ساخت ویلا دوبلکس

ساخت ویلا دوبلکس (Duplex villa construction) دلخواه در هر نقطه از کشور هزینه های خاص خود را دارد .چنان چه با هزینه ساخت  یک ویلا دوبلکس آشنا باشید و برنامه ریزی مناسب در مورد آن ها داشته باشید ،مشکل خاصی برای ساخت ویلا نخواهید داشت.

خانه های رویایی را شاید نتوانید در مراکز شهرها به آسانی به دست آورید اما می توانید با برنامه ریزی دقیق در مناطق خوش آب و هوای کشور با جاذبه های طبیعی و گردشگری برای لذت بردن از طبیعت بهترین ویلا دوبلکس را برای خود داشته باشید.ما در این مقاله قصد داریم شما را با ساخت ویلا دوبلکس و هزینه های مربوط به آن بیشتر آشنا کنیم.

ساخت ویلا دوبلکس متری چند؟

هزینه ساخت ویلا دوبلکس

برای ساخت ویلا دوبلکس طرح و نقشه ،طراحی های دکوراسیون داخلی متفاوت را می توانیم انتخاب کنیم و به نسبت هر یک از انتخاب های ما هزینه ساخت ویلا دوبلکس متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال در شهرهای شمال کشور برای ساخت ویلا دوبلکس به دلیل شرایط اقلیمی سقف ها بایستی به صورت شیروانی ساخته شوند و همین مسئله باعث می شود که ساخت سقف و اجرای آن هزینه هایی داشته باشد .

هم چنین اگر تمایل به ساخت استخر در ویلا دوبلکس خود دارید باید بدانید که هزینه طراحی و ساخت و اجرای استخر بالاتر می رود.

برای محاسبه دقیق قیمت ساخت ویلا دوبلکس ،متراژ بنا را در متوسط قیمت منطقه مورد نظر ضرب می کنند و عدد نهایی که همان قیمت ویلا دوبلکس است را به دست می آورند.

ساخت ویلا دوبلکس زیبا

هزینه های مختلف از جمله پکیج شوفاژ ، آبگرمکن و لوله کشی های آن ، رادیاتور و تمام هزینه های مربوط به نصب و اجرای آن با توجه به مساحت ویلا و نوع سیستم انتخابی برآورد می شود که متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت ویلا دوبلکس لوکس می توانید با کارشناسان و مشاورین ما در تماس باشید .مشاورین و کارشناسان ما شما در این رابطه راهنمایی خواهند کرد و بهترین برنامه ریزی را برای ساخت ویلا دوبلکس مدرن خواهند داشت.

عوامل مؤثر بر هزینه ساخت ویلا دوبلکس

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، عوامل زیادی بر هزینه ساخت ویلا دوبلکس تأثیر دارند. از این عوامل می‌توان به محل ساخت، نوع اسکلت (فلزی یا بتنی)، نوع مصالح سفت کاری (نوع بلوک، نوع سیمان، بتن و …)، متریال نازک کاری، فضای سبز، ساخت یا عدم ساخت استخر و در انتها هوشمند سازی اشاره کرد. در ادامه به میزان و چگونگی تأثیر هر یک از عوامل نام برده اشاره شده است.

محل ساخت

حتماً این سؤال نیز برای شما پیش آمده است که محل ساخت ویلا چگونه در هزینه ساخت آن مؤثر واقع می‌شود. به طور کلی ویلاهایی که در مناطق دور افتاده و به اصطلاح بکر ساخته می‌شوند به دلیل نبود زیرساخت جاده‌ای هزینه حمل و نقل مصالح به آنجا بیشتر از ویلاهایی که در مناطق نزدیک‌تر به شهر هستند، خواهد بود. دومین فاکتور وابسته به محل ساخت ویلا که در هزینه ساخت آن مؤثر است، نوع خاک محل ساخت است. به طور کلی ویلاهایی که در مناطق کوهستانی که خاک آن‌ها از نوع یک است هزینه خاکبرداری و گودبرداری کمتری را می‌طلبند و ویلاهایی که در مناطق آبرفتی یا نوع خاک درجه سه به بالا ساخته شده‌اند، هزینه زیادی را باید به منظور گودبرداری و احداث فونداسیون مقاوم تقبل کرد.

نوع اسکلت

اسکلت سازه از جمله به علاوه اجرای مرحله سفت کاری بخشی از مراحل ساخت ویلا هستند که بیشترین هزینه را ایجاد می‌کنند. به طور کلی هزینه ساخت ویلا دوبلکس با استفاده از اسکلت فلزی به دلیل بالاتر بودن قیمت آهن بسیار بالاتر از هزینه ساخت آن با استفاده از اسکلت بتنی خواهد بود. از طرفی نیز اجرای اسکلت فلزی برای ساخت ویلاهایی که در مناطق مرطوب مانند شمال و جنوب کشور هزینه نگهداری ویلا را بسیار بالا خواهد برد و بهتر است در این مناطق از اسکلت بتنی استفاده شود.

طراحی ویلا کلاسیک

سفت کاری

اجرای سقف، دیوارها، پله‌ها و کف سازه از جمله مراحل سفت کاری به شمار می‌آید. استفاده از متریال خوب مانند انواع بلوک‌های عایق در برابر برودت و صوت، اجرای سقف با استفاده از روش‌هایی مانند سقف عرشه فولادی و تیرچه کرومیت بر هزینه ساخت ویلا دوبلکس بسیار مؤثر است. بسیاری استفاده از متریال با کیفیت برای ساخت ویلا را بیهوده می‌پندارند. در واقع چون ویلاها جزء دارایی‌های لوکس به شمار می‌آیند و استفاده از آن‌ها در سال همیشگی نیست ولی صاحبان و استفاده کنندگان با سکونت در آن‌ها، انتظار خدمات خوبی را دارند و از آنجایی که اکثر ویلاها در مناطق دور از خدمات شهری هستند و تأمین سرمایش و گرمایش در آن‌ها بسیار مسئله ‌ساز است، پس استفاده از متریال با کیفیت و عایق برای ساخت آن‌ها امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

نازک کاری

مرحله نازک کاری با اختلاف ناچیز پس از مرحله اسکلت و سفت کاری، بیشترین هزینه ساخت ویلا دوبلکس را می‌طلبد. این بخش از ساخت ویلا به دلیل ماهیتی که ویلا دارد، هزینه بردار است. معمولاً ویلاها تفاوتی که با خانه‌ها دارند در این است که در ساخت فضای داخلی آن‌ها از هزینه زیادی شده است و دکوراسیون داخلی آن از نظر کفپوش، دیوارپوش، تزیین سقف، کابینت آشپزخانه، کمدها، سرویس‌های بهداشتی، حمام، جکوزی و … با متریال لوکس ساخته می‌شود و لوکس بودن نیز هزینه دارد.

محوطه سازی

پس از نازک کاری این محوطه سازی است که سومین رتبه را در هزینه ساخت ویلا دوبلکس به خود اختصاص داده است. اجرای سازه‌ای مانند استخر، سونا، حوض یکی از هزینه بزرگ در محوطه سازی ویلا به حساب می‌آید. پس از آن می‌توان از طراحی فضای سبز، ساخت آلاچیق، اجرای باربیکیو، کاشت درخت، نورپردازی و … نام برد که در بالا بردن هزینه ساخت ویلا دوبلکس مؤثر هستند.

هوشمند سازی

یکی از درخواست‌های مشترک بین همه صاحبان و استفاده کنندگان از ویلا این است که وقتی به ویلا می‌رسند، همه خدمات رفاهی برای آن‌ها فراهم باشد، اگر در فصل سرما چند روزی در ویلا اقامت دارند، گرمایش در بدو ورود فراهم باشد، اگر فصل تابستان در ویلا اقامت دارند سونا یا استخر پیش از ورود از آب پر شده باشد و بسیاری موارد دیگر که در این مقاله فرصت اشاره به آن‌ها نیست. در این بین بسیاری با ساخت یک واحد سرایداری و هزینه‌ای برای ساخت این واحد و هزینه‌ای برای استخدام و پیدا کردن سرایدار و نگهبان این مشکل را حل کرده‌اند؛ اما یک راه بهتر برای حل این مشکل وجود دارد و آن هم هوشمند سازی ویلا یا خانه است. با استفاده از روش‌های هوشمند سازی و اتصال مرکزیت خانه به اینترنت، از راه دور می‌توان بر ویلا نظارت کرد و در صورت نیاز سرمایش و گرمایش را پیش از ورود به ویلا تأمین کرد تا در چند روز اقامت در ویلا رفاه ساکنان فراهم شود.

ساخت ویلا مدرن دوبلکس

برای ساخت ویلا مدرن دوبلکس ابتدا لازم است که قبل از شروع کار برنامه ریزی های مناسب و صحیح را از تمام مراحل ساخت داشته باشید تا برآورد درستی از هزینه های جانبی ساخت ویلا دوبلکس مدرن در اختیار داشته باشید و با توجه به آن از بودجه در نظر گرفته خود خرج کنید.

قبل از هر کاری ابتدا تجسم کنید که دوست دارید ویلا دوبلکس مدرن شما چگونه ساخته شود و چه طرح و شکلی داشته باشد.با جستجوی ساده در اینترنت و برخی از ژورنال های معماری می توانید ایده های مناسبی بدست آورید و نقشه آن را توسط مهندسان ماهر و مجرب طراحی کنید .

طراحی ویلا کلاسیک

بهتر است برای نهایی کردن طرح ساخت ویلا دوبلکس خود با چند مشاور و کارشناس در این زمینه مشورت کنید و بهترین ایده را که امکان پیاده سازی دارد برای ساخت و اجرا در میان بگذارید .هم چنین برای عملیات ساخت ویلا دوبلکس تنها با یک پیمانکار اکتفا نکنید و از چند پیمانکار خبره و معتبر برای استعلام قیمت ساخت ویلا کمک بگیرید.

ساخت ویلا دوبلکس لوکس

ساخت ویلا دوبلکس لوکس یکی از مواردی است که بسیاری از افراد رویاپردازی برای نقشه و طراحی و ساخت آن در ذهن خود دارند .

همیشه امکان خرید ویلا دوبلکس لوکس آماده ای که مطابق با سلیقه افراد باشد،نیست اما زمانی که ویلایی را با مشخصات و سلیقه خود طراحی می کنید و می سازید،نتیجه آن بسیار لذت بخش تر از خرید ویلاهای آماده می باشد .

برای محاسبه هزینه های ساخت ویلا دوبلکس لوکس باید به مواردی از جمله زمین ، نقشه ویلا ، مجوزهای لازم برای انشعابات آب و برق و گاز ،نوع سازه و هزینه های دیگری که در مراحل ساخت و ساز خرج می شود،توجه کنیم.

ساخت ویلا دوبلکس مدرن

برای کسب نتیجه بهتر در ساخت ویلا دوبلکس لوکس بهتر است تمام مواردی که می خواهیم در ویلا داشته باشیم را بر روی نقشه طراحی آن پیاده کنیم و با مشورت با کارشناسان ساخت ویلا به مرحله اجرا برسانیم.

ساخت ویلا 1000 متری

ساخت خانه ویلایی دوبلکس    

برآورد هزینه ها برای ساخت خانه ویلایی دوبلکس و برنامه ریزی در این زمینه و مشاوره با کارشناسان متخصص کار طراحی و اجرای ساخت ویلا دوبلکس را راحت تر می کند .

البته این نکته را در نظر داشته باشید که پروژه های ساخت ویلا دوبلکس لوکس زمان بر هستند و امکان دارد در طول اجرای ساخت با توجه به وضعیت اقتصادی کشور تغییرات جزئی در قیمت بخش های مختلف ساخت و اجرای خانه ویلا دوبلکس داشته باشیم.

به طور کلی هزینه های تمام شده در ساخت خانه ویلایی دوبلکس و انواع ویلاها به شرایط موجود بستگی دارد.

ساخت ویلا دو طبقه کلاسیک

هزینه های ساخت خانه ویلایی دوبلکس با متراژ و مساحت یکسان ممکن است در دو منطقه متفاوت و حتی گاهی در مناطق نزدیک به هم دارای تفاوت در قیمت تمام شده آن باشد و این تفاوت ها به دلیل طرح نقشه و نوع مصالح به کار برده شده ،میزان تخصص و تجربه سازنده و امکان دسترسی پیمانکار به مصالح ساختمانی و وجود ماشین آلات و افراد متخصص در پروژه بستگی دارد.افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند از مصالح استاندارد در پروژه استفاده می کنند و نظارت کافی و دقیق بر روی ساخت و اجرای ویلا خواهند داشت.

ساخت خانه ویلایی دوبلکس مدرن

ساخت ویلا دوبلکس ارزان

اگر قصد خرید یا ساخت ویلا دوبلکس ارزان پیشنهاد کارشناسان و مشاورین ما این است که ابتدا با حوصله کلیه هزینه های پروسه طراحی و ساخت ویلا دوبلکس ارزان را بر روی کاغذ بنویسید و در ادامه پیشنهادهایی را به شما می دهیم که با صرف هزینه کمتر ویلای دوبلکس ارزان را داشته باشید.

می توانید با خرید زمین کوچک هوشمندانه برای ساخت ویلا دوبلکس ارزان اقدام کنید زیرا با خرید زمین بزرگ بخشی از سرمایه خود را برای خرید زمین از دست می دهید و می توانید آن را برای طراحی و ساخت ویلا خرج کنید.

ساخت ویلا دوبلکس

زمین های بزرگ هزینه های بیشتری را به همراه دارند و همین مسئله باعث می شود بخش زیادی از سرمایه خود را از دست بدهید.

از هرگونه هزینه های اضافی برای ساخت ویلا دوبلکس بکاهید و آن بودجه و سرمایه ای را که در اختیار دارید صرف نیازهای خود برای ساخت ویلا دوبلکس ارزان داشته باشید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه معماری آرسس تماس بگیرید.خوشحال میشویم شما را در طراحی و ساخت زیباترین محل زندگی همراهی کنیم.

 مقاله ساخت ویلا دوبلکس

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *