محوطه سازی با الاچیق

ساخت آلاچیق

امروزه ساخت آلاچیق (build a pavilion) بسیار محبوب شده است. آلاچیق های چوبی برای باغ ها ، حیاط خانه ها و حتی فضای سبز محل کار شما توسط شما و با هزینه کم ساخته می شود. آلاچیق  فضای جذاب و بی نظیری را در چشم انداز ویلا ، باغ رستوران ، حیاط و حتی حیاط خانه شما ایجاد می کند. با ساخت آلاچیق می توانید ساعت های زیادی را  در کنار دوستان و عزیزان خود سپری کنید.در این مقاله چند مدل محبوب آلاچیق را توضیح خواهیم داد.

ساخت آلاچیق

انواع آلاچیق‌ها

آلاچیق ها بر اساس مصالح ساختمانی به انواع مختلفی تقسیم می شود. این آلاچیق ها شامل آلاچیق های فلزی ،  چوبی و ترکیبی از هر دو است. با ما همراه باشید تا با انواع ساخت آلاچیق با کمترین هزینه و اموزش ساخت آلاچیق آشنا شوید ….

ساخت آلاچیق‌های ترکیبی

متداول ترین نوع آلاچیق ای که معمولاً در بیشتر فضاهای سبز شاهد آن هستیم ، این نوع آلاچیق است. این آلاچیق ها با استفاده از ترکیب آهن ، چوب ، سفال و آلومینیوم ساخته شده اند. استفاده ترکیبی از این مواد آلاچیق را زیبا ، شیک کرده و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است.

ساخت آلاچیق با هزینه کم

ساخت آلاچیق چوبی

ساخت آلاچیق چوبی در حیاط ویلا یک ساختار با دوام و کاربردی است که برای ایجاد سایه استفاده می شود. تاریخچه ساخت و استفاده از آلاچیق ها در ایران به زمانی برمی گردد که مردم ترکمن از آن به عنوان یک خانه سنتی استفاده می کردند. دلیل انتخاب این سازه برای مسکن و نصب آسان مونتاژ و انتقال آن به مکان دیگر بود از طرف دیگر این خانه سنتی در برابر بلایای طبیعی ، سرما و گرما مقاوم است.

ساختن آلاچیق چوبی امروزه ، برای فرار از ازدحام جمعیت شهر ، آنها به طبیعت بازگشته اند و برای آرامش در طبیعت از قالبهای چوبی استفاده می کنند. مواد چوبی در برابر رطوبت ، پوسیدگی و آسیب حشرات مقاوم هستند و طراحان ما تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما انجام می دهند. قیمت آلاچیق چوبی به ماهیت مواد استفاده شده بستگی دارد برای کسب اطلاعات و مشاوره با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

ساخت الاچیق با کمترین هزینه در حیاط ویلای خود

ساخت آلاچیق  چوبی مهمترین قسمت آلاچیق چوبی سقف آن است که بسته به نوع طرح از مواد مختلفی استفاده می شود ، اگر سقف آلاچیق شیب دار باشد برای پوشاندن سقف شیب دار باید اهن کشی شود. بسته به سلیقه شما ، آلاچیق ممکن است شامل یک دیوار باشد. گاهی اوقات دیوار را با گیاهان مختلف تزئین می کنید تا زیبایی گیاه چوبی را دو چندان کند.

ساخت تیرهای چوبی گاهی اوقات هیچ دیواری در اطراف وجود ندارد. این غرفه فقط توسط نرده ها و پایه ها محافظت می شود همچنین از شیشه در ساخت سالن های زمستانی برای محافظت از دیوارها در برابر سرما و گرما و تکمیل سرگرمی زمستانی استفاده می شود.

طراحی آلاچیق

نکات مهم در ساخت آلاچیق چوبی محل ساخت آلاچیق ، اندازه آلاچیق ، ارتفاع آلاچیق می باشد. در این مقاله ما به شما نحوه ساخت آلاچیق چوبی به اضافه فیلم آن را قرار میدهیم با ما همراه باشید.

