محوطه سازی با سنگ
27
آوریل

21ایده طراحی محوطه سازی با سنگ حیاط باغ و ویلا

محوطه سازی با سنگ

محوطه سازی با سنگ(Landscaping with stone) بسیار تزئینی و مورد توجه بسیاری از باغبانان است. شاید شما نمی خواهید یک باغ صخره ای واقعی ایجاد کنید اما دوست دارید ایده سنگ را با گیاهان و سایر عناصر موجود در باغ خود ترکیب کنید تا بتوانید فضا را به شکلی جذاب برای شما قاب بندی و ساختاری کنید. شن ، سنگ و سایر سنگهای کوچک همگی برای تزئین باغ قابل استفاده هستند. 

سنگریزه ها نه تنها یک راه عالی برای ایجاد مسیرهای باغ هستند ، بلکه برای از بین بردن علفهای هرز مزاحم ، آنها همچنین به درختان و بوته ها تداخل نخواهند کرد. اگر می خواهید یک چشمه باغ ، جویبار یا آبنما بسازید ، به باند  شن و ماسه احتیاج خواهید داشت. سنگهای صیقلی یا سنگهای سیاه نیز می توانند بسیار جذاب به نظر برسند.

محوطه سازی با رنگ های مختلف سنگ

 

از سنگهای رنگارنگ نیز در طراحی باغ استفاده می شود. می توانید از این وسایل تزئینی یا به عنوان مصالح ساختمانی استفاده کنید. سنگ های بزرگ وقتی شکل نامتقارن دارند بسیار جالب توجه هستند. همچنین می توانید از سنگ هایی با اندازه های کوچک و متوسط ​​استفاده کنید و از آنها برای ترکیب ظاهری شیک استفاده کنید.

خزه ، آویشن و سایر پوشش های کف بین این دو عالی خواهد بود. این سنگ ها در ترکیب با رنگ ها و اندازه های مختلف کاملاً کار می کنند. دیوار سنگی یک مکمل محبوب است و طبیعی تر به نظر می رسد. اگر شما می خواهید برای تکمیل زیبا طراحی محوطه سازی باغ با سنگ، شما همچنین می توانید یک نیمکت  سنگ نیز استفاده کنید.

محوطه سازی با سنگ ها به سبک ژاپنی

محوطه سازی حیاط با سنگ مدرن

محوطه سازی ویلا باغ با سنگ

محوطه سازی با سنگ محوطه ویلا

محوطه سازی با سنگ مدرن

محوطه سازی با سنگ ها به سبک ژاپنی

محوطه سازی با سنگ اطراف ویلا

هزینه محوطه سازی با سنگ حیاط ویلا

سنگ ها همیشه برای تمام سبک های باغ یک ماده برجسته منظره مقرون به صرفه بوده است. به شکل شن و ماسه از آن در مناظر از باغ های ناهموار  ژاپن گرفته تا درایوهای باغهای منظره استفاده می شود و هنوز هم به عنوان یک سطح مقرون به صرفه و نصب آسان در باغ های معاصر مورد استفاده قرار می گیرد. محوطه بزرگتر آن ، سنگریزه ها ، سنگفرش ها و سنگ های دست و پا گیر ، به یک ماده بسیار جالب و مفید در باغهای ما تبدیل شده است ، زیرا کاربردهای زیادی دارند.

محوطه سازی باغ تالارنامگذاری این سنگهای گرد به اندازه آنها بستگی دارد. عموماً کوچکترین سنگریزه ها با قطر کمتر از (تقریباً 6 ½ سانتی متر) تصور می شوند . تخته سنگهایی به عنوان بزرگترین ، بیش از  (64 سانتی متر) در طول. و قلوه در وسط، در حال (6 تا 64 سانتی متر) قطر دارد. سنگ های دست و پا گیر به اندازه تخته سنگ است اما از شکل صاف تر برخوردار است.

شکل گرد این سنگهای مفید باغ ناشی از تابش ذرات آنها در اثر عمل دریا یا آب در رودخانه ها یا دریاچه ها است. در اینجا نحوه استفاده از سنگ های موجود در محوطه سازی آورده شده است.

طراحی محوطه سازی با سنگ

 

محوطه سازی کف باغ ها برای بسیاری از ما به یک اولویت تبدیل شده اند و طراحان باغ به دنبال مواد جالب برای جایگزینی چمن ها و مرزهایی هستند که بتوانند این محوطه را شامل شوند: کم هزینه ، نصب آسان و تعمیر و نگهداری رایگان.

سنگریزه ها و سنگفرش ها می توانند به عنوان یک پوشش زمین در طراحی باغ های سنتی و معاصر مورد استفاده قرار گیرند . سنگ های موجود در این باغ به طراحی و کنتراست در برابر سنگ فرش بتونی صاف می افزاید و در عین حال یک مالچ نفوذ پذیر نیز برای کاشت فراهم می کند.

محوطه سازی با سنگ رودخانه ای

 

در این باغ سنگ های رودخانه با همان اندازه ، یک پوشش زمین تمیز ایجاد می کنند ، به خصوص در مواردی که نیاز چندانی به دسترسی عابر پیاده وجود ندارد.

