ساخت ویلای چوبی

ساخت ویلای چوبی

آیا رویای ساخت ویلای چوبی (Construction of a wooden villa)  را دارید که نیازهای روزانه شما را برآورده کند؟خانه چوبی به دلایل زیست محیطی و زیبایی شناختی افراد بیشتری را به خود جذب می کند.خانه قاب چوبی با طراحی سازگار با محیط زیست، بادوام و قاطعانه دارای مزایای بسیاری است.

تخصص ما در بازار ساخت خانه های انفرادی و خانه های چوبی به ما این امکان را می دهد که در فرآیند نوآوری، ما متعهد به ساختن زیستگاه فردا باشیم ،برای اطمینان از دوام خانه شما در طول زمان، ما بهترین راه حل ها را از نظر راحتی و عملکرد انرژی ادغام می کنیم.

ساخت ویلا چوبی باعث جذب بیشتر و بیشتر خانواده ها می شود. اما قبل از شروع این نوع پروژه ها، معمولاً از چند توضیح کوچک استقبال می شود. مزایا، معایب، مقایسه با سایر انواع سنتی تر ساخت و ساز. برگردیم به ویژگی های خانه های چوبی و سوالات اصلی که در مورد این روش ساخت از خود می پرسید.

  • آیا ساخت و ساز ویلا چوبی خوب است؟
  • کدام نوع سازه چوبی را انتخاب کنیم؟
  • آیا خانه چوبی جادارتر است؟
  • عملکرد عایق خانه چوبی چگونه است؟
  • آیا می توانیم همه جا با چوب بسازیم؟
  • ساخت و ساز در چوب: گران تر است؟
  • چگونه سازنده خانه چوبی خود را انتخاب کنیم؟

آیا ساخت ویلای چوبی خوب است؟

خانه‌های چوبی مدت‌هاست که با معماری تا حدودی قدیمی، از نوع «کلبه‌ای» جذب شده‌اند. و ایده ای پذیرفته شده است زیرا چوب به یکی از مصالح مورد علاقه معماران برای پروژه های ساختمانی خانه هایی با خطوط مدرن و امروزی تبدیل شده است.

دلیل این اشتیاق را در یکی از اولین مزیت های ساخت چوب می یابد  : این ماده است که بیشترین خلاقیت معماری را امکان پذیر می کند. انعطاف‌پذیری چوب، سبکی آن (مقاومت آن در مقایسه با وزن آن بسیار قوی است، بسیار سبک است) همراه با تکنیک‌های ساخت‌وساز پیچیده، آن را به ماده ایده‌آل برای نتایج معماری بسیار متفاوت از یکدیگر تبدیل می‌کند.

به اختصار :

معماران اغلب چوب را برای ساخت و ساز یا توسعه مسکن انتخاب می کنند: مورد دوم ثابت می کند که یک ماده منعطف و کاربردی است که امکان معماری مدرن و جسورانه را فراهم می کند.

کدام نوع سازه چوبی را انتخاب کنیم؟

اصول مختلفی در ساخت خانه های چوبی وجود دارد که توسط متخصصان صرفه جویی در مصرف انرژی کم و بیش به خوبی ارزیابی شده است. دو سازه ترجیح داده می شود: قاب چوبی یا MOB و ساخت چوب جامد .

  • راه حل اول به نفع ساخت یک خانه قاب چوبی پلت فرم است که می تواند یک طبقه یا دو طبقه باشد. هزینه این نوع ساخت و ساز به نوع چوب مورد استفاده بستگی دارد، زیرا هزینه حمل و نقل چوب های عجیب و غریب قیمت آن را افزایش می دهد. اصل ساخت خانه های چوبی بر اساس سادگی است: این دسته از خانه ها را می توان تقریباً در هر زمینی، به سرعت و با تمرکز بر صرفه جویی در انرژی ساخت.
  • راه حل دوم: ساخت خانه چوبی پست/تیر بر اساس اصل ساخت خانه نیمه چوبی است. این سازه خود نگهدار در چوب جامد اجازه می دهد تا آزادی معماری زیادی داشته باشد.

علاوه بر این، خانه فریمی می تواند یک خانه چوبی به شکل کیت باشد ، در حالی که خانه چوبی جامد اغلب یک خانه سفارشی است.مونتاژ یک خانه چوبی به شکل کیت باعث صرفه جویی در بودجه می شود، اما فقط می تواند توسط افراد بسیار خوب انجام شود. 

برخی از مشاغل نیاز به قدرت و استقامت دارند. ساعت های زیادی کار روی برنامه است. در نهایت، ضمانت های ارائه شده توسط یک سازنده خانه چوبی ، از جمله ضمانت ده ساله، گواه تکمیل کامل سایت مورد قدردانی بانک ها و شرکت های بیمه است.

آیا ویلا چوبی جادارتر است؟

بحث دیگری به نفع چوب وجود دارد که به فضای زندگی مربوط می شود. متخصصان موافق هستند که در مقایسه با سایر سیستم‌های ساخت و ساز سنتی (مانند بلوک بتنی یا سیمانی)، یک خانه اسکلت چوبی دارای دیوارهای نازک‌تر برای استحکام و سطح قابل مقایسه عایق است.

در واقع، خانه اسکلت چوبی امکان ادغام عایق را مستقیماً با دیوارها فراهم می کند و بنابراین باعث کاهش ضخامت دیوار می شود. نتیجه: افزایش قابل توجهی در فضای زندگی. البته لازم به ذکر است که آجرهای عایق مونومور که یک راه حل دو در یک برای ساخت و ساز و عایق هستند، ضمن ارائه عایق کارآمد، کاهش ضخامت دیوارها را نیز ممکن می سازد.

عملکرد عایق ویلا چوبی چگونه است؟

با این حال، به عملکرد حرارتی توجه کنید. خانه اسکلت چوبی با حذف پل های حرارتی عملکرد عایق عالی دارد. با این حال، همه مدل های خانه های چوبی نسبت به سایر انواع ساخت و ساز برتری ندارند. همه چیز به عایق کاری که در خانه اسکلت چوبی خود قرار می دهید بستگی دارد . 

اگر کارآمدترین راه حل ها به نتایج غیر قابل مقایسه ای دست یابند، یک خانه اسکلت چوبی سطح ورودی ممکن است در مقایسه با یک خانه بنایی که به دقت عایق بندی شده است، تاب نیاورد. 

از طرف دیگر، اگر درست است که خانه چوبی دارای ظرفیت های عایق خوبی است، باید بدانید که مواد چوبی اینرسی ضعیف دارند. به طور خلاصه، خانه چوبی شما سریعتر گرم می شود اما گرما را به اندازه یک خانه بنایی خوش ساخت و عایق بندی شده آزاد نمی کند.

ساخت ویلای چوبی، گرانتر است؟

سوال دیگر مربوط به محل پروژه شما:آیا ساخت ویلا چوبی بسته به منطقه هزینه بیشتری دارد؟ با 28 درصد سطوح پوشیده از چوب های سخت یا نرم، چوب در همه جای ایران موجود است.

علاوه بر این، عرضه بسیار ساختارمند آن به این معنی است که می توان آن را تقریباً به هر کجا حمل کرد. عواملی که باعث افزایش قیمت یک سازه چوبی می شود بیشتر به نوع چوب استفاده شده، دسترسی به سایت و همچنین اندازه پروژه و روش ساخت ویلا  (خانه اسکلت چوبی، خانه چوبی روی هم و غیره) مربوط می شود.

تلاش های صورت گرفته در روش های مونتاژ، در زنجیره تامین و به طور خلاصه زنجیره تولید بهتر باعث شده تا هزینه های ساخت چوب کاهش یابد. از سوی دیگر، نیازهای حرارتی اصلاح شده به سمت بالا در ساختمان‌های جدید، تفاوت قیمت بین ساخت ویلا چوبی و بنایی را کاهش داده است.

 هزینه اضافی یک خانه چوبی که 20 سال پیش بین 7 تا 10 درصد تخمین زده شد، در برخی موارد فقط یک خاطره بد است. با این حال، مراقب باشید، برای اطمینان از مقایسه معتبر بین یک سازه چوبی و یک سیستم ساخت و ساز سنتی دیگر، توصیه می‌شود چندین قیمت درخواست کنید و مهمتر از همه، سازه‌هایی را با عملکرد انرژی مشابه مقایسه کنید.

ساخت ویلای چوبی: کدام سازنده را انتخاب کنیم؟

انتخاب سازنده ویلا چوبی مناسب شامل انجام جستجوهای مختلف است. از اطلاعات مندرج در نقل قول می توان متخصصان واقعی را شناسایی کرد.

چه بخواهید یک خانه چوبی به صورت کیت ساخته شود، چه خانه ای زیست محیطی ، گروه معماری آرسس تکنیک ها و اصول ساخت ویلا های چوبی را به کار می گیرد و مهارت های خود را در حین ساخت ویلا چوبی و پس از تحویل در خدمت شما قرار می دهد.

قیمت ساخت ویلا چوبی در هر متر مربع بسته به منطقه و قیمت هایی که توسط سازنده تایید شده تعیین می شود متفاوت است. 

ساخت ویلا چوبی، یک خانه زیست محیطی، مقرون به صرفه در تمام سطوح، مستلزم استفاده از مصالح درجه یک است. سازنده خانه چوبی باید بتواند منشأ چوب و برچسب های آن را توجیه کند: FSC به این معنی است که مواد از جنگل های مدیریت شده پایدار می آیند.

به طور خلاصه: ساخت خانه چوبی نیاز به دانش و تخصص دارد. سازندگان این خانه ها باید بتوانند دستاوردهای خود را به شما نشان دهند و مراجع معتبری را در اختیار شما قرار دهند.

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *