ساخت آبنما با بطری

در این دستورالعمل (Making a waterfall with a bottle) ، من قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه با استفاده مجدد از مواد خانگی مانند بطری های پلاستیکی و ظرف ، آبنما خانگی با بطری خود را درست کنید. بدون شک ، شما می توانید یک آبنمای خانگی را مستقیماً از بازار خریداری کنید ، اما ساختن آن به تنهایی لذت و رضایت می بخشد.

آموزش ساخت آبنما با بطری نوشابه

مرحله 1: مواد و ابزار مورد نیاز برای ساخت آبنما با بطری

مواد مورد نیاز:

1. ظرف بزرگ پلاستیکی

2. بطری های پلاستیکی

3. شیشه های پلاستیکی

4. لباس های قدیمی

5. سیمان سفید

6. پمپ آب زیر آب

7. لوله پی وی سی

8. مش سیم فلزی

9. نوار LED سفید گرم با آداپتو

10. سنگ های تزئینی 

11. گل و برگ پلاستیکی 

12. چسبهای چسب

13. رنگ های اکریلیک 

14. فویل آلومینیوم 

ابزار مورد نیاز:

1. ماشین حفاری 

2. چسب داغ 

3. چاقو

مرحله 2: بطری ها را آماده کنید

ساخت آبنما با بطری ساخت آبنما خانگی با بطری ساخت آبنما با بطری نوشابه

 مانند بطری نوشابه های 1.5 لیتری به جای بطری آب استفاده کنید. من از بطری آب استفاده کرده ام ، زیرا در طول ساختمان من در حیاط آشغال من پیدا نشده است. که به ساخت آبنما با بطری نوشابه معروف است

ابتدا برچسب پلاستیکی را از بطری ها بردارید. یک خط راهنمای مایل بکشید و سپس با دنبال کردن خط راهنما با چاقوی سرگرمی ، آن را برش دهید. می توانید تصویر نشان داده شده در بالا را ببینید. در مرحله بعدی پروژه ، از این دو بطری به عنوان مخزن دو ظرف استفاده خواهد شد.

مرحله 3: شیشه های پلاستیکی را آماده کنید

در ساخت آبنما با بطری پلاستیکی  3 شیشه پلاستیک بزرگ (1 کیلوگرم) ، متوسط ​​(1/2 کیلوگرم) و کوچک (200 میلی لیتر) نیاز دارید. همانند مرحله قبل برچسب های پلاستیکی را بردارید. سپس قسمت بالای لبه گردن را همانطور که در بالا نشان داده شده برش دهید.

ساخت آبنما با بطری پلاستیکی هزینه ساخت آبنما با بطری پلاستیک

مرحله 4: سوراخ کاری کنید

در بطری پلاستیکی بزرگتر و شیشه پلاستیکی یک سوراخ بزنید. اندازه سوراخ باید کمی بیشتر از قطر خارجی لوله باشد که برای پمپاژ آب استفاده می شود. در پایین شیشه متوسط ​​نیز باید سوراخ کنید.

ساخت آبنما با بطری پلاستیکیساخت آبنما خانگی با بطری پلاستیکی

مرحله 5: به بطری و شیشه ها بپیوندید

در ساخت آبنما با بطری آب شیشه را با تراز بندی صحیح آن روی بطری قرار دهید. سپس آنها را با استفاده از نوار چسب / نوار بسته بندی بهم متصل کنید. برای درک بهتر می توانید تصویر فوق را مشاهده کنید.

ساخت آبنما با بطری آّب ساخت آبنما خانگی با بطری آب

مرحله 6: مخلوط سیمان را آماده کنید

در اینجا ، من از سیمان سفید استفاده کرده ام اما شما می توانید از سیمان معمولی نیز استفاده کنید. مقدار لازم سیمان سفید را برداشته و به تدریج آب اضافه کرده و مخلوط کنید. آب بیشتری اضافه کنید و آن را مخلوط کنید تا مخلوط خمیر نیمه مایع شود.

ساخت آبنما با سیمان ساختد آبنما خانگی با سیمان ساخت آبنما خانگی با سیمان ساخت آبنما خانگی قیمت

مرحله 7: سازه های کوهی را بسازید

پارچه را به قطعات کوچک برش دهید ، به گونه ای که بتوانید به راحتی دور بطری و شیشه را بپیچید. تکه پارچه را آغشته کرده و کاملاً در خمیر سیمان آماده شده مخلوط کنید. سپس همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، آن پارچه سیمانی را دور آن بپیچید. هنگامی که تاب را کامل کردید ، باید یک کانال باریک (دهانه) برای جهت دادن به جریان آب ایجاد کنید. برای شیشه کوچک لازم نیست.

