ساخت آبنما در حیاط

 این بدان معناست که تقریباً زمان آن فرا رسیده است که حیاط خانه های خود را دوباره به شکل صحیح درآورید. از چمن تا بوته ها گرفته تا گل هایی که تازه کاشته شده اند ، ایجاد گل دانه برای ماه های گرم سال یک ضرورت است. اما آیا چیز دیگری وجود دارد که بخواهید به منظره خانه خود اضافه کنید؟ برای کسانی که مناطق بیشتری برای کار دارند ، چرا یک منطقه آرامش بخش برای لذت بردن ایجاد نمی کنند؟ در اینجا چند آبنما در حیاط  آورده شده است .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

خوشحال میشویم شما را در طراحی بهترین فضا و محوطه یاری دهیم.

تشکر فراوان از شما عزیزان

آبنماها و ویژگی های آب فراتر از مواردی هستند که فقط برای زیبایی منظره حیاط شما از زیبایی برخوردار باشند ، آنها مورد  مسالمت آمیز و آرامش بخش ذهن هستند که محیط را برای فضای زندگی بیرونی شما به ارمغان می آورد. به مقدار زیاد یا کم ، آب قطره ای حیاط شما را بیشتر جادار کرده و پرندگان و حشرات مفید (مانند پروانه ها و سایر گرده افشان ها) را به خود جلب می کند.

ساخت آبنما در حیاط

گروه معماری آرسس شما را در چگونگی ساخت آبنما در حیاط منزل خود راهنمایی می کند. برای ایجاد پایه و اساس از فیلترهای سنگ ریزه و سنگ استفاده خواهید کرد. و برای کاهش تعمیر و نگهداری در آینده به پمپ آب سنگین نیاز خواهید داشت.

ساخت آبنما در حیاط خانه

و با دیدن این ویدیو در آپارات خواهید آموخت که چگونه ساخت آبنما درحیاط خانه خود را شروع کنید. این یک طراحی زیبا برای کسانی است که فضای کمی بیشتری برای کار دارند. این حتی می تواند الهام بخشی فوق العاده برای کسانی باشد که می خواهند چیزی مشابه به استخر شنای خود بروند.

ساخت آبنما سنگی در حیاط

ساخت آبنما در حیاط منزل

 برای ساخت آبنما در حیاط منزل خود. کار خود را با ایجاد روش هایی برای حوضچه های ساخته شده خود شروع خواهید کرد. و سپس با نصب تمام سنگ ها تجربه را خاتمه می دهید. برای اینکه آبنما خود را به صورت حرفه ای و زیبا در حیاط منزل خود داشته باشید با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

ساخت-آبنما-ارزان در تهران

آبنماي سنگي آموزش ساخت آبنما در حیاط خانه

ساخت آبنما در حیاط می تواند یک افزودنی خیره کننده یا حتی درمانی برای خانه شما باشد. ساختن یک فرآیند نسبتاً ساده است که با چند ابزار و دانش فنی انجام می شود. برای شروع ساخت آبنما ، طرحی را که می خواهید برنامه ریزی کنید ، سپس حوضچه ها ،  یا جویبارهایی را که برای طراحی نیاز دارید حفاری کنید.

انواع سنگها را در اطراف آبشار خود مرتب کنید تا به شکل آن درآیند و طبیعی تر به نظر برسد آبنما شما همچنین برای تکمیل و کاربردی شدن آن به سیستم پمپ و آستر نیاز دارد. در حالی که میهمانان خود را سرگرم می کنید یا یک پس زمینه راحت ، می توانید یک آبنما درست کنید تا به عنوان یک قطب اصلی در هر زمان لذت ببرید.

طراحی آبشار شما

اگر قصد نگهداری گیاهان یا ماهی ها را دارید با آبگیر آبنما درست کنید . راه های مختلفی برای راه اندازی برکه با سیستم آبشار وجود دارد. ساده ترین راه برای انجام این کار انباشته شدن سنگها برای ایجاد سرریز در لبه حوض شماست. شما همچنین می توانید خاک را بیرون بیاورید تا یک برکه پایین تر و یک حوضچه بالایی ایجاد کنید. با ریختن آب از حوضچه فوقانی به حوض پایینی و یا ایجاد جریان شیب دار بین آنها ، آنها را وصل کنید.

 • اگر در حیاط خود حوضچه ای دارید ، خاک و سنگ ها را جمع کنید تا قفسه ای برای بیرون آمدن آب ایجاد کنید. این آسانترین راه برای به دست آوردن یک آبنما است زیرا شما می توانید از حفاری اضافی جلوگیری کنید. آب از سرریز به حوضچه می ریزد ، سپس وارد سیستم پمپی می شود که نصب می کنید تا دوباره به بالای آب برود.

مرحله اول ساخت آبنما در حیاط

اگر یک آبشار طولانی و ملایم را ترجیح می دهید ، جویبار درست کنید. برای ایجاد جریان ، ابتدا باید یک جفت حوضچه یا حوضچه حفاری کنید. سپس ، جریان را بیرون بیاورید تا از حوضه بالاتر به حوض پایین بروید. جریان باید شیب داشته باشد تا آب در سراشیبی حرکت کند ، بنابراین کار روی یک شیب طبیعی در حیاط شما میزان حفاری شما را کاهش می دهد.

 • با استفاده از یک جویبار ، شما می توانید بسیاری از آبشارهای کوچک را بسازید. سنگها را در جریان قرار دهید تا قفسه هایی برای ریختن آب ایجاد کنید.
 • آبنما های جریان در مقایسه با آبنما های برکه طولانی هستند و به پمپ قوی تر و شلنگ طولانی تر نیاز دارند. به عنوان مثال ، جریان ها بطور کلی حداقل 3 فوت (0.91 متر) طول دارند ، بنابراین برای راه اندازی آن باید فضای بیشتری را در حیاط خود اختصاص دهید.

مرحله دوم ساخت آبنما

اگر نمی توانید حیاط خود را بیرون بیاورید ، یک آبنما بالای زمین درست کنید. اگر فضای محدود یا حیاطی دارید که ساخت آن آسان نیست ، هنوز راهی برای تهیه یک برکه خوب دارید. برای ساختن حوضچه ای که آب را می گیرد ، مواد ساختمانی محکم مانند تخته سنگ های آهکی را روی هم قرار دهید. سپس ، مقدار بیشتری از مواد را در یک انتهای حوضچه قرار دهید تا منطقه ای برای ریزش آب ایجاد شود.

 • می توانید یک حوضچه از مواد مقاوم مانند بلوک های سنگی یا آجر بسازید. آبنما های بالای سطح زمین به سبک های مختلفی ارائه می شوند ، بنابراین هنگام طراحی خود اجازه دهید خلاقیت شما شل شود.
 • برای محکم نگه داشتن حوضچه ، یک کف انبساطی ضد آب را در اطراف هر سنگ پهن کنید. مصالح ساختمانی باید محکم و مهر و موم شده باشد تا آب را در جای خود نگه دارد.

مرحله 3 ساخت آبنما

اگر می توانید حیاط خود را بیرون بیاورید یک آبنما زیر زمین طراحی کنید. بیشتر آبشارهای حوضچه ها و رودخانه ها کمی حفاری دارند. برای این نوع آبشارها ، شما اساساً یک سوراخ در زمین حفر می کنید ، سپس یک دسته سنگ عمودی در یک انتهای آن ایجاد می کنید. یک شیلنگ آب در سنگ ها قرار دهید تا آب به پایین و در حوضچه ریخته شود. این حوضه بدون حوضچه نامیده می شود و آب از طریق یک پمپ قوی به طور مداوم گردش می یابد.

 • این نوع آبنما شبیه هر آبشار استخر پایه است. اگر از قبل حوضچه یا حوضچه آب ندارید ، می توانید قبل از ساختن آبشار خود ، یک استخر جدید حفر کنید.

ساخت آبنما مرحله 4

قبل از شروع ساخت ، اندازه آبنما و حوضه خود را انتخاب کنید. اندازه متوسط ​​یک حوضچه با آبشار داخلی 10 فوت × 15 فوت (3.0 متر × 4.6 متر) است. اگر قصد ایجاد یک جریان یا حوضچه بدون حوضچه را دارید ، برای تخمین حداقل اندازه مورد نیاز خود ، ریاضی انجام دهید. به طور کلی ، حوضه باید حدود 2.5 برابر مقدار آب در گردش از طریق آبشار را در خود نگه دارد.

 • برای اینکه بفهمید چه مقدار آب از طریق آبشار شما در حرکت است ، طول ، عرض و عمق آبشار را در فوت اندازه بگیرید. فرمول طول x عرض x (عمق x 0.25) x 7.48 است. 0.25 ضخامت آب و 48/7 تعداد گالن فوت مکعب است.
 • سپس ، مقدار آب در حال حرکت را در 2.5 ضرب کنید تا دریابید که به چه تعداد گالن آب کامل نیاز دارید.
 • به عنوان مثال ، اگر اندازه آبشار شما 10 3 3 0.5 0.5 فوت است: 10 فوت x 3 فوت x (0.25 0.5 0.5 فوت) 7. 7.48 گالری / فوت مکعب = 28.05 گالن آب در حال حرکت است.
 • سپس ، 28.76 گالن x 2.5 = 70 گالن آب مورد نیاز در حوضچه.
 • اگر قصد ساخت یک حوضچه فوقانی را دارید به یاد داشته باشید که همین کار را باید انجام دهید. آن را تقریباً در همان اندازه نگه دارید تا اطمینان حاصل شود که آب با سرعت ثابت از طریق آبشار عبور می کند.

ساخت آبنما مرحله 5

مکانی قابل مشاهده در حدود 20 فوت (6.1 متر) از خانه خود انتخاب کنید. آبنما خود را در محلی قرار دهید که از زوایای مختلف بتواند از آن لذت ببرد ، چه در داخل و چه در خارج از خانه. بهترین مکان برای برکه معمولاً نزدیک یک عرشه ، پاسیو یا پنجره خانه شماست. این مناطق همچنین به شاخه های آب و پریزهای برق که ممکن است برای تأمین آبشار خود نیاز داشته باشید قابل دسترسی هستند. همچنین ، از آنجا که آبشارها تماماً مربوط به ریزش آب از یک منطقه بالاتر به یک منطقه پایین تر است ، بر روی یک شیب طبیعی بنا کنید تا میزان حفاری شما را کاهش دهد.

 • هر استخر متصل به آبنما در صورت نگهداری هر گونه گیاه یا ماهی به حدود 6 ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد.
 • به عنوان مثال ، حوضچه را نزدیک یک گلدان آب قرار دهید تا بتوانید به راحتی آن را با یک شلنگ پر کنید. همچنین ، حوضچه پایین حوضچه باید در محدوده یک پریز برق باشد تا پمپ کار کند. با این حال ، پمپ را با یک سیم کشش متصل کنید تا از پاشیدن آب به خروجی جلوگیری کند.

مرحله 6 ساخت آبنما

سنگریزه و سنگ سفارش دهید تا از آن برای ساختن جریان خود استفاده کنید. شن و ماسه برای پوشاندن و چسباندن آستر برکه بسیار مهم است ، بنابراین مقدار زیادی سنگ ریزه گرد یا رودخانه خریداری کنید. شما به تخته سنگها و سنگهای مسطح زیادی برای خط کشی جریان نیاز دارید. این سنگهای بزرگتر برای تزیین حوض و پوشاندن برخی از اجزای سازنده آن عالی هستند. سنگهای تخت آهکی برای ایجاد سرریز آبنما بسیار مناسب هستند ، در حالی که تخته سنگهای بزرگتر برای قاب بندی حوضچه مفید هستند.

 • اکثر مراکز خانه و باغ از نظر مصالح ساختمانی حوضچه محدود هستند. برای انتخاب بیشتر ، معادن و تامین کنندگان سنگ در منطقه خود را جستجو کنید.
 • برای اینکه بفهمید به چند تخته سنگ نیاز دارید ، طول و عرض آبراه خود را ضرب کنید ، سپس آن را بر 65 تن در هر فوت تقسیم کنید. این به شما تخمین بر حسب تن می دهد ، اما به خاطر داشته باشید که سنگها در اندازه های مختلفی وجود دارند.
 • به عنوان مثال ، اگر اندازه آبنما شما 10 فوت در 3 فوت است ، حدود 0.46 تن سنگ برای آن منطقه نیاز دارید.
 • مقدار سنگ ریزه مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن مقدار تخته سنگ بر حسب تن تخمین زده و سپس بر 45/0 تقسیم کنید. لایه ماسه به طور کلی باید عمق حدود 3 در (7.6 سانتی متر) داشته باشد.
 • به عنوان مثال ، اگر آبنما شما 10 فوت x 3 فوت است ، برای پر کردن آن تقریباً به 1 تن شن نیاز دارید.

مرحله 7 ساخت آبنما

سنگ ها و بلوک ها را برای ایجاد حوضه ای برای یک آبنما بالای زمین قرار دهید. بعد از اینکه دانستید در کجا می خواهید حوضه را بسازید ، شروع به ساخت آن با تخته سنگ ها ، بلوک های خاکستر یا مواد جایگزین کنید. حوضه را آنقدر بلند کنید که بتواند مقدار آب گردش یافته از جریان شما را حفظ کند. سپس ، یک کف فشرده ضد آب را دور هر سنگ پهن کنید تا حوضه به هم چسبیده شود.

 • به یاد داشته باشید که یک طرف حوضه را بالاتر از دیگری بسازید. از برخی صخره های صاف یا تخته سنگ های کوچکتر برای ایجاد یک آبنما با ظاهری طبیعی استفاده کنید. فضایی را برای شلنگی که برای شروع آبشار باید نصب کنید بگذارید.
مرحله 8ساخت آبنما

حفاری از برکه یا حوضه پایین تر برای آبگیر در زمین است. در حالی که پمپ شناور شما آن را به بالای آبنما می رساند ، آب به مکانی برای جمع آوری نیاز دارد. حوضچه باید حداقل 1 فوت (0.30 متر) از جریان یا آبنما شما بزرگتر باشد تا از پاشیدن آب از آن خارج شود. همچنین باید بزرگتر از پمپ شناور شما باشد. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در حوضچه یا حوضچه خود را دارید تا بتوانید پمپ را متناسب کنید و آن را با سنگ پنهان کنید.

 • اگر در حال ساخت یک آبنما روی زمین هستید ، از این قسمت صرف نظر کنید. شما قادر به حفر حوضه نخواهید بود ، بنابراین با ساخت یک حوضه روی زمین از بین سنگ ها یا بلوک های سنگین آن را جبران کنید.
 • قبل از شروع به حفاری ، با شرکت های محلی خدمات تماس بگیرید تا بیرون بیایند و خطوط آب و برق را مشخص کنند. خط زدن به طور تصادفی یک راه مطمئن برای خراب کردن پروژه شما است.
مرحله 9 ساخت آبنما
حفاری از برکه یا حوضه پایین تر برای آبگیر در زمین است. در حالی که پمپ شناور شما آن را به بالای آبشار می رساند ، آب به مکانی برای جمع آوری نیاز دارد. حوضچه باید حداقل 1 فوت (0.30 متر) از جریان یا آبنما شما بزرگتر باشد تا از پاشیدن آب از آن خارج شود. همچنین باید بزرگتر از پمپ شناور شما باشد. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در حوضچه یا حوضچه خود را دارید تا بتوانید پمپ را متناسب کنید و آن را با سنگ پنهان کنید. 
 • اگر در حال ساخت یک آبنما روی زمین هستید ، از این قسمت صرف نظر کنید. شما قادر به حفر حوضه نخواهید بود ، بنابراین با ساخت یک حوضه روی زمین از بین سنگ ها یا بلوک های سنگین آن را جبران کنید.
 • قبل از شروع به حفاری ، با شرکت های محلی خدمات تماس بگیرید تا بیرون بیایند و خطوط آب و برق را مشخص کنند. خط زدن به طور تصادفی یک راه مطمئن برای خراب کردن پروژه شما است.
مرحله 10ساخت آبنما
 1. با حفر و صاف کردن خاک استخر بالایی آبنما ایجاد کنید و جریان آن را جریانی کنید. حفاری فشرده ترین قسمت ساخت یک آبنما است ، اما تقریباً تمام شده است. برای ایجاد قسمت بالایی آبشار خود ، حوضه بالایی را اگر طرح شما دارد ، حفاری کنید. سپس ، حوضه بالا و حوضه پایین را با یک سری مراحل “خاک” وصل کنید. وقتی سر به سمت حوضه پایین می رود ، آب از پله به پله می افتد. 

  • به طور متوسط ​​بستر جریان را تقریباً 3 فوت (91/0 متر) و عمق حداقل 6 اینچ (15 سانتی متر) قرار دهید. خاک را در پشته ها انباشته کنید تا یک اثر پله ای ایجاد کند که باعث می شود آب با کارآیی بیشتری به سمت پایین دست حرکت کند.
  • اولین “مرحله” در جریان باید سریع ترین مرحله باشد. بعد از آن ، هر تعداد مرحله که می خواهید اضافه کنید و جای آن را اضافه کنید. سعی کنید بین هر مرحله فاصله بگذارید تا اثر کامل هر مینی آبشار را بدست آورید.
  مرحله 9 ساخت آبنما

آستر و زیرانداز استخر EPDM را روی هر قسمت از آبنما خود پهن کنید. اگر حوضچه شما به اندازه کافی کوچک است ، یک آستر منفرد تهیه کنید که از حوضه پایین تا بالای آبشار کشیده شود. در غیر این صورت ، از آستر جداگانه برای حوضه یا حوضچه پایین ، جریان و حوضچه یا حوضچه بالایی استفاده کنید. پس از پهن کردن آستر استخر ، زیر لایه پروپیلن را روی آن قرار دهید تا از آسیب آن محافظت شود. 

 • استفاده از 45 آستر میلیون، که 45 / 1000  در (0.11 سانتی متر) -thick.
 • برای تخمین اندازه بوش مورد نیاز خود ، ابتدا عمق حوضچه یا آبشار را از بالا به پایین محاسبه کرده ، دو برابر کرده و 1 اضافه کنید. سپس ، آن عدد را هم به طول و هم به عرض اضافه کنید تا اندازه تقریبی بوش را بدست آورید.
 • به عنوان مثال ، اگر یک حوضه 10 فوت x 5 فوت x 3 فوت دارید ، ابتدا عمق را 6 * 2 + 1 محاسبه کنید. سپس ، عمق 7 را به طول و عرض اضافه کنید. شما به یک بوش حداقل 17 فوت × 12 فوت (5.2 متر × 3.7 متر) اندازه نیاز دارید.

ساخت ابنما مرحله 12

قدرت پمپ مورد نیاز برای گردش آب را محاسبه کنید. برای تعیین نوع پمپ مورد نیاز خود ، ابتدا عرض سر آبنما خود را اندازه بگیرید. سپس ، از بالای آبشار تا سطح آب به صورت عمودی اندازه بگیرید. با تصمیم گیری در مورد سرعت جریان آب در سیستم کار را تمام کنید. از این اعداد برای محاسبه درجه صحیح پمپ مورد نیاز آبشار خود استفاده کنید.

 • ماشین حساب پمپ آبنما را به صورت آنلاین جستجو کنید ، سپس تخمین های خود را متصل کنید تا حداقل درجه پمپ مورد نیاز شما برای عملکرد آبشار را دریابید.
 • جریان متوسط ​​به دبی تخلیه پمپ 1500 گالری آمریکا (5700 لیتر) در ساعت یا گیگابایت نیاز دارد. برای جریان کندتر از تخمین 1000 گالری ایالات متحده (3800 لیتر) و برای جریان سنگین تر از تخمین 2000 گالنی (7،600 لیتر) استفاده کنید.
 • به طور متوسط ​​، پمپ باید 1500 گالن ایالات متحده (5700 لیتر) در هر فوت (0.30 متر) عرض در بالای آبشار شما را کنترل کند.

مرحله 13 ساخت آبنما

قبل از قرار دادن پمپ در حوضچه ، آن را نصب و وصل کنید. دفترچه راهنمای مالک را با پمپ خود بررسی کنید تا دستورالعمل های خاصی برای تنظیمات آن داشته باشید. شما معمولاً به یک شلنگ لاستیکی نیاز دارید که به اندازه کافی بلند باشد تا از پمپ به بالای آبنما برسد. این فاصله و همچنین دهانه روی پمپ را اندازه بگیرید. پس از تهیه یک شلنگ با همان بازشو ، آن را مستقیماً روی دهانه پمپ قرار دهید.

 • اگر پمپ شما داخل محفظه است ، از اره سوراخ 2 اینچ (5.1 سانتی متر) برای برش چند سوراخ در محفظه استفاده کنید. سوراخ ها را در فاصله 4 سانتی متر (10 سانتی متر) از هم دور نگه دارید تا آب به پمپ وارد شود.
 • پمپ را به صورت عمیق درون حوض پایین یا حوضچه بکارید و اطمینان حاصل کنید که شلنگ به اندازه کافی بلند است تا به بالای آبشار شما برسد.

ساخت آبنما مرحله 13

اگر قصد استفاده از شیر را دارید ، شیر جریان محفظه فوقانی را وصل کنید. یک راه آسان برای ساخت آن استفاده از سطل ذخیره سازی پلاستیک 3 طرفه سنگین است. انتهای باز سطل آشغال را به سمت آبشار و حوضه پایین تر ببینید. سپس ، سوراخی به اندازه آداپتور روی شلنگ خود سوراخ کنید. شیر را با اتصال شلنگ با استفاده از یک واشر لاستیکی و یک دانه چسب سیلیکون به پایان برسانید.

 • برای محکم کردن بیشتر شلنگ ، یک مهره قفل استیل و یک گیره شیلنگ اضافه کنید.
 • سوپاپ ها یک روش عالی برای پایین آوردن آب از آبشار به خصوص در یک جریان طولانی است. در بیشتر موارد ، سوپاپ ها بیشتر برای اهداف زیبایی هستند تا ضرورتی برای کنترل جریان آب.

ساخت آبنما مرحله 14

لبه های بیرونی هر حوضه را با تخته سنگ های بزرگ بچینید. سنگها را در لبه های حوضچه ها یا حوضچه ها قرار دهید و از آنها برای سنجاق بوش استفاده کنید. آنها را تا جایی که ممکن است به هم فشار دهید تا آستر پنهان شود در حالی که از پاشیدن آب جلوگیری می کند. همچنین ، سنگ ها را طوری تنظیم کنید که پمپ ، شیلنگ و سایر اجزایی را که می خواهید پنهان کنید ، بپوشاند. 

 • سنگها را با دقت قرار دهید تا از انسداد یا خرد شدن شلنگ و سایر اجزا جلوگیری شود. آنها سنگین هستند و باید با دقت قرار بگیرند. اجزای موجود را بین سنگها پنهان کنید به جای اینکه روی آنها سنگها را جمع کنید.

ساخت آبنما مرحله 15

با تشکیل قفسه هایی از سنگ ها ، آبنما ها را بسازید. برخی از سنگهای متوسط ​​را در بالای آبنما یا بالای پله ها در یک جریان قرار دهید. در صورت امکان آنها را به صورت نیم دایره در امتداد لبه هر قطره مرتب کنید. صخره های مسطح در اکثر آبشارها انتخاب خوبی هستند زیرا از نظر ظاهری زیبا هستند و به راحتی در کنار هم قرار می گیرند. همه سنگها را تا جایی که ممکن است بهم نزدیک کنید تا آب در اطراف آنها جریان یابد و به حوضه پایین منتهی شود. 

 • مقداری کف انبساطی در زیر سنگها پهن کنید تا آنها در جای خود از روی آستر نگه داشته شوند. همچنین ، برای پر کردن هرگونه شکاف ، از کف استفاده کنید و آب را مجبور کنید به جای عبور از روی سنگها ، از روی سنگها حرکت کند.

ساخت آبنما مرحله 16

شن را پهن کرده و روی آن را مرتب کنید تا بقیه آسترها را بپوشانید. کیسه های خود را از سنگ ریزه باز کرده و ریختن آنها را مستقیماً روی زیرانداز شروع کنید. شما برای پوشاندن روی حوضچه ها و آبنماها به کیسه های زیادی نیاز دارید ، پس خود را نگه ندارید. لایه ماسه را حداقل در عمق 3.6 (7.6 سانتی متر) قرار دهید تا آستر پنهان شود. بعد از اتمام کار ، لایه های سنگ ریزه را تا جایی که ممکن است با دست صاف کنید تا یکنواخت به نظر برسد. 

 • در اطراف سنگهای بزرگتر مقدار زیادی شن و خاک را بسته بندی کنید تا به جا ماندن آنها کمک کند.
 • به یاد داشته باشید که سنگ ریزه بسیار سبک تر از سنگ های بزرگتر است ، بنابراین برای پایین نگه داشتن و پنهان کردن شلنگ ها و سایر اجزا بهتر است.

ساخت آبنما مرحله 17

سنگها را با اسپری ملایم بشویید تا آبنما پر شود. تمام آبنما خود را اسپری کنید تا آب از بالای شن و پمپ در زیر آن بلند شود. با استفاده از آب در حوضچه ، می توانید پمپ را با خیال راحت فعال کنید. پمپ را در حالی که به اسپری کردن سنگ ادامه می دهید ، کار کنید تا آب تمیز به نظر برسد. قبل از نشستن آبشار خود را مرتب و مرتب کنید تا از صداهای آرامش بخش آن لذت ببرید. 

 • با پاشیدن سنگ ها ، خاک و سایر بقایای آبنما از بین می رود. سنگ ها و سنگریزه ها به هوادهی و تصفیه آب کمک می کنند در حالی که آب از طریق سیستم حرکت می کند.

منبع : https://www.diys.com/backyard-waterfalls-diy/

منبع : https://www.wikihow.com/Build-a-Backyard-Waterfall

امتیاز دادن به این برگه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!