محوطه سازی پشت بام

محوطه سازی پشت بام (Roof landscaping) چیز جدیدی نیست. ساکنین شهرها علاقمندی دارند یک فضای در این شلوغی شهر داشته باشند که باعثآرامش آنها باشد حتی سقف های سبز ، سقف های پوشیده از خاک و گیاهان ، سالهاست که در این منطقه قرار دارد. به نظر می رسد مهم نیست که یک باغبان چقدر زمین داشته باشد ، به نظر می رسد که به دنبال فضای بیشتری هستیم و انواع باغ  و باغچه های پشت بام در هر دو مکان مسکونی و تجاری محبوبیت بیشتری کسب می کنند .

محوطه سازی کارخانه

پشت بام های شگفت انگیز و نوآورانه در سراسر کشور وجود دارد اما در ذهن ما، فن آوری و طراحی در سال2020 با خیال راحت از گیاهان بومی ، گل های وحشی و مهندسی در آکادمی ساخته شد. از آن زمان ، نسلی الهام بخش از سقف های سبز مسکونی با صرفه جویی در محیط زیست ، – از باغ کاکتوس گرفته تا جنگل ، وجود دارد.

WhatsApp Image 2020 02 10 at 12.44.30 AM - چطور محوطه پشت بام خود را زیبا کنیم؟

دلایل خوب زیادی برای انجام محوطه سازی پشت بام وجود دارد:

 • آنها از فضای بی استفاده یا کم استفاده استفاده می کنند
 • یک باغ محوطه پشت بام را زیبا می کند
 • آنها می توانند حریم خصوصی را برای استراحت و ارامش ایجاد کنند
 • آنها می توانند بسیار دوستدار محیط زیست باشند
 • معمولاً در معرض آفتاب قرار دارد

ایده هایی برای محوطه سازی پشت بام برای باغچه شما

اگر به دنبال یک باغ در  پشت بام هستید ، چند جهت وجود دارد که می توانید محوطه سازی پشت بام را ایجاد کنید. چمن سبز کاملاً کاشته شده ، که سقف با خاک پوشانده شده است و گیاهان در زمین هستند ، از نظر محیطی بسیار عالی هستند ، اما بسیار مشکل هستند برای صاحبان خانه که به تنهایی انجام دهند. برای انجام یک تحلیل ساختاری و احتمالاً یک شرکت حرفه ای برای نصب آن نیاز به مهندس سازه یا معمار محوطه سازی دارید.

محوطه سازی پشت بام

ساده ترین و شخصی ترین رویکرد در مورد محوطه سازی پشت بام ، استفاده از صندلی های مرتفع شده است. شما می توانید هر سبکی از بوستان پشت با گیاهان ، از چند گیاه دارویی ساده گرفته تا گلدان رسمی  را ایجاد کنید. که  برای باغ های پشت بام مناسب هستند زیرا سبک ، قابل حمل ، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه هستند.

مراقبت از باغ پشت بام شما

در حالی که مراقبت از گیاهان بزرگ روی پشت بام شبیه به نگه داشتن  روی زمین است ، برخی از اصطلاحات مخصوص پشت بام وجود دارد که باید قبل از شروع اینکه به مسافرت بروید  باید در نظر بگیرید.

 • اجازه: ابتدا با مالک یا کد ساختمان خود را بررسی کنید. سؤالاتی درباره قابلیت دسترسی ، محدودیت ارتفاع ساختمان و مقررات مربوط به آتش سوزی.
 • یکپارچگی سازه: اطمینان حاصل کنید که پشت بام می تواند بار را نگه دارد. برای این کار یک پروانه مجوز دریافت کنید. خاک و گلدان ها از ابتدا سنگین هستند و با رشد گیاهان سنگین تر می شوند. اگر تاکنون سعی کرده اید یک گلدان پر از خاک مرطوب را جابجا کنید ، می دانید چه مقدار آب وزنی می تواند اضافه کند.
 • دسترسی: چگونه می خواهید مواد و وسایل مورد نیاز خود را وارد و خارج کنید؟ اگر در یک آپارتمانزندگی می کنید ، حتماً اجازه استفاده از آسانسور را دارید. برخی از شهرداری ها نیاز به دسترسی / خروج چندگانه و احتمالاً روشنایی خروج ، آلارم آتش و روشنایی اضطراری دارند.
 • آب: آیا می توانید شیلنگ را به پشت بام بکشید؟  گیاهان به آب زیادی احتیاج دارند. نصب بشکه بارانو آبیاری قطره ای را در نظر بگیرید .هزینه محوطه سازی پشت بام
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب: آیا شما توسط ساختمانهای اطراف یا تراس بالای سرتان سایه زده اید؟ حتی آفتاب سرگرم کننده می تواند زمانی مشکل ایجاد کند که گیاهان در بالای بتن متلاشی شوند.
 • گرما: علاوه بر آفتاب که روی پشت بام می تابد ، گرمای محیط از سطح سقف ، ساختمانهای اطراف ، خیابانها و اگزوزهای خودرو و سازه های کاربردی منعکس می شود. احتمالاً خواهان ایجاد نوعی سایه هستید ،
 • باد: باد می تواند خیابان های مستقیم شهری را به خصوص در ارتفاعات زیاد باعث ریزش کند. ممکن است بخواهید نوعی دیوار یا نرده را در نظر بگیرید. در این صورت ، احتمالاً لازم است مجدداً کد ساختمان خود را برای ارتفاعات مورد نیاز و پایداری سازه بررسی کنید. این امر به ویژه هنگام ساخت موانع ایمنی برای بچه ها و حیوانات اهلی بسیار مهم است.طراحی محوطه سازی پشت بام

 

 • حریم خصوصی: بیشتر پشت بام ها توسط ساختمان های همجوار احاطه شده اند. اگر باغ بام شما کاملاً نمایان باشد ، ممکن است بخواهید برای غربالگری برنامه ریزی کنید. شما می توانید یک پرچین سبز همیشه سبزرا بکارید ، تاکها را تا یک دیواره بکشید یا به راحتی زیر یک میز چتر قرار دهید
 • سیم کشی برق: برق ضروری نیست ، اما مطمئناً کار را آسان تر می کند. اگر قصد دارید شب هنگام از باغ خود لذت ببرید ، شمع ها بهترین نور برای این فضا نیستند
 • ذخیره سازی:  ابزار ، کود ، کمپوست ، سطل. فضا در یک پشت بام محدود است و استتار یک محل ذخیره سازی دشوار است. قفسه ها کفایت می کنند. برخی از باغبانان پشت بام ، کمدهای باریک را انتخاب می کنند. گزینه دیگر صندلی نیمکت برای استراحت

هزینه محوطه سازی باغ میوه

انتخاب گیاهان برای محوطه سازی پشت بام

انتخاب گیاهان برای محوطه سازی پشت بام البته به شرایط محلی بستگی دارد. به طور کلی ، گیاهان بام باید سخت تر از گیاهانی باشند که در زمین رشد می کنند. می تواند در آنجا گرم ، خشک و باد باشد و دانه های علفهای هرز توسط باد و پرندگان حمل می شوند.

محوطه سازی حیاط ویلا

هرینه محوطه سازی پشت بام

هزینه یک سقف سبز تقریبا دو تا چهار برابر بیشتر از یک سقف معمولی است.  برای پیش بینی هزینه های بام های سبز مسکونی با ما تماس بگیرید مفتخریم شما را در طراحی بهترین محوطه برای آرامش شما یاری دهیم

 چقدر حاضر هستید هزینه کنید؟ می توانید شروع به کوچک و اضافه کردن کنید ، همانطور که می توانید گلدان ها و گیاهان بیشتری (و خاک) خریداری کنید. هزینه واقعی وقتی می آید که می خواهید محوطه سازی و ساخت سقف را شروع کنید. کاشی و سنگ کاشی ، اضافه کردن روشنایی و مبلمان می توانند همه چیز را افزایش دهند. به علاوه ، ممکن است شما برای پشتیبانی از آنها به کارهای ساختاری بیشتری نیاز داشته باشید.

برای طراحی محوطه سازی پشت بام

 گروه معماری آرسس  ،بهترین گزینه برای انجام این کار است با ما تماس بگیرید

02644328160

09127927904

09397097904

 

مقاله محوطه سازی پشت بام