طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس نوع خانه ای است که وقتی یک قطعه زمین کوچک دارید، باید به آن بروید. این نوع از از نظر صرفه جویی در فضا و به حداکثر رساندن بسیار کارآمد است. زمین های با نما از 4.5 متر تا 8 متر برای این نوع خانه ها بسیار مناسب است. طراحی و ساخت ویلا دوبلکس در این دنیای مدرن بسیار رایج است. این خانه برای خانواده های بزرگ و متوسط بسیار مناسب است.

خانه دارای دو واحد نشیمن متصل است تا دو خانواده بتوانند به راحتی و برای خانواده های بزرگ استفاده کنند. خانه های دوبلکس در مقایسه با خانه های یک طبقه بزرگ سود بیشتری دارند، زیرا می توانیم هزینه زیرزمین و فونداسیون را کاهش دهیم. خانه های دو طبقه نیز زمین های کوچک مناسبی را طراحی می کنند، زیرا می توانیم خانه 4 خوابه را با راحتی کامل بسازیم

طراحی ویلا های دوبلکس زیبا با بهترین نمای بیرونی

اگر مجموعه های طراحی خانه دو طبقه ما را مرور کنید. تعدادی از طرح های خانه های دوبلکس ساده، طراحی خانه های مدرن و طرح های کم هزینه را می بینید. هر فردی با مفاهیم مختلف خانه ها را جستجو می کند. ما طرح های متنوعی را با توجه به نیازها و مفاهیم شما گنجانده ایم.

ما در مورد روندها تحقیق می کنیم و بر اساس آن تغییراتی را در طرح ایجاد می کنیم و قبل از هر کس دیگری به شما ارائه می دهیم. ما شما را در مورد طراحی های خانه همیشه در بهترین کلاس خود به روز می کنیم. هرگز برای پیدا کردن یک برنامه مناسب برای خود احساس ناراحتی نکنید. برای زندگی در یک خانه شیرین، ممکن است زمان ارزشمندی را صرف کنید تا بهترین طراحی خانه دوبلکس را با توجه به اعضای خانواده و نیازهای خود دریافت کنید. با ما وقت بگذرانید و به بزرگترین هدف زندگی خود یعنی داشتن خانه ای زیبا برسید.

پلان ویلا های دو طبقه ساده و کوچک
مجموعه طرح های ما هرگز تمام نمی شوند. هر روز به روز می شود. مفاهیم مشتری باید با برنامه های ما مطابقت داشته باشد. بنابراین ما بهترین طراحی معقول را انجام می دهیم. ما بهترین کارکنان طراحی را با خود داریم تا بیش از آنچه فکر می کنید به شما ارائه دهیم. به ما اعتماد کنید، ما خانه ای را که به دنبال آن هستید، در مقابل شما بدون سرگردانی طولانی به شما می دهیم. یک توقف برای طرح های طراحی خانه اینجاست.

پلان ویلا دوبلکس چرا اینقدر مهم است؟

 طرح ویلا دوبلکس با توجه به نیازها و سبک زندگی منحصر به فرد خانواده شما ساخته می شود. شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام عناصر برای شما مهم هستند و مطمئن شوید که آنها را در طراحی خانه خود بگنجانید.

اگر هزینه یک آپارتمان را پرداخت کرده اید، به خصوص اگر یکی از آپارتمان های لوکس باشد، طراحی باید این را نیز منعکس کند. خوب است که از قبل یک ماکت یا پلان سه بعدی از خانه خود تهیه کنید. طرح خانه دوبلکس به شما کمک می کند تا قبل از خرج کردن پول خود، طرح را به تصویر بکشید.

 به چند نمونه پلان ویلا دوبلکس نگاه کنیم 

یک طرح خوب باید تک تک جزئیات خانه – از جمله پریزهای برق و لوله کشی – را مشخص کند. به این ترتیب قبل از شروع کار، مشکلات احتمالی را مشاهده خواهید کرد. در اینجا تعداد زیادی طرح واحد برای شما آورده شده است تا در حین انجماد از طرح خانه دوبلکس خود برای آپارتمان دوبلکس خود را الهام بگیرید.

طرح اول پلان ویلا دوبلکس:

طراحی ویلا دوبلکس

طرح 2

ویلا دوبلکس پلان

طرح 3

طراحی ویلا دوبلکس مدرن

 عوامل ضروری که باید در پلان ویلا دوبلکس در نظر گرفته شوند:

مهمترین عاملی که در پلان ویلا دوبلکس  خود با آن بازی خواهید کرد، فضا است. مقدار فضایی که برای اتاق‌ها و فعالیت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود به میزان فضایی که برای شروع دارید بستگی دارد. یک دوبلکس 3500 فوت مربع ، بسیار متفاوت از یک 2500 فوت مربع به نظر می رسد.

نه تنها اندازه، بلکه چیدمان خانه نیز بر طراحی آپارتمان های دوبلکس تأثیر می گذارد. گاهی اوقات وقتی به طراحی خانه خود فکر می کنیم، از فکر کردن به درها، سیستم های زهکشی، پله ها، فضاهای راهرو و غیره غافل می شویم. شکل اتاق ها و سالن ها باید در طراحی شما به دقت مورد توجه قرار گیرد.

در مورد بودجه تصمیم بگیرید
بسیار مهم است که قبل از شروع فرآیند طراحی، بودجه خود را تعیین کنید. اگر عدد ثابتی در ذهن ندارید، به راحتی می توانید از حد مجاز عبور کنید. ممکن است بین هر چیزی که می خواهید و مقدار پولی که می توانید خرج کنید، مصالحه هایی ایجاد شود.

بهتر است در همان ابتدا از صرف هزینه زیاد برای طراحی خانه خودداری کنید. همیشه می توانید بعداً چیزهایی را به خانه اضافه کنید. اینکه از قبل بدانید کدام بخش از خانه پول بیشتری می گیرد و در کدام بخش از خانه می توانید کمتر هزینه کنید، کمک زیادی به شما خواهد کرد.

سبک شخصی بدهید
خانه ایده آل شما باید نشان دهنده نوع سبک زندگی شما و خانواده شما باشد. پس از همه، شما می خواهید در خانه خود راحت باشید. به این فکر کنید که اعضای خانواده شما بیشتر وقت خود را صرف چه فعالیت هایی می کنند. و مطمئن شوید که فضای کافی برای هر یک در نظر گرفته شده است تا بتواند سرگرمی های خود را دنبال کند.

آیا از مهمانان زیاد پذیرایی می کنید؟ اگر چنین است، مطمئن شوید که محل زندگی شما فضای کافی برای پذیرایی راحت از مهمانان شما دارد. آیا فردی در خانواده شما از خانه کار می کند؟ ممکن است بخواهید یکی از اتاق های خود را به یک دفتر کار خانگی تبدیل کنید. اگر بچه دارید، باید به این فکر کنید که فضای کافی برای بازی آنها در نظر بگیرید.

اگر همیشه می خواستید یک سیستم سرگرمی در خانه خود داشته باشید تا با هم فیلم تماشا کنید، اکنون وقت آن است که برای آن فضا ایجاد کنید. اگر فردی در خانواده شما علاقه مند به تناسب اندام است، ممکن است بخواهد یکی از اتاق ها را به یک باشگاه ورزشی خانگی تبدیل کند. اگر شما یک خدمتکار زنده دارید، او به یک اتاق نیز نیاز دارد. مطمئن شوید که در طرح خانه دوبلکس شما، نیازهای منحصر به فرد شما منعکس شده است.

حریم خصوصی
هنگام فکر کردن به طراحی خانه آپارتمان های دوبلکس، چند فاکتور دیگر وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. یکی حریم خصوصی است. بسته به تعداد اعضای خانواده خود، باید مطمئن شوید که هر کدام فضای خصوصی خود را دارند.

حفظ حریم خصوصی برای افراد بسیار مهم است تا کمی برای خود وقت بگذارند و آرامش خاطر داشته باشند. وقتی به فضایی برای کار، مطالعه، ورزش یا استراحت نیاز دارید، نمی خواهید در اطراف خانه به همدیگر برخورد کنید.

ایجاد فضا برای بزرگترها در خانواده
اگر افراد مسن‌تری در خانه شما هستند، ممکن است بخواهند برنامه‌ای متفاوت از سایر اعضای خانه دنبال کنند. در این صورت، باید مطمئن شوید که آنها فضای کافی دارند تا مزاحم دیگران نشوند.

نوجوانان نیز با شروع رشد، به حریم خصوصی اهمیت بیشتری می دهند. در حین برنامه ریزی چیدمان دوبلکس آینده خود در کلکته، باید به نیاز همه به حریم خصوصی توجه ویژه ای شود.

مبلمان
قبل از نقل مکان به خانه رویایی خود، قبلاً مبلمان زیادی را در خانه های قبلی خود جمع آوری کرده اید. و به احتمال زیاد، همه چیز را از دست نخواهید داد و از نو شروع نخواهید کرد.

بنابراین باید آپارتمان دوبلکس خود را با مبلمان فعلی خود در آن برنامه ریزی کنید. کجا آن را قرار می دهید و چقدر فضا می گیرد؟ این همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید که به چه تعداد مبلمان جدید نیاز دارید.

منبع : https://www.pinterest.com/kblankson10/duplex-house-plans/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *