مزایا ساخت آبنما

مزایا ساخت آبنما(Advantages of making a fountain) قبل از بحث در مورد زیبایی شناسی آبنما ها و استفاده از آب آنها شاید مناسب باشد كه تصدیق كنید كه آبنما ها نیز اهداف عملی دارند.

فواره ها خدمات مفیدی در تبلیغات ارائه می دهند. ریزش ، آبشار گرفتن قابل توجه است، به عنوان چشم نواز به عنوان یک علامت نئون. و درست همانطور که یک علامت نئون با چراغهای روشن تر و پرنورتر به نظر می رسد ، اغلب فکر می شود که اگر چشمه های عجیب و غریب در آن شکسته شود ، چشمه ها بهتر باعث ایجاد یک علت می شوند. این آبنما ها اغلب برای جلب توجه به تحولات مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت آبنما در محوطه باغ ویلا

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

برای کاهش سر و صدا از آبنما  نیز استفاده می شود. صدای پاشیدن ، جاری شدن یا در حال حرکت آب می تواند صداهای آزار دهنده را پوشانده باشد. فردی که در یک پارک یا حیاط توسط یک آبنما نشسته است به جای اینکه حواس پرتوی صداهای شهر شود ، صداهای شکننده آب را می شنود. اگرچه کاهش نویز کاربرد عملی یک چشمه است ، اما نتیجه مطلوب ایجاد محیطی دلپذیرتر است و بنابراین یک هدف زیبایی شناختی نیز ارائه می شود.

فواره ها گاهی اوقات به طور خاص برای کاهش سر و صدا طراحی و نصب می شوند. توانایی چشمه برای پوشاندن سر و صداها متناسب با صدای بلند صدای آب آن است. چشمه ای با فشار زیاد که از ارتفاع قابل توجهی در استخر یا روی سطح سخت فرو می رود یا در حال سقوط است ، صداهای دلهره آور را ایجاد می کند. اینها می توانند صداهایی با حجم نسبتاً زیاد را پوشش دهند.

ساخت انواع آبنما صخره ای

اطراف آن یا تنظیم آبنما آب نیز بر پتانسیل آن برای کاهش سر و صدا تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، آبنما در حیاط احاطه شده توسط دیوارهای خشتی جلوه متفاوتی ایجاد می کند – صدایی نرمتر و جذب شده تر. این چشمه در میان سطح کاشی یا استیل ضدزنگ ایجاد می کند. حالت دوم صدای بیشتری را نشان می دهد و پتانسیل بیشتری برای پوشش صداهای بلندتر دارد. وجود دیوارها یا سایر سطوح می تواند صدای یک آبنما را متمرکز و هدایت کند.

ساخت آبنما مدرن در باغ

همچنین از یک چشمه می توان برای خنک کردن یک منطقه استفاده کرد. برای ایجاد خنک کننده ، یک آبنما باید فعال باشد و مخلوط آب و هوا برای ترغیب تبخیر و یک اثر خنک کننده است. هرچه تعامل بیشتر بین آب و هوا وجود داشته باشد ، احتمال خنک کننده بیشتر می شود. به عنوان مثال ، یک حوضچه بازتابنده ، با سطح صاف و مسطح ، بدیهی است که آب کمتری از هوا در معرض هوا قرار می دهد تا این که یک سیستم اشتباه می تواند ذرات کوچکی از آب را مستقیماً وارد هوا کند. چشمه ای که آب را به هوا پاشیده می کند بنابراین به طور مؤثر خنک می شود.

پتانسیل یک چشمه برای خنک کردن یک منطقه نیز به شرایط محیط بستگی دارد. آبنما واقع در یک پلاستیک باز و محصور از بتن ، از گرمای خورشید تسکین چندانی نخواهد داشت. راحتی بیشتری توسط چشمه ای در یک محوطه محصور با سطوح سایه دار فراهم می شود. آبنما هایی که در ضلع شمالی ساختمان ها و دیوارها نصب شده اند از آفتاب پناه می گیرند و بنابراین سرمایش بهتری را ارائه می دهند. درختان و پوشش گیاهی سایه نیز ایجاد می کنند.