قیمت ساخت آلاچیق چوبی

اگر آلاچیق چوبی می خواهید ، مواد چوبی مستقیماً روی قیمت نهایی آلاچیق تأثیر می گذارد.

متغیر دیگری که بر ارزش آلاچیق شما تأثیر می گذارد نحوه طراحی آن است. اگر می خواهید یک آلاچیق ساده با طراحی معمولی فضای سبز داشته باشید ، قطعاً قیمت مناسب خواهد بود. اما اگر آلاچیق خود را با طراحی متفاوت می خواهید. با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

ساخت آلاچیق در حیاط

ساخت آلاچیق فلزی

وقتی در مورد آلاچیق صحبت می کنیم ، تمام حواس به سمت نیمکت های چوبی زیبا با نیمکت های چوبی و گلدان های اطراف می رود.

در واقع آلاچیق های چوبی زیبایی منحصر به فردی دارند و کاملاً با طبیعت سازگار هستند ، اما این بدان معنا نیست که ما مواد دیگر را حذف کنیم و از طرح ها و مدل های جدید استقبال نکنیم.

آلاچیق فلزی در دسته بندی قرار می گیرد که اگر در جای مناسب و به روش صحیح ساخته شود ، می تواند بسیار کاربردی و زیباتر از نمونه های چوبی باشد.

ساخت آلاچیق در باغ

یک آلاچیق فلزی معمولی دارای چهار ستون و سقف است. اما اگر کمی ذوق و هنر دارید می توانید یک آلاچیق فلزی زیبا بسازید.

به عنوان مثال ، به جای ایجاد یک آلاچبق چهار ستون ، آن را به صورت هشت ضلعی طراحی کنید. همچنین می توانید  یک آلاچیق دایره ای ایجاد کنید.

در این میان می توان ستون ها را به جای عمودی به صورت منحنی یا اشکال آهنی و تزئینی بسازید.

برای ساخت نیمکت در داخل این آلاچیق ها توصیه می شود که از تخته های چوبی یا سنگ استفاده کنید تا فضای دلپذیر و راحتی را برای  مهمان فراهم کند.

طراحی آلاچیق

در مراحل اولیه ، باید در نظر بگیرید که کدام سبک ، مدرن یا سنتی را ترجیح می دهید و سپس مراحل دیگر را انجام دهید. طراحان و دکوراتورها آلاچیق هایی با چوب های بلند و دکوراسیون طبیعی را آلاچیق های سنتی می دانند و آلاچیق هایی که ساده هستند ،آلاچیق مدرن هستند. صحبت در مورد آلاچیق ها موضوع بسیار جالبی است. زیرا آلاچیق ها در تمام فصول و مکان های مختلف قابل استفاده هستند.

ساخت آلاچیق در پشت بام
در طراحی آلاچیق مدرن ، قسمتهای پوشیده شده آلاچیق برداشته شده و از تجهیزاتی مانند چوب ترمو و فلاشینگ استفاده شده است که تنها هدف ایجاد یک محل نشستن است. به این شکل  آلاچیق گفته می شود. ایوان ها دارای نوعی آلاچیق هستند. که معمولاً برای نشان دادن فضای ورودی همراه با گذرگاه استفاده می شود. همچنین کاشت گلهای معطر در کنار این سازه ها استفاده هوشمندانه از عناصر زنده در ساختار آنهاست.

ساخت آلاچیق کلاسیک

ساخت آلاچیق سنتی

البته هیچ چیز مانند چوب نمی تواند زیبایی یک منطقه سبز را افزایش دهد و آن را جذاب و کاربردی کند. امروزه آلاچیق های چوبی در هر اندازه و طرح ساخته می شوند.

اما مردم ترجیح می دهند از آلاچیق های چوبی سنتی در حیاط خانه خود استفاده کنند تا حس نظم را از باغ ها ، ویلا ها و حیاط خانه هایشان دور تکنند. ساخت آلاچیق سنتی در هر فضای سبز نمای متمایز و زیبایی به آن می بخشد.

آلاچیق سنتی سبک طراحی را در زمین ایجاد می کند. مثل این که بخشی از یک دهکده شمالی در هر گوشه و کنار ایران ساخته شود.

آلاچیق های سنتی را نیز می توان به طرق مختلف ساخت. آلاچیق سنتی ایران ،آلاچیق سنتی روم ، آلاچیق  سنتی اروپا ، آلاچیق سنتی ژاپن و همه در این گروه طبقه بندی می شوند.

ساحت آلاچیق با کمترین هزینه

ساخت آلاچیق سیمانی

طراحی و دکوراسیون آلاچیق با سلیقه مردم متفاوت است مهم نیست که شما چه نوع آلاچیق را انتخاب کنید ، اما آنچه لذت بودن را دو چندان می کند آلاچیق  طبیعی است که از شاخه ها ، برگ ها و تنه درختان ساخته شده است.

می توانید غرفه های چوبی را با سیمان تهیه یا استفاده کنید. برای این منظور باید ساختار آلاچیق را از فلز ساخته و روی آن را  بپوشانید ، سپس از مخلوطی از سیمان 60 سانتی متر و 40٪ پودر یک ملات درست کنید.

ساخت آلاچیق چوبی

با استفاده از ابزاری ، ناحیه ای را که تور را انداخته اید بکشید تا تور زیر ملات دیده نشود. ملات را که مخلوطی از 40٪ سیمان ، 40٪ پودر سنگ و 20٪ پودر رنگی (ترجیحاً قهوه ای) است ،  را با آب مخلوط کرده و به پشت بمالید ، هنگام کشیدن این ملات می توانید قسمت هایی را برجسته کنید تا قسمت بریده شده شاخه های درخت را ایجاد کنید این کار با دستکش و چنگال روی ملات رنگی انجام می شود.

توجه داشته باشید که از ملات خیلی زیاد استفاده نکنید که زود خشک شود ، در این صورت نمی توانید شیار مورد نظر را ایجاد کنید و همچنین  شیارها را به صورت نامنظم اما یک طرفه بکشید. ضخامت این ملات رنگی می تواند چندین سانتی متر باشد.

ساخت آلاچیق ارزان

ساخت آلاچیق با بلوک

از وجود آلاچیق می توان به عنوان چتر و پناهگاه استفاده کرد. می توانید انواع سیمانی و چوبی را در بیشتر پارک ها و فضای سبز مشاهده کنید که توسط شهرداری ساخته شده و در سطح پارک واقع شده اند.

در طراحی و بهره برداری از انواع آلاچیق های بتنی و چوبی ، شومینه ، آبنما ، برکه و انواع محوطه سازی سنتی اندازه های مختلف تحت توسط گروه معماری آرسس اجرا می شود.

خدمات گروه معماری آرسس در تمام مناطق استان تهران و البرز قابل اجرا بوده و مقاومت لازم را در برابر شرایط نامساعد جوی دارند.چوب مورد استفاده در نمای بیرونی کاملاً در برابر آب و اشعه ماورا بنفش مقاوم است و به ساختار آسیب نمی رساند.

از خمیر سیمان و رنگ های بتونی و ضد آب و اشعه ماورا بنفش برای ساخت محصولات بتونی استفاده می شود. سازه مطابق با سلیقه و درخواست شما طراحی شده و برای طراحی هیچ هزینه ای دریافت نمی شود.

ساخت آلاچیق مدرن

ساخت آلاچیق ارزان

فضای سبز حیاط یا ویلا می تواند یکی از جذاب ترین قسمت های خانه برای راحتی باشد. اما شما باید راهی برای محافظت از خود در برابر باد ، باران و آفتاب بیاندیشید.

روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، اما اگر می خواهید یک محیط دلپذیر ، جذاب و منحصر به فرد ایجاد کنید ، ایجاد یک آلاچیق با کمترین هزینه راه حل بسیار خوبی است.برای ساخت آلاچیق ارزان با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

09300145131

09127927904

آلاچیق

ساخت آلاچیق در پشت بام

بهترین مکان برای ساخت آلاچیق در پشت یام است. فضای زیادی برای آن در پشت بام ها وجود دارد و مانند بالکن ها یا مکان های دیگری نیست که در آنها فضای محدودی روبرو هستید.

از طرف دیگر ، کار بر روی گلخانه ای در پشت بام مزاحمی برای سرنشینان نخواهد داشت. انجام این کار در حیاط پشتی می تواند برای ساکنان دردسر ساز شود.

آلاچیق در پشت بام، به عنوان یک فرصت برای افرادی که در خانه های کوچک نیز مناسب هستند. ایجاد فضای آرامش بخش در یک باغ سرسبز یا محل نشستن نمونه ای از ایده ای است که می تواند در طراحی پشت بام مورد استفاده قرار گیرد.

ساخت آلاچیق

اگر طراحی پشت بام خانه در اصل و زیبا باشد ، پس همه مایل به استفاده از آن در تمام فصول و گذران وقت خود در کنار خانواده هستند. در هنگام طراحی پشت بام خانه باید توجه داشت که از قطعات و لوازمی استفاده شود که در اثر وزش باد و شرایط جوی آسیب نبینند و به زیبایی روز اول باشند.

فضای سقف برای کاشت گیاهان و میوه ها در گلخانه محیطی بسیار دلپذیر خواهد بود زیرا به طور کلی از ساختمان ها و فضای شهر چشم پوشی می کند. بهترین مکان برای دسترسی یک خانه به نور خورشید سقف است که در آن نور مستقیم خورشید دریافت خواهد کرد.

ساخت آلاچیق در تهران

در حالی که فضای سقف به گونه ای است که دسترسی به آن توسط بسیاری از افراد بسیار محدود شده و به نوعی فقط افراد ساکن در آپارتمان می توانند از آن استفاده کنند.برای ساخت آلاچیق در پشت بام یا حیاط می توانید با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.

قیمت آلاچیق

ساخت آلاچیق در حیاط

آلاچیق چوبی یا چهار فصل به فضای جذاب و عاشقانه حیاط می افزایند. طرح های پیچیده تری که با کیفیت بالاتر طراحی و ساخته شده اند می توانند در حیاط خانه ظاهر ایده آل تری ایجاد کنند ، خصوصاً اگر با گیاهان ترکیب شود.

آلاچیق حیاط اگر هدف خود را قبل از ساختن آن تعیین کرده باشید ، می تواند بسیار کاربردی و جالب باشد ، بنابراین می توانید با برنامه ریزی بیشتر یک آلاچیق حیاط چوبی بسازید.

هنگامی که به فکر ساخت یک آلاچیق چوبی برای نمای حیاط هستید ، با مدل های بسیاری روبرو خواهید شد که قطعاً انتخاب را برای شما دشوار می کند.

فرقی نمی کند که آلاچیق حیاط خانه چوبی شما در یک روز گرم تابستان راحت باشد یا در یک آشپزخانه بیرونی امن. آلاچیق های چوبی می توانند مکان های فوق العاده ای برای شام های خانوادگی ، چای تابستانی ، آشپزی یا خلوت عاشقانه باشند.

قیمت ساخت آلاچیق

ساخت آلاچیق با کمترین هزینه

ساخت آلاچیق با کمترین هزینه و نوع آلاچیق موضوع بحث ما در این مقاله است. فضای سبز حیاط یا ویلا می تواند یکی از جذاب ترین قسمت های خانه برای راحتی و آرامش باشد. اما شما باید راهی برای محافظت از خود در برابر باد ، باران و آفتاب بیاندیشید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، اما اگر می خواهید یک محیط دلپذیر ، جذاب و منحصر به فرد ایجاد کنید ، ایجاد یک آلاچیق با کمترین هزینه یک راه حل عالی است.

بهترین سازنده ویلا

ساخت آلاچیق مدرن از ویژگی های مشترک باغهایی است که اغلب پیاده روها را پوشانده است ، اما امروزه آنها قسمت قابل توجهی از فضای باز ویلا را اشغال کرده اند.
آلاچیق ها زیبا هستند و می توانند به حیاط خانه شما جذابیت بیشتری بدهند. علاوه بر این ، شما می توانید بعد از ساخت با حداقل هزینه آلاچیق را با گیاهان تزئین کنید و مکانی بسیار شیک برای نشستن بیرون و استراحت در خانه خود ایجاد کنید.

