ساخت استخر با بلوک

ساخت استخر با بلوک

وقتی می خواهید استخر خود را بسازید یا با صنعتگران محلی کار کنید ، باید به دنبال ساده ترین راه حل های ساخت و ساز باشید. یکی از آنها بدون شک ساخت استخر با بلوک بتونی مسلح است.

منظور از بلوک های بتن آرمه چیست؟

ما در مورد ساخت استخر با بلوک های پر از بتن و نه بلوک های ساختمانی صحبت می کنیم. مورد دوم فقط در استخرهای کوچک کفگیر استفاده می شود و اجازه انواع پوشش ها را نمی دهد. در این پست می توانید اطلاعات بیشتری در مورد  استخر پیدا کنید .

ساخت استخر با بلوک

این بلوک ها از بتن ساخته شده در کارخانه ساخته شده اند. آنها از نظر شکاف با بلوک های سیلندر در قاعده و مونتاژ خشک هستند. هر بلوک دارای 1 یا 2 سلول است تا اجازه عبور آهن های ضروری برای ساخت دیواره های استخر را بدهد. بلوک ها سپس با بتن تحویل شده توسط کامیون پر می شوند یا در محل با مخلوط کن بتن ساخته می شوند.

 باید به اندازه کافی مایع باشد تا سلولهای بلوک را به درستی پر کند و آرماتورها را به خوبی پوشش دهد. ساختار آن شبیه بتن ریخته شده است اما برای اجرای آن به تجهیزات گران قیمت احتیاج ندارد: هیچ پانل فلزی یا چوبی و دستگاه پاشش بتن نیز وجود ندارد.

چرا ساخت استخر خود با نوع بلوک ها انجام دهید؟

این روش ساخت مزایای زیادی دارد اما معایبی نیز دارد.

مزایا

 • اجرای این کار برای یک سنگ تراش یا یک آدم کار باتجربه در سنگ تراشی بسیار ساده است. البته اگر تجربه ای ندارید به تنهایی به این ماجراجویی نپردازید.
 • با این سیستم می توان هر پروژه استخری را ساخت. ساخت یک استخر با بلوک های بتونی امکان پذیر است.
 • هرگونه استخر پوششی مجاز است: از آستر تا کاشی تا پلی استر تقویت شده با فایبرگلاس.
 • هر شکلی امکان پذیر است.
 • برش بلوک ها در مکان های پیش نمایش شده برای قطعات مهر و موم شده آسان است.
 • هزینه ساخت از هر سیستم قالب ارزانتر است.

مضرات

 • کنترل بلوک ها نسبتاً سنگین است.
 • قبل از کاشی کاری ، استفاده از گچ ضد آب ضروری است.

استخر با بلوک

نمونه ای از ساخت استخر با بلوک بتونی

مشخصات پروژه

 • 16 متر طول و 6 متر عرض و 1.30 متر تا 2.60 متر عمق استخر سرریز آبشار. استخر کودکان با سرریز 4 متر در 2 متر.
 • استخر در بلوک های بتونی توخالی به عرض 27 سانتی متر ساخته شده است .
 • اتاق فنی و مخزن بافر ساخته شده در برابر استخر.
 • فیلتراسیون ± 40m2 / h (2 گروه فیلتراسیون) با عقیم سازی نمک.
 • پوشش استخر ساخته شده با پلی استر تقویت شده با الیاف شیشه

مراحل قبل از محل ساخت استخر با بلوک

برای این استخر شنا ، طبق معمول پیش رفتیم. از عکس های زمین و نشانه های مالک ، ما برنامه های لازم را برای اجرای این پروژه تنظیم کردیم. ما آنها را در گالری به شما معرفی می کنیم تا به شما امکان دهد در مورد دامنه پروژه قضاوت کنید.

برای اجازه ساختن این استخر به تنهایی ، برنامه های هیدرولیکی فراموش نشدند. آنها هم شامل شبکه های خارجی برای تأمین از اتاق فنی به استخر و هم نصب خود اتاق فنی هستند. هدف این بود که اطمینان حاصل شود هیچ چیزی فراموش نمی شود. طرح های دقیق اغلب برای توضیح آنچه که ما انتظار داشتیم ، به عنوان مثال از مزون ، مفید بودند.

ساخت استخر با بلوک

پیشرفت  ساخت و ساز

این عکسها ، بعلاوه بسیاری دیگر البته به ما این امکان را می داد که پیشرفت محل ساخت را از دور دنبال کنیم. ما اغلب توانسته ایم جلسات پروژه را از طریق اسکایپ برگزار کنیم و بنابراین می توانیم بررسی کنیم که آیا دستورالعمل های خود را دنبال می کنیم یا به حل مشکلات پیش بینی نشده کمک می کنیم.

نتیجه به انتظارات مالکان بستگی دارد. علاوه بر رضایت از اینکه توانسته اند این پروژه را که واقعاً قلب آنها بود به اتمام برسانند ، صرفه جویی قابل توجهی نیز داشته است.

و شما ، کی می خواهید شروع کنید؟

وبلاگ افرادی که استخرهای شنای خود را ساخته اند در اینترنت شکوفا می شود. بسیار جالب است اما آنها فقط مراحل کار را توصیف می کنند. اگر واقعاً می خواهید ساخت استخر بلوک بتونی خود را شروع کنید ، با گروه معماری آرسس تماس بگیرید. اول از همه ، شما به یک طرح زمینی متناسب با خواسته های خود و همچنین با تنظیمات زمین و خانه نیاز دارید. 

سپس ، به لطف یک طرح دقیق از لوله ها و اتاق فنی ، فیلتراسیون مطابق با قوانین هنر نصب می شود. سرانجام ، لیست تجهیزات و توصیه های ما به شما در انتخاب تجهیزات مورد نیاز شما کمک می کند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس زیر تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

منبع : https://creationsconseilsmorana.com/en/how-to-build-an-infinity-pool-with-reinforced-concrete-blocks/

 

امتیاز دادن به این برگه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *