ساخت آبنما با سیمان

وزن کوچکترین آبنماهای سیمانی نیز می تواند صدها پوند باشد. بنابراین لازم است وزن آب را اضافه کنید و سپس خواهید فهمید که آبنما به یک پایه بتونی جامد نیاز دارد تا بتواند ثبات لازم را فراهم کند. ایجاد قطعات سیمانی فرآیندی نسبتاً ساده است.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

از آبنما می توان در لابی ها ، حیاط خانه ها و حتی داخل خانه و محل کار استفاده کرد. حرکت و صدای آب در یک چشمه کوچک می تواند کاملاً حال و هوای یک مکان را تغییر دهد. با این حال ، در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده سازی مدی تیشن بردارید.

روش ساخت آبنما با سیمان

مصالح مورد نیاز برای ساخت آبنمای سیمانی

 • قالب چوبی

 • توپ پلاستیکی فوتبال

 • سیمان

 • کیسه زباله

 • نوار چسب

 • سنگریزه

 • پمپ آب و لوله‌های پلاستیکی

 • توری فلزی

ابزارهای مورد نیاز برای ساخت آبنما سیمانی

 • سطل مخلوط کردن ملات سیمانی

 • دستکش و عینک ایمنی

 • متر و مداد

مرحله 1: ساخت آبنما سیمانی (Construction of cement waterfall) دارای سه قسمت جداگانه از جمله یک توپ ، یک ستون توخالی و یک استخر مربع است. پمپ آب ، آب را از طریق یک ستون توخالی بالای توپ هدایت می کند و از پایین توپ به داخل استخر می ریزد. انتخاب ارتفاع شافت توخالی و اندازه توپ با توجه به علاقه و نیاز می تواند تصمیم گیری شود.

ساخت آبنما سیمانی

مرحله 2: برای قالب گیری ، باید مخلوط سیمان درون قالب ریخته شود. شما می توانید از چوب بلوک درست کنید ، اما به هر حال مهم است که قالب سبک و برش آن پس از سخت شدن سیمان مهم باشد. قالب ستون توخالی را می توان با قرار دادن یک لوله پلاستیکی در داخل ستون ، در ابعاد مناسب برش داد و با سیمان پر کرد. برای توپ نیز می توانید از یک توپ فوتبال پلاستیکی استفاده کنید و آن را به اندازه قطر لوله پلاستیکی داخل شافت خالی بگذارید. توپ پلاستیکی داخل آن را با سیمان پر کنید.

مرحله 3: سیمان را حداقل برای 24 ساعت در قالب بگذارید. سپس قالب را ببرید و قطعات سیمان را به طور مداوم مرطوب کنید. هرچه سیمان بیشتر مرطوب بماند ، مقاومت آن نیز بیشتر است. ستون ، توپ و استخر را با یک کیسه زباله پلاستیکی بپوشانید تا آب به سرعت تبخیر نشود. کیسه زباله را می توان با استفاده از نوار پوشاننده به بدنه قطعات سیمان متصل کرد.

مرحله 4: قبل از مونتاژ قطعات ، لازم است سیستم لوله کشی آب سیمان طراحی شود. جریان آب به طور مداوم از بالای توپ به داخل استخر ریخته می شود و دوباره همان آب توسط پمپ به بالای توپ هدایت می شود. برای این منظور لازم است که پایه شافت فقط در کناره های گودال ساخته شود تا آب استخر وارد شافت توخالی شود و توسط پمپ به سمت بالا هدایت شود. لوله پلاستیکی متصل به پمپ آب را به لوله پلاستیکی شافت توخالی و از شافت به توپ وصل کنید.

مرحله 5: تکه های سیمان را روی هم قرار دهید تا لوله های پلاستیکی مسیر جریان آب را نیز مشخص کنند. اکنون یک مش فلزی به اندازه فضای خالی بین ستون و استخر برش داده و آن را از دو طرف خم کنید تا ارتفاع مورد نظر ایجاد شود. هدف این شبکه ایجاد جریان مستقیم آب از توپی به استخر است. سپس شبکه فلزی اطراف استخر را با سنگریزه پر کنید.

آبنما سیمانی

مرحله ششم: استخر را پر از آب کرده و پمپ را روشن کنید (پریز برق تغذیه کننده پمپ باید توسط GFCI محافظت شود). دکمه کنترل جریان را روی پمپ روشن کنید تا جریان آب تنظیم شود. اگر آب در یک طرف ستون افتاد اما در طرف دیگر قرار نگرفت ، می توانید از یک تور نازک روی توپ استفاده کنید تا باعث سقوط آن در کل منطقه توپ شود.

همچنین ، حوضچه به دلیل پاشش و تبخیر به زودی خالی می شود ، بنابراین هنگام شروع کارآبنما سیمان مراقب باشید. اگر حوضچه خشک شود ، پمپ از کار می افتد. در یک روز بسیار گرم ممکن است لازم باشد فقط پس از چند ساعت به استخر آب اضافه کنید. در هوای سرد ، یخ زدگی آب می تواند به پمپ آب آسیب برساند. هر زمستان ، پمپ را بردارید و حوضچه را خالی کنید ، یا در صورت امکان ، تمام آب را به داخل خانه بیاورید.

توجه: می توانید قطعات بتونی را به دلخواه رنگ آمیزی کنید تا زیبا و متناسب با منطقه ای که آبنما را در آن قرار می دهید ، جلوه کند.

آبنما سیمانی طرز ساخت آبنما با سیمان را در بالا خواندیم .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

خوشحال میشویم شم

خوشحال میشویم شما را در طراحی بهترین فضا و محوطه یاری دهیم.

تشکر فراوان از شما عزیزان

امتیاز دادن به این برگه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!