درست است که ساخت آلاچیق به طور کامل باد و باران را از بین نمی برد ، اما وجود آن می تواند در حیاط به شما زندگی و راحتی دهد. ممکن است فکر کنید ساخت آلاچیق یک پروسه بسیار پیچیده است و به هزینه زیادی نیاز دارید ، اما باید بدانید که ساخت آلاچیق با کمترین هزینه امکان پذیر است.

آلاچیق

ساخت الاچیق با کمترین هزینه در حیاط ویلای خود

اول از همه ، شما باید قوانین مربوط به منطقه خود را در شهرهای سراسر جهان بخوانید ، قوانین خاصی برای این منظور وجود دارد.

همچنین ممکن است نیاز به گرفتن مجوز ویژه داشته باشید. برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه باید مهارت های زیادی داشته باشید.
اگر آنقدر فنی هستید که می توانید خودتان لوله های زیرزمینی و خطوط برق را بازرسی کنید ، نیازی به متخصص نخواهید داشت ، در غیر این صورت باید به دنبال مشاوره تخصصی باشید.

برای اینکه بتوانید آلاچیق را طراحی و نصب کنید ، باید سوراخ های بزرگی در زمین ایجاد کنید. برای اطمینان از این سوراخ ها قطعاً به کمک و مشاوره تخصصی نیاز خواهید داشت.
سوراخ هایی که ایجاد می کنید باید بین 28 تا 48 اینچ باشد که برابر با 71 تا 122 سانتی متر است این سوراخ ها قسمت های مختلف آلاچیق را به هم متصل کرده و آنها را تقویت می کنند.
پس از ایجاد سوراخ ، باید یک مربع ایجاد کنید. اگر یک غرفه متوسط ​​می خواهید ، این مربع ها را به شکل 2.5 2.5 2.5 متر درست کنید. اما اگر به فضای بیشتری نیاز دارید ، اعداد را کمتر کنید.
باید کمی ماسه در سوراخ ها ریخته شود تا ستون های آلاچیق به مرور زمان در خاک فرو نرود.
عمق هر سوراخ را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید به همان اندازه شن و ماسه دارد. اگر اندازه آنها یکسان نباشد ، می توانید مقداری شن از سوراخ ها خارج کرده یا اضافه کنید تا عمیق شوند.
ستون های آلاچیق را داخل سوراخ ها قرار داده و با کمک چند تخته آنها را در جای خود قرار دهید.
هنگامی که هر چهار ستون شما در جای خود قرار گرفتند ، شروع به ایجاد تضاد برای ثابت نگه داشتن ستون ها کنید. اطمینان حاصل کنید که بتن سرریز یا کثیف به نظر نمی رسد.
پس از بحث ، باید حدود 24 ساعت صبر کنید تا مقاومت مورد نیاز ستون ها را بدست آورید ، سپس به طراحی سقف بپردازید.

ساخت آلاچیق ارزان

آموزش ساخت آلاچیق

اگر می خواهید برای ایجاد سایه برای یک میز و چند صندلی یک آلاچیق کوچک در حیاط خانه خود بسازید ، باید نگاهی به این طرح بیندازید. بنابراین می توانید هزینه ها را کاهش دهید و کار را خودتان انجام دهید. ما آموزش ساخت آلاچیق را مرحله به مرحله برای شما توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

یک آلاچیق معمولی دارای شکل هشت ضلعی با دیواره های باز و نرده های جانبی است. با این وجود آلاچیق ها می توانند به هر شکلی باشند.

سقفهای مشبک آنها مانند درخت بزرگی عمل می کند که فقط بخشی از آفتاب را از خود عبور می دهد. آلاچیق ها همچنین می توانند سقف های پوشیده ای داشته باشند و آنها را به یک پناهگاه مفید در زیر باران تبدیل کند.

می توانید آلاچیق خود را با گیاهان و سبدهای آویز تزئین کنید. قبل از شروع به ساختن ، موارد زیر را یادداشت کنید:

آلاچیق مدرن

حتماً آلاچیق ای به اندازه کافی بزرگ بسازید که بتواند وسایلی را که می خواهید در آن قرار دهید ، در آن جای دهد.مطمئن شوید که آلاچیق را در منطقه صاف باغ خود قرار داده اید. ممکن است مجبور شوید سطح بیشتری را صاف کنید. اکنون ، شما آماده شروع ساختن هستید.

به آرامی ، فضاهای زندگی در حال حرکت به خارج از جایی هستند که ما به دنبال  آرامش طبیعت هستیم.

آلاچیق های چوب محبوبیت روزافزونی پیدا می کنند و در آن تابستانهای طولانی و گرم که باغ با رایحه ها ، رنگ ها و خنک شدن خود را نشان می دهد ، به کانون اصلی زندگی خانوادگی تبدیل می شوند.

در باران یا گرما ، آلاچیق ها فضای ایده آل برای استراحت هستند ، جایی که می توانید با خانواده و دوستان خود دورهمی بگیرید ، به دور از وسوسه های بیهوده دوران مدرن.

در زیر چندین جزئیات فنی ، همراه با تصاویر ، به شما نشان می دهد که چگونه یک آلاچیق را گام به گام بسازید.

 چگونه می توان آلاچیق ای به طول و عرض 240/120 متر ساخت؟

ما در مورد جزئیات فنی اصرار زیادی نخواهیم داشت و توصیه ای که شما باید همیشه انجام دهید ، اندازه گیری های دقیق را انجام دهید ، و تصاویر شما را در روند ساخت راهنمایی می کند.

اول از همه ، شما باید ستون های  نگه دارنده را در جای خود نصب کنید. برای اینکه یک نتیجه حرفه ای بگیرید ، توصیه می کنیم سوراخ هایی به عمق 2-3 dig ایجاد کنید و پایه های بتونی بریزید. اگر نمی خواهید ستون ها را به صورت بتونی تنظیم کنید ، می توانید از ستون های فلزی استفاده کنید.

مراحل ساخت آلاچیقمرحله بعدی ساخت آلاچیق نصب ریل های بالا است. سطح  را در بالای آن قرار دهید ، تا ببینید کاملاً افقی هستند یا نه. سپس تخته رج را نصب کنید ، آن را با براکت های گوشه ای و پیچ در محل قرار دهید. 

پس از آن ، شما باید برای آلاچیق فضای باز تیرچه درست کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، باید با استفاده از اره گرد با تیغه تیز ، هر دو انتهای تیر را در 45 درجه برش دهید.

 علاوه بر این ، شما باید  داخل تیر را برش دهید ، در غیر این صورت آنها به راحتی در جای خود قرار نمی گیرند. آنها را با فاصله یکسان قرار دهید.

ساخت آلاچیق مرحه دوم

اکنون وقت آن است که تخته های سقف را با استفاده از چوبی که قبلا با رنگ محافظ پوشانده شده است ، نصب کنید.

 برای محافظت از سازه در برابر صدمات ناشی از آب ، تخته ها باید حداقل چند اینچ با هم ، هم پوشانی داشته باشند.

برای داشتن آلاچیق با ظاهری بهتر ، تریمها را به انتهای تیرچه ها بچسبانید. در پایان مراحل ساخت ، نرده های جانبی را برای یک فضای بیرونی جذاب بسازید.

Hghشکافها و سوراخ ها را با بتونه چوب خوب پر کنید. قبل از سنباده زدن کل اجزای چوبی و استفاده از چندین لایه لکه چوب ، اجازه دهید ترکیب به درستی خشک شود.

مرحله ساخت آلاچیق
 
مرحله چهارم ساخت آلاچیق
 
ساخت آلاچیق مرحله 5
 
ساخت آلاچیق مرحله 6
 
مرحله ساخت آلاچیق 6
 
مرحله 7ساخت آلاچیق
1/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *