گیاه ناندینا

گیاه ناندینا

گیاه ناندینا (بامبو بهشتی) که به دلیل توت های قرمز و رنگ شاخ و برگ عالی آن شناخته می شود، درختچه ای کوچک، همیشه سبز یا نیمه همیشه سبز است که علاقه چند فصلی را به باغ اضافه می کند.

در فصل بهار، انبوهی از گل‌های ریز و سفید که با بساک‌های طلایی تزئین شده‌اند، به‌صورت خوشه‌های قوسی بلند در نوک شاخه‌ها ظاهر می‌شوند. آنها سرشار از شهد هستند و زنبورها و سایر گرده افشان ها را جذب می کنند.

پس از گل‌ها، دسته‌های فراوانی از توت‌های سبز وجود دارند که به قرمز روشن رسیده و در پاییز و زمستان باقی می‌مانند. زینتی، در برابر شاخ و برگ توری که بنفش ظاهر می شود، بلوغ به سبز ملایم و در پاییز بنفش به قرمز مایل به ارغوانی می شود نگه داشته می شود.

گیاه ناندینا که در محوطه سازی محبوب است، یکی از سخت‌ترین و سازگارترین گیاهان است که شاخه‌های پر از توت آن دلپذیری را ارائه می‌دهد.

انواع گیاه ناندینا

Nandina Blush : در طول بهار و پاییز، برگ‌های جدیدی با رنگ‌های صورتی عمیق ظاهر می‌شوند که در نهایت با رسیدن زمستان به قرمز تیره تبدیل می‌شوند. این نوع گیاه  دارای الگوی رشد غیر پراکنده و فشرده است که آن را برای پرچین ها و حاشیه ها بهترین می کند.

ناندینا

 Harbour Dwarf Nandina : این گونه  که تنها به 2 تا 3 فوت قد می‌رسد، شاخ و برگ‌های باریک و کوچکی را به نمایش می‌گذارند که تپه‌ای متراکم را تشکیل می‌دهند. برگ های سبز با رنگ مسی خفیف تولید می کند. شاخ و برگ در تمام فصول همیشه سبز باقی می ماند، به جز زمستان که به رنگ قرمز چشمگیر در می آید. این یک نوع میوه است اما میوه های کمتری تولید می کند.

Harbour Dwarf Nandina

Nandina Flirt : این تنوع به دلیل حفظ رنگ قرمز مسی خود در طول سال بسیار مورد توجه است. این دارای تمایل به بغل کردن زمین است که آن را برای باغبانی ظروف “اسپرت کننده-مهیج-پرکننده” مناسب می کند.

ناندینا Nandina Flirt

گلف استریم ناندینا که 3 فوت عرض و قد دارد، به دلیل تغییر رنگ آن مطابق با فصول، محبوبیت بالایی در بین باغبانان به دست آورد و شاخ و برگ های جوان با رنگ قرمز مایل به قرمز تولید می کند. رنگ در تابستان به سبز فیروزه ای تبدیل می شود و در پاییز دوباره به رنگ قرمز در می آید.

ناندینا گلف استریم

Nandina Obsession : برگها در طول بهار به رنگ قرمز مسی ظاهر می شوند و تا پاییز همچنان زنده هستند. این گونه دارای ویژگی های مشابه ای مانند گلف استریم است، با این تفاوت که در حدود 2-3 فوت رشد می کند و گسترش می یابند. درختچه آفتاب کامل را به نیمه سایه ترجیح می دهد.

Nandina Obsession

ناندینا فیلامنتوزا : برگ های سوزنی مانند و توری فیلامنتوزا که با رنگ شرابی پیچیده شده اند، این گونه را از همه متمایز می کند. این گیاه کند رشد است که با فرا رسیدن پاییز رنگ خود را به برنز یا قرمز بنفش تغییر می دهد. این گیاه در فصل بهار و تابستان در نوک عصاهای بامبو مانند شاخه گل های صورتی روشن دارد.

ناندینا فیلامنتوزا

ناندینا فشرده : این تنوع نه تنها یک گزینه منظره خوب است، بلکه پربار نیز می باشد. برگ های توری آن یک خوشه  فشرده را تشکیل می دهند که به زیبایی روی  بامبو مانند ظاهر می شود. برگ های آن در ابتدا صورتی است، اما با بلوغ رنگ آن به سبز تغییر می کند. همچنین در تابستان و بهار گل های زرد سفید می دهد.

ناندینا فشرده

ناندینا آتشی : این گونه با نمایش مجموعه ای از شاخ و برگ های قرمز در زمستان و پاییز، در فصول گرم بهار و تابستان به رنگ سبز لیمویی خود می رسد. با رشد تا 1 تا 2 فوت قد، یک دسته گل سفید در طول تابستان تولید می کند.

ناندینا آتشی

Lemon-lime Nandina : رشد شاخ و برگ آن تا 3-4 فوت در طول بهار با رنگ زرد مایل به سبز می شود. اما، با ریزش تابستان، برگ‌ها سایه خاصی به خود می‌گیرند. شاخ و برگ براق لیمو-آهک هرگز در هیچ فصلی به رنگ قرمز نمی رسد.

Lemon-lime Nandina

Royal Princess Nandina : این تنوع به خوبی برای غربال کردن پرچین ها مناسب است، زیرا ارتفاع آن به 7-8 فوت می رسد. شاخ و برگ نیزه ای شکل همیشه سبز است، به استثنای این واقعیت که در پاییز به رنگ ارغوانی مایل به قرمز در می آید. در طول بهار، خوشه‌ای از گل‌های ستاره‌ای سفید-صورتی به این درختچه می‌رسد که از نظر بصری خیره‌کننده است.

Royal Princess Nandina

خرید گیاه ناندینا

گروه معماری آرسس با بیش از  سال سابقه در محوطه سازی انواع باغ ، ویلا ، حیاط و آشنایی کامل با انواع گیاهان و درختچه هایی که برای محوطه سازی کاربرد دارد. مفتخر است شما در خرید انواع گل و گیاه یاری دهد. با کلیک بر روی صفحه  فروش گل و گیاه  ما می توانید انواع گیاهانی که می توانید در طراحی و اجرا محوطه استفاده کنید را مشاهده و با کمترین قیمت خریداری کنید .جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

منبع :https://www.gardenia.net/plant/nandina-domestica-heavenly-bamboo

1/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *