محوطه سازی دانشگاه

محوطه سازی دانشگاه (University landscaping) نیز همانند دیگر طراحی و محوطه سازی فضای سبز پارک ، ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد.

محوطه سازی دانشگاه چگونگی ترکیب و قرارگیری عناصر و المان های مختلف در محل می باشد.در محوطه سازی دانشگاه اولین چیزی که به دهن می رسد استفاده از المان هایی از جمله آلاچیق، آبنما و گیاهان و درختان زینتی در فضا می باشد.

محوطه سازی در هر مکانی که دارای فضای باز بدون کاربرد است می توان استفاده کرد اما بیشتر در ویلا و حیاط خانه و ساختمان های اداری و تجاری، آپارتمان هایی که دارای بالکن یا پشت بام هستند انجام می شود.باغ و رستوران ها نیز از دیگر محیط هایی هستند که نیاز به طراحی محوطه سازی جهت جذب مشتری و ایجاد حس آرامش در محیط دارند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی محوطه سازی دانشگاه و فضاهای آموزشی بیشتر آشنا کنیم و ویژگی های مهم طراحی محوطه سازی در دانشگاه را بیان کنیم با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما همراه باشید.

محوطه سازی دانشگاه

محوطه سازی دانشگاه معماری

محوطه سازی دانشگاه معماری تخصصی است و نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد .در مجموعه ما طراحی محوطه سازی  دانشگاه معماری زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای با در نظر گرفتن نیاز و خواسته دانشجویان و اساتید  دانشگاه معماری با کمترین هزینه و زمان ممکن انجام می شود.نکات مهمی که در اجرای محوطه سازی دانشگاه و سایر بخش های موجود وجود دارد شامل:

  • بررسی کیفیت خاک و انتخاب خاک مناسب جهت کاشت گیاه و درخت مناسب
  • انتخاب مصالح ساختمانی متناسب با سبک ساختمان و ساخت الکان های مختلف
  • استفاده از حوضچه ، برکه و آبنما در محیط
  • توجه به کف سازی مسیرهای ورودی و خروجی

شش اصل محوطه سازی

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم بررسی کیفیت و نوع خاک محیط یکی از مهم ترین بخش هایی است که در محوطه سازی دانشگاه و سایر بخش ها باید به آن توجه شود زیرا در صورت مرغوب بودن خاک کاشت هر نوع گیاه و درخت در این مکان امکان پذیر است.

نگهداری و رشد گیاهان و درختان در مکان هایی که دارای خاک مرغوب هستند بسیار راحت تر از سایر بخش های دارای خاک نامرغوب هستند.در محوطه سازی فضای سبز کیفیت خاک منطقه نقش مهم و اساسی دارد.شرایط آب و هوایی ، میزان رطوبت و وزش باد در محل از دیگر موارد مهم در محوطه سازی دانشگاه و پارک و ساختمان های اداری و تجاری محسوب می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مراجعه به وبسایت ما و مشاوره در زمینه طراحی محوطه سازی دانشگاه با کارشناسن و مشاورین متخصص مجموعه بهترین و با کیفیت ترین خدمات را دریافت نمایید.همکاران ما آمادگی خود را در زمینه ارائه خدمات برتر و با کیفیت به شما مشتریان محترم اعلام می دارند.

نمونه محوطه سازی دانشگاه

به منظور زیباسازی محوطه دانشگاه و ایجاد جلوه بصری در آن مواردی بایستی انجام شود تا طراحی و اجرا محوطه سازی دانشگاه به درستی انجام شود.در نمونه محوطه سازی دانشگاه آمده است که اقداماتی نظیر رنگ آمیزی و زیباسازی سر در دانشگاه با توجه به نیاز انجام می شود.

محوطه سازی حیاط ویلا

چمن کاری و زیباسازی محوطه دانشگاه از دیگر اقدامات لازم در طراحی و اجرای محوطه سازی دانشگاهست که در مسیر ورودی و خروجی دانشگاه انجام می شود.کاشت درخت و گیاهان زیبا و رنگارنگ به منظور ایجاد نشاط و جذابیت در محیط از دیگر موارد مهم در زیباسازی و طراحی محوطه سازی دانشگاه محسوب می شود.

قراردادن عناصر و المان های طبیعی و منصوعی نیر در محیط دانشگاه با توجه به نوع فضای آموزشی می تواند به عنوان مهم ترین اقدامات محوطه سازی دانشگاه به حساب اید که با توجه به فضای فنی یا مهندسی ، هنری و .. انتخاب و در محل مناسب قرار داده می شود.

مجموعه ما با کادر حرفه ای و متخصص در این زمینه می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند ،جهت ارتباط با بخش مشاوره ای و تخصصی مجموعه طراحی و محوطه سازی فضای سبز ما می توانید

با شماره تماس های

09127927904  09300145131–  02644328160

                    در ارتباط باشید.           

 فضاسازی محوطه دانشگاه

فضاسازی محوطه دانشگاه با در نظرگرفتن نیاز و خواسته دانشجویان و اساتیدی که در این مکان رفت و آمد دارند طراحی و انتخاب می شود.استفاده از عناصر خاص و متفاوت ،طراحی مسیرهای ورود و خروج که شراین های اصلی در محیط های آموزشی هستند می تواند محوطه سازی محوطه را خاص و جذابتر جلوه دهد.

محوطه سازی با چمن

ایده های منحصر به فرد و استفاده از طرح های خاص این فرصت را به طراحان محوطه سازی می دهد که با توجه به هدف گذاری جهت ارتقاء ارتباط میرم با محیط زیست ایده های خلاقانه خود را به نمایش بگذارند.در فضاسازی محوطه دانشگاه ایجاد محیط یکپارچه که اجزای مختلف دانشگاه را به یکدیگر پیوند دهد اهمیت بالایی دارد.

سایت پلان محوطه سازی دانشگاه

طراحی و اجرا پلان محوطه سازی دانشگاه توسط متخصصان و طراحان فضای سبز با دقت و حساسیت بالا و زیر نظر داشتن نیاز و خواسته دانشجویان انجام می شود.بسیاری از پلان های طراحی شده را می توانید در سایت پلان محوطه سازی دانشگاه مشاهد کنید و با الهام از هر یک از ان ها بهترین طراحی را برای محوطه سازی داشته باشید.

طراحی آلاچیق

 

 

تحقیق در مورد محوطه سازی دانشگاه

فضای سبز برعکس معنای آن که در ذهن افراد به محلی دارای گیاه و درخت گفته می شود در حقیقت نمایانگر نماد یا سمبل تفکرات اجتماعی و فرهنگی آن جامعه است.فضای سبز تنها محدود به فضای پارک و باغ ها نیست بلکه امروزه در ویلا و حیاط خانه و مکان های ورزشی و تفریحی از محوطه سازی فضای سبز استفاده می شود.تحقیق در مورد محوطه سازی  نیاز به زمان و صبوری و دقت فراوان دارد زیرا این مسئله همواره ذهن طراحان را به خود مشغول کرده است.کیفیت طراحی محوطه سازی از معماری ریشه گرفته است و اجرای آن با عناصر زنده و غیر زنده در ارتباط است.

42046a981f0f5be1cd802039fbdd2702 1 - محوطه سازی مراکز آموزشی

 

 

دانلود پلان محوطه سازی دانشگاه

مجموعه ما با طراحی های خاص و منحصر به فرد خود در این سال ها فعالیت خود را به صورت گسترده در زمینه طراحی محوطه سازی مدارس و پارک و غیره انجام داده است.جهت دانلود پلان محوطه سازی دانشگاه به وبسایت مجموعه ما مراجعه فرمایید.

هزینه محوطه سازی دانشگاه

برای اطلاع از قیمت و هزینه محوطه سازی مراکز اموزشی مانند مدرسه و دانشگاه ها و … با ما تماس بگیرید مفتخریم شما را در ساخت بهترین محل یاری کنیم 

مقاله محوطه سازی دانشگاه

شماره تماس

09127927904 و 09300145131 

download - محوطه سازی مراکز آموزشی