نحوه ایجاد محوطه سازی با سنگ در باغ

 

در اینجا ما می بینیم که چگونه یک مجموعه گسترده از سنگریزه و سنگفرش مخلوط ، یک نسخه بسیار واقع بینانه از یک بستر نهر خشک را در یک باغ غیررسمی معاصر ایجاد می کند.

سنگفرش مخلوط طیف گسترده ای از اندازه ها و رنگ ها به ما امکان می دهد انواع مختلفی را در یک طرح مخلوط و مطابقت دهیم و تضاد خوبی بین سطوح مختلف ایجاد می کند. مخلوط سنگ در محوطه سازی نه تنها شامل مستطیل های شن و سنگریزه بین سنگفرش ها بلکه سنگریزه هایی است که درون بتن تنظیم می شود ، بلکه با سطح آنها در معرض دید قرار می گیرد. این کار با اجازه دادن به مخلوط بتن و سنگریزه تقریباً انجام می شود و سپس سطح بالای آن را شستشو می دهد تا لایه بالایی از سنگریزه ها در معرض دید قرار گیرد.

 

مالچ گیاهان می توانند از طریق صخره ها و سنگریزه ها رشد کنند ، نه تنها احساس طبیعی به طراحی می دهند بلکه یک مالچ معدنی مفید را نیز تشکیل می دهند . کاشت اطراف این سنگفرش های بتونی ریخته گری و باند تخته سیاه لاپاز شامل گیاهان بومی و اسطوخودوس است

همیشه کف پوش و سنگریزه بر روی علفهای هرز مفید است از ورود علفهای هرز جلوگیری می کند ، اما به اندازه کافی قابل نفوذ است تا آب از طریق آن تخلیه شود ، سودمند است

محوطه سازی با سنگریزه

 

دیوار گابیون . سنگریزه ها و سنگفرش ها اغلب به عنوان آبشارهای گازیون ها (قفس های سیم که از سنگ پر می شوند برای ایجاد یک بلوک محکم) استفاده می شود ، جایی که سهولت در کار و ظاهر جذاب آنها را به یک انتخاب آشکار تبدیل می کند. گازیون ها در اینجا برای ایجاد یک دیوار نگهدارنده ساده اما جذاب استفاده شده اند.

 

مسیرهای تزئینی در محوطه سازی با سنگ

مسیر محوطه سازی با سنگ

 

قرن هاست که از قلوه سنگ و سنگریزه برای طراحی محوطه با سنگ استفاده می شود. در گذشته سنگها روی پایه خشت  گذاشته می شدند ، در حالی که امروزه بر روی یک rقسمت سخت قرار داده شده و با بتن ایمن شده اند.

ساده ترین مسیرها را می توان با استفاده از تخته های اندازه تصادفی ساخت ، در حالی که مسیرهای تزئینی بیشتر دارای تخته سنگهایی هستند که بر اساس اندازه و نوع طبقه بندی می شوند. پیچیده ترین مسیرها ، مانند مسیری که در اینجا مشاهده می شود ، شامل الگوهای معرق با استفاده از اندازه ها و رنگ های مختلف سنگ ها است. اگرچه زیبا برای نگاه کردن ، مسیرهای سنگفرش همیشه ساده ترین مسیر نیستند ، و در بعضی موارد از سنگفرشها برای ایجاد یک سطح بازدارنده استفاده می شود (تخته سنگها در بالای بتن نگهدارنده باقی مانده است).

 

ساخت آبنما در محوطه سازی با سنگ

ویژگی های آب. عمق واقعی رنگ یک سنگ هنگامی که سنگ خیس می شود ، می درخشد و ساختن سنگ های سنگفرش ، سنگریزه ها و سنگ های دست و پا گیر انتخاب های زیبایی را در ویژگی های آب ایجاد می کند. سنگهای دست و پا گیر برای استخرها و آبنما مناسب هستند ، زیرا سطوح مسطح آنها موزاییکی طبیعی با رنگهای خنثی ایجاد می کند.

طراحی محوطه باغهمانطور که دیدیم با استفاده از قلوه سنگ و سنگریزه در کفپوش های مخلوط شده ، تخته سنگهایی که به عنوان پایه این ویژگی آب استفاده می شوند ، بافت اضافه ای به این طرح می دهند.

حتی در کوچکترین آبنما ، سنگریزه ها و سنگفرش ها نیز علاقه دارند.

ساخت باربیکیو در محوطه سازی با سنگ

باربیکیو تخته سنگ و سنگریزه خانه ای مناسب در این منطقه از صندلی های غرق شده و گودال آتش نشانی پیدا کرده اند. سنگریزه های خاکستری طبیعی ماده ای مناسب برای پوشاندن کف با آن هستند ، در حالی که سنگ های سنگفرش اطراف تخته سنگهای کوچک سطح عالی برای گودال آتش سوزی را ایجاد می کنند

هزینه محوطه سازی با سنگ

کارفرمایان عزیز شما می توانید با مراجعه به معماران محوطه سازی که گروه معماری آرسس یکی از بهترین آن ها می باشند از هزینه و قیمت بر اساس متراژ محوطه خود اطلاعات دقیق به دست آورید 

با ما تماس بگیرید کارشناسان ما شما را در پیشبرد پروژه های شما یاری می دهد و مفتخریم شما را یاری دهیم

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تماس 

02644328160

09127927904 و 09300145131 

تماس بگیرید

مقاله محوطه سازی با سنگ