ساخت آبنما در حیاط

با افزایش تبخیر و پراکندگی هوای خنک شده ، جریان هوا یا جریانها نیز بر پتانسیل خنک کننده فواره ها تأثیر می گذارند. در خاورمیانه چشمه هایی برای استفاده بهتر از جریان هوا برای افزایش اثر خنک کننده طراحی شده اند. سوراخ كوچك یا باز كردن در دیوار ، باد غالب را تسخیر می كند ، آن را متمرکز كرده و آن را بر روی چشمه هدایت می كند. نتایج تبخیر را افزایش می دهد و هوای خنک از آن خارج از چشمه و به فضای داخلی حیاط ها یا ساختمان ها منتقل می شود.

با ایجاد ریز آب و هوا ، چشمه ها می توانند در یک منطقه یا منطقه نسبتاً کوچک اختلاف خنک کنندگی ایجاد کنند. با این وجود ، چشمه ها یک استراتژی احتمالاً برای کاهش اثر جزیره گرما در مناطق بزرگ شهری نیستند. جذب گرماي جرم شهري براي چشمه ها بسيار مهم است تا اثر آن را در مقياس بزرگ خنثي سازد.

ساخت آبنما کوزه ای

در بالا توضیح داده شده است که استفاده های عملی از چشمه ها ، از تبلیغات گرفته تا ایجاد راحتی جسمی. چنین کاربردهایی را می توان ارزیابی کرد که آیا آنها مزایای کافی برای توجیه مصرف آب خود دارند یا خیر. به عنوان مثال ، همانطور که بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت ، شهر ققنوس تصمیم گرفت که چشمه های استفاده شده برای تبلیغات استفاده موجه از آب نبودند.

بر خلاف مفید و کاربردی ، ارزیابی زیبایی شناختی دشوارتر است. آیا اثرات آب از نظر زیبایی شناسی یک آبنما استفاده موجه از آب است؟ زیبایی و رضایت یک چشمه چگونه ارزیابی می شود؟

محوطه سازی حیاط ویلا

مزایای زیبایی آبنما ها

در کنار ارائه اهداف عملی ، آبنما ها مزایای زیبایی شناختی نیز به همراه دارند. تمام چشمه ها ، حتی آنهایی که برای استفاده خاص طراحی شده اند ، عموماً از نظر زیبایی شناختی خوشایند هستند. برای خنک کردن هوا یا کاهش سر و صدا ، آب باید حرکت کند و آب در حال حرکت جذب و جذابیت پیدا کند. بنابراین ، زیبایی شناسی تقریباً در تمام چشمه ها ساخته شده است.

در بهترین آبنما های آنها بناهایی به مجذوب آب هستند. آن آب زیباست ، حتی در یک خندق آبیاری یا از شیر آب جاری است ، به راحتی نادیده گرفته می شود. بازی در آب در آبنما ها آب خارج از چارچوب فایده های روزانه است و فرصتی برای انسان فراهم می کند تا از قدرت و جذابیت آب قدردانی کند. آبنما ها به ویژه به مردم شهرنشینی اجازه داده اند که از منابع طبیعی آب دور باشند ، تا از لذت آبهای آزاد لذت ببرند.

ساخت آبنما صخره ای در کرج

آب جذابیت عاطفی یا زیبایی شناختی دارد که اگر به هیچ وجه مورد توجه قرار نگیرد ، غالباً در مواجهه با مسائل چالش برانگیز منابع آب ، بی اهمیت تلقی می شود. وقتی موضوع مورد بحث قرار می گیرد ، معمولاً در متن فرهنگ های بومی آمریکا است. هندی ها از طریق اعتقادات مذهبی و مراسم مذهبی ، باران و آب را به عنوان هدیه ای که به نفع انسان ها قرار می گیرد ، هدیه می کنند ، هدیه ای که به نوبه خود با محبت و سپاسگذاری به آن پاسخ می دهند.

اینکه جامعه مدرن اعتقادات فرهنگی نداشته باشد یا آیین هایی برای آبروی آب به وجود نیاید ، به این معنی نیست که ویژگی های عاطفی یا زیبایی شناختی آب بی توجه یا غیرقابل ارزیابی باشد. در واقع آب بدون در نظر گرفتن پیشینه فرهنگی آنها ، همه انسان ها را مجذوب خود می کند. چیزی که در روح انسان ریخته شده است  الهام بخش بازتاب و منبع زیبایی است.

ساخت آبنما موزیکال در سفره خانه

یک مطالعه میان رشته ای در مورد آب اغلب به عنوان یک استراتژی صحیح برای گسترش و تعمیق قدردانی و درک مسائل مربوط به آب مورد ستایش قرار می گیرد. با این حال ، معمولاً ، روش شناسی میان رشته ای به مطالعاتی اشاره دارد که شامل علوم فیزیکی و علوم اجتماعی است. به عنوان مثال ، هیدرولوژی و اقتصاد. مطالعات آب احتمالاً بین رشته ای می تواند از شبکه گسترده تری برخوردار باشد تا مناطقی را که عموماً به عنوان علوم انسانی درک می شوند ، در برگیرد. تاریخ و زیبایی شناسی ممکن است مناطقی باشد که ارزش آن را شامل شود.

مزایای محلی مناسب برای آبنما ها

منشأ آبنما ها در جنوب غربی را می توان در اسپانیا و دخالت آن در دنیای جدید ردیابی کرد. آبنما ها یکی از ویژگیهای برجسته در معماری اسپانیا است که تا حدودی از تأثیرات مسلمانان گرفته شده است. هنگامی که اسپانیا امپراتوری استعماری خود را در جهان جدید بنا کرد ، چشمه هایی در اوایل قرن شانزدهم در پلاک ها و حیاط ها نصب شد.

ساخت برکه در باغ

آبنما ها امروز در جنوب غربی ، یک سمبل مختلف است که در هنر و فرهنگ عامه از آن استفاده می شود ، یک تصویر محبوب است. یک آبنما می تواند یک جزئیات هنری باشد که یک ساختمان جدید را نشان می دهد ، یا یک غرفه در یک فیلم غربی ، یا یک مکان برای افزودن جو در یک رستوران  است. هرچه کاربرد آنها باشد ، آبنما ها به طور گسترده ای به عنوان جزئیات رنگی از میراث جنوب غربی شناخته می شوند.

مزایا ساخت آبنما در محل های گرم

اینکه جنوب غربی یک محیط خشک است ، می افزاید: جذابیت منطقه ای از فواره ها. این در ابتدا ممکن است یک تضاد به نظر برسد. از این گذشته ، در مناطقی که هر قطره در آن حساب می شود ، آبنما ها منظره ای از استفاده از آب را ارائه می دهند. با این وجود می توان ادعا كرد كه آبنما ها نه تنها در بیابان نیستند بلكه هدف خاصی را ارائه می دهند كه توسط آبنماها نصب شده در مناطقی با آب قابل مشاهده تر و فراوان از باران ، دریاچه ها ، رودخانه ها یا اقیانوس كه در آن قرار ندارند ، به اشتراک گذاشته نمی شوند.

ساخت آبنما صخره ای در تهران

از آنجا که کویرها خشک هستند و باران کم دارند ، ساکنین کویر اغلب با منابع طبیعی آب روبرو نمی شوند ، به خصوص اگر در مناطق شهری زندگی کنند. یک چشمه با طراحی مناسب پس از آن نیازی به یک ناهنجاری در بیابان ندارد بلکه یک پاسخ خلاقانه به نیاز انسان برای تماس با آب است ، نیازی که در بیابان به راحتی برآورده نشود.

ساخت آبنما صخره ای در کردان

علاوه بر این ، یک آبنما با طراحی مناسب یا متناسب با کویر زیبایی شناسی طبیعی یک کویر را تکمیل می کند. کویرها خشک هستند و آب کمی دارند. چشمه بیابانی با یک جریان مدیریت شده یا ناخوشایند کمبود آب را بیان می کند. در واقع ، کمبود آب موضوع چشمه است ، طراحی آن باعث تقدیر بیشتر از آب به عنوان یک منبع بیابانی کمیاب و شکننده است.

هدف ساخت آبنماها

چشمه ها با هدف نمایش آب بسیار زیبا طراحی شده اند ، چشمه های آب ، چشمه های آب ، چکه ها ، جریان ، پاشیدن ، جت های هوایی هستند. بنابراین چشمه ها بیانگر استفاده بسیار آشکار از آب هستند. به همین ترتیب ، آنها به طریقی که آب استفاده می کنند ، یا در پشت صحنه یا به صورت خصوصی اتفاق می افتند ، توجه و اظهار نظر را جلب می کنند. در جامعه حاکم بر دستورات حفظ آب ، همه ما تا حدودی “پلیس آب” هستیم.

قیمت ساخت برکه

به عنوان مثال ، یک چشمه تزئینی در مقابل یک مجتمع آپارتمانی بزرگ به راحتی توجه و نظر بیش از حد احتمالی را به خود جلب می کند. در حالی که به طور متوسط ​​، رهگذران احتمالاً حدس نمی زنند که آیا توالت های با جریان کم در آپارتمان های مجتمع مجتمع نصب شده اند یا خیر. برخلاف فواره ها ، توالت های کم جریان تمایل به توجه و نگرانی عمومی ندارند.

بنابراین درک عموم مردم از چشمه های آب هنگام تعیین سیاست های تنظیم استانداردهای طراحی ویژگی های آب مورد توجه مهمی است.

ساخت آبنما صخره ای

این بررسی علاوه بر استفاده از آب ، سایر موارد را نیز اندازه گیری کرده است. به عنوان مثال ، وضعیت توسعه دهنده مجاز به نصب یک چشمه را ایجاد می کند و از پاسخ دهندگان در مورد جای مناسب آن سؤال می شود. تنها یک نفر از پنج نفر از موقعیت مکانی که می توانستند چشمه را در جلو بدست آورند ، با توجه به عبور رانندگان. اکثریت معتقد بودند که چشمه باید در یک مکان پناهگاه تر برای لذت بردن عموم مردم ، از جمله خریداران ، عابران پیاده یا افرادی که در این توسعه کار می کنند واقع شده باشد. دو سوم از پاسخ دهندگان با ویژگی های آب برای اهداف تجاری ، یعنی برای جلب توجه و مشتری مخالف هستند.

قیمت ساخت آبنما دیواری

این پاسخ ها نگرشی تمایزآمیز در مورد چشمه ها و آنچه آنها نشان می دهند نشان می دهد. پاسخ دهندگان از مزایای احتمالی چشمه ها آگاه هستند. آنها معتقدند که چشمه ها از نزدیک دیده می شوند و به طور مستقیم و شخصاً مورد استقبال قرار می گیرند. بعلاوه ، ارزش عمومی یا مدنی چشمه ها به کاربردهای تجاری منتقل نمی شود. برای بسیاری از افراد استفاده تجاری از چشمه ها غیرقانونی است. سرانجام نگرانی در مورد استفاده بیش از حد از آب باعث تقدیر مردم از چشمه های تزئینی می شود.

مزایا تنظیم و ساخت آبنما ها

به عنوان مصرف کنندگان آب سنگین درک نمی شوند ، چشمه ها مشمول مقررات مختلف و متنوعی نیستند وزارت منابع آب آریزونا نیاز دارد که آب مورد استفاده در چشمه های تزئینی بازیافت شود. شهرها و شهرستانها همچنین ممکن است مقررات مربوط به چشمه ها را داشته باشند. همه چشمه ها ، آبشارها و سایر امکانات تزئینی با استفاده از آب باید به سیستم های بازیافت یا استفاده مجدد از آب مجهز باشند.

ساخت آبنما

همچنین در برنامه مدیریت خشکسالی آبنماها ذکر شده است. در نظر گرفتن استفاده غیر ضروری از آب ، چشمه ها در صورت خشکسالی زود بسته می شوند.

همراه با مقررات نشستن ،  دارای مشخصات طراحی برای تشویق توسعه دهندگان و طراحان برای برنامه ریزی فواره هایی است که حداقل مصرف آب را به حداقل می رساند. به عنوان مثال ، اندازه حوضه گرفتن مهم است. شعاع حوضه صید حداقل باید دو برابر ارتفاع یک جریان جت یا آب در حال ریزش باشد تا از ضبط کامل آن اطمینان حاصل شود. در غیر این صورت آب که در حوضه آبگیر قرار می گیرد ، بیرون چشمه پاشیده می شود و هدر می رود.

آبنما سنگی

دستگاه های حفاظت از آب همچنین برای چشمه ها توصیه می شود. به عنوان مثال ، شیرهای خاموش باد را می توان در فواره ها نصب کرد تا جریان آب در دوره های بادی هنگام خاموش بودن زیاد باشد. چشمه های اینچنینی برای اندازه گیری شرایط باد مجهز به ناهنجارها هستند. همچنین تایمر را می توان نصب کرد تا جریان فواره را در شب خاموش کنید وقتی احتمال کمتری مشاهده می شود.

مزایای ساخت طرح های آبنما در کویر

ساختن فواره ها در جنوب غربی نیمه خشک ، نبوغ آب طراحان را به چالش می کشد. وظیفه آنها طراحی فواره سازگار با زیبایی شناسی طبیعی صحنه کویر است. مرکزی در محیط بیابان کمبود آب است که اغلب به عنوان یک مسئولیت تلقی می شود ، اما این در واقع یک شرایط زندگی در بیابان است ، مانند دمای گرم و فراوانی آفتاب. چنین شرایط کویری در تعیین طراحی مناسب چشمه کمک می کند.

ایجاد یک طراحی مناسب برای یک چشمه کویری شامل شناسایی منبع آب در یک محیط کم آب است. همچنین ، چنین آبنما باید از آب به طور مؤثر استفاده کند تا انتظارات مربوط به حفظ آب را برآورده کند. بهترین چشمه های بیابانی نیز از طریق طرح خود ابراز یا تفسیر می شوند و از برخی جنبه های واقعیت جسمی یا فلسفی بیابان استفاده می کنند.

ساخت آبنما سنگی

استراتژی برای به دست آوردن منبع آب برای چشمه دو برابر شدن در مصرف فعلی آب است. این شامل گرفتن آب در حال هدف خاص و استفاده از آن در یک چشمه است ، در حالی که استفاده اصلی از آب را نیز حفظ می کند.

برج خنک کننده طراحی مجدد هنوز هم به هدف اصلی خود صادق است اما می تواند مزایای زیبایی شناسی را به عنوان یک چشمه فراهم کند ، با آبهایی که به صورت عمومی و جذاب قابل مشاهده است. برج خنک کننده-تقدیر برج فشرده به زیبایی زیبایی عملکردی را با زیبایی شناسی ترکیب می کند.

ابنما سنگی

این ایده با توجه به اینکه برجهای خنک کننده غالباً در اماکن بزرگ که در معرض دید عموم قرار می گیرند نصب می شوند: هتل ها ، ساختمان های اداری ، بیمارستان ها و غیره. این مکان ها شامل مناطق تجمع عمومی است که معمولاً گزینه های انتخاب برای آبنما ها هستند.

چشمه ها همچنین برای استفاده از رواناب آب طوفان برداشت شده طراحی شده اند. برای ذخیره آب کافی برای استفاده در ویژگی های آب ، باید ظرفیت کافی برای ذخیره آب کافی وجود داشته باشد.

هنگامی که باران های شدید رخ می دهد ، آب در یک مخزن ذخیره می شود تا از طریق چشمه آب شود. هنگامی که مخزن خالی می شود ، جریان به یک ترفند کاهش می یابد یا متوقف می شود. با تغییر جریان در زمان های مختلف سال ، چشمه تفسیری از آبشار فصلی ارائه می دهد. چشمه به عنوان یک مفهوم کار شده بود ، اما هرگز ساخته نشد.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *