محوطه-سازی-باغچه

آموزش محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه یک فرآیند شخصی است و به دلیل محدودیت های زیادی مانند بودجه، نیازهای باغچه و انتخاب مصالح ساختمانی می تواند متفاوت باشد. در هر صورت، چند تکنیک کلی وجود دارد که به شما کمک می کند باغ خود را زیبا جلوه دهد:

برنامه ریزی: برای شروع، باید یک طرح دقیق از باغ خود داشته باشید. این شامل نیازهای باغ، محیط زیست و نیازهای مالی شما می شود. همچنین باید تصمیم بگیرید که از سنگ، چوب، سیمان یا سایر مصالح ساختمانی استفاده کنید. طراحی: در این مرحله، شما باید در مورد طراحی باغ خود تحقیق کنید. این شامل انتخاب اندازه و شکل باغ، مسیر، فضای سبز و طراحی محیطی است. شما می توانید با یک معمار منظر یا یک معمار منظر کار کنید.

انتخاب مصالح ساختمانی: شما باید مصالح ساختمانی مناسب را برای باغ خود انتخاب کنید. این شامل سنگ، بلوک، بتن، چوب و سایر مصالح ساختمانی است. برای انتخاب بهتر، بهتر است با یک متخصص محوطه سازی مشورت کنید. نصب: پس از ایجاد و انتخاب موارد، می توانید ساختمان را نصب کنید. در این مرحله، باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی نصب شده است.

طراحی برای محوطه سازی باغچه

در خانه سازی امروزی علاوه بر دکوراسیون داخلی، طراحی باغ و فضای باغ نیز اهمیت زیادی دارد. وقتی وارد خانه می شوید، اولین جایی که پا می گذارید باغ است. بنابراین طراحی باید به گونه ای انجام شود که فضایی دلپذیر و جذاب ایجاد کند و زیبایی نمای ساختمان را دو چندان کند.

یکی از راه های طراحی خانه ایجاد باغچه و کاشت گل و درخت در آن است. امروزه طراحان و سازندگان ایده های مختلفی در مورد نحوه ایجاد این قسمت از خانه ارائه می دهند که هر کدام بسته به فضا و علاقه افراد درگیر هستند.

خانه های مدرن ، حتی اگر مساحت کمی داشته باشند، می توان در حیاط خود یک باغ یا تراس با ایده های جدید داشت. برخی باغ ها بر روی پشت بام خانه ها و برخی دیگر در حیاط ساختمان ها ساخته شده اند. بنابراین با توجه به خانه خود و فضایی که برای باغبانی در اختیار شما قرار می دهد، می توانید چیدمان مناسب و بهترین باغ را انتخاب کنید.

طراحی باغچه در حیاط و ساخت تراس

زمانی که دو خانه در کنار هم هستند و فضایی بین آنها وجود دارد که حرکت را محدود نمی کند، می توان از این ایده برای ایجاد فضایی زیبا و مدرن استفاده کرد. ساختمان ها در اطراف یک حیاط مرکزی ساخته شده اند و هر کدام حیاط مخصوص به خود را دارند.

اگر دیوار بین دو حیاط برداشته شود، حیاط مرکزی ایجاد می شود. این ویژگی به شما امکان می دهد در صورت نیاز یک سیستم جدید در فضا ایجاد کنید. نقشه موقعیت در و پنجره این خانه ها علاوه بر ایجاد مکانی زیبا، راه های مختلفی را برای دسترسی به خانه نیز ایجاد می کند.

طراحی باغچه با کفپوش چوبی

برای طراحی باغچه با کف چوبی می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

بررسی اندازه باغچه: برای شروع، اندازه باغ خود را بررسی کنید. این به شما کمک می کند تا تعداد درختان مورد نیاز را محاسبه کنید.

ایجاد طرح: بسته به وسعت باغ و تعداد گیاهان مورد نیاز، برای باغ خود طرحی ایجاد کنید. در این طرح، باید راهروها، مناطق استراحت، مناطق رشد گیاهان و سایر ملزومات باغ را مشخص کنید.

تعیین محل پارکت: پس از ایجاد طرح، باید محل پارکت را در باغ مشخص کنید. می توانید کل باغ خود را با کفپوش های چوبی بپوشانید یا از آن برای مناطق خاصی مانند باغ، اتاق خواب یا استخر خود استفاده کنید.

انتخاب نوع چوب: برای انتخاب چوب مناسب باید به عواملی مانند مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر آفات و سایر شرایط محیطی توجه کرد.

ایجاد فضای سبز: برای ایجاد فضای سبز در باغ با کف چوبی می توانید از گیاهانی مانند خزه و بوته هایی که می توانند با کف چوبی سازگار باشند استفاده کنید. نصب تنه درخت: طبق نقشه، تنه درخت را در باغ نصب کنید.

باغچه با طراحی باز

استفاده از درب های شیشه ای یکپارچه، فضای داخلی را با فضای بیرونی مرتبط می کند. اگر رنگ کف با کف بیرونی مطابقت داشته باشد، می توانید طراحی و هماهنگی در فضا را درک کنید.

به عنوان مثال، ترکیب رنگ قرمز درخت خرما با تخت و دیوار و برگ های قرمز درخت در باغ باعث ایجاد تعادل در آسمان می شود و احساس خاصی از باز بودن به چهره شما می بخشد.

باغچه با طراحی متقارن

ایده دیگری که می توان در باغچه استفاده کرد، چیزی ساده و نرم است که در عین حال زیبایی خاص خود را دارد. همچنین با داشتن میز ناهار خوری در تراس می توانید اوقات خوشی را برای صرف غذا در کنار خانواده به ارمغان بیاورید.

اگر می‌خواهید از فضای باغ حداکثر استفاده را ببرید، می‌توانید از میز و صندلی‌های تاشو برای چرخاندن آن‌ها استفاده کنید و در صورت لزوم آن‌ها را ذخیره کنید.

باغچه با دیوار آجری

 استفاده از دیوار آجری در پشت باغ زیبایی منحصر به فردی را برای آن ایجاد می کند. به طوری که وقتی از اتاق منظره پارک را می بینید، از آن لذت می برید و استراحت می کنید.

الگوی رنگ

طرح رنگی را برای طراحی باغچه در نظر بگیرید. رنگ می تواند مرز بین داخل و خارج و فضاهای مختلف را مشخص کند. رنگ های مشابه یک ارتباط بصری بین فضای داخلی باغچه و نمای بیرونی آن ایجاد می کند. علاوه بر ایجاد الگوهای رنگی، استفاده از نورپردازی می تواند ظاهری زیبا ایجاد کند.

متریال های مدرن

خطوط نرم و استفاده متداول در فضای داخلی باغ و مصالحی مانند چوب، شیشه و فولاد ضد زنگ زیبایی منحصر به فردی به آن بخشیده است. استفاده از تکنیک های مدرن می تواند نقش مهمی در گسترش فضا داشته باشد.

طراحی و تزئین باغچه حیاط با قلوه سنگ

یکی از ایده هایی که می توانید در طراحی از آن استفاده کنید استفاده از سنگ است. استفاده از سنگ های کوچک و سنگ های بزرگ می تواند به جلوه باغ کمک کند و جلوه ای زیبا ایجاد کند.

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *