ساخت استخر با آجر

ساخت استخر با آجر

آیا می توانید باور کنید که واقعاً می توانید یک استخر در 7 مرحله بسازید؟ بسیار خوب، ممکن است کمی آرمان گرایانه به نظر برسد، اما با برنامه ریزی مناسب و مواد آماده شده، کاملا واقع بینانه است. استخر یک بیان نهایی و نماد پرستیژ است، به خانه رویاهای خود فکر کنید… احتمالاً یک استخر شنا داشته است، درست است؟

از پاشیدن آب خنک در یک عصر گرم تابستانی لذت ببرید یا از انعکاس ماه روی سطح آب در آن عصرهای سردتر زمستانی لذت ببرید. داشتن یک استخر در باغ خود لوکسی است که همه ما دوست داریم از آن لذت ببریم، و افزودن این منطقه سرگرم کننده و کاربردی بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. اما برای ساخت استخر ، به فضایی در حیاط خلوت خود نیاز دارید که فکر می کنید.

برای یک استخر و همچنین زمان برای طراحی چیدمان کافی خواهد بود.در این مقاله ایده، نکات و ترفند هایی را در اختیار شما قرار می دهیم تا استخر رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید. اگرچه اگر خودتان این کار را انجام دهید ممکن است روند ساخت کند باشد، اما ممکن است از ساخت استخر خود با کمک برخی دوستان لذت بیشتری ببرید! پس برای چی منتظری؟

1. فضا را اندازه بگیرید و زمین را تجزیه و تحلیل کنید.

قبل از شروع فرآیند طراحی استخر، ابتدا فضای موجود در حیاط خلوت را اندازه گیری کنید تا استخر بسازید. پس از آن، فضا را تقسیم کرده و هزینه مصالح را محاسبه کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید که هنگام برنامه ریزی چیدمان، منطقه ای در اطراف استخر قرار دهید که بتوانید در آن استراحت کنید و فقط از آفتاب لذت ببرید بدون اینکه نزدیک استخر قدم بزنید. نکته بسیار مهم دیگر این است که به تجزیه و تحلیل خاک در حیاط خلوت توجه کنید، این امر تعیین می کند که آیا می توانید با ساخت و ساز سنتی پیش بروید یا خیر.

2. یک طرح را انتخاب کنید و نقشه ها را ترسیم کنید

پس از تکمیل اندازه‌گیری‌ها، زمان آن است که از منظم بودن زمین و خاک تا حد ممکن اطمینان حاصل کنید تا یک استخر مسطح ایجاد کنید. برای این منظور توصیه می کنیم نقشه های ترسیمی را از طریق نرم افزار کامپیوتری سه بعدی تکمیل کنید. این زمان عالی برای برنامه ریزی یک وان کوچکتر یا فضای کودکان در استخر است، ضخامت دیوارها را برای قسمت های جداگانه در طراحی خود نیز در نظر بگیرید.

3. هزینه های تحقیقاتی و مجوزها

قبل از اینکه پولی را برای مصالح ساختمانی خرج کنید، ممکن است بررسی کنید که آیا شهر، منطقه یا مجتمع شما به مجوز خاصی برای ساخت استخر نیاز دارد یا خیر.

در صورت وجود مواردی که در مجوز ذکر شده است، طرح، طراحی و ساخت خود را بر اساس الزامات برنامه ریزی کنید. همچنین ممکن است زمان خوبی برای اطلاع از هزینه های مصرف آب برای استخر شنا باشد، فقط در صورتی که این هزینه ها به گونه ای متفاوت انجام شود.

4. شروع به حفاری کنید.

اکنون که تمام کاغذ بازی ها و نقشه ها تکمیل شده است، در نهایت می توانید حفاری را شروع کنید، که فقط یک قدم از ساخت واقعی استخر ما نزدیک تر است.

با این حال، ممکن است بخواهید در این مرحله با افراد حرفه‌ای تماس بگیرید، حفاری روش معمولی زمان زیادی برای تکمیل شدن طول می‌کشد و ممکن است سطحی ناهموار باقی بگذارد. با یک متخصص در منطقه خود تماس بگیرید تا این فرآیند در اسرع وقت تکمیل شود.

5. پایه را آماده کرده و لوله ها را نصب کنید.

اکنون که مراحل حفاری خود را تکمیل کرده اید و زمین آماده است، زمان شروع ساخت استخر شنا فرا رسیده است. برای اطمینان از اینکه استخر شما از ساختاری واقعا سخت ساخته شده است، ابتدا سوراخ را احاطه کنید، دیواره های استخر خود را با یک ساختار فلزی تقویت شده که به شکل شبکه است بپوشانید، سپس یک لایه چوب به آن اضافه کنید.

پایه را تقویت کنید. شما همچنین باید لوله هایی را در زیر استخر خود نصب کنید و بنابراین به یک پایه قوی نیاز دارید. در این مرحله یک لوله کش استخدام کنید تا در مورد ضخامت لوله ها به شما توصیه کند و اگر به فکر اضافه کردن سیستم های روشنایی و فیلترهای الکتریکی در داخل استخر خود باشید، با یک برق کار تماس بگیرید.

6. ساخت سازه

بنابراین پایه و اساس شما برای سازه، سیستم های پر کردن و تمیز کردن تمام شده است، قدم بعدی ساختن ساختار واقعی مانند دیوارها و کف است. دیوارهای استخرها با استفاده از آجرهای بتنی ساخته شده اند و این کاری است که احتمالا خودتان می توانید انجام دهید.

مزیت استفاده از آجر این است که فرآیند ساخت و ساز آسان‌تر و سریع‌تر را فراهم می‌کند که می‌تواند به طور موثر تراز شود و فرآیند کاشی‌کاری را نیز ساده‌تر می‌کند. پس از ساختن دیوارها، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کاشی کاری یا هر نوع پوشش دیگری که تصمیم گرفته اید برای استخر خود استفاده کنید، آنها را چند روز به طور کامل خشک کنید.

7. جزئیات دقیق

اکنون که استخر شما تقریباً کامل شده است، فقط باید سیستم های پرکن و همچنین نورپردازی روحی را نصب کنید. و به عنوان آخرین لمس، چگونه در مورد اضافه کردن یک عرشه فوق العاده در کنار استخر است که برای آن روزهای تنبل آفتابی عالی است.

اگر در مورد استخر خود به کمک بیشتری نیاز دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، پس برای الهام گرفتن به این کتاب ایده چه باید بدانید قبل از ساخت استخر شنا کنید!

 هزینه ساخت استخر با آجر

اگر در مورد هزینه استخر داخلی خود نگران هستید، مهم است که توجه داشته باشید که استخر آستر وینیل ارزان‌ترین گزینه شما خواهد بود، در حالی که آجر و فایبرگلاس تقریباً یکسان هستند.

نکته اصلی که می تواند هزینه فایبرگلاس و بتن را متمایز کند، زمان لازم برای ساخت استخر است.

به عنوان یک قاعده کلی، هر چه روزهای بیشتری برای اجاره تجهیزات نیاز داشته باشید، هزینه پروژه شما بیشتر خواهد بود. به یاد داشته باشید، نصب استخرهای فایبرگلاس تنها 2 تا 4 هفته طول می کشد (و این مربوط به عرشه یا پاسیو است)، در حالی که استخرهای آجربی ممکن است 3 تا 6 ماه طول بکشد.

منبع : https://homesteady.com/13418191/how-to-build-a-swimming-pool-with-besser-bricks

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *