طراحی روف گاردن

ایده طراحی روف گاردن

چه در حال حاضر یک باغ روف گاردن داشته باشید و چه در حال برنامه ریزی برای داشتن آن هستید، این ایده طراحی روف گاردن به شما کمک خواهد کرد!

در مناطق شهری پرجمعیت شهرها، داشتن یک پشت بام یا پاسیو کوچک چنین نعمتی است! اگر می خواهید عاقلانه از فضا استفاده کنید، از این ایده های طراحی روف گاردن کمک بگیرید!

نکات و ایده طراحی روف گاردن

ما چند ایده عالی برای طراحی روف گاردن و نکات ضروری داریم که می توانید برای الهام گرفتن در پشت بام خود از آنها استفاده کنید.

1. روف گاردن را باز نگه دارید

یک روف گاردن کوچک بزرگ به نظر می رسد اگر قرار نیست آن را با چیزهای زیادی پر کنید. یک شیشه شفاف به جای دیوار، نرده ها یا نرده ها عالی خواهد بود!

روف گاردن

2. مقداری حریم خصوصی برای روف گاردن خود  ایجاد کنید

اگر یک تراس باز دارید، پرورش گیاهان  برای حفظ حریم خصوصی ایده خوبی خواهد بود. Clematis، Climbing Roses، و English Ivy برخی از بهترین گزینه های شما هستند! شما همچنین می توانید از یک صفحه بامبو، پرده یا یک قاب چوبی استفاده کنید.

روف گاردن

3. گیاهان و درختان بلند کاشت کنید

اگر پشت بام بزرگی دارید، می توانید درختان و درختچه های بلند بکارید تا از فضا نهایت استفاده را ببرید. پرورش بامبو و علف ترکیب خوبی است اگر می خواهید نگهداری آن را کم کنید.

4. تخت های مرتفع ایجاد کنید

 

روف گاردن

4. تخت های مرتفع ایجاد کنید

ایجاد تخت های مرتفع در مجاورت دیوارهای سقف ایده خوبی است. می‌توانید تخت‌های چوبی یا تخت‌هایی که از فلز ساخته شده‌اند اضافه کنید. اگر دوست دارید، می توانید تخت های بلند بتنی نیز بسازید و درختچه های بلند و درختان کوچک را در آنها پرورش دهید.

اطمینان حاصل کنید که از یک غشای ضد آب استفاده می کنید و یک مانع ضخیم قرار می دهید که می تواند ریشه ها را مسدود کند و از آسیب به سقف جلوگیری کند. یک ایده دیگر این است که تختخواب های کمی مرتفع از سطح ایجاد کنید. به این ترتیب، ریشه گیاهان ممکن است نتوانند نفوذ کنند.

روف گاردن

5. گیاهان را با دقت بکارید

وقتی صحبت از طراحی باغ پشت بام می شود، اطمینان حاصل کنید که تنوع در اندازه گیاهان را حفظ می کنید. چند گیاه بزرگ، درختچه و درخت کوچک، پوشش زمین، یکساله باید وجود داشته باشد. همچنین، ظروف با اندازه های مختلف بخرید، زیرا این کار جلوه ای عالی به باغ پشت بام شما می دهد.

روف گاردن

6. مبلمان را اضافه کنید

از قبل تصمیم بگیرید که چه نوع مبلمانی را می خواهید خریداری کنید. آیا می خواهید در تراس پشت بام استراحت کنید یا می خواهید در آنجا شام بخورید؟ شما باید در مرحله اولیه انتخاب کنید. مبلمانی که متناسب با سبک و تم باغ پشت بام شما باشد مناسب تر خواهد بود.

روف گاردن

7. یک نقطه کانونی اضافه کنید

هر چیزی می تواند نقطه کانونی باشد که توجه را به خود جلب کند. یک آب نما، درخت بلند، چیدمان زیبایی از گیاهان کانتینری، یا صرفاً یک مجسمه، افزودنی عالی برای روف گاردن خواهد بود.

روف گاردن

8. نورپردازی  کنید

مهم است که باغ پشت بام شما در طول عصر به خوبی روشن باشد، به خصوص در نزدیکی راه پله یا در. علاوه بر این، نورپردازی سقف آن را در هنگام غروب بزرگتر نشان می دهد.

9. از سه رنگ بیشتر استفاده نکنید

همیشه یک رنگ را به عنوان سایه برجسته و یک یا دو رنگ دیگر را انتخاب کنید. استفاده از چندین رنگ مختلف برای دیوارها، کف، نرده ها، مبلمان یا ظروف می تواند سقف شما را بیش از حد شلوغ و نامرتب نشان دهد.

رنگی که با رنگ خنثی ترکیب شده باشد بهترین عملکرد را دارد. رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری، بژ، نیلی نیز زیبایی گیاهان را برجسته می کند.

10. از دیوار سبز استفاده کنید

از دیوار سبز برای افزودن جذابیت بیشتر به باغ پشت بام خود استفاده کنید. گلدان ها را به دیوارها آویزان کنید، از گلدان های نرده ای استفاده کنید و کوهنوردان زیادی پرورش دهید.

11. کف پوش خوب مهم است

از کف پوش اجتناب نکنید نوعی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد، با آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید، و با تم باغ روی پشت بام سازگار باشد.

12. بازی با رنگ ها و انواع گیاهان

از رنگ های سرد و گرم در تعادل استفاده کنید تا ظاهری زیبا داشته باشید. در یک باغ بام شهری با برنامه ریزی خوب، همه چیز ممکن است! درختان، درختچه ها، گیاهان شاخ و برگ و گیاهان یکساله را برای سایه های مختلف پرورش دهید!

13. قسمت نشیمن پشت بام

یک باربیکیو، بار یا یک آشپزخانه کوچک روی پشت بام به همراه برخی از گیاهان مکانی عالی برای برگزاری مهمانی های کوچک خواهد بود. شما می توانید یک آخر هفته دوست داشتنی درست در تراس خود به این ترتیب داشته باشید!

14. یک استخر کوچک

یک استخر کوچک در تراس احاطه شده توسط گیاهان سرسبز گرمسیری یک رویا برای بسیاری است. اگر تراس بزرگ ندارید، می توانید یک استخر کوچک درست کنید و گیاهان را در ظروف اضافه کنید.

منبع : https://balconygardenweb.com/rooftop-garden-design-ideas-and-tips-terrace-garden-design/

 

امتیاز دادن به این برگه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *