پلان محوطه سازی باغ

1- طرح اولیه را ایجاد کنید

در مرحله اول ، با ترسیم طرح اصلی پلان محوطه سازی باغ (Garden landscaping plan)، شروع کنید. موقعیت ویژگی های ثابت مانند ورودی ، استخر و چمن را ترسیم کنید. مرزهای هر منطقه را تعیین کنید. این طرح اصلی شما خواهد بود که می توانید عناصر را در مرحله بعدی اضافه کنید.

تماس با ماپلان محوطه سازی باغ

 

  1. ویژگی هایی را اضافه کنید که تغییر نخواهید کرد

ثانیاً ، ویژگیهای بیشتری مانند مسیرها ، منطقه استراحت ، سنگها ، تخت گلها ، غرفه و غیره را اضافه کنید که در طی مراحل  طراحی پلان محوطه سازی باغ تغییر نخواهید کرد. حتما هنگام افزودن عناصر خود مقیاس را دنبال کنید تا فاصله مورد نظر را بدست آورید. در صورت لزوم می توانید ابعاد را به هر منطقه یا مورد اضافه کنید.

طراحی پلان محوطه سازی

 

عناصر طراحی پلان محوطه سازی باغ را اضافه کنید

سوم ، گیاهانی مانند گل ، درخت ، چمن و درختچه را اضافه کنید. گیاهان و درختچه هایی را انتخاب کنید که بتوانند در آب و هوای خاصی از فضای باز شما زنده بمانند. اگر حوضچه ای در آن منطقه دارید ، یک پرچین بلند در اطراف آن بیفزایید تا بسته شود و تاثیری در بقیه حیاط خلوت نداشته باشد.

طراحی پلان محوطه سازی باغ

شما را به استفاده از گیاهان و باغ کتابخانه در طول این فرایند.

پلان محوطه سازی باغ نهایی تصویری از آنچه باید انجام شود و نحوه ارائه آن در پایان ارائه می دهد. اگر چیزی در حین محوطه سازی متفاوت است و تغییر را قابل قبول می دانید ، طرح را مطابق با شرایط موجود به روز کنید.

الگوهای پلان محوطه سازی باغ

الگو پلان محوطه سازی باغ

طرح های جلوی محوطه باغ

پلان محوطه سازی روف گاردن

 

پلان محوطه سازی باغ میوه

در حالی که یک محوطه باغ میوه  به دلیل تأکید بر میوه ها ، سبزیجات و گیاهان خاص ، نوع خاصی از محوطه سازی  است ، روند ایجاد یک پلان محوطه سازی باغ همانند ویژگی های کاملاً زینتی است. بیش از گذشته مالکان خانه جدید در کشور وجود دارد. ، وقتی با محوطه سازی از یک حیاط جدید روبرو می شوند ، احساس غرق شدن می کنند.

محوطه سازی باغ می توانید طراحی و نصب را  به یک گروه معماری با تجربه (گروه معماری آرسس) بسپارید در هر صورت ، این امر به انجام برخی از تفکرات خلاقانه از قبل کمک می کند ، حتی اگر در نهایت قصد استخدام یک طراح را دارید. هرچه خاص تر با دوست داشتن و دوست نداشتن خود باشید و هرچه در توصیف رویاها و خواسته های محوطه باغ خود مشخص تر باشید ، بیشتر از نتایج خوشحال خواهید شد.

قیمت محوطه سازی باغاز آنجایی که ما در مورد درختان میوه ، درختچه ها و گل ها صحبت می کنیم ، ممکن است شما بخواهید افراد مختلفی را پیدا کنید تا به شما کمک کنند ، مانند کسی که متخصص در طراحی محوطه  و دیگری طراح سنتی تر است که می تواند طرح را قرار دهد همه با هم. اما ابتدا بیایید با کاوش رویاهایتان شروع کنیم.

تفکر سه بعدی برای پلان محوطه سازی باغ

هنگامی که ایده های خود را جمع آوری کردید ، وقت آن است که ان را عملی کنید اما این هشدار را رعایت کنید: در حالی که تقریباً هر کتابی که تاکنون با موضوع محوطه سازی منزل نوشته شده است ، بر اهمیت انجام یک طرح برای کاغذ تأکید می کند ، ماهیت دقیق آن فرآیند برخی از خطرات را به خلاقیت ارائه می دهد. 

 

طراحی محوطه باغ

 

بله ، برای شما بسیار مهم است که ابعاد زیادی را بشناسید ، وزش باد غالب را در چه جهت قرار می دهد ، میزان قرار گرفتن در معرض حیاط (صبح و یا بعد از ظهر آفتاب یا سایه) ، محل نشت آب ، محل های خروجی برقی و غیره چیست. چیزی در مورد قرار دادن این واقعیت ها روی کاغذ وجود دارد که باعث می شود زندگی و روح را درست از پروژه طراحی کنید.

مراحل قرار دادن طراحی پلان محوطه سازی باغ

  • نقشه باغ را  ترسیم کنیددر یک دفترچه یادداشت بزرگ حیاط خود را بکشید ، از جمله ساختمان ها ، درختان بزرگ و درختچه ها ، خطوط املاک ، نرده ها ، خطوط ابزار ، مناطق آسفالت شده ، پاسیو ، استخر و سایر ویژگی های دائمی. در مورد دقت هنوز نگران نباشید. با استفاده از قطب نما ، جهت شمال را پیدا کرده و آن را روی نقشه علامت گذاری کنید.

محوطه سازی در تهراناشیاء دائمی را اندازه بگیریدویژگی هایی مانند ابعاد خانه و استخر ، خطوط قطره ای درخت و درختچه را اندازه گیری کنید (دایره روی زمین که توسط آب در آب از برگهای بیرونی گیاه ایجاد می شود ، خط قطره ای نامیده می شود) و طول نرده ها. اندازه گیری ها را به نقشه خشن اضافه کنید. همچنین پنجره ها و درها و همچنین شیرهای بیرونی ، چراغ ها و دیافراگم های برقی را اندازه گیری و مکان یابی کنید.

  • مکانهای دقیق را تعیین کنید یک خط مستقیم را در امتداد مرز خاصیت مشخص کنید و از یک گوشه شروع کنید. اندازه گیری نوار را با زاویه 90 درجه از مرز ، فاصله از مرز تا نزدیکترین گوشه خانه ، درختان و سایر اشیاء را بر روی نقشه خود بسنجید. برای تأیید صحت ، از سایر مرزها نیز اندازه گیری کنید.

محوطه سازی باغ ویلاموارد لیست مورد نظر را درج کنیدرئوس مطالب محوطه باغ  خود ، پاسیو ، فضای بازی ، درختان سایه دار ، باغچه سبزیجات ، باغ گیاهان ، تختخوابهای گل یا هر آنچه را که شما در نظر دارید اندازه بگیرید. برای درست قرار دادن همه چیز در نقشه ، باید همانطور که با خانه خود انجام دادید ، از خط قرعه کشی اندازه گیری کنید.

  • اندازه گیری ها را به کاغذ نمودار انتقال دهیدد.
  • نقشه پایه را روی یک جدول یا صفحه بکشید. بچسبانید و نقشه های اضافی تهیه کنید که هرکدام موضوع دیگری دارند مانند الگوهای خورشید و سایه ، دامنه ها ، نماها ، باغ ها و الگوهای ترافیکی. هر نقشه به لایه ای تبدیل می شود که جزئیاتی را به نقشه پایه اضافه می کند اما برای وضوح مجزا است.

همه موارد را برای شما توضیح دادیم ولی برای ایجاد طراحی عالی و مدرن با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

هزینه  طراحی پلان محوطه سازی باغ

اکنون زمان آن است که شما با یک نوع واقعیت دیگر روبرو شوید: نوع مالی. قرار دادن برآوردهای هزینه در کنار هم می تواند یک کار بسیار وقت گیر باشد و ممکن است تصمیم بگیرید که آن را به یک  معمار محوطه ساز واگذار کنید.

محوطه سازی محوطه مدرسه  اگرچه این تا حد زیادی یک تصمیم شخصی است ، اما باید توجه داشت که بیشتر ساخت حیاط (به استثناء استخرها ، فواره ها و کارهای برقی پیچیده) به خوبی در توانایی یک شخص با استعداد مکانیکی متوسط ​​است. اگر از این نوع پروژه ها لذت می برید ، به هر معنی ، در آن شرکت خواهید کرد. پس از اتمام پروژه محوطه سازی ، هزینه های قابل توجهی در کار خود صرفه جویی خواهید کرد و افتخار زیادی را تجربه خواهید کرد.

محوطه سازی کلاسیک حیاط

 

با این حال ، اگر تصمیم بگیرید که شما نه وقت و تمایل به انجام محوطه سازی خود را نداشته باشید ، هم انواع حرفه ای و متخصصین حرفه ای در دسترس هستند. نوع کمکی که شما انتخاب می کنید ، هم به پیچیدگی برنامه های شما و هم به هرگونه تماس شخصی شما در این زمینه بستگی دارد. شاید بهتر باشد از شخصی که با او رابطه دارید استفاده کنید که فراتر از یک قرارداد صرف است.

 

با ما تماس بگیرید مفتخریم شما را در طراحی بهترین پلان محوطه سازی باغ و همچنین طراحی صفر تا صد  محوطه شما یاری دهیم

02644328160

09127927904

09397097904

منبع: https://garden.org

مقاله پلان محوطه سازی باغ