پلان محوطه سازی ویلا

پلان محوطه سازی

پلان محوطه سازی (Landscaping plan)مانند طراحی کف برای یک فضای باز است. مانند یک طرح کف ، یک طرح منظره با استفاده از ابعاد مقیاس پذیر نمایشی بصری از یک سایت ایجاد می کند. برنامه های منظره شامل عناصر طبیعی مانند گل ، درخت و چمن و همچنین عناصر ساخته شده توسط انسان مانند مبلمان چمن ، چشمه ها و ریخته ها است. طرح های منظر ممکن است شامل پوشش های آبیاری و روشنایی نیز باشد.

طراحی باغ با سنگ

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

پلان محوطه سازی

از پلان محوطه سازی در درجه اول استفاده می شود تا طرح یک منطقه برای فضای باز ، چه برنامه باغ شخصی برای خانه شما باشد و چه یک طرح تجاری برای یک محل تجاری یا جامعه. آنها همچنین به عنوان یک مرجع در هنگام نیاز به نصب یا تعمیر جدید یا هنگام برنامه ریزی یک رویداد در فضای باز مفید هستند.

016bcc7a 90ec 49f6 887c af4dba5a9b67ایجاد یک پلان محوطه سازی همچنین می تواند در تصمیم گیری برای انتخاب مواد کمک کند. همچنین به صاحب ملک و پیمانکار محوطه  ابزارهای بهتری برای برآورد هزینه می دهد و به اطمینان حاصل می کند که پروژه می تواند در محدودیت های بودجه تکمیل شود.

محوطه سازی ویلا

نحوه طراحی پلان محوطه سازی

  • طرح کلی را ایجاد کنید. یک پلان محوطه سازی با یک نمای کلی از منطقه پروژه آغاز می شود. این طرح اصلی شما است که می توانید عناصر را به آرامی اضافه کنید. در مورد منطقه ای که باید در نمودار تصویر شود تصمیم بگیرید. این امر به دلیل طبیعت باز یک منطقه خارج ممکن است دشوار باشد ، اما طراحی پلان محوطه سازی باید فقط منطقه ای را که در معرض محوطه سازی قرار دارد نشان دهد. با ترسیم مرزهای منطقه شروع کنید. این ممکن است لبه یک باغ ، انتهای حیاط ، حصار یا هر منطقه دیگری باشد که فراتر از آن طرح منظره دیگر نباشد.
  • محوطه سازی باغچهپلان محوطه سازی بسیار شبیه به ایجاد یک طبقه کف است ، اما با مجموعه خاصی از ویژگی های طراحی شده فقط برای محوطه سازی ، این امکان را به شما می دهد تا به راحتی برنامه ریزی از حیاط های بزرگ ، باغ ها ، پارک های تجاری و هر نوع فضای فضای باز را در نظر بگیرید. 

الگوی طراحی منظره

ویژگی های موجود را اضافه کنید. هر نوع صخره ، آبنما ، ساختمان ، قطب ، شیب و غیره را که در طی پروسه محوطه سازی جابجایی نخواهند داشت ، اضافه کنید. حتما از این نمادها و رنگ های صحیح نیز استفاده کنید. در پایان این کمک هنگام تصرف در منطقه ، کامل می شود. همچنین ممکن است بخواهید توجه داشته باشید که شمال را در طراحی خود یادداشت کنید تا در درک چگونگی تغییر نور خورشید و سایه ها از منظره استفاده کنید.

طراحی منظره آجر

در صورت لزوم پوشش زمین ایجاد کنید. محل مورد نظر را با نوع یا انواع مناسب زمینی (مانند چمن یا آسفالت) که نصب خواهد شد ، پر کنید. برای نمایش دقیق تر این مناطق ، از بافت ها استفاده کنید.

عناصر طراحی پلان محوطه  سازی جدید را اضافه کنید

گیاه مانند درختچه ها ، درختان و گل ها را اضافه کنید و در معابر و پله ها بکشید. مبلمان چمن ، استخر ، ریخته گری ، سنگ فرش ، ساختمان ها و چشمه هایی که قصد نصب آنها را دارید اضافه کنید.

طراحی منظره کامل شده است

Small Front Yard Garden Plan

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!