طراحی محوطه سازی فضای سبز

آیا به دنبال 8 اصل اساسی طراحی محوطه سازی فضای سبز (Landscape landscaping design)هستید؟ این که آیا قصد دارید “ایده های خود را از عکس ها بگیرید” یا با طراحی فضای سبز سفارشی شده خود پیش بروید ، باید اصول اساسی طراحی محوطه سازی فضای سبز  را بدانید

دانستن این اصول طراحی محوطه سازی فضای سبز  باعث افزایش خلاقیت شما می شود و در عین حال به شما در تولید ایده های جدید نیز کمک می کند. یک طراحی محوطه سازی فضای سبز در چشم هنرمند نهفته است و این 8 اصل اساسی طراحی محوطه سازی فضای سبز نه تنها باعث افزایش خلاقیت شما خواهد شد بلکه اطمینان حاصل می کند که عناصر موجود در طراحی شما از تعادل و هماهنگی برخوردار هستند.

طراحی باغ با سنگ

اصول اساسی طراحی محوطه سازی فضای سبز

1. یکپارچگی

یکپارچگی در محوطه سازی تکرار و قوام یک طرح است. تکرار برای ایجاد یکپارچگی در طراحی شما با تکرار عناصری مانند گیاهان و تزئینات در محوطه استفاده می شود. ثبات برای ایجاد وحدت با قرار دادن عناصر مختلف یک منظره در کنار یکدیگر برای ایجاد یک واحد یا موضوع مشترک استفاده می شود.

2. تعادل

تعادل صرفاً احساس برابری استدر طراحی دو نوع تعادل وجود دارد: تعادل متقارن و نامتقارندر تعادل متقارن ، دو طرف منظره یکسان است در حالی که در تعادل نامتقارن ، ترکیب منظره با استفاده از عناصر و اشیاء مختلف که تقریباً سبک تخیلی مشابه دارند ، متعادل می شود.

3. تضاد و هارمونی

کنتراست به برجسته کردن عناصر خاص در طراحی محوطه سازی فضای سبز شما کمک می کند ، در حالی که هماهنگی به عناصر موجود در یک ترکیب محوطه  کمک می کند تا یکپارچه به نظر برسند. عناصر متضاد هنگامی که کنار یکدیگر قرار می گیرند توجه بیننده را به خود جلب می کنند. تضاد و هماهنگی با افزودن هر عنصر هنری یا استفاده از رنگهای مکمل در کنار هم حاصل می شود.

4. رنگ

رنگ به محوطه شما ابعاد زندگی واقعی را می دهد. به نظر می رسد رنگ های گرم (به عنوان مثال قرمز و نارنجی) به سمت شما پیش می روند ، و به نظر می رسد یک جسم نزدیک تر به نظر می رسد. در حالی که به نظر می رسد رنگهای خنک مانند  سبزیجات از شما دور می شوند. از  سبزیجات برای ایجاد محوطه سازی استفاده می شود.

5- انتقال

انتقال فقط یک تغییر تدریجی است. انتقال در یک طراحی محوطه سازی با تغییر تدریجی اندازه گیاه یا شدت رنگ نشان داده شده است. انتقال نیز می تواند در بافت ، شکل شاخ و برگ و اندازه عناصر مختلف اعمال شود.

6. خط

خط در تمام عناصر در طراحی محوطه سازی است. خطوط تقریباً در همه جا از جمله ایجاد  ورودی ، گذرگاه ، بافت و محوطه سازی استفاده می شود. خطوط همچنین برای ایجاد توهم از عمق و فاصله استفاده می شود.

7. نسبت

نسبت به اندازه یک عنصر در رابطه با عنصر دیگر اطلاق می شود. در میان 8 اصل طراحی محوطه سازی فضای سبز ، این واضح ترین است اما هنوز هم نیاز به کمی برنامه ریزی و تفکر دارد. باید اطمینان حاصل شود که تمام عناصر موجود در طراحی محوطه سازی منظره از تناسب مناسب برخوردار هستند.

8. تکرار

تکرار مستقیماً مربوط به یکپارچگی است. خوب است که چندین عنصر و فرم در یک باغ داشته باشید ، اما تکرار همان عناصر به طراحی شما عبارات مختلفی می بخشد. بیش از حد از یک عنصر استفاده نکنید زیرا استفاده بیش از حد از یک عنصر می تواند باعث شود طراحی شما احساس بی روحی ، بی علاقه و یکنواختی کند.

محوطه سازی ویلا مدرنطراحی محوطه سازی فضای سبز معمولاً باید رنگارنگ باشد و از گیاهان و گلهای زیبا المان هایی  مانند آبنما که صدای ریزش آب باعث آرامش میشود استفاده شود که همچنین برای بچه ها سرگرم کننده باشد. 

شما همیشه می توانید یک طراح یا معمار محوطه ساز را استخدام کنید تا طراحی محوطه سازی فضای سبز  شما در تحقق پتانسیل های خود کمک کند. یک  معمار حرفه ای ماهر می تواند شما را  راهنمایی کند ، تصمیم بگیرد که چگونه می خواهید فضای سبز خود را طراحی کنید ، ایجاد مناطق فعالیتی ، انتخاب مواد و گیاهان  و به سازندگان و پیمانکاران برای همه چیز از  استخر های شنا گرفته  تا سازه های بیرونی گرفته تا نصب آبیاری توصیه می کند.

1400939831054 - 8 اصول و ایده اساسی طراحی محوطه سازی فضای سبز

هزینه طراحی و اجرای محوطه سازی فضای سبز

برای اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت و هزینه محوطه سازی فضای سبز با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

ما با داشتن کادری مجرب و حرفه ای تلاش میکنیم که شما را در طراحی بهترین محوطه یاری دهیم با ما تماس بگیرید.

02644328160

09127927904

09397097904