محوطه سازی مجتمع مسکونی

محوطه سازی مجتمع مسکونی

محوطه سازی مسکونی ((Residential landscaping برای رفع نیازها و خواسته های اعضای خانواده برنامه ریزی شده است. طبق سلیقه شخصی و انتخاب صاحب آن تنظیم شده استتأکید برای زیبایی و سودمندی ارائه شده است..در محوطه سازی مسکونی باید بین خطوط  در اطراف خانه برنامه ریزی شده است، به طوری که زندگی در فضای باز بیشتر وجود دارد.

محوطه سازی حیاط

المان های استفاده شده در محوطه سازی مجتمع مسکونی

مسیرها ، تراسها ، نرده ها ، درختان ، درختچه ها ،آبنما و استخر،  چمن ها بخش های مهمی از طراحی هستنددرجه بندی زمین برای دفع زهکشی از ساختمان ضروری است و در صورت امکان شیب باید 20 تا 30 سانتی متر در 20 متر باشد.

محوطه سازی ویلا در شمال

منطقه ای از سنگ فرش بین خانه و باغ ممکن است اشکال مختلفی به خود بگیرد و به طور فزاینده ای به ویژگی اساسی زندگی مدرن تبدیل می شود. آب ، استخرها ، سنگها ، نیمکتها و صندلی ها نقش مهمی در طراحی محوطه سازی مدرن دارند. گیاهان منظره باید بر اساس اندازه ، فرم ، ساختار ، بافت ، رنگ و رایحه انتخاب شوند.

محوطه سازی دور استخر

استخر درمحوطه سازی مجتمع مسکونی

اگر می خواهید استخر یا آبنما داشته باشید ، سعی کنید آن را حفر کنید ، در حالی که هنوز گیاه در محوطه خود دارید. این باعث می شود تا مجبور نشوید مجدداً حفار استخدام کنید ، و دسترسی به قسمت عقب محوطه قبل از اتمام خانه آسانتر است.

سنگ فرش در محوطه سازی مجتمع مسکونی

یکی دیگر از مزایای برنامه ریزی طراحی محوطه سازی مسکونی در حالی که در حال کار روی ساختمان اصلی هستید (بجای اینکه منتظر بمانید تا بعد از آن) این است که می توانید به برنامه داخلی خود اجازه دهید که طرح بیرونی شما را اجرا کند و برعکس.

هنگام انتخاب کفپوش برای فضای زندگی خود ، ممکن است در نسخه مناسب برای استفاده در فضای باز قرار بگیرید تا بتوانید یکنواختی یکپارچه بین خانه و باغ خود ایجاد کنید . شما همچنین ممکن است واجد شرایط تخفیف هنگام تهیه سفارش بزرگ از یک تامین کننده باشید.

ساخت آبنما در محوطه سازی

زهکشی درمحوطه سازی مجتمع مسکونی

پوشاندن کل محوطه شما در محوطه سازی غیرقابل نفوذ سخت ، تخلیه آب را بسیار سخت تر می کندبارندگی اگر بسیار زیادباشد ، و آخرین چیزی که شما می خواهید این است که بخاطر انتخاب محوطه سازی که انجام داده اید ،خانه شما مشکلی نداشته باشد

چمنزارها ، مرزها و مناطق گورخورده امکان تخلیه خوبی را فراهم می آورند و تعدادی نسخه نفوذپذیر از مواد سنتی محافظت از اراضی سنتی در حال حاضر در بازار وجود دارد. در صورت امکان ، بیشترین میزان برداشت آب باران را نیز به کار بگیرید – ذخیره کردن باران ، بسیار ارزشمند است وقتی ما  خشک سالی  داشته باشیم و شما باید باغی برای آبگیری داشته باشید.

اجرا محوطه سازی حیاط آپارتمان

محوطه سازی مجتمع مسکونی شیب دار

مردم غالباً باغچه ای شیب دار را انتخاب می کنند ، اما این امر می تواند گران باشد زیرا نیاز به کار و خاکبرداری زیادی دارد. استفاده از حیاط برای ایجاد سطوح در محوطه شما یک گزینه جایگزین مقرون به صرفه تر و یک راه عالی برای اتصال سطح های مرتفع خانه به باغ شما است.

هر طرح محوطه سازی مسکونی  باید با مشخصات محوطه در نظر گرفته شود. اگر می توانید ، چند هفته وقت بگذارید تا بدانید که محوطه شما در ساعات مختلف روز چگونه است. به این فکر کنید که چگونه می خواهید از باغ خود استفاده کنید و مناطقی را برای این اهداف مختلف تعیین کنیدشما ممکن است یک مکان آفتابی برای استراحت در روز داشته باشید ، با یک منطقه سایه دار خوب

طراحی محوطه سازی ویلا

گیاهان در محوطه سازی مجتمع مسکونی

یک باغ کاملاً جدید که از ، بذر و نهال کاشته شده ، مدت زیادی طول خواهد کشید تا رشد برسد. خرید گیاهان بالغ گران است ، اما با دقت انتخاب چند گونه برای ایجاد حریم خصوصی و ارتفاع در باغ شما ضروری است. برای غربالگری فوری ، درختان بامبو   را امتحان کنید (پرچین های با یک تنه برای بلند کردن قسمت برگ تا سطح چشم) که می تواند به صورت  کامل خریداری شود.

محوطه سازی رستوران

وقتی صحبت از کاشت گل و درختچه می شود ، بهتر است گیاهان جدیدی را معرفی کنید و به مرور زمان مرزهای خود را بسازید. این به شما امکان می دهد ارزیابی گونه های مختلف را انجام دهید. به یاد داشته باشید که بیشتر گیاهان کوچک در یک یا دو فصل خود را تأسیس می کنند. 

نورپردازی در محوطه سازی مجتمع مسکونی

یک طرح روشنایی خوب مناطق مسکونی امنیت را بهبود می بخشد ، ظاهر خانه شما را تقویت می کند و به این معنی است که می توانید مدت ها پس از غروب آفتاب از باغ خود لذت ببرید. برای صرفه جویی در کار ، ترتیب دهید تا برقکار شما همزمان با نورپردازی داخل و خارج از خانه مقابله کند. این بدان معناست که آنها می توانند سیم کشی خانه و باغ شما را به کامل انجام دهند .

هزینه محوطه سازی مجتمع مسکونی

یک محوطه زیبا و منظم می تواند به خانه شما ارزش چشمگیری ببخشد ، اما هزینه های محوطه سازی خوب به زودی می تواند افزایش یابد. گروه معماری آرسس مفتخر است شما در طراحی بهترین و مدرن ترین محوطه طبق خواست و سلیقه شما یاری دهد البته با کمترین هزینه با ما تماس بگیرید.

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!