هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا

اگر به فکر نقل مکان به یک محله سرپوشیده یا ساختن خانه ای کوچکتر و مقرون به صرفه هستید، ویلاها یک گزینه مسکن عالی و کم هزینه هستند. ویلاها اغلب در جوامع ساخته شده هستند، به ویژه در مناطقی مانند کردان  و سایر مناطق معمولی بازنشستگی. آنها در چندین سبک و طیف وسیعی از اندازه ها هستند که امکان سفارشی سازی مقرون به صرفه را فراهم می کند.

هزینه های ساخت ویلا ساز در ایران اغلب می تواند کمتر از قیمت خرید ویلا باشد – و نتایج می تواند ارزش تلاش را داشته باشد. اما البته، هزینه ساخت یک خانه در ایران بسته به آنچه که به دنبال آن هستید، بسیار متفاوت است.

از آنجایی که بسیاری از مشتریان ما بیشتر به هزینه های ساخت و ساز برای ویلا علاقه مند هستند، نگاهی خواهیم داشت به آنچه می توانید برای ساخت ویلا در ایران بپردازید. ممکن است در میان آژانس‌های املاک و توسعه‌دهندگان که در مورد مشخصات «کیفیت بالا» یا «کیفیت استاندارد» صحبت می‌کنند، صحبت‌های بی‌سابقه زیادی بشنوید.

آیا دقت کرده اید که همه ویلاها ویلاهای “لوکس” هستند؟ “کیفیت بالا” برای شما یا من چیست؟ کاملاً ذهنی و به طور مؤثر بی معنی است. تا زمانی که یک معمار مشخصات دقیق و صورت‌حساب مقادیر را تنظیم نکرده باشد، واقعیت این است که شما با مهمان‌ها سروکار دارید و این زمینه مساعدی برای سوء تفاهم و در نهایت ناامیدی است.

ویلا شماست نه ویلا ما

اگر با ما کار کنید، ما از شما در تصمیم گیری در مورد طراحی و تکمیل حمایت خواهیم کرد. این خانه شماست، نه خانه ما، بنابراین شما همه تصمیمات را خواهید گرفت. وظیفه ما درک واقعی خواسته های شماست تا بتوانیم با ارائه پیشنهادات درست در وقت و هزینه شما صرفه جویی کنیم.

ما به شما نمونه‌هایی را نشان می‌دهیم و شما را در نمایشگاه‌ها میبریم  تا بتوانید گزینه‌هایی را ببینید که در بودجه شما قرار می‌گیرند (به هر حال، ما همه کمیسیون‌هایی را که توسط تامین‌کنندگان به ما ارائه می‌شود به شما منتقل می‌کنیم). ما می توانیم با هر تامین کننده ای که ممکن است بشناسید یا ترجیح دهید کار کنیم.

ما حتی می توانیم نمونه های طراحی داخلی را تا حدی بدون هزینه اضافی به شما نشان دهیم. باز هم، اگرچه سوال “چقدر؟” ممکن است در ذهن شما مهم باشد، همچنین باید محدودیت های فیزیکی سایت را در نظر بگیرید. 

مثلا به دلیل شیب هزینه اضافی خواهد داشت؟ آیا زمین با دسترسی مشکل دارد؟ آیا محدودیت قانونی وجود دارد؟ چقدر می توانید بسازید؟ ارتفاع خانه چقدر می تواند باشد؟ چقدر از همسایه ها یا مرزها فاصله دارید؟ ما همه اینها را برای شما در یک ارزیابی رایگان سایت ارزیابی می کنیم تا در این مسیر با هیچ غافلگیری ناخوشایندی مواجه نشوید.

هزینه ساخت ویلا بر اساس نوع

ویلاها را می توان به سه روش نیمه جدا، چسبیده و مجزا ساخت. در حالی که هزینه های ساخت ویلا هر یک مشابه است، تفاوت های کمی در هزینه های هر متر مربع وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برخی از اینها منطقه ای هستند زیرا هزینه های ساخت ویلا ها با هم  متفاوت است. ویلاها معمولاً در جوامع یا مناطق کم جمعیت ساخته می‌شوند و هزینه‌های ساخت آن‌ها را به زیر خانه‌های حومه شهر یا شهری کاهش می‌دهند.

هزینه ساخت ویلا نیمه مستقل

این ویلای نیمه مستقل دارای دو ویلا است که یک دیوار مشترک دارند. آنها را می توان مانند یک دوبلکس منطقه بندی کرد و مجوز و فروش خانه را آسان تر می کند. در حالی که اینها بیشتر به بسته های دوقلو یا کندکس مرتبط هستند، هزینه های ساخت آنها بسیار مشابه است.

هزینه ساخت ویلا متصل

یک ویلای ضمیمه از نظر چیدمان و هزینه های ساخت به خانه شهری نزدیکتر است، با گروه های چهار تا شش دیوار مشترک. تفاوت این است که خانه های ویلا معمولاً یک طبقه هستند، در حالی که خانه های شهری معمولاً خانه های دو طبقه هستند. هزینه ساخت این ویلا کمتر است، بیشتر به این دلیل که ساخت این ویلا در گروه ها بسیار راحت تر از ساخت سازه های منفرد است.

هزینه ساخت ویلا مستقل

یک ویلای مجزا بیشتر شبیه یک خانه تک خانواده کوچک است. این به عنوان بخشی از یک جامعه بزرگتر ساخته شده است و در عین حال دارای HOA است. این خانه یک طبقه طراحی شده است که مقرون به صرفه باشد. از آنجایی که مستقل است، هزینه های بالاتری در هر فوت مربع دارد، زیرا تمام ضلع ها باید در هر واحد تمام شود.

تفکیک هزینه ساخت ویلا

هر پروژه ساخت ویلا با توجه به هزینه های ساخت در منطقه شما و مصالحی که انتخاب می کنید متفاوت است. ممکن است یک تفکیک کلی از هزینه ها بدست آورید که می تواند به شما ایده دهد که پول شما در طول ساخت و ساز کجا می رود:

 • هزینه های معمار – 10.5٪ تا 15٪ از کل هزینه ها (اضافه شده)
 • مهندس سازه – (اضافه شده و در صورت نیاز)
 • هزینه های پیمانکار – 25 درصد هزینه های پروژه (اضافه شده)
 • پایه – 9٪
 • ساختار کف – 9٪
 • پایان کار دیوارها و نمای بیرونی – 6٪ تا 12٪
 • سقف – 10٪
 • پنجره ها و درها – 5٪
 • پرداخت داخلی – 6٪ تا 10٪
 • کفپوش – 3٪ تا 5٪
 • حمام – 4٪
 • آشپزخانه – 8٪
 • برق – 10%
 • لوله کشی – 12٪

عناصری که هزینه ساخت ویلا را تشکیل می دهند:

در درجه اول عوامل اساسی هر ساخت و ساز عبارتند از مصالح ساختمانی، نیروی کار، حق الزحمه پیمانکار. جدای از این عوامل عمده، چند فاکتور جزئی اما به همان اندازه مهم عبارتند از: تعرفه مصوب ادارات دولتی، تصویب طرح، برق و فاضلاب، در برخی نقاط نیز کنتور آب برای مصرف آب، چاه، مخزن زیرزمینی، مرکب نصب می شود.

دیوار و دروازه و غیره نیز باید در نظر گرفته شوند. هزینه ممکن است با انتخاب طرح های داخلی تغییر کند و به هزینه های موجود اضافه شود، برخی از کارهای چوبی به خصوص بسیار هزینه بر هستند، سقف کاذب یا آشپزخانه مدولار و کمدها، اینها معمولاً بخشی از هزینه ساخت نیستند، اما می توان در مورد آنها بحث کرد. به صورت پکیج، ضمن انتخاب طرح در زمان نهایی شدن قرارداد.

توجه: با در نظر گرفتن دامنه توسعه آتی، گاهی افراد درخواست ستون های اضافی برای ساخت بیشتر طبقات اضافی در آینده دارند، در این صورت هزینه ممکن است بر اساس تعداد ستون ها و تیرهای اضافی درخواستی مشتری متفاوت باشد. 

بخش عمده ای از هزینه های ساخت و ساز به دلیل ماهیت آجر و شن و ماسه مورد استفاده است، همچنین کیفیت گچ کاری بر اساس نسبت سیمان و ماسه استفاده شده متفاوت است.

مواد تکمیلی مانند کابل کشی برق و وسایل و سوئیچ ها، MCB و سوکت های مورد استفاده می توانند قیمت متفاوتی داشته باشند.

همین امر در مورد نصب لوله کشی مانند WC ها، حوض های شستشو، شیرها، میکسرهای سرد و گرم، کفپوش حمام / کاشی کاری روی دیوارها، فن های اگزوز و نوع تهویه انتخاب شده است. تکمیل آشپزخانه همچنین می تواند بر روی هزینه بر اساس انتخاب یا گرانیت / سنگ های کاداپا / گرانیت مصنوعی / یا انواع دیگر سنگ ها یا کاشی های روکش گرانیت تأثیر بگذارد.

 

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *