شومینه در فضای باز

ساخت شومینه در فضای باز

ساخت شومینه در فضای باز، به دلایل زیادی مانند جلوگیری از دود و بوی نامطبوع، افزایش دمای هوا، رویایی برای بسیاری از افراد است. برای ساخت شومینه در فضای باز، مراحل زیر را می‌توانید دنبال کنید:

1- مکان مناسب: ابتدا باید مکان مناسبی برای ساخت شومینه در فضای باز انتخاب کنید. بهتر است محل انتخاب شده در معرض باد نباشد و از سایر عوامل مانند درختان، سقف، دیوارها و غیره فاصله کافی داشته باشد.

2- طراحی و برنامه ریزی: برای ساخت شومینه در فضای باز، باید به طراحی و برنامه ریزی دقیقی اقدام کنید. شومینه باید با اندازه و شکل مناسب، با محیط و سبک خانه و فضای باز سازگار باشد.

3- ساخت بدنه شومینه: برای ساخت بدنه شومینه در فضای باز می‌توانید از مصالح مختلفی مانند سنگ، بلوک‌های نسوز، آجر، فولاد و غیره استفاده کنید. در صورت استفاده از سنگ یا آجر، باید با مواد نسوز مانند سیمان و مخلوط آهک و ماسه محکم شوند.

4- نصب لوله دودکش: در مرحله بعد، باید لوله دودکش را در جای مناسب نصب کنید. لوله دودکش باید به اندازه کافی بلند و مرتبط با شومینه باشد.

5- نصب درب شومینه: در نهایت، باید درب شومینه را نصب کنید. درب شومینه باید با محیط و دیگر مصالح ساختمانی که از آن استفاده می‌کنید، سازگار باشد.

چطور در حیاط یک شومینه بسازیم؟

ساخت شومینه در حیاط برای ایجاد یک فضای گرم و دلنشین برای استفاده در فصول سرد سال بسیار محبوب است. برای ساخت یک شومینه در حیاط، مراحل زیر را می‌توانید دنبال کنید:

  1. انتخاب محل: محل ساخت شومینه باید در محلی باشد که خشک و ایمن باشد و برای آتش سوزی مناسب باشد.
  2. طراحی: قبل از شروع به ساخت شومینه، باید یک طرح معماری مناسب برای آن انتخاب کرد. این طرح باید با ابعاد و نیازهای محیطی شما سازگار باشد.
  3. تهیه مصالح: برای ساخت شومینه، مصالحی مانند آجر، سیمان، شن و ماسه و … مورد نیاز است. قبل از شروع به کار، مطمئن شوید که تمام مصالح مورد نیاز را در اختیار دارید.
  4. شروع به کار: ابتدا باید زمین را صاف کرده و با استفاده از آجر، شن و ماسه و سیمان، برای شومینه پایه سازی کنید. بعد از ساخت پایه، باید با استفاده از آجر، سیمان و شن، دیوارهای شومینه را بسازید.
  5. نصب لوله دودی: بعد از ساخت دیوارهای شومینه، لوله دودی باید در محل مناسب نصب شود.
  6. تکمیل: بعد از نصب لوله دودی، شما می‌توانید ظرفیت شومینه را با اضافه کردن مصالحی مانند گلدان‌های گل، آجر و شیشه‌های دکوراتیو افزایش دهید.

در نهایت، پیشنهاد می‌شود قبل از ساخت شومینه در حیاط، با مراجعه به مجوزهای مورد نیاز و نیز مشاوره با متخصصان مربوطه، اطمینان حاصل کنید که در

سوخت شومینه در فضای باز چیست؟

در کدام قسمت از خانه یا ویلا می توانیم شومینه در فضای باز درست کنیم ؟

شومینه‌های فضای باز عموماً در فضاهایی مانند حیاط، باغ، تراس و یا سایر فضاهای باز در نزدیکی خانه ساخته می‌شوند. ساخت یک شومینه فضای باز می‌تواند به عنوان یک افزودنی زیبا و عملی به فضای باز خانه شما باشد که به‌راحتی می‌توانید در آن گرمایی و راحتی خود را به دست آورید.

برای ساخت یک شومینه فضای باز، نیاز به بررسی موارد زیر دارید:

1- انتخاب مکان مناسب: مکانی را که قرار است شومینه را در آن بسازید باید با دقت انتخاب کنید. این مکان باید به راحتی قابل دسترسی باشد و در نزدیکی آن منابع نور و آب وجود داشته باشد. همچنین باید به فاصله کافی از ساختمان و هر نوع مواد قابل اشتعال قرار گیرد.

2- انتخاب طرح: برای ساخت شومینه فضای باز باید طرح مناسبی را انتخاب کنید. طرح‌های مختلفی برای شومینه‌های فضای باز وجود دارند، از جمله شومینه های سنتی و مدرن.

3- انتخاب مواد ساخت: برای ساخت شومینه فضای باز می‌توانید از مواد مختلفی مانند سنگ، آجر، بتن و چوب استفاده کنید. بسته به طرح و سلیقه شما می‌توانید انواع مختلفی از این مواد را برای ساخت شومینه فضای باز خود انتخاب کنید.

4- بررسی ایمنی: باید از این نکته مطمئن شوید که شومینه شما ایمن است.

مراحل ساخت شومینه در فضای باز

 

مراحل ساخت شومینه در فضای باز به شرح زیر است:

۱. بررسی مکان: ابتدا باید محل ساخت شومینه را انتخاب کرد. باید از فاصله ایمنی مناسب از مبانی، درختان و دیگر سازه های قرار گرفته در نزدیکی پایه شومینه توجه کنید.

۲. طراحی: پس از انتخاب محل مورد نظر، شومینه باید طراحی شود. این شامل مواد ساختمانی مورد استفاده، ارتفاع و طول شومینه و سایر جزئیات طراحی است.

۳. محاسبه مواد لازم: برای ساخت شومینه، باید مواد لازم از جمله بلوک های سیمانی، ملات، نوارهای چوبی، مواد عایق و لوله های آتش خاموش را محاسبه کرد.

۴. حفر چاه: پس از آماده سازی مواد، باید چاه مورد نظر برای پایه شومینه حفر شود. عمق چاه باید به اندازه ارتفاع شومینه در نظر گرفته شود.

۵. ساخت پایه: پس از حفر چاه، بلوک های سیمانی برای ساخت پایه شومینه قرار داده می شوند. پایه باید به طور دقیق آب سطح زمین باشد.

۶. ساخت بدنه: بعد از ساخت پایه، باید بدنه شومینه ساخته شود. این شامل قرار دادن بلوک های سیمانی، نصب لوله های آتش خاموش و بستن فضای داخلی شومینه با نوار چوبی است.

۷. عایق کاری: پس از ساخت بدنه شومینه، مواد عایق کاری روی شومینه قرار می گیرند. این مواد می توانند شامل آجر آتش خاموش، کاغذ آتش خاموش، سیمان و شن باشند.

برای ساخت شومینه در فضای باز چقدر زمان نیاز هست؟

زمان لازم برای ساخت یک شومینه در فضای باز به عوامل مختلفی مانند اندازه، طراحی، نوع سوخت، نوع ساختار و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. اما در حالت کلی، ساخت یک شومینه در فضای باز ممکن است بین چند روز تا چند هفته به طول بینجامد. بهتر است قبل از شروع به ساخت، برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده شود تا زمان ساخت بیشتر از حد نیاز نگیرد.

امتیاز دادن به این برگه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!