محوطه سازی حیاط

محوطه سازی حیاط (Yard landscaping) محدود به کاشت گیاهان و درختان مختلف و آبیاری آن ها در طول روز نمی باشد .با کمک گروه معماری آرسس ،محوطه سازی حیاط و ایده های خلاقانه و کاربردی ،مدرن و شیک هر یک از آن ها می توانید حیاط خانه ویلایی خود را به زیباترین فضا تبدیل کنید.

ساخت آبنما ارزان در کرج

در محوطه سازی حیاط خانه یا ویلایی خود می توانید از المان های شیک و مدرن از جمله آلاچیق ،برکه و چشمه مصنوعی، استخر یا باغچه و گیاهان زینتی استفاده کنید. و قرارگیری هر یک از این المان های زیبا با توجه به فضای حیاط مورد نظر انتخاب می شود. در ادامه با برخی از ایده های مناسب جهت محوطه سازی حیاط ویلا یا خانه های بزرگ و شیبدار آشنا خواهیم شد.

محوطه سازی با حیاط

محوطه سازی حیاط ویلا

برای محوطه سازی ویلا بهتر است ابتدا با ایده و خلاقیت های مختلف در طراحی باغ یا باغچه اشنا شوید .با استفاده از گل های رنگارنگ و متنوع می توانید فضایی زیبا و بکر را طراحی و محوطه حیاط خانه ویلایی خود را با آن طراحی کنید.

برای طراحی ایده آل و خلاقانه محوطه سازی حیاط ویلایی بهتر است از گل و گلدان های زیبا و رنگارنگ استفاده کنید.هم چنین می توانید با قراردادن گل ها در کنار هم و مرزبندی میان درخت و گل ها فضای سبز زیبایی را با نظم و ترتیب مناسب اجرا کنید.

محوطه سازی مدرن ویلا

بساری از افراد ایده و خلاقیت خاص و منحصر به فردی ندارند آن ها می توانند با مراجعه به وبسایت مجموعه ما با مشاورین متخصص و با تجربه ما در زمینه طراحی و اجرا محوطه سازی فضای سبز حیاط یا باغ و خانه های ویلایی در تماس باشند.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با شماره های موجود در سایت در تماس باشید یا با مراجعه به وبسایت ایده و طرح های اجراشده توسط گروه تخصصی مجموعه ما را مشاهده فرمایید.همکاران ما آماده ارائه خدمات و مشاوره در این زمینه به مشتریان محترم می باشند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02644328160

09127927904

09397097904

محوطه سازی کلاسیک

محوطه سازی حیاط کوچک

برای طراحی و اجرا محوطه سازی حیاط کوچک بهتر است گیاهان و گل های انتخابی را در اطراف حیاط سازماندهی کنید .در این فضاها از گیاهان و درختان گل دار استفاده کنید . درختان میوه ای که افت کمتری دارند گزینه مناسب محسوب می شوند اما به عنوان مثال کاشت درخت گردو در حیاط کوچک خانه انتخاب مناسبی نمی باشد زیرا بیش از اندازه رشد و آفت های مختلفی می زند که برای فضای کوچک حیاط ویلا مناسب نیست.

برای محوطه سازی کوچک از درختان مختلفی از جمله هلو، آلبالو ، انار و .. استفاده می شود.

در طراحی و محوطه سازی حیاط کوچک همه چیز با ظرافت و دقت خاص انتخاب و قرار می گیرد.شما می توانید برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

محوطه سازی حیاط ویلایی

در محوطه سازی حیاط ویلایی و طراحی و اجرا آن از شن های تزئینی سفید و ترکیب آن با مبلمان و سایر گیاهان و بوته های کوتاه می تواند انتخاب جذاب و مناسبی باشد.با توجه به نیاز خود می توانید اجاق یا باربیکیو مناسبی را خریداری و در محل مناسب قراردهید.

برای حیاط کوچک ویلا می توانید از مبلمان کوچک و مناسبی استفاده کنید تا در مواقع خاص صبحانه، ناهار یا شام خود را در این فضای زیبا و دلپذیر نوش جان کنید.در حیاط ویلایی می توانید از گلدانهای دیواری استفاده کنید.گلدان های دیواری روش موثر و مفید جهت طراحی و محوطه سازی حیاط کوچک می باشد.

طراحی محوطه سازی ویلا

 

 

محوطه سازی حیاط خانه

رقابت و ایده های جذاب و خلاقانه در محوطه سازی حیاط خانه در سال های اخیر به قدری زیاد شده است که بسیاری از شرکت ها و متخصصان در این زمینه با بهره گیری از معماری و سبک های مختلف تحول را در این زمینه ایجاد کرده اند.از زیباترین و کاربردی ترین طراحی حیاط خانه استفاده از فضای سبز در طراحی و اجرا محوطه سازی حیاط خانه است.

در این نوع طراحی گل و گیاهان زینتی ، درخت و بوته های کوتاه نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند.علاوه بر گیاهان مسیرهای ورودی و رفت و آمد افراد که با سنگ فرش های سنگی یا چوبی طراحی می شوند اهمیت فراوانی دارد که باید به آن در طراحی محوطه سازی حیاط خانه توجه شود.

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی حیاط بزرگ

در محوطه سازی حیاط بزرگ مشکل از لحاظ کمبود فضا جهت قرارگیری المان و عناصر طبیعی و مصنوعی در محوطه سازی حیاط وجود ندارد.طراحان متخصص با در نظر گرفتن فضای مورد نظر می توانند بهترین ایده های طراحی و محوطه سازی را در محل پیاده سازی کنند.

در حیاط های بزرگ می توان از استخر ، آلاچیق ، باربیکیو ، زمین بازی یا آبنما و برکه مصنوعی استفاده کرد تا علاوه بر زیبایی فضا بتوان اوقات خوش و سرگرمی درکنار خانواده و دوستان داشته باشیم.برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه طراحی و محوطه سازی ویلا می توانید با همکاران مجموعه ما در ارتباط باشید.

هزینه محوطه سازی فضای سبز حیاط

محوطه سازی حیاط خانه ویلایی

محوطه سازی خانه ویلایی با توجه به میزان فضا و شرایط آب و هوایی منطقه با انتخاب درخت و گیاهان متنوع و زیبا انجام می شود.اولین گام در طراحی و محوطه سازی باغ ویلا ایده های جذاب و خلاقیت در طراحی و اجرا مناسب آن هاست.

شما می توانید با دریافت مشاوره و مطرح کردن ایده مورد نظر خود با کارشناسان مجموعه ما بهترین طرح محوطه سازی حیاط خانه ویلایی خود را داشته باشید.همکاران ما با بررسی شرایط محیطی و با توجه به سلیقه شخصی افراد طرح و ایده مورد نظر آن ها را در محل اجرا می کنند.

طراحی واجرا محوطه سازی تجاری

محوطه سازی حیاط  شیبدار

محوطه سازی حیاط شیبدار باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود تا منظره زیبا و دلنشینی از درخت و گیاهان و درختچه های مختلف به وجود آورد.می توانید شیب موجود در حیاط را به صورت دامنه پلکانی طراحی کنید و با استفاده از مصالح متنوع و ترکیب مناسب آن ها با یکدیگر جذابیت بصری محیط را چند برابر کنید. برای طراحی محوطه حیاط شیبدار خود بهتر است با گروه تخصصی ما در تماس باشید.

4ed0d3f424a67c8911e2287cd5ed3de2 - انواع محوطه سازی حیاط و عوامل موثر بر هزینه محوطه سازی فضای سبز

عوامل موثر بر هزینه محوطه سازی فضای سبزحیاط

فاکتورهای زیادی وجود دارد که در هزینه طراحی و اجرای فضای سبز حیاط تأثیرگذار است و در واقع این سرویس در جهات مختلف انجام می شود. از باغهای کوچک خانگی گرفته تا اماکن تجاری یا مسکونی ، پارکها و فضاهای شهر ، همه اینها خدماتی برای طراحی و اجرای فضای سبز حیاط محسوب می شوند. بسیاری از ساختمان های تجاری نیز با ایجاد چشمه ها و فضای سبز داخلی سعی در ایجاد محیط طبیعی در دکوراسیون فضای تجاری دارند. هزینه طراحی و اجرای فضای سبز با توجه به شرایط پروژه متفاوت است.

محوطه سازی ویلا با شومینه

هزینه طراحی هر متر مربع فضای سبز حیاط

هزینه طراحی هر متر مربع فضای سبز برای مکان های مختلف با توجه به موقعیت مکانی و شرایط پروژه متفاوت است. همچنین ، بخش مهمی از پروژه های طراحی و اجرای فضای سبزحیاط به مهارت طراح در شناسایی گلها ، علفها و درختانی بستگی دارد که متناسب با شرایط خاص هر منطقه و عادات ساکنان آن باشد. بنابراین ، مهارت های طراح نیز یک عامل موثر در ارزش طراحی فضای سبز است. در ادامه با عوامل مقرون به صرفه طراحی فضای سبز بیشتر آشنا خواهید شد.

محوطه سازی حیاط ویلا

طراحی

یکی از اولین عوامل تأثیرگذار در هزینه طراحی و اجرای فضای سبز. طراحی فضای سبز حیاط در واقع یک زمینه خاص است و همه نمی توانند ادعا کنند. برآورد ارزش طراحی فضای سبز نیز به قوانین و مقررات خاصی نیاز دارد.

به طور معمول ، پس از بازدید اولیه از محل مورد نظر ، طراح فضای سبز نقشه ای از برنامه های نهایی را به کارفرما می برد و پس از تأیید نهایی ، اجرای آن آغاز می شود. هزینه هر متر مربع طراحی فضای سبز توسط طراح یا پیمانکار تعیین می شود.

638a9d8328e2305ebcd8f1167e328ff9 1 - انواع محوطه سازی حیاط و عوامل موثر بر هزینه محوطه سازی فضای سبز

هزینه طراحی و اجرای فضای سبز بسته به مهارت طراح متفاوت است. طراحان ماهر فضای سبز عوامل زیر را برای طراحی در نظر می گیرند:

نورگیر بودن محوطه
در شمال و جنوب بودن ساختمان
عادات انسانی
بنابراین هرچه طراح در این زمینه تخصص بیشتری داشته باشد ، هزینه طراحی فضای سبز نیز بیشتر است.

درخت و گل و گیاه

از دیگر عوامل موثر بر هزینه طراحی و اجرای فضای سبز حیاز می توان به درختان ، گلها و گیاهان اشاره کرد. در واقع ، بخش عمده ای از هزینه اجرای فضای سبز به دلیل انتخاب گیاهان برای ورود به کار است. البته این گیاهان براساس عواملی که در قسمت قبل دیدیم توسط طراح پیشنهاد می شوند اما کارفرما می تواند با توجه به بودجه کار ، توافق مطلوبی با طراح در مورد هزینه طراحی فضای سبز انجام دهد.

محوطه سازی ویلا

برآورد کلی یا ساعتی قیمت اجرای فضای سبز حیاط

اندازه پروژه عامل مهمی در انتخاب نوع تخمین هزینه فضای سبز حیاط است. برای پروژه های بزرگ طراحی و اجرای فضای سبز ، معمولاً کل هزینه طراحی و اجرای فضای سبز محاسبه می شود. در مورد فضاهای کوچک ، مقدار فضای سبز بر اساس افراد و ساعتها تخمین زده می شود. به عنوان مثال ، هزینه محوطه سازی یک ویلا در هر ساعت  محاسبه می شود. البته اضافه کاری احتمالی در پایان روز نیز توافقی می باشد.

6c679609adc9d872704ad9ba028b3e9c 1 - انواع محوطه سازی حیاط و عوامل موثر بر هزینه محوطه سازی فضای سبز

قرارداد نگهداری

علاوه بر طراحی و اجرا ، بسیاری از شرکت های محوطه سازی در قرارداد خود خدمات نگهداری ماهانه و سالانه را ارائه می دهند. این امر همچنین بر هزینه محوطه سازی و سایر خدمات از این دست تأثیر می گذارد. آثاری مانند آبیاری ، سمپاشی ، هرس و کنترل علف های هرز و همچنین سالم نگه داشتن فضای سبز و به طور کلی تازه در این قراردادهای نگهداری گنجانده شده و بر هزینه هر متر مربع طراحی فضای سبز تأثیر می گذارد. است.

4975e804ad249b39607965434054599c 1 - انواع محوطه سازی حیاط و عوامل موثر بر هزینه محوطه سازی فضای سبز

قیمت محوطه سازی حیاط  ویلا

برای تخمین ارزش چشم انداز ویلا ، اول از همه ، ابعاد حیاط و محیط اطراف آن مهم است. همچنین موقعیت ویلا عاملی مهمی در تخمین هزینه هر متر مربع طراحی فضای سبز حیاط است. سپس باید در مورد گلها و گیاهانی که می خواهیم در چشم انداز بکاریم ، فکر کنیم. تبلیغات زیادی برای فضای سبز و فضای مجازی برای محوطه سازی ارزان قیمت وجود دارد. در این بین ، باید بدانیم که قیمت های پایین هرگز منجر به ارائه خدمات مقرون به صرفه نمی شوند. این نیز به اهمیت طراحی بستگی دارد.

آبنما در محوطه سازی

فاکتور طراحی را نباید در تخمین ارزش چشم انداز ویلا دست کم گرفت. افرادی که به دنبال چشم اندازهای ارزان قیمت هستند معمولاً زیاد به طراحی و زیبایی اهمیت نمی دهند و باغ ها و گیاهان مشترکی دارد.

با این حال ، تفسیر دیگری از محوطه سازی ارزان قیمت وجود دارد. به گونه ای که هزینه طراحی فضای سبز با امکانات مناسب و زیباسازی محیط سازگار باشد. این بدان معنی است که آنچه ما خرج می کنیم ارزان است ، نه تنها به آن فضای سبز ارزان می گویند و ما را به خود جلب می کند.

 

فیلم محوطه سازی از یوتیوب

مقاله محوطه سازی حیاط