محوطه سازی حیاط ویلا

محوطه سازی و طراحی باغ

محوطه سازی و طراحی باغ(landscaping-and-garden-design) می تواند به طور همزمان زیبایی شناسی و راحتی ، مدیریت آب ، کیفیت هوا ، تغییر وضعیت آب و هوا ، تنوع زیستی ، ایجاد زیستگاه و تولید غذاهای محلی را برطرف کند – و می تواند به گرم و خنک کردن خانه شما کمک کند. برنامه ریزی و طراحی فضای بیرونی را باید جزء لاینفک طراحی پایدار خانه شما در نظر بگیرید.

تماس با ما

محوطه سازی پایدار یک رویکرد برای طراحی و ساخت مناظر مصنوعی است که ساختمانهای ما را احاطه کرده و منظره های طبیعی موجود را که قبلاً وجود دارد ، بهبود بخشید. در حالت ایده آل این مناظر باید بخشی از چرخه های طبیعی محیط محلی خود را حفظ کرده و زنده بمانند.

برای بهبود پایداری خانه خود با سیستم های طبیعی کار کنید.

سیستم های طبیعی میلیون ها سال پایدار بوده اند و با همکاری با سیستم های طبیعی به روشی که منظر می شوند و سایت و باغ های خود را حفظ می کنند می توانید سهم عمده ای در پایداری خانه خود داشته باشید.

حیاط خلوت دارای حوضچه ای است که دارای گیاهان متنوعی در داخل و اطراف آن است.

این باغ که با گیاهان تالاب محلی کاشته شده است ، قورباغه ها ، سنجاقک ها و پرندگان محلی را به خود جلب می کند.

دامنه طراحی فضای بیرونی ممکن است از بازخوانی یک بوته بزرگ تا طراحی دقیق فضاهای حیاط کوچک که با یک خانه پایدار در ارتباط هستند ، باشد.

 وسعت و نوع پوشش گیاهی آشکارا مهم است اما منظر پایدار و طراحی باغ می تواند کارهای بسیاری از جمله ارائه راه حلهای عملی برای کاهش مصرف آب را از طریق طراحی حساس به آب به خودی خود یا به عنوان بخشی از سیستم تصفیه فاضلاب انجام دهد.

محوطه سازی باغ

محوطه سازی پایدار به معنای پس گرفتن بخش عمده ای از آنچه ممکن است قبل از توسعه وجود داشته باشد ، است. این باعث افزایش تنوع زیستی می شود.

 همچنین ممکن است به معنای معرفی مواردی باشد که در گذشته وجود طرانداشت ، تا اطمینان حاصل شود که در آینده چشم انداز می تواند از نظر اجتماعی ، اقتصادی و زیست محیطی پایدار باشد.

محوطه سازی و طراحی باغ پایدار

محوطه سازی  و طراحی باغ پایدار چیزی بیش از کاشت پوشش گیاهی بومی ایران است ، بلکه درمورد طراحی مناظر متناسب با اکولوژی جدید ایجاد شده هنگام ساخت ساختمان ها است.

این می تواند شامل باغ های تولید کننده غذا که توسط آب های طوفانی اسیر شده و شیوه های محوطه سازی مانند permaculture آبیاری می شوند ، باشد

که به محوطه سازی و طراحی نیاز دارد که از اصول اکولوژیکی برای ایجاد محیط های پایدار با تأکید بر تولید مواد غذایی و حفظ منابع استفاده می کند.

رنگ در محوطه سازی

محوطه سازی پایدار شامل رویکردهای متنوعی مانند بازگرداندن نهرهایی است که توسعه در دوره قبلی آنها تغییر کرده یا نابود شده است ، یا ایجاد باغ سقف برای جایگزینی ظرفیت تولیدی زمین مورد نظر یک ساختمان جدید.

محوطه سازی پایدار ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای کنترل مقدار نمک در خاک (شوری) ، افزایش پردازش دی اکسید کربن از طریق فتوسنتز و جذب کربن ، و کمک به بازیابی و حفظ تنوع زیستی.

 محل پوشش گیاهی می تواند بر انتخاب های مربوط به جهت گیری ساختمان تأثیر بگذارد: یک درخت ممکن است بخشی از یک سایت سایه بزند و دسترسی خورشیدی را محدود کند اما یک بخش اساسی برای حفظ خاک ، تأمین زیستگاه و ایجاد پناهگاه باشد.

از پوشش گیاهی موجود در مورد بادگیرها ، سایه زنی ها و منظره ها استفاده کنید و از درختان و پوشش گیاهی برای بخشی از منظره استفاده کنید.

هزینه محوطه سازی باغ

هنگام انتخاب یک سایت ، از پوشش گیاهی موجود در مورد بادگیرها ، سایه زنی ها و منظره ها استفاده کنید و به یاد داشته باشید که درختان و پوشش گیاهی را می توان به عنوان بخشی از منظر دید ، نه تنها جلوی سایر نمایها را گرفت.

طراحی محوطه سازی را باید از داخل و خارج از خانه تجربه کنید. از ایجاد محوطه سازی پایدار می توان برای ایجاد سایه ، یا افزایش یا نمای چشم انداز استفاده کرد. 

مشاهده و همچنین حفظ حریم خصوصی ساختمانهای اطراف می تواند جذاب باشد. این می تواند غذا را تأمین کند و به ایجاد مناطق دلپذیر برای تفریح ​​کمک کند (به انتخاب یک سایت مراجعه کنید).

در سال های اخیر تعریف یک منظره پایدار تحول پیدا کرده است که شامل عناصر منظره ای است که به معنای واقعی کلمه جزئی از یک ساختمان هستند.

طراحی محوطه فضای سبز

 بسیاری از سقف های سبز گسترده بطور خاص برای حمایت از پوشش گیاهی بومی و بومی به عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده تر برای تقویت یا جایگزینی تنوع زیستی طبیعی یک مکان یا منطقه ساخته می شوند. 

غالباً این نوع از استراتژی های سبز سازی سقف نیز به دنبال تهیه زیستگاه گونه های تهدید یا در معرض خطر است. بسته به نوع ، عملکرد ، نوع پوشش گیاهی و رژیم های آبیاری آنها ، دیوارهای سبز نیز می توانند کمک شایانی به ایجاد منظره پایدار کنند و حتی ممکن است در سیستم های تصفیه فاضلاب ادغام شوند (با گروه معماری آرسس تماس بگیرید).

مجموعه ای از نقشه های کوچک که با یک خیابان حومه شهر برهنه شروع می شود: این خیابان به ... نیاز به پمپ برای جذب آب طوفان ، تهویه هوا برای بهبود آب و هوا ، وسیله ای برای گرفتن دی اکسید کربن ، گیرنده گرد و غبار و فیلتر هوا ، سایه از UV تابش ، زیستگاه حیات وحش ، چیزی تزئینی و نگهداری کم. این خیابان به درختان احتیاج دارد.

استفاده گیاهان در محوطه سازی و طراحی باغ

مناظر پایدار از گیاهانی استفاده می کنند که در منطقه محلی عملکرد خوبی دارند. گیاهان مناسب ممکن است شامل گیاهان بومی و بومی و همچنین عجیب و غریب  از مناطق آب و هوایی مشابه باشد.

گیاهان باید به طور ایده آل پس از تأسیس در خاکهای موجود و با الگوهای بارندگی موجود ، بدون نیاز به آبیاری بیش از حد ، اصلاح خاک و رژیم های نگهداری فشرده ، به خوبی کار کنند.

تفاوت بین “بومی” و “بومی” چیست؟ به طور کلی ، گیاهان بومی همه گیاهان هستند. گیاهان بومی آنهایی هستند که مخصوص یک مکان خاص هستند. 

طراحی محوطه فضای سبز مدرسه

از گیاهانی که گونه تهاجمی یا ناخواسته در منطقه شما محسوب می شوند ، خودداری کنید. مهد کودک ها هنوز هم آنها را می فروشند ، بنابراین با یک منبع قابل اعتماد مانند منابع طبیعی منطقه ای یا تابلوی حوضه آبریز خود را بررسی کنید.

یک باغ پایدار از طیف گسترده ای از گیاهان از مقوله های مختلف ساختاری مانند درختان ، بوته های غربالگری ، درختچه های متوسط ​​، درختچه های کم ، زمین های زیرزمینی ، گیاهان و چمنزارها ، کوهنوردان ، چندساله و لامپ استفاده می کند. 

طراحی محوطه سازی باغچه ویلا

این نوع از تنوع “ساختاری” حیات وحش را به داخل منظره ترغیب می کند و گیاهان بی پروا سدی عالی را تشکیل می دهند و پناهگاهی برای پرندگان کوچک فراهم می کنند.

 اطمینان حاصل کنید که حیوانات اهلی حیوانات اهلی را به خطر نمی اندازند و یا در معرض تهدید حیوانات وحشی قرار نمی گیرند.

حیوانات بومی را می توان با نگه داشتن گربه ها در داخل خانه یا در محوطه های ساخته شده از هدف محافظت کرد.

یک مسیر ماسه ای در میان باغ های حومه ای با انواع درختان ، درختچه ها و گیاهان زمینی می پیچد.

آبنما در محوطه سازی و طراحی باغ

ساخت آبنما در محوطه باغ چشم انداز طبیعی مثمر ثمر در آن است که باران برای حمایت از پوشش گیاهی در خاک خیس می شود.

از سقف آن می توان برای گرفتن آب باران استفاده کرد که از آن پس می توان برای آبیاری پوشش گیاهی جدید استفاده کرد ، شاید حتی در یک باغ بام یا بالکن. گرفتن آب از این طریق باعث آزاد شدن آب طوفان به خیابان نیز می شود (به بام ها و دیوارهای سبز ؛ آب باران ؛ طوفان) مراجعه کنید.

طراحی محوطه فضای سبز با قلوه سنگ

پوشش گیاهی کم مصرف آب یا “xeriscape” می تواند نیاز به آبیاری تکمیلی باغ را به شدت کاهش دهد. گونه های بومی معمولاً برای شرایط کم باران موجود در بیشتر بهترین ها هستند.

پوشش گیاهی حتی می تواند از طریق آبیاری زیرزمینی ، خصوصاً در مناطق بیرونی شهری و روستایی ، پساب حاصل شود.

استفاده از آبنما مانند حوضچه ها و ویژگی های آب می تواند به عنوان بخشی از یک سیستم کلی مدیریت آب و به عنوان بخشی از استراتژی واکنش منفعل آب و هوا برای خانه شما در یک راه حل پایدار از منظر چشم انداز یکپارچه شود.

ساخت آبنما در محوطه ویلا

ساخت آبنما در محوطه ویلا محیطی زیبا و دلنشین برای شما فراهم میکند

هزینه محوطه سازی و طراحی باغ را می توانید با تماس با ما کاملا دریافت کنید .کارشناس ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند.

محوطه سازی و طراحی باغ- مقاله

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره و نظارت آنلاین

با شماره تماس های 

02644328160

09397097904

09127927904

تماس بگیرید