ساخت آبنما سنگی

ساخت آبنما سنگی (Construction of a stone fountain) یک نقطه کانونی یا قطعه فوق العاده برای محوطه سازی پاسیوی شما ایجاد می کنند . آنها گاهی اوقات از قطعات گرانیت (مانند این پروژه) با سوراخ هایی برای ایجاد لوله در سنگ ساخته شده اند. 

ستون گرانیت 24 اینچی بلند من 250 دلار (ایالات متحده) هزینه دارد و دارای یک “پنجره” دایره ای شکل است که از سنگ تراشیده شده است ، حدود 3/4 از راه بالا. حفره ای که لوله به آن تغذیه می شود در پایین گرانیت قرار دارد. سوراخ دیگری که آب از آن بیرون می زند ، در پایین پنجره دایره ای دیده می شود.

ساخت آبنما سنگی

ساخت آبنمای سنگی خانگی

ساخت آبنمای سنگی خانگی کوچک

آموزش ساخت آبنمای سنگی خانگی

یک آبنما سنگی از سه چیز تشکیل شده است: آب که از یک لوله بالا می رود و در یک چرخه مداوم به پایین می ریزد. یک پمپ ، که باعث حرکت آب می شود. و یک تکه مجسمه ، که آب روی آن جریان دارد. این مجسمه را می توان از هر ماده ای که در برابر آب ثابت مقاومت کند ، ساخت. برای پروژه ای که در اینجا نشان داده شده است ، ما از سنگهای بزرگی که در محل یافت می شوند استفاده کردیم ، اما سنگفرش ها ، فلزات یا ظروف سفالی همه کار خواهند کرد.

صرف نظر از مواد آبنما سنگی ، سیستم به همان شکل باقی می ماند. این کار با یک وان ضد آب یا حوضچه شروع می شود که سوراخی در زمین ایجاد می کند و مخزنی برای آب ایجاد می کند. بالای آن یک صفحه مشبک سفت و محکم قرار دارد که از ورود بقایای بزرگ به وان جلوگیری می کند. صفحه نمایش با یک سیستم پشتیبانی ساخته شده از یک ماده مقاوم اما مقاوم در برابر آب ، مانند پارچه کامپوزیت ، برای جلوگیری از افتادن بدنه چشمه در حوضه است.

ساخت آبنما سنگی

پمپ شناور قلب سیستم است. در زیر خط آب حوضه قرار دارد و جریان رواناب را از بالا چرخانده و فیلتر خوبی می کند. از آنجا که پمپ برقی است ، آبنما باید در دسترس یک خروجی خارجی باشد – بند پمپ به ندرت به بیش از 50 فوت می رسد ، و تولیدکنندگان از استفاده از طناب های کششی دلسرد می شوند.

بعد از ساخت آبنما سنگی باید برای تعمیر و نگهداری نیز در دسترس باشد ، بنابراین باید در صفحه دام را به اندازه کافی بزرگ کنید تا بتوانید وارد شوید ، پمپ را از حالت قلاب خارج کرده و بیرون بیاورید.

(صفحه و کف پشتیبانی را می توان با سنگهای کوچک یا حتی مالچ استتار کرد.) لوله ای که آب را به قسمت بالای مجسمه منتقل می کند روی پمپ قرار دارد. همچنین شامل یک دریچه توپی کوچک است که به شما امکان می دهد جریان فواره را تنظیم کنید.

1. پمپ

موجود در خانه یا مراکز باغ. به دنبال یکی با برچسب “شناور” باشید. پمپ ها بر حسب گالن در ساعت (gph) درجه بندی می شوند ، معیاری از میزان آب قابل تحمل و میزان بالایی که می توانند فشار دهند. هر چیزی که بزرگتر از 250 گیگابایت باشد ، برای یک چشمه آب پایه با یک لوله ½ اینچی بیش از حد مجاز است. ما از مدل 2 Pondmaster با سرعت 250 gph استفاده کردیم

2. لوله مس ch اینچی

برای حمل آب از پمپ به بالای چشمه. قطعه ای را به اندازه 2 فوت بیشتر از قد فواره خود بخرید.

3. حوضه ضد آب

مانند یک سطل ذخیره سازی پلاستیک ، سطل مخلوط کردن ملات ماسون یا وان حمام ، برای نگه داشتن پمپ و جمع آوری آب. باید 6 اینچ از قطر پایه فواره و 1 فوت از پمپ بلندتر باشد تا در حالی که پمپ را غوطه ور نگه می دارد متناسب با تمام اتصالات لوله باشد.

4. سنگ

یا مواد دیگر برای ساختن بدنه چشمه. چیزی را انتخاب کنید که به راحتی روی هم قرار گیرد. سنگها باید صورتهای صاف داشته باشند. لوله مس مقداری پشتیبانی می کند ، اما مواد باید به تنهایی بخوبی مقاومت کنند.

5. سنگ های کوچک

یا سنگدانه های بزرگ ، مانند خرده های تراکوتا یا شیشه های ریخته شده ، برای پوشاندن قسمت بالای گودال. یک سطل 5 گالنی باید کافی باشد.

6. آداپتور زن فشرده سازی ½ اینچ در inch اینچ

برای اتصال لوله به پمپ

7. شیر سوپاپ ½ اینچی

برای تنظیم جریان آب.

8. صفحه نمایش

برای محافظت از پمپ در برابر آوار. صفحه پنجره یا مشبک شیشه ای یا فایبرگلاس یا آلومینیوم یا هر چیزی که در یک قاب سخت باشد ، بهترین است. یکی را به اندازه کافی بزرگ کنید تا حوضه را باز کنید.

9. عرشه کامپوزیت

مانند Trex یا TimberTech ، برای پشتیبانی از چشمه.

10. شن زهکشی

برای داخل و زیر حوضه آبریز دو کیسه 50 پوندی تهیه کنید.

11. کانال PVC 1 اینچی

سیم برق پمپ را به زیر زمین و به خروجی منتقل کنید.

مرحله 2: سوراخ پمپ را حفر کنید

با استفاده از بیل نوک تیز ، گودالی را به اندازه 2 اینچ عمق بیشتر از حوضچه و به اندازه ای که عرض آن متناسب باشد ، حفر کنید. برای محافظت از چمن های اطراف ، خاک را در یک چرخ دستی یا روی یک باریک قرار دهید. یک گودال باریک و کم عمق بین گودال و نزدیکترین خروجی خارجی حفر کنید. 

مراحل ساخت آبنما سنگی

مرحله 3: Basin و Conduit را تنظیم کنید

یک بستر سنگریزه ای با ضخامت 2 اینچ در گودال قرار دهید. حوضچه را در بالای شن قرار دهید. در صورت لزوم ، شن را جابجا کنید تا حوضه تکان نخورد.

فاصله دهانه خروجی تا لبه گودال را اندازه بگیرید. بخشی از مجرای PVC را به این طول برش دهید. یک رشته را از طریق مجرا عبور دهید و یک انتهای آن را به شاخه پمپ بچسبانید. دوشاخه را از طریق مجرا بکشید. دوشاخه را به طور ایمن به انتهای مجرا بچسبانید تا دوباره به داخل آن کشیده نشود. مجرا را در ترانشه قرار داده و روی آن را پر کنید.

مرحله دوم ساخت آبنما سنگی

مرحله 4: قطعات را خشک کنید

پمپ را در حوضچه قرار دهید. صفحه را روی گودال قرار دهید و آن را در نقطه مستقیم از طریق خروجی نخ روی پمپ مشخص کنید. همچنین صفحه را در نزدیکترین لبه به مجرا علامت گذاری کنید.

مرحله 3 ساخت آبنما سنگی

مرحله 5: یک افتتاحیه را علامت گذاری کنید

با استفاده از قیچی ابزار ، دایره ای به عرض 1 اینچ را در علامت وسط ببرید. سپس یک فلپ سه طرفه را در علامت کانال قطع کنید که به اندازه کافی بزرگ است و به شما امکان می دهد تا داخل پمپ را بگیرید و از سرویس خارج کنید.

مرحله 4 ساخت آبنما سنگی

مرحله ششم: لوله و پمپ را بهم متصل کنید

ساخت آبنما سنگی مرحله 5

با استفاده از یک برش لوله ، یک قسمت 4 اینچی را از انتهای لوله مسی برش دهید. اتصالات فشرده سازی انتهای شیر توپی را باز کنید. یک مهره را از دریچه توپی ، سپس حلقه برنج ، یا فرول را به قسمت طولانی لوله بکشید. لوله را به یک انتهای شیر توپی وارد کنید ، سپس مهره را روی انگشت روی شیر فشار دهید. قسمت کوتاه لوله را به همان ترتیب به انتهای دیگر شیر وصل کنید.

انتهای رشته ای آداپتور را روی خروجی پمپ پیچ کنید. انتهای فشرده سازی را جدا کرده و مهره و سپس فرول را روی قسمت کوتاه لوله بکشید. لوله را با اتصالات فشرده سازی به پمپ وصل کنید. با استفاده از آچار قابل تنظیم ، هر سه مهره فشرده سازی را با یک چهارم دور اضافی محکم کنید.

یک لایه 2 اینچی از شن زهکشی در ته حوضه بریزید. با چسبیده بودن لوله ، پمپ را در وسط حوضه بگذارید. صفحه را روی لوله بلغزانید و آن را مرتب کنید تا فلپ دسترسی نزدیک مجرا باشد.

مرحله 7: متناسب با Decking

با استفاده از اره برقی ، مقاطع عرشه را به اندازه کافی برش دهید تا چند سانتی متر از دو طرف فراتر از گودال قرار بگیرد. عرشه را روی گودال بالای صفحه قرار دهید.

ساخت آبنما سنگی مرحله 6

مرحله 8: سنگ ها را سوراخ کنید

سنگها را روی هم قرار دهید تا آرایش زیبایی ایجاد شود. قسمت زیرین هر سنگ را با مداد شماره گذاری کنید تا در هنگام جدا کردن چیدمان ، نظم را در اختیار داشته باشید.

سنگی را روی زمین نرم یا شن قرار دهید. با استفاده از دریل چکشی مجهز به یک بیت سنگ تراشی 5⁄8 اینچی ، از قسمت صاف سنگ عبور کنید. این کار را برای همه سنگ ها تکرار کنید.

نکته: یک سطل آب نزدیک مته نگه دارید. هنگام کار مقداری مقداری بر روی سنگ بریزید تا سنگ مرطوب شود – و مته خنک باشد.

ساخت آبنما سنگی در حیاط

مرحله 9: آبنما را جمع کنید

نخ ها را روی لوله مسی نخ قرار دهید تا روی هم قرار بگیرند و متعادل شوند. لوله را در انتهای سنگ ها مشخص کنید. سنگ بالایی را برداشته و از یک برش لوله برای برش لوله مسی 1/4 اینچ زیر علامت استفاده کنید. سنگ را عوض کنید.

سطل آشغال را از یک شلنگ باغ پر کنید و آب کافی اضافه کنید تا 5 اینچ از پمپ بالا بیاید. شیر توپی را باز کنید ، پمپ را به برق متصل کنید ، آن را روشن کرده و جریان آن را بررسی کنید. فشار را با شیر توپی تنظیم کنید.

ساخت آبنما سنگی مدرن

مرحله 10: کار را تمام کنید

با چرخاندن سنگهای انباشته شده آب را هدایت کنید. برای پایدار نگه داشتن ساختار ، سنگهای کوچکتر را درون شکاف ها قرار دهید. برای ماندگاری ترتیب ، آب را خاموش کرده و چسب سیلیکون شفاف را بین سنگ فشار دهید. قبل از اینکه دوباره چشمه را روشن کنید ، اجازه دهید تا چسب خشک شود. وقتی فواره به روشی که دوست دارید جریان پیدا کرد ، صفحه را ببندید و پایه را با سنگهای کوچک استتار کنید.

نکته: سطح آب حوضه را به طور منظم – به ویژه در موج گرما – بررسی کنید و آن را دوباره پر کنید تا پمپ به طور مداوم در زیر آب قرار بگیرد.

قیمت ساخت آبنما سنگی

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

خوشحال میشویم شم

خوشحال میشویم شما را در طراحی بهترین فضا و محوطه یاری دهیم.

تشکر فراوان از شما عزیزان

منبع : https://www.instructables.com/How-to-Make-a-Garden-Fountain-Out-of-Well-Anythi/

امتیاز دادن به این برگه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!