f917e371 7165 4be4 86f1 7bdf54214b97
de7a14e2 a96c 4e9b b78c ddc17a475789
ceaa54ea f986 4dad 97e3 732c46d3a6c2
bce01c10 d07c 421f 903f e04aa2cedbd0
b81dad66 d6bb 4b94 8a13 db58dd8eb059
a31f7f17 caa3 417a afb8 97b74fe80216
94019f45 a226 4819 8e16 dd25f0cb543a
3113be9f c093 49f5 b295 ef779205479a
113b6ecb 354b 4a75 9d25 a777a218934b
70e12ba5 d00b 451d b2dd 5327735db18f
35bba6b2 eed5 4e2c ac3d 51f3e6edc413
48c4e53f ffc2 4519 a7b8 207333974fbe
18ffaa05 45da 4d77 b589 5a9972be2aae
9cdebe80 5eda 4adf 9114 fd7aab168c7f
2a6bbc8f f170 4e07 99d1 fd8b54b2eea5

انواع گل و گیاه محوطه سازی

 گیاهان مورد استفاده در محوطه سازی به قدری گسترده هستند که به سادگی تهیه یک طرح رنگی که سلیقه فردی شما را برآورده کند ، می تواند چالش برانگیز باشد. قبل از اینکه به دنیای مهیج طراحی  و محوطه سازی باغ بپردازید ، درک اصول اولیه ضروری است. با انواع گیاهان محوطه سازی آشنا شوید تا در هنگام انتخاب مناسب برای حیاط و مناطق مختلف باغهای خود ، راحت تر کارهایی را که انجام می دهید و دوست ندارید تشخیص دهید.

درخت ها در محوطه سازی

درختان بلندترین گیاهان در محوطه سازی  هستند ، جدا از درختان انگور که با کمک یک ساختار حمایت کننده می توانند در ارتفاعات زیادی رشد کنند. این گیاهان به طور معمول از ارتفاع ۱۵ فوت پیشی می گیرند. درختان چشم را به سمت بالا می کشند و ممکن است چشم انداز را با سایه و ارزش تزئینی فراهم کنند. درختان همیشه سبز شاخ و برگ خود را در طول سال حفظ می کنند و فقط ریزش طبیعی ملایم دارد. درختان برگریز در ماه های سردتر برگ های خود را می ریزند و با پایان فصل خواب دوباره آنها را رشد می دهند. درختان عادت های مختلفی مانند گرد ، هرمی ، ستونی ، بیضی شکل ، گلدان شکل و گریه می کنند ، توضیح می دهد موسسه علوم تغذیه ای و کشاورزی دانشگاه فلوریدا. انواع درختان به عنوان تولید کنندگان محصولات میوه ، تولید کنندگان گل ، حصارهای حریم خصوصی یا بادگیرهای طبیعی عمل می کنند.

درختچه ها در محوطه سازی

از درختچه ها اغلب به عنوان درختان کوچک یاد می شود و معروف است که چندین ساقه و ارتفاع آنها زیر ۱۵ فوت است. دانشگاه IFAS Extension دانشگاه فلوریدا توضیح می دهد ، بوته ها عادات خاصی را به خود اختصاص می دهند ، از جمله قائم ، پهن ، گرد ، مسخ ، طاق و آبشار. باغبانان اغلب از بوته های متراکم و جمع کننده در کاشت دسته جمعی در باغ استفاده می کنند. بوته های دارای شاخ و برگ متراکم برای استفاده به عنوانمجسمه ای یا پرچین های رسمی که به شکل های مرتب هرس می شوند مناسب هستند. بوته هایی با عادات باز یا اثرات سخت کمتر ، مانند ظاهر آبشار ، به صورت دسته جمعی یا به صورت لهجه های جداگانه استفاده می شوند.

گل و گیاه یک ساله در محوطه سازی

باغبانان به دلیل زیبایی تزئینی به گیاهان یک ساله رنگارنگ اختصاص می دهند. آنها رشد می کنند و بدون اینکه دوباره در فصل بعدی ظاهر شوند ، روی زمین می میرند. همانطور که از نام آن پیداست ، این گیاهان باید هر ساله دوباره کاشته شوند. گیاهان یک ساله شامل گیاهان گلدار مانند گل همیشه بهار ، گل آفتابگردان ، گل اطلسی و خشخاش می شوند. برخی از گیاهان یک ساله ، مانند هاستا ، برای شاخ و برگهای بصری جالب خود که دارای رشد کمی یا بدون رشد گل هستند ، استفاده می شود. گیاهان یک ساله تقریباً هر رنگی را نشان می دهند و در صدها گونه رشد می کنند و گزینه های گسترده ای را برای باغبان فراهم می کنند. گیاهان یک ساله در ظروف و به عنوان گیاهان ملافه به خوبی کار می کنند. بسته به گیاه خاص ، یک ساله های چند منظوره ممکن است به عنوان گیاهان نمونه ، برای سطح وسیعی از رنگ ، مخلوط با شاخ و برگ یا گیاهان مرزی استفاده شوند.

گل و گیاه چند ساله در محوطه سازی

صاحبان خانه ها بر اساس توانایی آنها در بسیاری از فصول ، گیاهان چند ساله را می کارند. گیاهان چند ساله در مقایسه با گیاهان یک ساله نگهداری کمتری در نظر گرفته می شوند. این گیاهان شامل گونه هایی با شکوفه های رنگارنگ مانند فوشیای کالیفرنیا ، اسطوخودوس و مریم گلی هستند. از آنجا که باغبان ها می دانند این گیاهان برای سالهای زیادی در باغ باقی می مانند ، گیاهان چند ساله همیشه در باغهایی با نگهداری کم استفاده می شوند. علاوه بر این ، گونه های مختلف چند ساله شرایط زیادی را تحمل می کنند. باغبان ها ممکن است در صورت لزوم به راحتی از بین آب و هوای گرم ، مناطق مرطوب یا شرایط سایه دار انتخاب کنند.

چمنها در محوطه سازی

وقتی کسی می گوید “چمن” ، بیشتر مردم به  چمن سبز فکر می کنند. این خانه چمن هایی است که مرتباً روی چمن ها و حیاط خانه های خود تراش می دهند.  

چمن نیاز به مراقبت زیادی دارد ، از جمله آبیاری مناسب ، کوددهی ، چمن زنی و جدا کردن. چمنهای زینتی ظاهری ظریف و لطیف در باغ ایجاد می کنند. این نوع چمن معمولاً حتی با شرایط نامناسب سازگار می شود ، در رنگ های متنوعی رشد می کند و ممکن است به چند فوت ارتفاع برسد.

 علف های زینتی غالباً به صورت توده ای رشد می کنند و برای افزودن ارتفاع و بافت در پشت گیاهان کوتاه تر مانند گلهای یکساله و یا ایجاد تمایل ارام هنگام رشد در کاشتهای انبوه استفاده می شوند.

از چمن ها ، راش ها و گندم ها  به عنوان علف های زینتی یاد می شود ، اما هر کدام کاملاً از یک خانواده گیاهی متفاوت هستند.

 هر خانواده آفتاب و رطوبت مورد نیاز متفاوتی دارد ، بنابراین با آنها به عنوان یک باغبان یا طراح منظر کاملاً متفاوت است. ساده ترین راه برای تمایز بین این سه مورد مشاهده فرم ساقه ها است. 

ساقه های چمن گرد یا توخالی خواهند بود ، ساقه های راش معمولاً گرد یا مسطح و ساقه های اره مثلثی هستند. بیشتر چمن ها مکان هایی را که دارای آفتاب کامل با خاک خوب زهکشی شده ترجیح می دهند.  راش ها مرطوب ترین نوع از هر سه نوع گیاه را ترجیح می دهند که به طور معمول در لبه آب وجود دارد.

 

پوشش های زمینی در محوطه سازی

پوشش های زمینی پوشش متراکم ، کم مشخصات و مانند فرش را در چشم انداز فراهم می کند. باغبانان گیاهان پوششی زمینی را در زیر درختان  قرار می دهند تا  گسترده و کم نگهداری را در فضاهای بزرگ منظره ایجاد کنند.

با این حال ، بیشتر سطح زمین مقاومت کمتری نسبت به چمن دارد و اغلب در نتیجه ترافیک پا آسیب می بیند. این گیاهان همچنین با تنوعی از اشکال ، اندازه ها و رنگ های شاخ و برگ گیاهان در حاشیه و برای بافت بیشتر کار می کنند. پوشش زمینی مانند گوش بره ظاهر نرم و سبز نقره ای دارد ، در حالی که پوشش های زمین گونه ارس شاخ و برگ سوزنی ارائه می دهند.

تاک ها در محوطه سازی

تاک ها ریسمان می شوند و بالا می روند ، در رشته های طولانی در امتداد زمین رشد می کنند و یا بر روی سازه های پشتیبانی می شوند که می توانند به ارتفاعات زیادی برسند. انگورهایی که به راحتی شناخته می شوند شامل انگور و کلماتیس هستند. باغبانان اغلب از انگور در محوطه سازی  استفاده می کنند تا علاقه خود را به کناره های خانه ها ، برای یک اثر نرم و طبیعی نشان دهند.

گیاهان همیشه سبز در محوطه سازی

گیاهان همیشه سبز به عنوان گیاهانی تعریف می شوند که برگهای خود را در تمام طول سال حفظ می کنند. آنها برای افزودن رنگ به یک باغ زمستانی عالی هستند! همیشه به عنوان درختانی مانند کاج ، صنوبر ، سرو و صنوبر تصور می شود ، گیاهان همیشه سبز در انواع مختلف گیاهان وجود دارند. ماگنولیا ، هالی و اکالیپتوس همیشه سبز محسوب می شوند. بوته های شکوفه دار مانند لور ، آزالیا ، کاملیا ، ردودندرون و باغچه نیز همیشه سبز محسوب می شوند زیرا برگهای خود را در طول سال به منطقه کاشت خود حفظ می کنند. گیاهان همیشه سبز معمولاً در طراحی منظره مورد استفاده قرار می گیرند و باعث ایجاد گیاهان عالی می شوند.

کاکتوس ها و ساکولنت ها در محوطه سازی

ساکولنت ها می توانند آب را در برگ ها ، ساقه ها و ریشه های خود ذخیره کنند تا حتی در مهمان پذیرترین مناطق آب و هوایی جهان نیز رشد کنند. این گیاهان صرفه جویی در مصرف آب نه تنها از منظر خوبی برخوردارند بلکه از نظر کره زمین نیز بسیار مناسب برای مناظر بیابانی و تکنیک محبوب سازی نامطبوع هستند. نیاز زیستگاه آنها خاک شنی سست ، باران کم سابقه و درجه حرارت گرم تا گرم در طول سال است.

نحوه استفاده گل و گیاهان  در محوطه سازی

گیاهان باید با توجه به ارتفاعشان در گلدان کاشته شوند. انواع کوچک گل ها در امتداد لبه ها کاشته می شوند، اما هر چه به مرکز نزدیکتر باشد، ارتفاع آنها باید بیشتر باشد. طولانی ترین باید در وسط تخت گل قرار گیرد.

گیاهانی را انتخاب کنید که به طور هماهنگ در ترکیب کلی ظاهر شوند. تن های رنگی را می توان با یکدیگر ترکیب کرد یا برعکس، با یکدیگر تضاد کرد.

اگر نواحی خالی بین گل ها وجود داشته باشد، این کار تمام نمایشگری را نقض می کند و یکپارچگی هندسی را از بین می برد. در عکس می توانید انواع طرح زیبای تخت گل را به عنوان “فرش” مشاهده کنید.

ابعاد و شکل تخت گل  کاملاً به اندازه خود محوطه  بستگی دارد. اگر فرصتی برای ایجاد یک باغ بزرگ  وجود دارد، باید از آن استفاده کنید. در واقع گل آرایی های عظیم برخلاف جزایر کوچک ظاهر جذاب تری دارند.

روزهای گرم بهاری بهترین زمان برای از هم گسیختگی و تزئین تخت گل های نزدیک خانه است. ابتدا باید ناحیه انتخاب شده را با حذف تمام علف های هرز ریشه دار تمیز کنید. اگر قصد دارید آن را روی چمن یا چمن بگذارید، ابتدا باید لایه بالایی خاک را بردارید.

اساس باغ گل های رنگارنگ گیاهان به درستی انتخاب شده اند. برای اینکه باغ گل ظاهر جامع تری داشته باشد، باید نمونه هایی را انتخاب کرد که دوره گلدهی آنها تقریباً یکسان باشد. بنابراین، حفظ ثروت و وحدت واحه ایجاد شده برای مدت طولانی امکان پذیر خواهد بود.

اساس ترکیب، به عنوان یک قاعده، بر روی گیاهان چند ساله روشن گذاشته شده است و سالانه ها به عنوان پس زمینه اضافی عمل می کنند. مزیت این است که می توان آنها را هر سال تغییر داد و ظاهری جدید به باغ گل داد.

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *