06
دسامبر

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی حیاط ویلا

محوطه سازی ویلا( villa landscaping) ،زیبایی ظاهری نمای ساختمان و مجموعه امکانات رفاهی آن نمی تواند یک مجموعه کاملی محسوب گردد ،زیرا ارتباط ساختمان با خطوط ربطی کوچه ،شهر،در کنار درب ورودی ساختمان پایان می یابد.

تماس با گروه معماری آرسس

بنابراین از نظر اصول فن معماری فضای سبز،حداقل فضائی که بتواند فاصله بین درب داخلی ساختمان و درب ورودی را پر نماید،روح و موجودیتی خاص به توده ای از مصالح ساختمانی می بخشد.فضای مزبور حال هر اندازه گسترده تر باشد،احساس ارتباط بیشتر بین ساکنین و فضای مربوطه برقرار می گردد.

محوطه سازی ویلا

می دانیم زخمه های حاصل از خستگی روان فرسای چرخ هایسنگین زندگی،با کمترین فضای سبز و عطرآگین،به اشتیاق طبیعت آزاده التیام و آرامش می یابد.

زیرا آزادگی و آزاد منشی در محیط زندگی ،خود یکی از صفات ثانویه انسانی می باشد،ولی متاسفانه امروزه در برخی از جوامع به دلایل مسائل اقتصادی و غیره نکته مزبور فراموش شده است.

اگر به این فکر کرده اید که محوطه سازی را بر روی ویلا خود انجام دهید ، ممکن است اصطلاح ” محوطه سازی ویلا” را پیدا کرده باشید. تفاوت بین طراحی محوطه و محوطه سازی چیست؟ اگر می خواهید شرکتی را برای انجام برخی از محوطه سازی در املاک خود استخدام کنید ، آیا باید به دنبال طراحی منظر یا یک شرکت محوطه سازی باشید؟گروه معماری آرسس یکی از بهترین محوطه سازان

محوطه سازی حیاط ویلا

یکی از مهمترین و چشمگیرترین جزئیات ویلا جدید شما محوطه سازی است. پس از تمام شدن ساخت ویلا ، این اولین دیداری خواهد بود که هرکس از ویلا جدید شما خواهد کرد.

بیایید بودجه محوطه سازی را در نظر بگیریم و آن را به بهترین شکل ممکن رقم بزنیم! اگر 5 درصد از ارزش کل خانه خود را برای محوطه سازی صرف کنید و با انجام آن عاقلانه می توانید 15 درصد یا بیشتر به ارزش خانه خود اضافه کنید.” برای ساخت و سازهای جدید ، روش های زیادی برای افزایش این  بودجه تا آنجا که وجود دارد ، وجود دارد. در اینجا چند روش وجود دارد:

طراحی فضای اطراف خود را به یک محوطه ساز حرفه ای بسپارید

 بسیاری از مالکان خانه این مرحله را ساده می گیرند. دقیقاً به عنوان یک محوطه ساز حرفه ای باید طبق علایق خود بگویید که چطور برای شما محوطه را طراحی کند.

محوطه سازی  برای فضاهای در فضای باز همین کار را انجام می دهد. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که یک صاحبخانه می تواند انجام دهد این است که در این مقطع  یک محوطه ساز حرفه ای استخدام نکند. اینجاست که یک معمار محوطه ساز می تواند به طراحی فضاهای بیرونی که با معماری ترکیب شده اند کمک کند.

آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که طرح اهداف و نیازهای خانواده را برآورده می کند. برای یافتن یک معمار منظره در منطقه خود می توانید وب سایت گروه معماری آرسس را بررسی کنید:
پس از تهیه نقشه ، معمار Landscape می تواند شما را به مقرون به صرفه ترین راه ها برای رسیدن به اهداف فضا راهنمایی کند.

محوطه سازی ویلا ممکن است برای تأمین بودجه ، یک ماده برای یک پاسیو تغییر یابد؟ ممکن است در مرحله بعدی پروژه یک دیوار ساخته شود؟ این نوع دانش است که  گروه معماری آرسس می تواند به مشتری توصیه کند و به آنها در پس انداز در طول پروژه کمک کند.

 اولویت بندی محوطه سازی ویلا

کدام عناصر منظره برای شما و خانواده تان مهمتر است؟ از کدام عناصر بیشترین لذت و استفاده را خواهید داشت؟ آیا فضای داخلی پاسیو و فضای سرگرم کننده است؟  آیا این درجه بندی حیاط شیب دار است؟ این اولویت ها به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که بخش عمده بودجه محوطه سازی باید  چطور خرج شود و  در چه زمانی باشد. این طرح همچنین در اینجا به مرحله اجرا گذاشته می شود ، به این ترتیب به شما کمک می کند تا پروژه خود را با گذشت زمان اجر کنید.

محوطه سازی ویلاهای کوچک

در طول تاریخ امکان داشتن باغ و فضای سبز در اطراف ساختمان نوعی حالت انحصاری و طبقاتی داشته است و بیشتر در اطراف قصر ها ،خانه های ویلایی بزرگ و مجلل به مورد اجرا در می آمده ولی امروز می توان محوطه سازی را برای ویلاهای کوچک نیز فراهم کرد.

و تمام مواهب زیبایی طبیعت متعلق به طبقه مرفه بوده است .زیرا مسائل اقتصادی می تواند عامل اصلی عدم گسترش باغ ها ،فضای سبز و تجدید آن ها در تمامی سطوح طبقاتی شهر باشد .

بنابراین توجه به مشکلات اقتصادی و تمایلات مردم به داشتن حداقل یک جعبه گل در فضای زیستی ،موجب شد که قطعات کوچک فضای سبز و گل کاری پدید آید ،فضای مزبور بر حسب موقعیت ساختمان می تواند اشکال و طرح های اختصاصی به همراه داشته باشد .

این گونه باغچه ها شامل باغچه های سبزیکاری ،درخت کاری،فضای تزئیین شده با تنوع گیاهی می باشد،در خلق این نوع محوطه سازی باغچه ها و طرح ها لازم است ارتباط بین ساختمان و فضا کاملا مورد توجه قرار گیرد.ضمنا ترکیبات اختصاصی آن ها نسبت به هر ساختمان متغییر بوده ،اصل و منشا واقعی طرحی است که موجب زائیده شدن هنر طراحی باغچه و محوطه سازی ویلا و فضای جلوی ساختمان می گردد.

براساس مطالعات جدید جامعه شناسی، در ارتباط با شناخت و مقایسه واحد های مسکونی با محیط زیست ،اعدادی به دست آمده که به ازا هر هفت واحد های مسکونی آپارتمانی وجود فضای سبزی به نام باغچه ضروری است .

طبیعی است که سطح فضای مورد توجه با شرایط اکولوژیکی منطقه ارتباط مستقیم دارد و حداقل فضای سبز را با شرائط فوق تقریبا 400 متر مربع در نظر می گیرند .

محوطه سازی باغچه ویلا

همچنین این ارتباط بایستی به گونه ای انجام پذیرد که با ساختمان های شهر نوعی هم آهنگی و تعادل داشته باشد .برخی بر این عقیده اند این گونه باغچه ها نوعی پارک های کوچک میباشند،که جنبه ایجاد فضای سبز آن از اهمیت خاصی برخوردار است .

بنابراین در خلق طرح یک باغچه در فضای محدودی از ساختمان عوامل متعددی دخالت دارند ودر حقیقت عوامل مزبور عبارت از ایجاد نوعی هم آهنگی و هم سنگی با دیگر عوامل تابعه محیط می باشد.

محوطه سازی ویلا شمال

طراح شخصی شما پروژه شما را از طریق تمام مراحل – تصور از ساخت و ساز به اتمام خواهد رساند. این که آیا شما از خاک صفر شروع می کنید ، به یک منظره موجود اضافه می کنید یا به دنبال ایجاد زیبایی کامل هستید ، متخصصان محوطه سازی ویلا آرسس استادان طراحی فضاهای بیرونی هستند که راحتی و محیط خانه شما را با محیط طبیعی مخلوط می کنند.

با منظره ای از مناظر ویلا ، روشی کاملاً جدید برای زندگی در بیرون از ساختمان شما می باشد.

ما خدمات کاملی از طراحی و ساخت ویلا و محوطه سازی را به صاحبان خانه در استان البرز و تهران ، در تمام شهرها و حومه اطراف ارائه می دهیم.

گروه معماری آرسس مجری سازنده بهترین و زیباترین محوطه سازی و ساخت ویلا های کوچک و بزرگ می باشد.

مقاله محوطه سازی چیست؟