ساخت آبنما دیواری

ساخت آبنما دیواری(Making a wall waterfall) حیاط یکی از راه های زیباسازی حیاط و میدان است که به طور گسترده درمحوطه سازی بخصوص در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. آیا می توانیم آبنما را خودمان بسازیم؟ پاسخ این سوال که ذهن بسیاری از محققان را به خود مشغول کرده مثبت است. در این مقاله ، ما مراحل ساخت آبنما دیواری ، انواع مواد به کار رفته در آن و بهترین مکان برای قرار دادن فواره دیواری در حیاط خود را توضیح میدهیم.

ساخت آبنما دیواری

آبنما دیواری از چه ساخته می‌شود؟

آبنماهای دیواری را می توان با استفاده از موادی مانند سنگ لاشه ، سنگ صیقلی ، سنگ مصنوعی ، سنگریزه رودخانه ، شیشه ، کاشی ، آجر و فلز ساخت.

ساخت آبنما دیواری با سنگ صیقلی و مصنوعی

به طور کلی ، آبنمای کلاسیک رومی ، فرانسوی و انگلیسی به طور کلی از کلاسیک های اروپایی با استفاده از سنگ صیقلی یا سنگ صیقل ساخته شده است. در گذشته از این نوع چشمه ها به عنوان منبع آب چشمه در شهرها استفاده می شد. این آبنماها در خانه ساخته نمی شوند بلکه در کارگاه ها ساخته می شوند ، اگر از سنگ مصنوعی ساخته شده باشند باید شکل بگیرند و اگر از سنگ طبیعی ساخته شده اند باید تراشیده شوند.

ساخت آبنما دیواری در حیاط

آبنما دیواری با سنگ لاشه

برای ساختن این نوع آبنما ها می توان از تخته سنگ و تخته سنگ شکسته استفاده کرد. بهترین ایده برای این کار چیدن سنگها روی هم است. اگر در قسمت پایین سنگ ها بخشی برای جمع آوری آب وجود داشته باشد ، می توان از آن برای کاشت گل نیلوفر نیز استفاده کرد.

ساخت و نصب آبنما دیواری

اگر می خواهید برای خود در گوشه‌ای از حیاط خانه‌تان  ساخت آبنما دیواری بپردازید.با ما همراه باشید

زیر سازی

از آنجا که این آبنما در حیاط تعبیه شده است ، دیگر نیازی به زیرساخت و پیشرفت نیست. اما اگر در داخل ساختمان مانند لابی در حال ساخت آبنما دیواری حیاط هستید ، بهتر است اقدامات لازم برای اجرای ضد آب را انجام دهید. استفاده از رنگ های پلیمری ضد آب می تواند گزینه مناسبی باشد.

ساخت حوض برای تجمع آب

جایی که از پمپ های آب برای گردش آب در آبنما های ساختمان استفاده می شود ؛ اگر حجم آب در گردش آبنما زیاد است و شکل آبنمارمانند یک آبشار است ، بهتر است از یک گودال یا استخر برای جمع آوری آب استفاده کنید. در این بخش ، یک یا دو ردیف آجر با استفاده از آجر ، ملات و سیمان در منطقه ای که آبنما ساخته می شود ساخته می شود که با کاشی پوشانده شده است.

ساخت آبنما دیواری در حیاط ویلا

جاگذاری سنگ‌ها و واتر پمپ آبنما دیواری حیاط

سنگها در بخشی از استخر که به دیوار متصل است قرار می گیرند. سپس با ملات به دیواره متصل می شود و سپس یک پمپ آب یا آب پاش بر روی سنگها قرار می گیرد تا سنگ از بیرون دیده نشود. به یاد داشته باشید که یک آبنما برای جابجایی آب به برق نیاز دارد ، بنابراین آبنما را نزدیک پریز برق قرار دهید یا با استفاده از سیم های مخفی آن را به منبع برق وصل کنید.

هزینه اجرای محوطه سازی

پر کردن حوض و روشن کردن آبنما

بعد از اینکه استخر از آب پر شد ، می توانید آبنما را روشن کنید تا هنگام کار پمپ ، آب از طریق لوله به منبع سنگها برسد و از آنجا با ورود جاذبه به طور طبیعی پایین بیاید. این روند تا زمانی که آبشار به برق متصل باشد ادامه می یابد.

آبنما دیواری در محوطه سازی

نورپردازی آبنما

اگر به کمی روشنایی و زیبایی در یک آبنما دیواری در حیاط خود فکر می کنید ، می توانید از عناصر روشنایی ضد آب موجود در فروشگاه های لوازم الکتریکی استفاده کنید و همچنین از برق کشیده شده برای پمپ آب برای کار و همچنین روشنایی استفاده کنید. اگر از عناصر روشنایی ضد آب استفاده نمی کنید ، بهتر است نورپردازی در فضای باز را انجام دهید. علاوه بر سنگهای خشک ، در اطراف چشمه ، دیوارهای نزدیک چشمه از مکانهای مناسب برای قرار دادن عناصر روشنایی است.

قیمت ساخت آبنما دیواری

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

امتیاز دادن به این برگه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!