نحوه ساخت استخر خانگی زیبا

نحوه ساخت استخر

استخر شنا می تواند به یک حیاط پشتی بزرگ کمک زیادی کند ، اما ساخت استخر بسیار دور از یک پروژه DIY است. در اکثر شهرها ، خودتان مجاز به ساخت استخر نخواهید بود ، زیرا ساخت و ساز باید تحت نظارت یک سازنده مجاز باشد تا به روز شود. با این حال ، فرآیند نصب مشابه است ، چه شما در یک استخر فایبرگلاس ، وینیل یا بتن قرار دهید. با انتخاب یک مکان مناسب برای استخر جدید خود شروع کنید ، سپس در مورد شکل و عمق مورد نظر خود تصمیم بگیرید. سپس با یک متخصص محوطه سازی و ساخت استخر تماس بگیرید گروه معماری آرسس یک متخصص حرف ای در این زمینه ، که منطقه را حفاری می کند ، لوله کشی و عناصر سیم کشی الکتریکی لازم را اضافه می کند و در آخر قبل از پر کردن استخر ، بتن می ریزید یا یک آستر نگهدارنده آب قرار می دهید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

مراحل نحوه ساخت استخر

پروانه های ساختمانی لازم را بدست آورید. برای قرار دادن استخر در املاک و مستغلات شهر شما احتمالاً مجوز ساخت مسکونی را خواهد داشت. معمولاً می توانید برای دریافت مجوز ساخت و ساز مسکونی در وب سایت اداره ساختمان و ایمنی محلی خود اقدام کنید. 

 • علاوه بر اعطای مجوز ساخت استخر شنا ، در پروانه ساخت مسکونی شرایط و مشخصات دقیق استخر جدید شما مشخص خواهد شد.
 • ممکن است دستورالعمل های ایالتی یا محلی وجود داشته باشد که باید برای استخر خود رعایت کنید ، مانند اینکه چقدر از خط ملک شما فاصله دارد
 • فراموش نکنید که قبل از شروع نصب ، دستورالعمل های انجمن صاحبان خانه های محله خود را نیز بررسی کنید – همه محله ها اجازه استخر ندارند.
 • برخی از شهرداری ها همچنین ممکن است انتظار داشته باشند که شما مجوز برق جداگانه داشته باشید. با این حال ، برقکاری که برای مراقبت از سیم کشی زمینی استخر خود قرارداد می بندید اغلب می تواند از طرف شما درخواست مجوز برق کند.
مرحله 1 ساخت استخر

یک محوطه مناسب برای استخر انتخاب کنید. بخشی از دارایی خود را تعیین کنید که برای استخر جدید شما بهترین عملکرد را داشته باشد. استخرهای شنا به طور معمول در حیاط خانه های بیشتر خانه ها یافت می شوند ، اگر در صورت داشتن فضای کافی برای بازی می توانید در یک طرف خود قرار بگیرید.

 • با دقت فکر کنید که استخر شما به کجا می رود. نصب یک استخر شنا در مناطق خاص ممکن است شما را ملزم به اضافه یا حذف سایر ویژگی های فضای باز مانند درختان  که هزینه پروژه را افزایش می دهد.
 • بسته به مکانی که تصمیم به قرار دادن آن دارید ، ممکن است تعداد محدودی از نظر ابعاد استخر خود داشته باشید.
 • همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات حفاری به منطقه ای که می خواهید استخر خود را حفر کنید دسترسی دارد.

مرحله 2 ساخت استخر

3 برای استخر خود یک طراحی اساسی ارائه دهید. به این فکر کنید که می خواهید استخر جدید شما چگونه به نظر برسد. آیا شما به شکل گرد ، مربع یا مستطیل ترجیح می دهید؟ عمق آن چقدر خواهد بود؟ چند ورودی و خروجی خواهد داشت؟ اینها همه جزئیات مهمی است که شما باید قبل از شروع پروژه با پیمانکار خود در میان بگذارید.
 • اکثر استخرهای شنای خانگی دارای اندازه های استاندارد مانند 10 فوت (3.0 متر) x 20 فوت (6.1 متر) ، 15 فوت (4.6 متر) x 30 فوت (9.1 متر) و 20 فوت (6.1 متر) x 40 فوت (12 متر) هستند ) ، و ممکن است در جایی از 4-15 فوت (1.2-4.6 متر) عمق باشد.
 • به خاطر داشته باشید که هرچه طرح استخر پیچیده تر باشد ، هزینه کل آن نیز بالاتر خواهد بود.

مرحله 3ساخت استخر

4  1 ماده از 3 سطح روبرو می شوند: بتن ریخته ، فایبرگلاس یا وینیل. بتن محکم ترین و با دوام ترین و گران ترین است. برای استخرهای بزرگ که به عنوان یک افزودنی دائمی به نمای بیرونی خانه در نظر گرفته شده است ، بهترین انتخاب است.

 • اگر انتظار دارید استخر شما مورد استفاده سنگین قرار گیرد ، سرمایه گذاری در ماده ای ماندگار مانند بتن می تواند هزینه تعمیرات را در طولانی مدت کاهش دهد.
 • یک استخر شنای بتنی که به خوبی نگهداری می شود ، در برخی موارد می تواند به ارزش فروش مجدد خانه شما نیز بیفزاید.

مرحله4ساخت استخر

5 برای سهولت نصب یک استخر فایبرگلاس قالب بزنید. استخرهای فایبرگلاس اغلب به صورت فرم های یک پارچه پیش ساخته به فروش می رسند. این باعث می شود که آنها نسیمی ایجاد کنند ، زیرا همه کارکنان ساختمان پس از کاوش در محوطه شما انجام می دهند تا آنها را در جای خود پایین بیاورید و اطراف آنها را پر کنید. فایبرگلاس همچنین بهترین تعادل دوام و قیمت مناسب را ارائه می دهد.

 • برای استخرهای آب شور ، شما می خواهید با پوشش فایبرگلاس یا وینیل بروید ، زیرا نمک با گذشت زمان باعث از بین رفتن بتن می شود.

مرحله5ساخت استخر

6 اگر می خواهید هزینه کمتری انجام دهید با استخر روکش وینیل بروید. آسترهای استخر شنای وینیل اساساً ملحفه های بزرگ و صاف هستند که متناسب با خطوط استخر تکمیل شده شکل گرفته اند. آنها با صرفه ترین گزینه برای اتمام استخر شنای خانگی هستند. نکته اصلی این است که فرسودگی آنها بسیار سریعتر از فایبرگلاس و بتن است.

 • از دیگر معایب آسترهای استخر وینیل این است که تمایل به حباب زدن ، چین و چروک و شل شدن دارند. این بدان معنی است که آنها ممکن است برای حفظ ظاهر جذاب خود نیاز به تنظیم منظم داشته باشند.
 • یک استخر با روکش وینیل به طور متوسط ​​فقط 25000-50،000 دلار برای شما هزینه می کند ، در مقایسه با بتن ریخته شده که می تواند بیش از 80000-100000 دلار باشد.

مرحله6ساخت استخر

7 یک پیمانکار استخر استخدام کنید تا دید شما را زنده کند. جستجوی شرکت های پیمانکار استخر در منطقه خود را انجام دهید و گزینه های خود را با دقت مقایسه کنید. شما می خواهید حرفه ای را انتخاب کنید که دارای مجوز پیمانکار معتبر باشد و نشان دهد که صلاحیت نصب استخرهای شنا را دارد. تجربه ساخت استخر برای حداقل چندین سال نیز یک امتیاز مثبت است.

 • نظرات صاحبان خانه را که در گذشته از پیمانکار استفاده کرده اند بخوانید تا درک کنید که آنها چه نوع کارهایی را انجام می دهند.
 • پیمانکاری که برای استخدام در استخدام خود استخدام کرده اید ، هزینه جداگانه ای را برای کارگر دریافت می کند ، بنابراین فراموش نکنید که هزینه آنها را در بودجه اولیه خود لحاظ کنید.

مرحله7ساخت استخر

8 منطقه را حفاری کنید. هنگامی که یک پیمانکار استخر مجاز استخدام کردید ، آنها با مشخص کردن و حفاری زمین در سایتی که انتخاب کرده اید شروع می شوند.برای انجام این کار ، ممکن است لازم باشد از بولوهه و ماشین آلات سنگین دیگر استفاده کنند. حفاری یکی از مهمترین قسمتهای فرایند ساخت است ، زیرا نصب مناسب سایر اجزای استخر به انجام صحیح آن بستگی دارد.
 • خدمه ساختمان از شما کمک می گیرند تا ملک شما در دسترس تجهیزات آنها باشد.
 • بسیار مهم است که در این مرحله پروانه ساخت مسکونی خود را در پرونده داشته باشید. در غیر اینصورت ، خطر آسیب رساندن یا از بین بردن خطوط تاسیساتی را که از آنها نمی دانید دارید.

مرحله8ساخت استخر

زمین را در پایین سوراخ درجه بندی کنید. پس از کاوش سایت ، گام بعدی تساوی سطح کف استخر تا حد ممکن است. این شامل پوشاندن سطح زیرین با یک لایه ضخیم از لایه زیرین شن شسته شده است ، و سپس تا شده و کاملاً هم  فشرده می شود .

 • چند روش مختلف برای درجه بندی استخر وجود دارد. برخی از استخرها دارای کف صاف هستند ، در حالی که برخی دیگر با کف شیب دار ساخته شده اند که انتهای عمیق و انتهای کم عمق را ایجاد می کنند. حتماً به پیمانکار خود بگویید کدام سبک را در ذهن دارید.

مرحله9ساخت استخر

9 دیوارها را با تکیه گاه های فولادی قاب کنید. با کندن زمین و درجه بندی سطح پایین ، اکنون آماده هستید که کناره های استخر را تشکیل دهید.خدمه ساختمان به دور محیط سوراخدار میله های فلزی و تخته های چوبی می روند. این مواد برای ایجاد شکل و ایجاد پشتیبانی استفاده می شوند.
 • مانند کف ، مهم است که دیواره های استخر جدید شما صاف ، تراز و همسو با یکدیگر باشد.
 • اگر پیمانکار ساختمان شما مجوز یا مجهز به این کار را ندارد ، ممکن است لازم باشد که یک پیمانکار فرعی جداگانه فولادی برای قاب دیوارهای استخر خود استخدام کنید.

مرحله10ساخت استخر

10همه وسایل لوله کشی لازم را نصب کنید. در این مرحله ، برای راه اندازی سیستم های گردش آب و تصفیه آب استخر ، باید یک متخصص لوله کشی مجوز بیاورید. این شامل اجزایی مانند تخلیه ، کفگیر ، شیرهای 2 و 3 طرفه و پمپ اصلی است که وظیفه پر کردن ، تخلیه و انتقال آب در سراسر استخر را دارد.

 • حتماً شخصی با تجربه گسترده در استخرها را استخدام کنید – یک لوله کش بی تجربه می تواند استخر جدید شما را حتی قبل از اتمام کار بهم بزند.
 • توجه داشته باشید که سیستم های لوله کشی ممکن است بسته به کد ساختمان محل زندگی شما متفاوت باشد.

مرحله11ساخت استخر

11 استخر را برای برق سیم کشی کنید. قبل از اینکه استخر روکش شود ، یک پیمانکار برق باید برق شما را تأمین کند تا سیستم فیلتراسیون و هر عنصر روشنایی زیر آب را که می خواهید استفاده کنید ، تأمین کند. این زمان دیگری است که تأمین خدمات یک حرفه ای مهم است ، زیرا سیم کشی نامناسب و آب می تواند یک ترکیب خطرناک باشد.

 • از پیمانکار اصلی ساختمان خود توصیه هایی را برای برق قابل اعتماد بخواهید که در گذشته با آنها کار کرده اند.
 • ایمنی برقی استخر شنا یک نگرانی اساسی است. سیم کشی معیوب می تواند خطر شوک الکتریکی شناگران را افزایش دهد.

مرحله12ساخت استخر

12 اگر در استخر بتونی قرار می دهید دیوارها و کف را بریزید. با در دست داشتن لوله کشی و وسایل برقی ، خدمه ساختمان از یک میکسر بتن برای پوشاندن فرم های فولادی تنظیم شده در قسمت داخلی استخر استفاده خواهند کرد. آنها بتن را در حالی که هنوز مرطوب است درجه بندی و صاف می کنند.

 • برای استخرهایی با عمق های مختلف ، لازم است که بررسی کنید که آیا زاویه شیب از یک سر به سر دیگر سازگار است.
 • دیواره های استخرهای بتونی معمولاً با بلوک سیلندر یا بتن پاشیده شده به پایان می رسند.  همچنین پیمانکار شما ممکن است یک درپوش گچ بر روی بتن نصب کند تا پایان خوبی داشته باشد.
 • بتن برای درمان نیاز به زمان دارد – به طور معمول حدود 28 روز – بنابراین در مورد مدت زمان صبر قبل از انجام هرگونه کار دیگر در استخر با پیمانکار خود صحبت کنید.

مرحله13ساخت استخر

استخرهای فایبرگلاس را به صورت حرفه ای تنظیم کنید. اکثر استخرهای فایبرگلاس ساختاری یک پارچه دارند. اگر برای حیاط خود یک استخر فایبرگلاس پیش ساخته انتخاب کرده اید ، باید با استفاده از جرثقیل یا تجهیزات مشابه آن را در محل قرار دهید. پس از آن ، خدمه ساختمان فضای اطراف استخر را با خاک یا بتن پر می کنند.

 • در برخی موارد ، آسترهای فایبرگلاس با پاشیدن مواد فایبرگلاس بر روی قاب موجود نصب می شوند نه اینکه یک استخر از پیش ساخته را در یک قطعه تنظیم کنند.

مرحله14ساخت استخر

استخرهای وینیل متناسب با آستر انعطاف پذیر. آسترهای وینیل فقط پس از ریختن پایه بتن و 1-2 روز کامل خشک شدن قابل نصب هستند. نصب کنندگان ورق یک تکه وینیل را باز کرده و آنرا بیرون می کشند تا تمام سطح داخلی استخر را بپوشاند. سپس آنها را با محکم بستن آستر داخلی در اطراف لبه های خارجی وصل می کنند و یک نازل خلاuum وارد می کنند تا هوا بین آستر و دیواره های استخر خارج شود.

 • قبل از نصب آستر ، خدمه ساختمان باید سوراخ های چراغ ها ، کفگیرها و هر وسیله دیگری را در قسمت داخلی استخر مشخص و برش دهند.
 • آسترهای وینیل اغلب به راحتی قابل تهیه در خود هستند ، اگرچه با کمک یک متخصص حرفه ای اطمینان حاصل می شود که نصب به درستی و کارآمد انجام می شود.

مرحله15ساخت استخر

استخر را پر کنید. با اتمام ساخت و ساز ، تنها چیزی که باقی مانده است اضافه کردن آب است! بسته به میزان اشتیاق شما برای اولین غوطه وری ، می توانید آب را با استفاده از یک شیلنگ متصل به منبع تغذیه خانه خود به آرامی اجرا کنید و یا یک کامیون آب اجاره کنید تا در زمان کمتری آن را شارژ کند.

 • پر کردن یک استخر با یک شلنگ آب می تواند یک رویداد تمام روز (شاید حتی تمام شب) باشد. وقتی کامیون آب اجاره می کنید ، آب از طریق چندین شیلنگ در استخر شما پخش می شود تا خیلی سریعتر پر شود.
 • هنگام پر کردن استخر جدید خود ، نشتی ، خرابی لوله کشی یا سایر عوارض را بررسی کنید. اگر مشکلی را کشف کردید ، قبل از استفاده از استخر برای تعیین وقت تعمیرات با پیمانکار ساختمان تماس بگیرید.

مرحله16ساخت استخر

استخر خود را با مواد شیمیایی لازم درمان کنید . برای یافتن PH آب استخر خود از یک کیت تست آب خانگی استفاده کنید. سپس ، در صورت لزوم ، کلر و سایر مواد شیمیایی مانند شوک و جلبک را به آن اضافه کنید تا به میزان توصیه شده برای شنای ایمن برسد. PH ایده آل برای آب در استخر شنا 7.4-7.6 یا کمی بالاتر از حد خنثی است.

 • معمولاً حدود 10 روز طول می کشد تا سطح pH و کلر در استخر شما متعادل شود
 • شما می توانید یک کیت آزمایش آب را در هر جایی که لوازم استخر می فروشد ، تحویل بگیرید.
 • مقدار دقیق کلر مورد نیاز شما به حجم استخر شما بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید چه مقدار اضافه کنید ، برای کمک به یک شرکت نگهداری استخر تماس بگیرید.
 • اگر قصد تهیه یک استخر آب نمک را دارید ، نمک (به همراه نسبت صحیح سایر مواد شیمیایی) را پس از پر شدن استخر اضافه خواهید کرد .

مرحله17ساخت استخر

منبع : https://www.wikihow.com/Build-a-Swimming-Pool

امتیاز دادن به این برگه

2 دیدگاه

 • با سلام و خسته نباشید نیاز به ساخت استخر در محوطه ویلا دارم البته به صورت کامل منظور داشتن جکوزی هم هست ؟
  ممکن هست زمان ساخت و هزینه بفرمایید
  ممنونم

  • سلام لطفا با شماره تماس 09127927904 مهندس غلامی تماس بگیرید.ایشون کاملا راهنمایی می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *