محوطه سازی تراس

از این اینفوگرافیک برای یادگیری طراحی محوطه سازی تراس(Terrace landscaping)و بالکن استفاده کنید. چهار محدودیت طراحی را که منحصر به فرد در تراسها هستند کشف کنید و نمونه هایی از طرح های موفق را ببینید.

محوطه سازی در فضای باز در پشت بام ، تراس یا بالکن ، مکانی را برای سفر به خارج از منزل برای رهایی از  فشار زندگی شهری با تراکم بالا فراهم می کند. طراحی مناسب می تواند فضای زندگی با ارزش اضافی را به آپارتمان های کوچک و آپارتمان های کوچک منتقل کند. این مناظر به دلیل ارتفاعات ، متفاوت از هر جای دیگر متفاوت هستند ، که بسیاری از الزامات منحصر به فرد را برای اطمینان از ساخت و ساز بودن ، بصری جذاب و پشتیبانی گیاهان سبز ضروری می سازد.

نما در محوطه سازی تراس

منظره از یک فضای نشیمن تراس با ارزش ترین امکانات شما است ، بنابراین کلیه تصمیمات طراحی باید آن را حفظ و به حداکثر برسانند. حل مشکلات عملی باید به شکلی انجام شود که از دید آن کاسته نشود.

به عنوان مثال ، تغییر یک دیوار  به یک نرده شفاف از آهن فرفورژه می تواند باعث افزایش زیبایی محوطه شود و برای بزرگتر ساختن فضا کمک بگیرید. اما اگر یک چشم انداز وجود داشته باشد ، جایگزینی یک آهن شفاف با یک دیوار  ممکن است بهترین راه حل برای حفظ منظره هنگام نمایش این بخش نامطلوب باشد.

هزینه محوطه سازی تراسمحوطه سازی بالکن

ساختمانهایی که بالکن و تراس مسکونی دارند ، از نظر سن ، معماری و تقویت سازه به طور قابل توجهی متفاوت هستند. طراح شما بسیار آگاه است که پروژه شما چه میزان وزنی روی سطوح تحمل بار قرار خواهد داد.

هرچه ساختمان قدیمی تر باشد وزن کمتری نیز می تواند از آن پشتیبانی کند. برای یک پروژه گسترده ، بودجه لازم را برای تجزیه و تحلیل ساختاری مهندس و سایر الزاماتی که ممکن است توسط صاحب ساختمان یا شهر مورد نیاز باشد ، تهیه کنید.

آبنما در محوطه سازی

حفظ حریم خصوصی در محوطه سازی تراس

اغلب بالکن ها برای سرویس دهی به بسیاری از واحدها ساخته می شوند ، نه فقط مال شما. برای ایجاد یک فضای خصوصی برای استراحت ،  از همسایگان می تواند بسیار مهم باشد.

به خاطر داشته باشید که تمام پارتیشن های  بر حرکت هوا تأثیر می گذارد. اگر باد از آن جهت مشکل داشته باشد ، ممکن است چیز خوبی باشد ، یا ممکن است در تابستان که پارتیشن هوا راکد ایجاد می کند نامطلوب باشد.

به همین دلیل است که پارتیشن ها بیشتر از مواد باز مانند مشبک یا شبکه های فلزی ساخته می شوند. هنگام در نظر گرفتن حریم خصوصی ، از نیازهای حریم خصوصی خود و همچنین مواردی که در هنگام نشستن هستید ، آگاه باشید.

این موضوع را با طراح خود در میان بگذارید تا ضمن حفظ حرکت و دید هوا ، حداقل راه حل تحمیل شده برای حفظ حریم خصوصی را پیدا کنید ، بنابراین به یک فضای بالقوه کلاستروفوبیک ختم نشوید.

محوطه سازی کلاسیکهنگامی که سرمایه زیادی را در یک فضای زندگی در فضای باز سرمایه گذاری می کنید ، باید در بیشتر فصلها برای شما و گیاهان راحت باشد.

 در ماه های سردتر وقتی شما در خانه زندگی می کنید ، کاشت و تزئین باید این فضا را به همان اندازه جذاب کند که بتوان از طریق پنجره نگاه کرد. بزرگترین چالش طراح شما این است که عناصری را تنظیم کنید که مجموعه بی نظیری از چالش های اقلیمی شما را با اجزای جذاب که به خوبی با سبک داخلی شما کاهش می یابد ، کاهش دهد.

برخی از مشکلات معمولی شامل واحدهای رو به غرب است که گرمای بعد از ظهر و قرار گرفتن در معرض کامل در ماه های تابستان می تواند زیاد باشد. 

در اینجا به سایه فصلی یا چتر یا منبع سایه خلاق دیگری برای شما و گیاهان خود نیاز خواهید داشت. آن واحدهایی که در راهروهای بادی واقع شده اند و در آنجا می توانند از فضای بین ساختمانهای بزرگ استفاده کنند ، قطعاً به حفاظت نیاز دارند. صفحه های بادی یا انتخاب گیاهانی که این بوفه را تحمل می کنند ممکن است ضروری باشد.

محوطه سازی تراس

مبلمان در محوطه سازی تراس

مهمترین کالا در هر شهری فضا است ، جایی که هر متر مربع اهمیت دارد. به همین دلیل انتخاب مبلمان بسیار دشوار است.  برای تعادل سبک و تطبیق پذیری تلاش کنید.

با توجه به محدودیت های مکانی ، انتخاب مبلمان در هنگام طراحی محوطه سازی تراس ، به جای مبلمان به عنوان یک پس زمینه ، بهترین راه برای حفظ هر متر مربع از فضای باز شما می توانید. آن را ساده نگه دارید. در غیر این صورت ، یک تراس از نظر بصری دلپذیر می شود و به هم ریخته است و همین امر بسیار شبیه به بقیه شهر های شلوغ است. 

علاوه بر این ، مبلمان فصلی است. اگر باید آن را برای زمستان در داخل خانه نگه داشت ، مطمئن باشید که وزن کم و سبک به اندازه کافی است تا بتوانید به راحتی داخل و خارج شوید

گیاهان در محوطه سازی تراس

 • گیاهان مخروطی همیشه سبز همیشه برای کل سال خود بکارید.
 • از گیاهانی با برگهای بزرگ استفاده نکنید که ممکن است از باد خسته شوند.
 • گیاهان تحمل به خشکی را برای کاهش دفعات آبیاری انتخاب کنید.
 • گیاهانی را که دارای سیستم ریشه تهاجمی هستند و سریعاً ناحیه ریشه گلدان را پر می کنند ، انتخاب نکنید..
 • از گیاهانی که به یک محیط  مرطوب نیاز دارند ، استفاده نکنید.
 • گیاهانی را انتخاب کنید که دارای سیستم ریشه ای کوچک یا کم عمق نسبت به اندازه کلی آنها باشند.
 •  

گلدان ها در محوطه سازی تراس

 • در محوطه سازی تراس کدام مهمتر است ، گیاه یا گلدان؟ جواب هیچکدام نیست. گیاه و گلدان به همان اندازه مهم هستند که تأکید می کند که چگونه جفت مناسب این گزینه کاشت عملی را به مجسمه سازی زنده تبدیل می کند.
 • طراح شما این موارد را به عنوان ستون ها ، توده ها ، پس زمینه ها و نقاط کانونی مشاهده می کند و آنها بصری پویاترین عنصر در فضا را تشکیل می دهند.
 • در این فضاهای شهری کوچک ، گلدان های شما در فواصل نزدیک مشاهده می شوند و هر چه داغ تر به نظر برسند بهتر ظاهر می شوند.
 • طراح شما برای به دست آوردن گلدان های کاملاً مناسب برای این فضای باز باید از دقت زیادی استفاده کند و اطمینان حاصل کند که آنها به اندازه کافی بزرگ هستند تا از توپ ریشه گونه های تعیین شده پشتیبانی کنند. بعضی از آنها سال در خارج از منزل باقی خواهند ماند و باید این دیوارها ضخیم و ضد آب باشد. 
 • اگر این مواد حاوی مخروطی های ناهموار همیشه سبز باشد که قادر به زنده ماندن زمستان در تراس هستند ، در طول زمستان به مهمترین عنصر در خارج تبدیل می شوند. 
 • این حتی ممکن است برای روشنایی تعطیلات مورد استفاده قرار گیرد و یا تبدیل به موضوع نورپردازی محیط شود تا به آسانی فضا را بدون آسیب دیدن منظره روشن کند
 •  

هزینه محوطه سازی ویلا

آبنما در محوطه سازی تراس

مهندسان می دانند که صدا به سمت بالا حرکت می کند. قیمت ترافیک سنگین می تواند چند طبقه بلندتر از سطح خیابان باشد.

 این و صدای عمومی زندگی در شهر می تواند احساس جدایی مسالمت آمیز را که می خواهید در فضای زندگی به دست بیاورید ، از بین ببرد. این مقدار زیادی از صدای آب را به عنوان وسیله ای برای پوشش ماسک قرار می دهد. با توجه به محدودیت های بی نظیر مناظر درون ساختمان ، این امر هم به یک طراح خوب و هم به یک پیمانکار باتجربه نیاز دارد.

آبنما دیواری بیشترین سبک صرفه جویی در فضا را ایجاد می کنند. آنها در لبه فضا در برابر یک دیوار ایستاده اند و یا حتی ممکن است بر روی دیوار آویزان شده باشند ، درخواست می کنند فیلم های مربعی کمی به پایه آن اختصاص نیابد.

 آبنما آزاد به مراتب خواستارتر هستند. مهم نیست از چه سبکی از آبنما استفاده می کنید ، مهمتر از همه این است که از صدای زیادی گرفته تا میزان جریان کم در زمان های ساکت تر روز یا شب متغیر باشد.

محوطه سازی ویلا در شهریار

هزینه محوطه سازی تراس

برای اطلاع دقیق از هزینه های محوطه سازی با معماران محوطه ساز تماس بگیرید .گروه معماری آرسس با داشتن کادری مجرب و حرفه ای مفتخر است شما را در طراحی بهترین محوطه یاری کند با ما تماس بگیرید

02644328160

09127927904

09397097904

 

برای تماشا فیلم مدل های محوطه سازی بالکن و تراس لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید