ساخت شومینه در فضای باز

آیا شما تصمیم به ساخت شومینه در فضای باز (Build an outdoor fireplace)گرفته اید ؟ شاید شما تعجب کنید که چگونه یک شومینه بسازید. آیا این برای خانواده و سبک زندگی شما مناسب است؟ نکته جالب در مورد کیت شومینه در فضای باز Fremont این است که این قطعه فقط یک تزیین زیبا از پاسیو نیست ، بلکه یک قطعه مرکز آرامش است. فقط تصور کنید که دوستان و خانواده خود را در بیرون جمع کرده اید تا به آن هاخوش بگذرد.

گروه معماری آرسس با بیش از 10 سال سابقه در ساخت انواع شومینه مفتخر است شما را در این زمینه یاری دهد. با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

ساخت شومینه در حیاط

با این حال ، گرچه به آغوش کشیدن در کنار شومینه در فضای باز راهی عالی برای استرس زدایی و فراموش کردن ناراحتی ها  به نظر می رسد ، اما مردم در مورد اینکه آیا می خواهند در حیاط خانه خود یک شومینه در فضای باز بسازند تردید می کنند. آنها “DIY” را می شنوند و فوراً فکر می کنند راهی برای انجام این کار وجود ندارد. کیت شومینه در فضای باز Fremont من سریع و ساده طراحی شده است. شما با ابزارهای خاص قاطی نخواهید کرد و هیچ ماده ای را برش نخواهید داد. همانطور که در دستورالعمل های مرحله به مرحله نشان داده ام ، قطعات را روی هم چیده و بچسبانید.

ساخت باربیکیو مدرن

مرحله 1: کدهای محلی را بررسی کنید

حتماً هرگونه کد و محدودیت های شهری ، محلی یا HOA را برای شومینه در فضای باز بررسی کنید. معمولاً این موارد به آسانی پاسخگویی به نیازهای ترخیص از سازه ها و خطوط املاک است. شاید لازم باشد یک جرقه گیر ساده اضافه کنید. متأسفانه آتش سوزی می تواند ممنوع باشد. برای اطمینان از ساخت سازگار ، حتماً با شهرداری محلی خود مشورت کنید.

مرحله 2: تدوین برنامه اقدام

اولین قدم این است که به حیاط خانه بروید و ببینید آیا فضای کافی دارید یا خیر. ابعاد کیت های شومینه Fremont بدون افزودنی ها به فضای T 52 “W x 48” D x 91 “نیاز دارند. آیا می خواهید چوب بسوزانید یا از چوب های گاز استفاده کنید؟ آیا به دودکش اضافی نیاز دارید؟

اکنون این سوالات را از خود بپرسید تا بعداً مورد توجه قرار نگیرید.  دودکش بلندتر باشد ، در کنار آن انبار چوب باشد ، یا با چوب گاز استفاده کنید ، من گزینه های زیادی برای اصلاح کیت به دلخواه شما ارائه می دهم. اگر به برنامه ریزی فضای زندگی خود در فضای باز نیاز دارید ، مقاله من را در مورد آن در اینجا بخوانید.

ساخت شومینه هیزمی در باغ

مرحله 3: پایه خود را بسازید

باید مدتی را برای آماده سازی بنیاد صرف کنید. من می دانم که شما مشتاق شروع کار هستید اما داشتن پایه ای محکم برای قرار دادن شومینه در بالا اولین و مهمترین مرحله است!  بنابراین راهنمای فیلم سریع در یوتیوب را تماشا کنید و بیل خود را آماده کنید!

برای تماشا ویدئو لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید

بسیاری از افراد روی بتن کار می کنند و خارج از استفاده از بهترین روش های استاندارد هیچ کار خارق العاده ای وجود ندارد. فقط چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بتن هنوز به یک پایه دانه خرد شده 4 “-8” نیاز دارد که بتواند روی آن قراربگیرد. آن را مستقیماً روی خاک نریزید. بتن همچنین نیاز به تقویت فولاد دارد. حتماً آن را طبق کدهای محلی درست درست کنید.

شما حداقل یک بالشتک بتونی مسلح به ضخامت 4 “تا 8” می خواهید. اگر روی یک لنت بتونی از قبل ساخته شده اید ، یا یک کف بزرگ بسیار بزرگتر از ردپای شومینه ، مطمئن شوید که اتصالات انبساطی اطراف شومینه را شکل دهید یا برش دهید. اتصالات انبساطی اطمینان حاصل می کنند که وزن سازه شما باعث شکستن بالشتک بتونی شما نمی شود.

در صورت انتخاب عملا می توانید اتصالات انبساطی را مخفی کنید. اولین دوره بلوک ها را بگذارید. محکم دور آنها را با یک نشانگر دائمی علامت گذاری کنید. بلوک ها را بردارید. از اره بتونی برای برش در امتداد خطوطی که مشخص می کند بلوک ها کجا می رود استفاده کنید. هنگامی که دوره اول را تغییر مکان می دهید ، بلوک ها باید اتصالات انبساطی را پنهان کنند.

برش یا فرم دهی این اتصالات انبساطی به شومینه شما پد جداگانه ای می بخشد. هنگامی که حرکت  رخ می دهد ، این پد مستقل از دال اصلی شما حرکت می کند. پد جدا شده ترک خوردگی پد اصلی شما را به دلیل وزن ثابت شومینه به حداقل می رساند یا از بین می برد.

مرحله 4: وسایل خود را جمع کنید

چکش ، آجر و…

مرحله 5: شومینه خود را بسازید

در اینجا مروری داریم بر ساخت یک شومینه و جعبه های چوبی. این ویدئو مدل قدیمی را نشان می دهد ، اما من معتقدم که گرفتن ایده خوب در مورد این موضوع هنوز هم مفید است. درک اینکه مدل جدید ساخت آن حتی ساده تر است.

بلوک پایه خود را بگذارید
خوب ، سخت ترین قسمت تمام شد! همانطور که شروع به ریختن بلوک های بنیادی خود می کنید ، من توصیه می کنم از مرکز شروع کنید زیرا وسط پایه در وسط یک بلوک کامل قرار می گیرد و به شما کمک می کند تا شومینه خود را برای جایگذاری مطلوب متمرکز کنید.

مرحله اول ساخت شومینه

توجه: همانطور که ساخت شومینه در فضای باز خود را می سازید ، مطمئن شوید که همه وسایل را در سطح مربع و پایین نگه دارید. از سطح چهار گوشه استفاده کنید و اغلب چک کنید. شروع در یک سطح اساسی کلیدی است. هنگام چسباندن بلوک ها به یکدیگر ، حتما از چسب زیاد استفاده نکنید – این باعث “محکم” شدن بلوک ها می شود. فقط یک دانه چسب کوچک ایده آل است زیرا جاذبه بلوک ها شومینه را کنار هم نگه می دارند.

آتشدان را بسازید

آتشدان شومینه قلب شومینه شماست. در واقع این دقیقاً همان چیزی است که به آن آتشدان می گویند. حتما آتشدان خود را در سطح  پایین نگه دارید. استفاده از یک قسمت بزرگ قطعاً کمک خواهد کرد. از این گوشه بیرونی شروع به ساختن کنید. ساختار خود را در سطح  پایین قرار دهید.

در ساخت آتشدان هیچ چیز دشواری وجود ندارد. این فقط دو ویژگی اصلی دارد که هنگام ساخت شومینه به خاطر خواهید داشت. روکش آن از آجر نسوز است و دارای یک دهانه است. هر دو ساخت نسبتاً ساده ای هستند. دستورالعمل ها شما را در هر مرحله راهنمایی می کنند.

ساخت آتشدان شومینه

آجر نسوز یک لایه اضافی از سنگ تراشی است که باعث می شود آتش به ساختمان شما  نیاید. تمام آجرهای نسوز در کیت موجود است. قطعات بریده شده را حتماً یادداشت کنید. به کیسه هوا در گوشه آتشدان شومینه توجه کنید.
در مرحله بعدی ، بلوک خود را در بالای دهانه آتشدان قرار دهید.

مهم این است که این کار را دقیقاً همانطور که نشان داده شده است اطمینان حاصل کنید که این بلوک ها را چسب می زنید زیرا از آهن زاویه شما پشتیبانی می کنند.برای تکمیل بقیه آتشدان ، باید بلوک های پشتیبانی موقت را تنظیم کنید. مطمئن شوید که فقط گوشه بلوک پشتیبانی را بگیرید زیرا بعداً راحت تر برداشته می شود.

ساخت شومینه در فضای باز ساخت شومینه در باغ

بخش ساختن آتشدان کامل است!

ساخت شومینه مدرن و زیبا Build 4123 400x267 1

ساخت شومینه سنگی در حیاط شومینه در فضای باز

محفظه دود را بسازید

اکنون که آتشدان شومینه شما کامل است ، زمان مناسبی است که می توانید کمی استراحت کنید و اجازه دهید چسب جا بیفتد.

با شروع ساخت محفظه دود ، بلوک را تقریباً در 2 “از هر طرف و حدود 4” از جلو قرار دهید. به دلیل ماهیت سقوط بلوک ها ، ممکن است بدست آوردن یک اندازه گیری خوب بدون یک ترفند خاص دشوار باشد. شما می توانید یک ترفند درست کنید ، یا فقط مانند شکل زیر از روش انگشت استفاده کنید. دقیقتر از حد لازم است. به یاد داشته باشید: اگر به نظر چشمتان خوب می رسد ، خوب به نظر می رسد.

در اینجا می توانید محفظه دود ساخته شده را مشاهده کنید. با ادامه ساخت محفظه دود ، در حالی که بلوک را تقریباً در 2 “از هر طرف جمع می کنید ، دیوار پشت شومینه  را حفظ خواهید کرد.

دودکش را بسازید

با تکمیل محفظه دود ، ساخت دودکش را شروع کنید. این یک فرآیند ساده برای جمع کردن بلوک شما است در حالی که اطمینان حاصل می کنید همه چیز مانند قبل در سطح ، مربع و لوله کشی باقی می ماند. دودکش تا تمام اندازه یک اندازه است. این کار ساخت و ساز را آسان می کند.

با استفاده از کیت های تعویض دودکش ما همیشه می توانید ارتفاع دودکش را حداکثر 48 اینچ افزایش دهید. این اطمینان می دهد که دودکش شما می تواند موانع یا سازه ها را در صورت لزوم پاک کند.

ساخت دودکش شومینه در باغ

کلاهک دودکش خود را اضافه کنید

من می دانم که شما برای آرامش در کنار آتش آماده هستید  حتماً وقت خود را بگذارید و استراحت خوبی داشته باشید. اگر دستورالعمل ها را دنبال کنید ، این کار روز بعد از اتمام شومینه انجام می شود ، بنابراین باید به قسمت استراحت داده شده رسیدگی شود. خارج از رسیدن به سطح پایه ، قرار دادن کلاهک سخت ترین قسمت بعدی در کل ساخت است ، از نردبان و یک دوست استفاده کنید.

همچنین می توانید از تاقچه های ایجاد شده توسط بلوک قفسه ای به عنوان “راه پله” استفاده کنید تا بلوک را تا مرحله نهایی بالا بکشید. باز هم نصب جعبه های چوبی این کار را بسیار راحت تر و ایمن تر می کند. اگر قدرت کافی ندارید ، صبر کنید.

کلاهک دودکش شومینهتبریک می گویم! شومینه فضای باز شما کامل است. من به شما می گویم که خسته نباشید. امیدوارم از شومینه جدید و قطعه آرامش خود لذت ببرید. 

البته اگر در ساخت شومینه خود وقت کافی را ندارید با گروه معماری آرسس تماس بگیرید آماده همکاری با شما هستیم .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

منبع :https://romanstone.com/how-to-build-an-outdoor-fireplace

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!