ساخت آبنما در خانه مراحل ساخت آبنمامراحل ساخت آبنما

برای دادن بافت نهایی ، می توانید با استفاده از برس مسطح ، لایه ای از پوشش سیمان ضخیم بزنید. در آخر بگذارید تا خشک شود.

مرحله 8: رنگ آمیزی ساختار کوه

در ابتدا همه چیز را با رنگ اکریلیک قهوه ای روشن رنگ کنید. وقتی رنگ قهوه ای روشن خشک شد ، کل ساختار را با زرد زرشکی (برس خشک) برجسته کنید. پس از خشک شدن ، سایه های اکریلیک سیاه را به مناطق سایه دار آن بمالید.

ساخت آبنما خانگی دستی ساخت آبنما با بطری در خانه ساخت آبنما در حیاط خانه ساخت آبنما خانگی در حیاط

مرحله 9: اضافه کردن مقداری روشنایی

من برای روشن کردن آبنما از یک نوار LED ضد آب سفید و گرم استفاده کردم. نوار LED را با طول کمی کوچکتر از محیط ظرف بزرگ مورد استفاده برای مخزن برش دهید. برای نصب شدید نوار LED ، از شیر دو طرفه در اینجا استفاده کردم. قسمت پشتی نوار LED را برداشته و روی نوار دو طرفه بچسبانید. برای عبور سیم ترمینال از نوار LED سوراخ کنید.

ساخت آبنما در خانه ساخت آبنما کوچک ساخت آبنما در منزل ساخت آبنما در حیاط خانه

مرحله 10: پوشاندن مخزن

سه سازه کوهی که قبلاً ساخته شده اند بر روی مخزن قرار دارند ، شبکه سیم برای تحمل بار کافی نیست. بنابراین ، من با استفاده از ورق اکریلیک یک سقف درست کردم که در بالا نشان داده شده است. ورق های اکریلیک با استفاده از چسب فوق العاده به هم و با مخزن متصل می شوند. در آخر ، مخزن را با یک مش سیم فلزی بپوشانید. برای جلوگیری از زنگ زدگی ، من مش را با استفاده از رنگ اسپری سیاه رنگ کردم.

ساخت آبنما خانگی ساخت آبنما خانگی هزینه

مرحله یازدهم: سازه ها را چسب بزنید

همانطور که در بالا نشان داده شده ، لوله پی وی سی انعطاف پذیر را درون سوراخ ایجاد شده در سازه بزرگتر قرار دهید. ساختار بزرگتر را روی شبکه سیم قرار دهید و موقعیت آن را مشخص کنید ، سپس سوراخ کنید تا لوله عبور کند زیر آب را بر روی پایه مخزن نگه دارید به طوری که دهانه تخلیه آن باید با لوله بالایی همسو شود. سپس لوله را به داخل تخلیه پمپ وارد کنید. با استفاده از مقدار کافی چسب داغ ، کل ساختار را بر روی شبکه سیم ثابت کنید .

به همین ترتیب دو ساختار دیگر را به گونه ای ثابت کنید که دهانه ساختار بزرگتر به دهانه میانی و دهانه ساختار میانی به دهانه کوچکتر هدایت شود.

ساخت آبنما در حیاط ساخت آبنما مراحل مراحل ساخت آبنما

مرحله 12: دادن بافت کوه راکی

اکنون وقت آن است که به بافت کوهی سنگلاخی واقع گرایانه دست یابید. برای ساخت این بافت ، از فویل آلومینیوم فشرده استفاده کردم. توپ فویل فشرده شده آلومینیوم را در اطراف ساختار کوه بچسبانید. همانطور که در مرحله قبل انجام داده اید ، فویل را با رنگ اکریلیک رنگ کنید.

ساخت آبنما خانگی در خانه مراحل ساخت آبنما خانگی قیمت ساخت آبنما خانگی

مرحله سیزدهم: فواره را تزئین کنید

آبنما را با برگها و گلهای پلاستیکی تزئین کنید. برای جذابیت بیشتر می توانید چند سنگ اضافه کنید.

تزئین ابنما خانگی ساخت آبنما تزئینی

مرحله 14: مخزن را با آب پر کنید و آن را آزمایش کنید

مخزن را با آب پر کنید. آن را تا سطح نوار LED پر نکنید ، سطح آب باید کمتر از آن باشد. اکنون آماده آزمایش آن هستید. اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات الکتریکی در شرایط خشک هستند. پمپ و نوار LED را روشن کنید. نوار LED روشن شده و صدای پاشش آب را خواهید شنید. کمی طول می کشد تا همه شیشه ها را با آب پر کنید ، در این صورت فقط شما می توانید جریان مداوم آب را از بالا به پایین ببینید.

بسیار سپاسگزارم برای خواندن مقاله ما برای ساخت انواع آبنما زیبا با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

خوشحال میشویم شما را در طراحی بهترین فضا و محوطه یاری دهیم.

3/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!