مناطق قطب شمال (3 تا 7، آفتاب کامل تا نسبی) رقم خوبی است اگر به گیاهی نیاز دارید که بلندتر از عرض آن باشد (10 تا 15 فوت ارتفاع x 5 فوت عرض) اما خیلی بلند نیست. مناطق “گلدن گلوب” (4 تا 8، نیمه تا کامل خورشید ، 4 فوت ارتفاع و عرض) برای نوع کاملاً متفاوتی از تاپیاری مناسب است.

درختچه ای تاکسوس

درختان صنوبر 

(مناطق 3 تا 8، آفتاب کامل، ارتفاع 10 تا 12 فوت و عرض 7 تا 10 فوت) یکی دیگر از رشد دهندگان کند است، اما با شاخ و برگ های متراکم و معطر آن را جبران می کند . این درخت کوتوله همچنین اگر به توپی با شکل هرمی یا مخروطی نیاز دارید عالی است.

درختان صنوبر 

درختچه های شمشاد

تاکسوس توپیاری فقط یک مورد استفاده برای باکسس است . شمشادها برای سال‌ها در طراحی‌های رسمی مناظر مورد استفاده قرار می‌گرفتند، زیرا ایجاد خطوط صاف و یکنواخت با این درختچه‌های همیشه سبز بسیار آسان است.به اندازه 3 فوت، مناطق 6 تا 8، آفتاب کامل تا نیمه سایه )، یک کوتوله، بهترین گزینه برای توپیاری های کوچک است.

توپیاری

درختچه های ژاپنی

(تا 6 فوت قد و عرض) شکلی گرد دارد، بنابراین برای بسیاری از اشکال حیوانات و هندسی به خوبی کار می کند. اما اگر تاپیاری شما بلند و باریک باشد (مانند توپی های “سه گانه”). (قد 6 فوت، عرض 14 اینچ) انتخاب بهتری است. شرایط رشد برای هر دو منطقه 5 تا 8، آفتاب کامل تا نیمه سایه است.

درختچه های ژاپنی

درختچه های لورل گیلاس

گیلاس هیچ ارتباطی با لور کوهی ندارد ، اگرچه برگ های آن شبیه آن است.

رقم Otto Luyken (مناطق 6 تا 8، آفتاب کامل تا نیمه سایه) را برای یک تاپیاری کوچک رشد دهید: کوچکتر از گیاه گونه باقی می ماند. ممکن است در نهایت از اندازه ذکر شده خود بزرگتر شود (قد 3 تا 4 فوت و عرض 6 تا 8 فوت)، اما تنها پس از سال ها (اگر مایلید آن را از تجاوز از این محدودیت ها هرس کنید).

درختچه های لورل گیلاس

درختچه های پریوت

برخی از بهترین گیاهان توپیاری نیز جزو  بهترین گیاهان پرچین هستند ، زیرا کیفیت های مطلوب برای اولی برای دومی نیز مطلوب است. درختچه پهن برگ ( Ligustrum ) یک نمونه است. L. vulgare  4 تا 15 فوت قد و با گسترش 4 تا 8 فوت است. این بومی اروپایی مقاوم است (مناطق 5 تا 8) اما همیشه سبز نیست.

  1. japonicum استبومی به ژاپن است. همیشه سبز است، اما فقط برای مناطق 7 تا 10 مناسب است. ارتفاع بوته به 6 تا 12 فوت می رسد، با گسترش 6 تا 8 فوت. هر دو در بخش هایی از ایالات متحده هستند.

درختچه های پریوت

گیاهان اسطوخودوس

Lavandula angustifolia  (مناطق 5 تا 8، آفتاب کامل، ارتفاع 2 تا 3 فوت، پراکندگی بسته به رقم متفاوت است) را می توان به عنوان یک گیاه توپیاری کوچک رشد داد. این گیاه مخصوصاً مورد علاقه کسانی است که به دنبال عطری مطبوع هستند. همانطور که توپیاری خود را برش می دهید، از قلمه ها در پات پوری استفاده کنید.

گیاهان اسطوخودوس

گیاهان ژرمندر

اگر آماده هستید که از محوطه سازی اولیه عبور کنید ، کلپوره فروتیکان  (مناطق 8 تا 10، آفتاب کامل، قد و عرض 4 تا 6 فوت) یک گیاه سرگرم کننده برای بازی است. این گیاه همیشه سبز (یکی از خویشاوندان لطیف T. chamaedrys ) نه تنها یکی از بهترین گیاهان برای تاپیاری است، بلکه یک گیاه لبه دار عالی نیز هست .

کسانی که دارای خمیدگی هنرمندانه هستند می‌توانند ایده گیاه لبه را یک قدم فراتر ببرند و یک باغ گره‌ای بسازند، که باغی با طراحی پیچیده با گیاهانی است که برای ایجاد یک الگوی درهم تنیده، گاهی اوقات با مسیرهای رویه‌ای خیال‌انگیز و با دقت طراحی شده است.

گیاهان ژرمندر

گیاهان رزماری

Rosmarinus officinalis (مناطق 8 تا 10) گیاه دیگری است که یک گیاه توپیاری کلاسیک است. این گیاه از خانواده Lamiaceae است که آن را به گیاهانی مانند Lamium maculatum می‌سازد. این گونه گیاهی در آب و هوای گرم، مانند مدیترانه بومی خود، 2 تا 6 فوت ارتفاع و 2 تا 4 فوت عرض دارد. به این آشپزی مورد علاقه آفتاب کامل بدهید. اگر در شمال باغ می‌کنید، آن را برای زمستان در داخل خانه ببرید.

رزماری

تاپیاری چرخشی

نوع متفاوتی از “توپیاری” از یک گیاه انگور سریع رشد مانند پیچک انگلیسی ( Hedera helix ) و یک قاب فلزی به شکل هر چیزی که می‌خواهید ساخته شما شبیه آن باشد استفاده می‌کند. تاک را به قاب وصل می‌کنید و اجازه می‌دهید رشد کند تا شکل را پر کند، در این مرحله به سادگی رشد سرگردان را حذف می‌کنید.

در خارج از منزل، پیچک انگلیسی (مناطق 4 تا 9، جزئی تا سایه کامل ) می تواند انگورهایی به طول 50 فوت را از بین ببرد. جایی که پیچک انگلیسی   در آمریکای شمالی مهاجم است ، می توانید آن را به عنوان یک گیاه آپارتمانی پرورش دهید . نور غیر مستقیم زیادی به آن بدهید و دما را در حدود 70 درجه فارنهایت نگه دارید.

تاپیاری چرخشی

خرید گیاه تاکسوس توپیاری

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

منبع : https://www.hopesgrovenurseries.co.uk/shop/topiary/yew-topiary/

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *