ساخت آبنما در محوطه ویلا

ساختن آبنما در محوطه ویلا (Making a fountain in the villa) حس آرامش  را به خانه ، باغ یا ورودی شما اضافه می کنند. در مورد صدای حیرت انگیز آنها چه در پاسیو و چه در خانه شما چیزی بسیار جذاب است.

اگرچه آبنما ها در فضای باز می تواند به عنوان منبع آب از بالای نصب سر و صداهای بلندتری ایجاد کند ، اما یک پمپ آبنما رومیزی آرام برای ایجاد یک فضای آرامش بخش در داخل ایده آل است. آبنما آرام چیزی است که بیشتر مردم هنگام خرید پمپ های آبنما در داخل به دنبال آن هستند. با این حال ، همیشه اینگونه نیست. بعضی اوقات پمپ آب می تواند به طرز نگران کننده ای پر سر و صدا شود و این امر نیاز به تنظیمات مناسب دارد.

ساخت آبنما در محوطه ویلا
ساخت آبنما در محوطه ویلا محیطی زیبا و دلنشین برای شما فراهم میکند

وسایل مورد نیاز برای ساخت آبنما در محوطه ویلا

اصلی ترین وسایل برای ساخت آبنما در محوطه در محوطه ویلا استفاده از لوله، پمپ آب و چاه فاضلاب می باشد. بهتر است حوضچه آبریز آبنما را به مسیر فاضلاب هم وصل کنید تا در صورت نیاز راحت تر تمیزش بکنید.

  1. سنگ: بهترین مصالحی که می توانید رایگان در اختیار داشته باشید، سنگ است. به طبیعت بروید و سنگ با اندازه و رنگ های مختلف جمع کنید.

  2.  پمپ شناور: یک پمپ شناور آب کوچک با قدرت 12 گیگاهرتز برای حوضچه آب آبنمای کوچکتان کافیست. این پمپ می تواند دوازده گالن آب را در یک ساعت به چرخش درآورد.

  3. لوله آب: برای یک پمپ آب 12 گیگا هرتزی لوله آب با قطر 3 تا 4 سانتی متر مناسب است.

  4. بند چرمی یا پلاستیکی: برای بستن و تثبیت سنگ ها روی هم دیگر

  5. بیل

  6. شن و ماسه

محوطه سازی حیاط و آبنما

تفاوت پمپ های استفاده شده در ساخت آبنما

بسته به نوع آبنمایی که دارید ، سر و صدایی که می شنوید متفاوت از یک محصول به محصول دیگر خواهد بود. سطح صدای آبنما ارتباط زیادی با سبک ویژگی های آب آن خواهد داشت.

به عنوان مثال ، پمپ آبنما tabletop یک سنگ فرش نرم و ملایم ایجاد می کند ، در حالی که یک آبنما بزرگ باغ یا لایه بردار صداهایی بلندتر و آبشار پخش می کند. همچنین چشمه هایی به سبک ژاپنی یا ناپدید شده وجود دارند که لمس دیگری به باغ شما اضافه می کنند و فضای دلپذیری را ایجاد می کنند. همه اینها با توجه به طراحی و ویژگی های آب می توانند سطح صدای متفاوتی تولید کنند.

ساخت برکه در محوطه ویلا

دلایل پر سرو صدا بودن پمپ های آبنما

اگرچه حوضه های مرتب شده نسبت به جریان آبهای سطحی صداهایی بلندتر ایجاد می کنند ، اما دلایل اصلی پمپ آب پر سر و صدا به سطح کم آب ، حجم بیشتر جریان آب یا پمپ آب بسیار نزدیک به قسمت های حوضه می رسد.

هنگامی که پمپ آب به طور کامل غوطه ور نشده است ، به دلیل اینکه هوا را به داخل می کشد ، صدای بیشتری ایجاد می کند و باعث می شود تا سیستم آن از بین برود. همین اتفاق می افتد وقتی پمپ آب به درستی در پایه قرار نگرفته باشد یا به درستی مونتاژ نشده باشد.

ساخت آبنما صخره ای کلاسیک

چطور نویز پمپ آبنما را کاهش دهید؟

پس از تعیین علت بروز نویز پمپ آب ، می توانید تنظیمات لازم را انجام دهید. ابتدا پمپ آب خود را خاموش و وصل کنید. اگر سطح آب خیلی پایین است و می توانید بخش هایی از پمپ را ببینید ، تا زمانی که سر و صدا متوقف نشود ، آب را به پایه آبنما اضافه کنید.

در صورت حجم بیشتر جریان آب ، می توانید سرعت آبنما را کاهش داده و سر و صدای آن را به حداقل برسانید. با تنظیم محل پمپ خود می توانید از لرزش آن در برابر طرفین حوضه جلوگیری کنید. حتماً زیر آن یک اسفنج یا مقداری چسب لاستیکی قرار دهید تا صدا به طور کامل کاهش یابد.

ساخت آبنما در محوطه ویلا -اینوگرافی

ساخت آبنما در محوطه ویلا با کمترین هزینه

گروه معماری آرسس سازنده بهترین و زیباترین و مدرن ترین آبنما ها می باشد. گروه ما با داشتن پرسنلی مجرب و با تجربه بهترین و زیباترین محل زندگی را برای شما فراهم می آورد.ما مفتخریم که شما درطراحی محوطه سازی  که کاملا به سفارش شما می باشد یاری کنیم .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره و نظارت آنلاین

با شماره تماس های 

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

تماس بگیرید

منبع:https://www.hunker.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *