طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

شاید از محوطه های مدرن و کلاسیک خود خسته شده اید و به دنبال یک روش دیگر برای سرزندگی خود هستید در این مقاله روش های طراحی محوطه باغ ویلا سنتی (Designing a traditional garden garden area) را به شما یاد میدهیم باما همراه شوید.معمولا در بین طرح های مختلف برای تزئن و دیزاین کردن محوطه ها روش های سنتی طرفداران خاص خودش را دارد و امروزه به این روش طراحی بیشتر توجه شده است.بنابراین ما نیز سعی کردیم توضیحاتی در این باره به شما بدهیم.

نکات مهم در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

نمای آجری:

در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی معمولا برای ایجاد کردن فضایی سنتی و نمایی به سبک سنتی از آجر استفاده می کنند.حتما می‌دانید که آجر از گذشته تا امروز به عنوان پر کاربردترین مصالح ساختمانی استفاده شده است.اما همین آجر ها نیز شکل ها و انواع مختلفی دارند که معمولا در محوطه سازی باغ ویلا سنتی از نوع قفقازی و نسوز آن استفاده می‌شود.

شیشه های زنگی در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

یکی دیگر از وسایلی که در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی استفاده می‌شود شیشه های رنگی است که مخصوص معماری سنتی کشورمان است پس می‌تواند به عنوان یک انتخاب درست در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی بشمار می آید.که میتواند موجب سرخوشی و حال خوب شما شود.

 

بهار خواب در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

در معماری سنتی ایران از بهار خواب نیز استفاده می‌شود که به آن بهار خواب یا شاه نشین و یا همان تراس گفته می‌شود.اما این بهار خواب امروزه دچار تغییراتی شده است و میتواند یک سبک سنتی فوق العاده ای را برای شما به ارمغان بیاورد.و یک فضایی دلنشین ایجاد کند.

شما باایجاد یک تراس آن هم با طراحی یک شاه نشین به سبک سنتی میتوانید به یک طراحی محوطه باغ ویلا سنتی برسید و یک ویلا سنتی زیبا داشته باشید.

حوض در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

حتما دیده اید که در باغ های ایرانی همیشه یک حوض در وسط باغ خودنمایی میکند پس شما نیز می‌توانید در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی خودتان از حوض یا حوضچه استفاده کنید و فضای ویلایتان را دلنشین‌تر کنید.حتی میتوانید در وسط حوض یک آبنما نیز بگذارید که این کار خلاقانه باغ ویلا شما را منحصر به فردتر خواهد کرد.قطعا یک حوض وسط ویلا هم سبکی سنتی ایجاد میکند هم طراوت و تازگی را به شما هدیه میدهد.

 

تخت های سنتی برای طراحی محوطه باغ ویلا سنتی

در گوشه هایی از باغتان از تخت های سنتی استفاده کنید این کار در طراحی محوطه باغ ویلا سنتی بسیار موثر است و باعث جلب توجه و دلنشینی باغ میشود.تخت هایتان را با پشتی ها و متکاهای گرد و قالیچه های سنتی تزئین کنید اینها کار را سنتی تر میکنند و فضای باغتان را صمیمی تر.از این تخت ها میتوانید برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه استفاده کنید و لذت ببرید.

طراحی محوطه باغ ویلا سنتی با کمترین هزینه

خسته شدین از هزینه های سرسام آور حتما از طراحی محوطه باغتان هم پشیمان شدید.ما با همراه شوید تا روش های کم هزینه برای طراحی محوطه سنتی را به شما آموزش بدیم.طراحی محوطه باغتان ساده تر از ان چیزی است که فکر می‌کنید.ساختن فنس ها و چارچوب ها با این تکنیک‌ها می‌تواند به جذابیت باغ بیافزایید.بلوک های سیمانی را روی هم بچینید و با تشک و کوسن تزئین کنید حالا شما یک نیمکت برای باغتان دارید.

 

ریسه بخرید و آن ها را دور درخت بپیچید با این کار هم هزینه چراغانی را کمتر کرده اید و هم درخشش کافی به باغتان داده اید.در طراحی محوطه باغ سنتی از پرده استفاده کنید پردها ظرافت و زیبایی برای شما به وجود خواهند آورد.به جای لوستر از شمع و گیاهان آویزی استفاده کنید.از سنگ های اطراف منزلتان استفاده کنید برای کف سازی.

 

با تخته یک قفسه بسازید و گیاهان را از انواع مختلف در آن قرار دهید و یک کلکسیون گیاه داشته باشید.بازهم بلوک های سیمانی از انها برای ساختن میز های قهوه خوری هم میتوانید ایده بگیرید.از جعبه های خالی برای کاشت گیاهان استفاده کنید و آنها را به دیوارها بچسبانید.از گیاهان ساده تر استفاده کنید و فضای بیشتری را پوشش دهید.

 محوطه سازی باغ سنتی

طراحی باغ سنتی

زندگی ماشینی امروزی باعث شده بیشتر وقتمان را در خانه بگذرانیم و کمتر به سمت طبیعت برویم شاید گاهی اوقات دلمان تنگه یک لحظه دیدن طبیعت باشد اما انقدر سرمان شلوغ باشد که نتوانیم به سفر برویم پس بهتره به جای اینکه خودمان به طبیعت برویم طبیعت را به خانه و باغ خود بیاوریم اما چه جوری؟در این مقاله با ما باشید تا روش های طراحی باغ سنتی را بهتان بگوییم.

 

برای طراحی باغ ویلا سنتی از کجا شروع کنیم؟

توجه کنید که نمای کلی باید جوری باشد که وقتی فردی وارد باغتان میشود تلفیقی ازسنت و زیبایی را حس کند.اما تمام این ها با سلیقه شما میتواند تغییر کند و شما یک باغ سنتی زیبا داشته باشید

زمینه سنتی در طراحی باغ ویلا سنتی

اگر میخواهید باغتان سنتی بنظر برسد بهتر است از چوب،اجر و سنگ استفاده کنید.این مصالح میتوانند برای شما یک برگ برنده باشند تا بتوانید در طراحی باغ سنتی خود موفق تر باشید.رنگ های آجری،عنابی و رنگ هایی که قرمز هستند فضای باغ شمارا خاصتر میکند.

در ادامه میتوانید در طراحی باغ سنتی خود از حوض هم استفاده کنید حوض ها شناسنامه یک باغ سنتی هستند که در شکل های هندسی متفاوتی ساخته میشوند.رنگ حوضتان را فیروزه‌ای کنید این باعث میشود جلوه قشنگتر و سنتی تری را ایجاد کند.

 

در طراحی باغ سنتی حوض را با کاشی های مربعی کوچکی بپوشانید.از تخت های چوبی با اصالت ایرانی استفاده کنید.میتوانید روی این تخت ها بنشینید و گپ بزنید و طعم یک باغ ایرانی و سنتی را بچشید.از مبلمان حصیری هم میتوانید در طراحی باغ سنتی. خودتان استفاده کنید. از کوزه های سفالی استفاده کنید این کار باغتان را سنتی تر میکند و زیبایی ان را دوچندان .با رنگ های سنتی و گلیم هایی قدیمی باغتان را سنتی تر جلوه دهید.دورریز هارا در طراحی باغ سنتی به کار ببرید.از خرده چوب های برای ایجاد کردن یک راه رو استفاده کنید.

طراحی باغ ویلا 1000 متری

خب برای اینکه طراحی یک باغ 1000متری را شروع کنیم قوانین و اصول خاصی نیاز داریم.ازمصالح محوطه سازی استفاده کنید غین مصالح با مصالح ساختمانی فرق میکنند از الاچیق ها و برکه ها و نهر ها یا استخر استفاده کنید برای جدا کردن قسمت های مختلف باغ از کف سازی استفاده کنید.نورپردازی را دقت کنید هر چه بیشتر در شب نمایی بهتر و زیباتری خواهد داشت.

مسیر رفت و امد ها را به طور مارپیچ ایجاد کنید.این باعث غافلگیری افراد میشود و زیبایی باغ را بیشتر میکند.میتوانید شکل کف پوش هارا شطرنجی کنید و آن را جذابتر نشان دهید .ممنون از همراهیتان امیدوارم از این نکات در طراحی محوطه باغ و ویلا سنتی استفاده کنید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!