ساخت برکه

ساخت برکه

همانطور که سرانجام شاهد بازگشت تابستان هستیم ، بسیاری از صاحبان خانه توجه خود را به باغ خود معطوف می کنند – به موقع برای تابستان ، آن را از فصل زمستان مرتب می کنند. در حالی که داشتن یک باغ خوب نگهداری به ما مکانی برای استراحت و لذت بردن از تابش آفتاب در ماه های تابستان می دهد ، افزودن یک حوضچه باعث آرامش می شود در حالی که حیات وحش در باغ شما رشد می کند. حالا به شما مراحل ساخت برکه را توضیح خواهیم داد.

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

[aparat id=’jmqNw’]

۱. طرح برکه را مشخص کنید

قبل از اینکه پیش بروید و شروع به کندن حوض خود کنید ، توصیه می کنیم ابتدا شکل حوض خود را با استفاده از طناب بچینید. این به شما امکان می دهد هرگونه مسئله ای را که ممکن است با آن روبرو شوید ، شکل صحیح را بدست آورید و احساس کنید فضای برکه در باغ شما چه مقدار فضای بیشتری را اشغال می کند

هنگام انتخاب مکان برای ساخت برکه ، بهتر است آن را از درختان بیش از حد و شاخ و برگهای شدید دور نگه دارید.

این امر در آینده نگهداری از برکه را آسان تر خواهد کرد ، زیرا احتمال اینکه برگ های و بقایا آن به برکه شما راه پیدا کنند کمتر است. بسیاری از راهنماهای آنلاین به شما توصیه می کنند برکه خود را در جایی قرار دهید که دارای نور خورشید باشد ، اما ۱۰۰٪ لازم نیست.

در حالی که برخی از گیاهان و حیوانات حوضچه نور خورشید را ترجیح می دهند ، اما مقدار مساوی مناطق سایه دار را ترجیح می دهد – بنابراین زیاد نگران این مسئله نباشید.

به علاوه ، اگر برکه شما بیش از حد نور خورشید دریافت می کند ، این شرایط مناسب برای رشد بیش از حد جلبک ها را ایجاد می کند – که شما آن را نمی خواهید.

1. طرح حوضچه را مشخص کنید

۲. شروع به حفاری کنید

هنگامی که از شکل و موقعیت برکه که با طناب مشخص کردید ، راضی بودید ، می توانید حفاری را شروع کنید. وقتی این مرحله را شروع کردید (بدون اینکه چمن خود را وصله بزنید) دیگر بازگشتی وجود ندارد ، بنابراین مطمئن شوید که موقعیت درست است.

شروع به حفاری در اطراف لبه بیرونی کنید و به داخل کار کنید – مطمئن شوید که طرفهای شیب دار را به جای عمودی ایجاد می کنید.

ما نکات مربوط به حفاری را در زیر آورده ایم ، و شما باید برکه خود را با شیب ۱:۱۰ حفر کنید تا اجازه دهید بقایا به انتهای عمق به سمت پایین پمپ رانده شوند.

به یاد داشته باشید ، عمق حوضچه شما بر روی حجم برکه تأثیر خواهد داشت ، بنابراین مطمئن شوید که این مورد برای آنچه پمپ شما از عهده آن برمی آید مناسب است.

توصیه می کنیم حوضچه خود را با شیب 1:10 احداث کنید. سعی کنید حوضچه خود را با یک شکل گرد بدون لکه های مرده مانند L شکل حفر کنید ، مگر اینکه این برای طراحی بسیار مهم باشد.

حفاری برکه

مزایای:

– گردش خوب
– آوار به سمت پمپ رانده می شود و سپس توسط فیلتر خارج می شود.
– منطقه عمیق تر در زمستان و در برابر شکارچیانی مانند حواصیل پناهگاه و محافظت ایجاد می کند.
– اجازه می دهد سطح زیاد با کنترل حجم زیاد باشد که می تواند برای فیلتراسیون بسیار مهم باشد. به سادگی شیب را افزایش دهید تا حجم حوضچه کاهش یابد و بالعکس

2. شروع به حفاری کنید

۳. محل کاشت گیاه را اضافه کنید

اکنون شکل اولیه را دارید ، می توانید محل کاشت گیاه خود را ایجاد کنید. هنگامی که برکه با آب پر شود گیاهان شما در آنجا می نشینند. می توانید کاشت را در کل پارامتر حفر کنید ، مگر از نقطه برگشت آب – زیرا جریان آب را مختل می کند و بقایای گیاهان به برکه برده می شود.

محل کاشت گیاه باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوانند یک سبد برکه را به راحتی بنشیند بدون اینکه خطر سقوط در حوضچه را بیشتر کند ، در حالی که اجازه می دهد بالای سبد تقریبا ۲-۳ سانتی متر زیر سطح آب قرار بگیرد.

– محل کاشت گیاه را می توان در اطراف حوضچه نصب کرد ، به جز در نقطه برگشت آب.
-محل کاشت باید به اندازه کافی گسترده و عمیق باشند تا بتوانند از سبد حوضچه اندازه انتخاب شده پشتیبانی کنند.
– قسمت بالای سبد باید ۲-۳ سانتی متر زیر سطح آب باشد.

محل کاشت گیاه

4. POND UNDERLAY را نصب کنید

هنگامی که از شکل کلی برکه خود راضی بودید و محل کاشت گیاهان را در جایی که می خواستید اضافه کردید ، می توانید حوضچه خود را برای پر کردن آماده کنید.

اما ابتدا باید زیر لایه و آستر استخر خود را بگذارید. با اطمینان از عدم وجود هیچ چیز نوک تیز ، از قبیل سنگ ، در جایی که زیرانداز شما نصب می شود – هرگونه پیدا شده را دور بریزید – شروع کنید زیرا این امر خطر خراب شدن آستر برکه شما را هنگام نصب افزایش می دهد.

در حالی که زیرسازی برکه همیشه ضروری نیست ، به خصوص در مناطقی از برکه که وزن کمی دارند (مانند کناره ها) ، در اکثر موارد طول عمر آستر را افزایش می دهد.

 می توانید یک لایه ماسه زیر لایه برکه اضافه کنید. به عنوان یک قانون کلی ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که همان مقدار زیرانداز را بخرید که آستر برکه را انجام دهید.

آستر برکه

5. POND LINER را نصب کنید

بعدی آستر برکه است. هنگامی که اطمینان پیدا کردید تمام مناطقی را که ممکن است خطرات برکه را تهدید کنند پوشش داده اید ، می توانید چیدن را در بالای حفاری شروع کنید.

اطمینان حاصل کنید که آستر به طور مساوی بر روی سوراخ حفاری گذاشته شده و هرگونه چین و چروک به طور مرتب بر روی آن قرار گرفته است تا از ایجاد نقاط ضعف جلوگیری شود.

که ممکن است در آینده باعث شکست خط بوش شود.حتما کفش های خود را در بیاورید تا خطر آسیب دیدن آستر را به حداقل برسانید. می توانید مقدار کمی آب به اینجا اضافه کنید تا آستر را وزن کنید در حالی که موقعیت آن را اصلاح می کنید و از بین می رود.

اطمینان حاصل کنید که حداقل ۵۰ سانتی متر در اطراف اضلاع قرار داشته باشید.

آستر در ساخت برکه

۶. برکه را با آب پر کنید

هنگامی که آستر برکه به درستی ریخته شد و هرگونه چین و چروک را مرتب کرد و اطمینان حاصل کرد که برآمدگی کافی (۵۰ سانتی متر +) وجود دارد ، می توانید برکه را پر کنید.

این کار باید به آرامی انجام شود زیرا آستر می تواند کمی حرکت کند ، زیرا وزن آب آن را به هر فضایی می کشد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه چروک ها را کاملاً زیر نظر داشته باشید و در هر مکان که می تواند مکان اضافی ایجاد کند ، آستر را بکشید . استرس بر روی آستر را به پایان برساند.

پس از پر شدن کامل ، باید به طور ایده آل یک شب حوض را ترک کنید تا اجازه دهد به اندازه کافی ته نشین شود. در آخر ، باید بیش از حد لبه ها را مرتب کنید.

اطمینان حاصل کنید که همپوشانی ۳۰ سانتی متری پارامتر کامل را حفظ کرده اید. سپس می توانید اطراف پارامتر حوضچه را برای تزئین سنگ اضافه کنید و به مخفی کردن هر آستر ناخوشایند حوضچه کمک کنید – این امر همچنین به ایمن سازی آستر در محل کمک می کند.

ساخت آبنما و برکه

افزودن تجهیزات برکه

هنگامی که سنگها را برای تأمین ظاهر نهایی به برکه اضافه کردید ، می توانید وسایلی را اضافه کنید که مسئول حفظ کیفیت آب شما هستند و اجازه می دهند برکه شما آماده باشد.

چند تصمیم در اینجا وجود دارد ، اما شما قبل از شروع ساخت برکه خود قبلاً در مراحل برنامه ریزی به این موارد پرداخته اید:

هر برکه به پمپی نیاز دارد که بتواند دبی کافی را تأمین کند. بنابراین برکه شما با نرخ توصیه شده از آب فیلتر شده تغذیه می شود. قبل از انتخاب پمپ ، باید دبی مورد نیاز خود را محاسبه کنید.

به عنوان یک راهنمای دقیق ، توصیه می کنیم حداکثر میزان دبی شما حداقل نیمی از حجم برکه شما باشد. به این دلیل که توصیه می شود حداقل هر ۲ ساعت یکبار آب در اطراف برکه شما گردش داده شود تا به حفظ شرایط مطلوب آب کمک کند.

به عنوان مثال ، اگر یک حوضچه ۴۰۰۰ لیتری دارید ، باید به پمپ هایی نگاه کنید که حداکثر دبی آنها حداقل ۲۰۰۰ لیتر در ساعت است.

حداکثر میزان دبی هر پمپ که می فروشیم در هر توضیحات محصول به وضوح نشان داده شده است. یافتن پمپ ایده آل برای برکه را آسان می کند.

در مورد فیلتر خود ، شما در اینجا چند انتخاب دارید. ما مزایا و معایب اصلی هر یک را در زیر ذکر کردیم ، اما یک تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد که تصمیم می گیرد چگونه برکه خود را بسازید.

اگر مسیر فیلتر جعبه را طی می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که فیلتر جعبه در موقعیت بالایی در بالای حوضچه – روی تپه یا سکو قرار گرفته است – زیرا این سیستم ها تحت فشار نیستند.

بنابراین برای تأمین آب به نیروی جاذبه اعتماد کنید به حوض برگرد همچنین باید به این فکر کنید که چگونه می توانید جعبه فیلتر را پنهان کنید ، زیرا این موارد می توانند بسیار بزرگ باشند و از نگاه طبیعی که می خواهید با یک حوضچه بدست آورید ، منحرف شوند.

در اینجا می توانید حصار کوچکی انتخاب کنید یا جعبه را با شاخ و برگ پنهان کنید – می توانید در اینجا خلاق باشید.

اگر فیلتر تحت فشار را انتخاب می کنید ، مزایای اصلی این است که می توان آنها را ۸۰٪ زیر زمین دفن کرد (با پوشش های صخره ای فیلتر که کاملا مخفی می شوند) و نیازی به نصب در موقعیت مرتفع ندارند. با این حال ، هر سیستم موافقان و موافقانی دارند.

از نظر ظرفیت فیلتراسیون ، این چیزی است که هنگام جستجوی فیلتر مناسب باید مورد توجه قرار گیرد.

باز هم ، حداکثر حجم حوضچه ای که فیلتر می تواند تحمل کند ، به وضوح در هر توضیحات محصول فیلتر بیان شده است.

در اینجا مهم است که میزان دبی پمپ های برکه شما از حداکثر ظرفیت خروجی فیلترهای حوضچه فراتر نرود ، زیرا این امر باعث می شود که آب خیلی سریع از فیلتر عبور کند و به درستی تمیز و فیلتر نشود.

برای سهولت کار ، ما مجموعه ای از کیت های پمپ و فیلتر را برای انتخاب شما آماده کرده ایم – اطمینان حاصل کنید که پمپ و فیلتر با یکدیگر سازگار هستند.

برکه

انواع فیلتراسیون

فیلتر فشار

طرفدارانمخالف
پنهان کردن آسان (۸۰٪ دفن شده)گران تر برای خرید
کاورهای راک موجود استپمپ بزرگتر مورد نیاز است
لوله کشی می تواند در صورت لزوم باشدحداکثر ظرفیت فیلتراسیون کوچکتر
در هر نقطه از اجرای لوله کشی قابل مشاهده است
بیشتر آنها دارای سیستم تمیز کردن بک واش هستند
فیلتر فشار

فیلتر جعبه

طرفدارانمخالف
ارزان تر برای خریدپنهان کردن سخت تر است
حداکثر ظرفیت فیلتراسیون بیشترلوله های برگشتی باید در سراشیبی جریان داشته باشند
ارزان تر بودن پمپ لازم نیست که به همان اندازه بزرگ باشدبه طور کلی تمیز کردن از سیستم های فشار سخت تر است

فیلتر جعبهبرکه تمام شده

ساخت برکه با سنگ

گروه معماری آرسس با بیش از ۱۰ سال سابقه در ساخت انواع برکه و آبنما مفتخر است شما در ساخت برکه در باغ،ساخت برکه مصنوعی ،ساخت برکه کوی ، ساخت برکه در حیاط ،ساخت برکه در تراریوم ، ساخت برکه کوچک ، ساخت برکه مصنوعی در خانه ، ساخت برکه بزرگ یاری کند با ما تماس بگیرید.

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

 

منبع : https://www.pond-planet.co.uk/pond-building-guide-i37

اشتراک گذاری
5/5
3/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *